Announcement

Collapse
No announcement yet.

Filmovi - komentari, utisci,...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Da li je Lolita ubijena?

    Adrijan Lejn je snimio Lolitu po cuvenoj noveli koji je dosta dobro prihvacen kod publike. Ima tu mnogo razloga zasto
    je to tako ali necemo sada o tom filmu... Nego Franso Ozon-ov film koji preporucujem je oskudan po pogledu trazenja
    razloga, izgovora i nekog opravdanja. Franso nema kritiku, nema podilazenje, nema poruku i na kraju nema zakljucak.
    Mozda ga i ima ali je prost, banalan. Moze biti da je tako i najbolje iz Frnsoovog ugla jer zivot nije nista komplikovano, pogotovo kada je sve pred tobom kao i godine sto je slucaj sa Isabelle u ovoj prici. Nisam saglasan sa takvom postavkom ali opet neminovno je da je covek "oguljen" i da vise nece biti nikakvih stega... moralnih, ljudskih... do nekog novog velikog praska

    (2013) JEUNE & JOLIE - Francuska



    Drugi film je samo slucajan nastavak ovog prvog mada nisu povezani. Helena se vodila rezijom na drugaciji
    nacin od Fransoa. Leticija, sve sto je starija je lepsa i lepsa.

    (2013) UNE HISTOIRE D`AMOUR - Francuska

    >>> Brojim Izbrojao sam sate, minute, sekunde do pogleda na Mourinja u dresu MANCHESTER UNITED-a ! <<<

    Comment


    • Uhhh kako sam se razocarao u (2014) BOYHOOD

      Ko nije gledao neka ne otvara !

      Spoiler
      Nikako ne mogu da se otmem utisku da je film savrseno dosadan, na momente Mejson pokaze znake zivosti ali u globalu totalno
      ne zanimljivo. Da se razumemo, smece nije ali mislim da je Richard Linklater totalno u filmu pogubio konce. Prebacio je svoju velicanstvenu trilogiju "Before... " na jos "mladji" i osetljiviji teren. Ricarde batice "mladji" teren je tezi za raditi nego vec pomenuta trilogija (za koju ti skidam kapu), moras icu unazad, moras imati dete u sebi i moras imati daj HOOD u sebi.
      To (po meni) nikako nisi dobro uradio i najradije bi ti "nalupao samare", zato sto si mi je pokusao podvaliti boyhood u ovaj i ovakav film. Gluma tu i tamo, Patrisa me razocarala takodje.

      Ako je pak neko procitao pisanje u spojleru, da bi mu bilo jasnije, neka ucini samo jedan klik ovde.

      (2014) FOXCATCHER

      Spoiler
      Sramota lose, mnogo zalim za 128min. mog vremena sto mi ovaj film uze.
      >>> Brojim Izbrojao sam sate, minute, sekunde do pogleda na Mourinja u dresu MANCHESTER UNITED-a ! <<<

      Comment


      • Spanski "boyhood" koji je izmamio moje velike aplauze.

        (1999) MANOLITO GAFOTAS - Manolito cvikeraš

        >>> Brojim Izbrojao sam sate, minute, sekunde do pogleda na Mourinja u dresu MANCHESTER UNITED-a ! <<<

        Comment


        • Boyhood i Foxcatcher su dva najbolja filma godine za nama (Jedino Birdman ako mi ne promeni misljenje )

          Za Foxcatcher morate imati bas mnogo strpljenja...meni se bas svideo, a Cening Tejtum je prvi put u zivotu pokazao da je glumac...on mi je mozda i najprijatnije iznenadjenje godine
          Last edited by Heartbreak; 08-01-15, 22:58.
          sigpic

          Comment


          • Originally posted by Heartbreak View Post
            Boyhood i Foxcatcher su dva najbolja filma godine za nama
            Namestaljka
            >>> Brojim Izbrojao sam sate, minute, sekunde do pogleda na Mourinja u dresu MANCHESTER UNITED-a ! <<<

            Comment


            • I mene je isto razocarao Boyhood, ocekivao sam vise.Previse ima tu preskakanja(za pocetak je i jasno, zato sto se najmanje secas toga kada si klinac), jedino po cemu je originalan je sto se snimao 12 godina.Taj koncept mi je nekako vise za mini-seriju nego za film, dobijas kompletniju sliku i siggurno bi se ova tema odrastanja kvalitetnije odradila.Nije mi se svidelo izmedju ostalog sto njenu sestru nisu iskoristili posle, stece gledalac utisak ko da je posle nije imao.Svi dramski sukobi se vezuju za njenu majku.

              Comment


              • Ja cuo da je Foxcatcher vrhunski

                Comment


                • http://www.imdb.com/title/tt2084970/?ref_=nm_knf_t1

                  Je li ko cuo ista o ovom ostvarenju
                  Zeljko Malnar-Nocna mora <3


                  #the return

                  Comment


                  • Originally posted by AK47 View Post
                    http://www.imdb.com/title/tt2084970/?ref_=nm_knf_t1

                    Je li ko cuo ista o ovom ostvarenju
                    Jesam ja, brutalan film. I to sam cuo od frajera koji ga je gledao prije oficjelnog izlaska u nekom studiu u Hollywoodu.
                    sigpic
                    "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                    AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                    Comment


                    • The Imitation Game jos nema pristojan snimak (bar ga ja nisam nasao).
                      sigpic

                      Comment


                      • Originally posted by Heartbreak View Post
                        The Imitation Game jos nema pristojan snimak (bar ga ja nisam nasao).
                        Nisam ni ja. A mrsko mi gledati onako zamucen snimak sa sklj rezolucijom.

                        Vec danima zaludjen sa ovim
                        http://www.imdb.com/title/tt0244365/?ref_=nv_sr_1
                        Spoiler
                        There's something wrong with me chemically
                        Something wrong with me inherently
                        The wrong mix in the wrong genes
                        I reached the wrong ends by the wrong means
                        It was the wrong plan
                        In the wrong hands
                        With the wrong theory for the wrong man
                        The wrong lies, on the wrong vibes
                        The wrong questions with the wrong replies

                        Comment


                        • I ja ga cekam na penal zeljno. Inace bas volim filmove WWII i sve u vezi tog perioda.
                          >>> Brojim Izbrojao sam sate, minute, sekunde do pogleda na Mourinja u dresu MANCHESTER UNITED-a ! <<<

                          Comment


                          • Prica oko "Imitation Game" me podsetila na dve fantasticne knjige istog autora pa cu okaciti u obe teme, ne zamerite mi.






                            Oba ova romana su vec ekranizovana ali sta da vam kazem... ipak drzite se knjiga i veliko uzbudjenje je tu 100%
                            >>> Brojim Izbrojao sam sate, minute, sekunde do pogleda na Mourinja u dresu MANCHESTER UNITED-a ! <<<

                            Comment


                            • Originally posted by AIRBORNE View Post
                              @Urose potpuno te razumem, plus razumem i fotku koja ti je na avataru.
                              Ja sam takodje dugo odbijao da "upoznam" tursku kinematografiju ali kada sam je upoznao, promenio sam misljenje
                              da tu nema, recimo kvaliteta. Svakako ga ima i to mnogo. Dosta su slicni nama, svaki film ma kakav on bio zanrovski ima ogrovnu dozu emocija i neke romantike jbg. oni vole to. Evo primer film (2011) INCIR REÇELI je uradjen vrhunski,
                              mislim na fotografiju, boje, prica... muzika odlicna... film apsolutno ne zaostaje za "zapadnim" standardima.
                              Takodje ono sto me sokiralo pozitivno je to sto se Turska kroz neke filmove apsolutno suocava sa svojim problemima i ukazuje mladima i ostalima na njih dok recimo mi (za neke teme) to nismo u stanju... a cesto pomislimo kako je Turska zatvorena, muslimanska drzava, ima tezinu verskih pravila, smes ovo/ne smes ono...
                              Bilo kako bilo mnogo su "jaki", mnogo ulazu u svoju kinematografiju, ne plase se ni da nesto kazu/ukazu.
                              Recimo gledao sam film koji je kod njih mnogo popularan koji ima za temu doniranje organa... to je za tu zemlju ogroman korak jer njima vera to zabranjuje a zna se da je taj vid humanosti ogomna potreba svake zemlje i covecanstva.

                              Odluci sam, naravno sve je do tebe.
                              Био ми комп нешто сјебан пар дана па сад да ти одговорим...
                              Нема везе то што су они турци, ни са аватаром него једноставно им је одвратан језик. Исто као швабски и мађарски. Не могу да га слушам једноставно.
                              Arise, Serbia!
                              You fell asleep long ago,
                              And have lain in the dark.
                              Now wake up
                              And rouse the Serbs!


                              sigpic

                              Comment


                              • Originally posted by Урош94 View Post
                                Био ми комп нешто сјебан пар дана па сад да ти одговорим...
                                Нема везе то што су они турци, ни са аватаром него једноставно им је одвратан језик. Исто као швабски и мађарски. Не могу да га слушам једноставно.
                                Imas mute. Nemacka kinematografija realno kida.
                                There's something wrong with me chemically
                                Something wrong with me inherently
                                The wrong mix in the wrong genes
                                I reached the wrong ends by the wrong means
                                It was the wrong plan
                                In the wrong hands
                                With the wrong theory for the wrong man
                                The wrong lies, on the wrong vibes
                                The wrong questions with the wrong replies

                                Comment

                                Working...
                                X