Announcement

Collapse
No announcement yet.

Filmovi - komentari, utisci,...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Sve sam polomio po kuci sinoc koliko sam popizdio zbog ovoga sto su uradili Carliju!

    Carli, ti si najbolji

    Comment


    • A imamo temu i za Oskara... ovog pravog

      btw, Vladane menjaj anketu...
      sigpic

      Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
      But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

      Comment


      • Originally posted by Powerslave View Post
        Sve sam polomio po kuci sinoc koliko sam popizdio zbog ovoga sto su uradili Carliju!

        Carli, ti si najbolji
        Ako je istina da je Carli zeleo da ucestvuje, a ovaj nije hteo da ispuni njegove zahteve oko poslednje scene onda je stvatno Cak Lor ispao supcina na kvadrat.

        Sta da ti kazem, vrhunski vas je istrolovao.

        Comment


        • Moj demon "Birdman"

          Kao sto se Rigan bori sa svojim demonima tako se ja sad` borim sa demonom "Birdman-a".
          Rigan i njegov poriv, nagon za Birdman-om ima svako od nas, samo da li mi to mozemo sebi priznati ili ne? "Birdman zelja" je prevedeno recnikom osrednjeg psihijatra najlepsi osecaj, good feeling, period u zivotu koji se sigurno nikada vise nece ponoviti. To apsolutno nema veze sa trudom, zeljom, voljom da se to cak i desi jer nemoguce je!
          Ova moja borba je gledalacka i dolazi iz pogleda "analize" filma. Cuj analize filma , kako to lose zvuci, kao da je film tableta za glavu pa sada pod mikroskopom gledamo od cega se sastoji ta tableta...
          U glavi mi je skijaski skakac, koji je u prvoj seriji skokova
          skocio do sada nikad vidjen skok po lepoti i duzini. Dobio je ovacije, lovorike I sve sto uz to ide. Onda je u drugoj seriji uradio takodje odlican skok ali magija od predhodnog je bila izgubljena. Na zalost.
          Svakako da ce zbog genijalnog prvog zaseniti sve svoje mane drugog ali da li je to dovoljno
          za perfekciju I perfekcionizam? Boga mi nisam spreman za taj odgovor.
          Na sta ciljam, ciljam na dva glasa mog demona.

          Prvi glas mi kaze da je film bio u prvom onom maestralnom i genijalnom skijaskom skoku dokle je god i Mike (Edward Norton) bio u njemu.
          Kamera, gomila haoticnih likova na i po kojima se vidi estetika, psihologija dva lica, na sceni i iza zavese donela mi je savrseno gledalacko uzbudjenje. Svakim narednim minutom filma sam trazio jos vise a onda se desio taj drugi skok. Savrsen svakako, medjutim carolija, magija je iscezla. Kao i mladost, skolsko doba kada
          se zavrsi u zivotu. Ovom poslednjom recenicom zapocinje mi drugi glas.

          Drugi glas mi stalno postavlja pitanja. Da li je Inaritu snimio “dva filma” ili da li je on sa jos trojicom
          drugara imao pomoc nekog vrhunskog psiho maga ? Zasto ova pitanja? Namecu mi se, sta cu! Da li film posmatrati kao celinu jednog zivota. Lepotu u tom skoku sa Edwardom a onda pocinje ozbiljan deo zivota koji moramo da zivimo ali “lepote I magije” je sve manje i manje. Da li se slucajno ili namerno doslo do genijalnosti u vidu ne razradjivanja ostalih likova (Erik ovo je pitanje i za tebe) pa da se sa njima nije zelelo premostiti “vreme izmedju dva skoka”… ?
          Da li se svesno islo na to da gledalac ne dozivi vizuelan REZ kadrovima kamere nego psiholoski… tesko mi je odgovoriti na sve ovo ili draz, umetnost je u tome.
          Verovatno odgovore nikada necu, necemo naci , ni zivot ne nudi sve odgovoreno.

          I na kraju da ucinim mali ubod nozem ljubiteljima “Boyhood”-a , npr. samo one dve scene na balkonu,
          dijalozi izmedju Mike i Sam (Emma Stone) donose vise smisla i “hood”-a nego pola Linklaterovog filma.
          Zasto kazem Linklaterovog filma… zato sto mislim da je on sve imao savrseno servirano i na tanjiru
          a da njegova vizija nije bila dobra za aranziranje tog savrsenog tanjira.
          >>> Brojim Izbrojao sam sate, minute, sekunde do pogleda na Mourinja u dresu MANCHESTER UNITED-a ! <<<

          Comment


          • Ih taman da ti dam lajkcinu i onda sam stigao do poslednjeg pasusa...
            sigpic

            Comment



            • Nemam ja nista protiv "Boja" ali moje pravo osecanje po pitanju tog filma je da sam izneveren, uskracen.
              >>> Brojim Izbrojao sam sate, minute, sekunde do pogleda na Mourinja u dresu MANCHESTER UNITED-a ! <<<

              Comment


              • Uoči Oskara dodeljuje se Spirit Awards neprofitne organizacije Film Independent najboljim filmskim ostvarenjima nezavisne produkcije. Nagrada se dodeljuje od 1984. godine.

                Patriša najbolja ženska uloga
                Libecki za kinematografiju- Birdman
                Ida najbolji internacionalni ...itd... upravo sada pljušte nagrade

                https://twitter.com/filmindependent

                Last edited by miloolja; 21-02-15, 23:27.
                sigpic

                Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                Comment




                • Samo da se ponovi isto na Oskaru.
                  sigpic

                  Comment


                  • E to ću da kažem možda sutra

                    Last edited by miloolja; 21-02-15, 23:21.
                    sigpic

                    Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                    But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                    Comment






                    • Last edited by miloolja; 22-02-15, 00:29.
                      sigpic

                      Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                      But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                      Comment




                      • sigpic

                        Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                        But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                        Comment


                        • A dodeljene su i Zlatne maline

                          http://www.hollywoodreporter.com/new...te-list-776014
                          sigpic

                          Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                          But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                          Comment


                          • Nesto za laksi spavanjac...

                            Upravo pocinje na HRT1, Traffic ...
                            I LOVE HOUSE MUSIC!!

                            Comment


                            • Je l neko gledao domaci film "Neposlusni" ? Utisci ?
                              Dayman (a-a-ah...)
                              Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
                              Champion of the sun (a-a-ah...)
                              You're a master of karate and friendship
                              For everyone

                              Comment


                              • Ophrvala me je nekakva bolestina pa cu taman veceras Birdmana, sjutra Whiplash a preksjutra Inherent Vice

                                Svakog virusa, tri dana dosta

                                Comment

                                Working...
                                X