Announcement

Collapse
No announcement yet.

Filmovi - komentari, utisci,...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by DinoFC View Post
    EDIT: Pa Hurt Locker i Argo su bar filmovi u odnosu na Boyhood koji nije nista. Mislim priznajem da ne volim najtvrdokrnije drame, tj. u kojima se nista ne desava ali cime taj film zasluzio da bude najbolji film. Boyhood gledati mi je u rangu gledanja kako se farba suši.
    Kada tako nesto kazes uopste nisi razumeo film, jeste da sa jedne strane sam ocekivao vise pa i da sam razocaran, ali poenta je u secanju decaka, svi dogadjaji koji uglavnom obelezavaju detinjstvo samo sto je u njegovom slucaju to jos vise zacinjeno.Najmanje ce se secati kao klinac i to uglavnom ona upecatljiva, dok ce najvise da ih se seca kada je tinejdzer.Oba ova filma koja si naveo su prosek, dok ovaj ipak odskace od proseka.Film je imao dosta veci potencijal, steta sto nije iskoriscen.Lepo su poceli, ali kako je vreme odmicalo to sam gubio interesovanje.Jedino je njegova majka malo donosila tenziju u filmu.Siguran sam da cu i ove godine neki od nominovanih da mi se vise svideti od Boyhood-a koji je prvi favorit i za Oskara.
    Last edited by Ricma; 12-01-15, 20:58.

    Comment


    • Mene je Boyhood bas razocarao, nemam ja problem sto je film spor, ali sam ipak ocekivao mnogo vise. Gluma mi se isto nije svidjela, Itan dominira naravno, ali mi je to bas tanko generalno.
      sigpic

      Comment


      • Meni je Patrisija isto bila dobra, jedna od retkih uloga gde mi nije iritantna.

        Napisao sam mislim pre dva meseca kada sam pogledao film, dosta bi bolja bila realizacija da su od ovoga napravili mini-seriju, ovako mi je nekako previse sabijeno i ima puno preskoka u prici.Neke likove su mogli bolje da iskoriste, mogli su na osnovu nekih popularnih stvari da nam daju odgovor o kojoj godini je rec bas kao sto su na pocetku.Kada sam prvi put cuo snimalo se 12 godina, ocekivao sam vanserijski film.Konacan proizvod je sa te strane razocaravajuc.

        Comment


        • sigpic

          Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
          But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

          Comment


          • Meni se bas svideo Boyhood. 3 sata cistog uzivanja
            Mada ja bas volim spore drame...

            Sad dal' je za Oskara me nesto preterano i ne zanima. Odavno je ta nagrada devalvirala...

            Comment


            • Boyhood je savrsen film!!!

              Toliko jednostavan, a toliko jebeno genijalan. Mnogo mi je drago sto sto Lintlaker nije snimao best of trenutke jednog klinca i najobicniju svakodnevnu rutinu. Snimio je film gde je pokazao kako se iskustvom i uticajem okoline formira jedna prava, realna osoba. Pravi prikaz jednog odrastanja i svih faktora koji uticu na to. Slazem se, film nema nekih boom momenata i velikih promena, ali te promene su stalne i konstantne.
              Boyhood je jedna vremenska masina koja se osvrce na fenomene i moje (nase) mladosti, tu imamo ludu Hari Poter maniju, promenu muzike i muzickog ukusa, menjanje frizura i imidza, tehnoloski razvoj od konzola pa sve do mobilnih telefona, ali i osvrt na politcke trenutke Bus-Obama, Irak-Avganistan, sve uklopljeno u film bez ikakvog nametanja i preteranog posvecivanja paznje.

              Ovde ne gledamo samo lik jednog decaka kako odrasta, vec gledamo i jednog glumca u nastajanju. Svakako je reditelj morao u pocetku da se prilagodi sedmogodisnjem detetu, ali na kraju filma vidimo kako je Ellar izrastao u jednog sasvim dobrog glumca sa stilom. Da li mislite da je lako izabrati dete od 7 godina na kastingu nadajuci se da moze izneti ulogu do kraja. Mnogi klinci imaju talenat, ali slozicemo se, to nije dovoljno za uspeh.

              Nakon filma shvatis kako je i tvoje odrastanje proletelo, ne bas kroz tri sata, ali isto velikom brzinom. Boyhood je samo jedna etapa zivota svih nas, ona nije zavrsena prica, ona tek treba da se nastavi...

              Film ne samo da je najbolji ove godine, nego je jedan od najboljih koje sam ikada pogledao!!!
              sigpic

              Comment


              • Opet se susrecemo sa lobiranjem. Argo jos nije "zalecen" sad` imamo Boyhood

                Moram sa vama da podelim jedan film koji nije za svakoga... ali ovim "nije za svakoga" ne zelim bilo koga da degradiram ili nesto u tom smislu nego zaista film ima ogromnu tezinu, donosi tamne oblake, donosi ocaj, beznadje, nemoc i na kraju realnost da je to sve tako i da nista nije izmisljeno ili pogresno uradjeno ovim filmom. Danima sam razmisljao o njemu, nepada mi napamet da ga ikada vise pogledam ali moj zakljucak posle slegnutih utisaka je - briljantno.
                Moj vam je savet ne gledajte trejlere i tako to samo pustite play.

                (2013) MISS VIOLENCE - Grčka

                >>> Brojim Izbrojao sam sate, minute, sekunde do pogleda na Mourinja u dresu MANCHESTER UNITED-a ! <<<

                Comment


                • Meni je Boyhood baš, baš legao i dinamika i dijalozi i emocije...divan film...

                  Miss violence jako težak i mučan film, nije za osetljive...a rež. Aleksandros Avranas je dobio mesčini Srebrnog lava u Veneciji i još dosta nagrada po festivalima...
                  Last edited by miloolja; 12-01-15, 23:07.
                  sigpic

                  Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                  But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                  Comment


                  • Boyhood je pokupio najvise pozitivnih kritika u poslednjih 10-ak godina, jedino priblizno dobro ocenjen bio je Panov lavirint 2006. Razumem ja da ne moze svakom da se svidi isti film, ali vecina se slaze da smo dobili jedno vrhunsko ostvarenje nakon dugo vremena

                    Miss Violence - surov, tezak, dobar
                    sigpic

                    Comment


                    • @HB ovaj like je za Miss...
                      Ti i ja se u nekim oblastima "poklapamo" kao i granama oblasti... sport, muzika... ali oko Boyhood-a smo totalno na suprotnim stranama.
                      >>> Brojim Izbrojao sam sate, minute, sekunde do pogleda na Mourinja u dresu MANCHESTER UNITED-a ! <<<

                      Comment


                      • Definitivno cu morati da pogledam Boyhood u bioskopu posle Oskara kada tradicionalno svake godine nasi bioskopi pustaju filmove koji su bili nominovani za Oskara, taman tada i ovaj ruski film Leviafan.Kada sam u bioskopu dosta vise obracam na detalje i 100% sam fokusiran.

                        U svakom slucaju mi je trenutno jedan od najboljih u ovoj dekadi, samo ne mogu da ga stavim u istu ravan sa par filmova iz prosle decenije, o pretprosloj da ne pricam.

                        Comment


                        • Da li ste gledali kakvi su filmovi : The Fault in Our Stars (2014) http://www.imdb.com/title/tt2582846/?ref_=fn_al_tt_1 i Birdman (2014)
                          http://www.imdb.com/title/tt2562232/?ref_=nv_sr_1
                          Last edited by Bokirivaldo; 13-01-15, 15:59.
                          GIFSoup

                          Comment


                          • Nisam gledao, ali verujem da je Birdman pizdarija posto Inarritu nije masio prethodne filmove.

                            Comment


                            • (2014) `71 - UK



                              Ulice Belfasta...
                              Preporuka.
                              >>> Brojim Izbrojao sam sate, minute, sekunde do pogleda na Mourinja u dresu MANCHESTER UNITED-a ! <<<

                              Comment


                              • http://www.imdb.com/title/tt0857265/...nm_flmg_act_18 nisam ni znao da ima ova verzija . gledao neko?
                                Originally posted by Vladan
                                SAFa niko nije mogao ni jednom da prezivi, Runi je to uradio dva puta. Masivan. Monumentalan. Bivsi. Pozdrav legendo, donesi Evertonu nemoguci san.
                                :vinjaksmajli:

                                Comment

                                Working...
                                X