Announcement

Collapse
No announcement yet.

Filmovi - komentari, utisci,...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • See Before and After Photos of Locations from The Wire

    Comment


    • Originally posted by Rossonero View Post
      Jel' gledao neko ovaj film?

      http://www.imdb.com/title/tt1235166/
      Originally posted by l1m4r View Post
      Preporuka lagano. Dobar.
      Originally posted by Rossonero View Post
      Limeni ja vjerujem u tebe , stavio sam da se skida.
      Jedno veliko hvala.

      Comment


      • U poslednjih par meseci odgledao sam ipak par vrhunskih filmova pa je red da malo sumiram i zaintrigiram nekog ko je mozda razmisljao dal da gleda pomenute filmove:

        - Cinema paradiso - Uh kakav utisak je na mene ostavio. Film koji je prvi usao na moju watchlistu i tu tavorio nekoliko godina. Jedne veceri, pospan odlucio sam da mu dam sansu na tih 15min koliko mi obicno treba da se komiram. Oci su ostale sirom otvorene nekih 3 sata, a dusa i um osvezeni.
        Dugo nisam gledao toliko obican, zivotan film koji se u principu bavi svakodnevnicom i zivotima ljudi u malom selu u kojem se nalazi bioskop. Film me je prvo kupio nacinom na koji prenosi emociju ali sam negde tacno na polovini postao potpuno opcinjem kadrovima i prelepom scenografijom.
        Veoma zanimljivo da je film ceo sinhronizovan, cak stavise 2 glavna glumca su valjda francuzi, a sve je to ucinjeno kao neki omaz predratnim italijanskim filmoviam koji su svi bili sinhronizovani. Dovoljno je reci da ja organski ne podnosim nijednu vrstu sinhronizacije ali ova mi nije zasmetala ni za tren.

        - Clerks - Ovaj film sam davno gledao sa burazerima ali se u principu niceg nisam secao. Savrseno mi je legao, tipican blejacki film devedesetih, nemam puno sta da pisem o njemu, ako vam se gleda ona vrsta filmova gde nista spektakularno necete videti ali ce vam uz film proleteti sat i po obavezno ga pogledajte

        - Big Hero 6 - Jos pre pola godine kada sam video trejler za ovaj crtani, bio sam odusevljen. Vreme je proletelo, dosao je u bioskope i kod nas, sinoc ga pogledah u Uscu i opravdao je sva ocekivanja. Vizuelno savrsenstvo, muzika veoma dinamicna i savrseno uklopljena, tu su debilni likovi koje instant zavolite, naravno i vecina crtanih klisea je neizbezna ali je po meni odlicno dozirana. Ako volite crtace, obavezno pogledajte ovaj

        - Boyhood - Uh kakva filmcina. Sve vam je lepo preneo Erik, nemam ja tu sta puno da dodam. Jasno se sve vidi u trejleru o cemu se radi, ako volite takve filmove, ovaj je klasa medju takvima

        - El Metodo - Jos jedan spanski triler ( ne znam odakle ih vise prave, specijalizovali su se kao svojevremeno Rumuni za trash komercijala house)
        Nije los, ima tu dosta gresaka, ali takve filmove neizbezno prate neke tipicne greske. Exam ipak ostaje top u svojoj klasi, ali eto kome se on svideo neka pogleda i ovaj. Preporuka za Rosonera, verujem da ce se njemu svideti, on obozava ovakve

        - Indie the game movie - Boze koja tuga. Morao sam da ga ugasim negde pre polovine inace bi mi se zauvek zgadile igrice koje su mi toliko prirasle srcu. Gomila likova koji nemaju pojma sta znaci zivot, vec ga zive isklucivo ispred kompjutera, ali ni to ne bi bio problem, da kroz film ne pokusavaju non stop da provuku kako ne spavaju i frka je za kes i bore se da izdaju igricu ali ih kao u principu boli kurac da li ce se ikome svideti igrica jer su oni to pravili iskljucivo za sebe. Nemam predrasuda, znam neke game developere koji su super ljudi,ali ova grupica je dno dna.

        - Never let me go - Veoma solidan film, odlicna glumacka ekipa koja se bavi jednom veoma pateticnom temom ali se ne gubi u tome. Mene je jbga muzika najvise odusevila. Kira je malo smorila sa psihoticnim ulogama, ali ne moze se izbeci cinjenica da je opet iskidala iako bih voleo malo u nekoj drugoj ulozi da je vidmo. Da je apsolvirala ludace to smo svi shvatili

        - Das Boot - nazalost nije mi se svideo, dosta spor tempo, a ne cini nista kako bi to nadomestio i drzao paznju. Uopste nisam mogoa da se povezem sa likovima. Jbga ocigledno mi uopste nije legao
        It's not who you are underneath, it's what you do that defines you

        Comment


        • Cinema Paradiso je predivan film, meni jedan od omiljenih sigurno
          sigpic

          Comment


          • Zaboravih da spomenem The Hours - Prebolesna gluma, emocionalno jak film, lepa povezanost tri price, kostimografija za oskara, jedino sto su preterali sa lezbejstinom ali dobro boze moj, oko toga se vrti film. Topla preporuka
            It's not who you are underneath, it's what you do that defines you

            Comment




            • sigpic

              Comment


              • http://www.imdb.com/title/tt1600196/?ref_=nv_sr_1

                Dobar film sa odlicnim glumcima

                7.1/10

                Comment


                • Jel do mene ili u Fargu ima bahato mnogo Lynch tripova i momenata? Bukvalno kao da gledam neki njegov film ili seriju. Preko muzike i likova, do nacina predstavljanja zla i nasilja
                  It's not who you are underneath, it's what you do that defines you

                  Comment


                  • Moram opet o Cloud Atlasu. Evo veceras ga gledam treci put i definitivno mi je postao jedan od najomiljenijih filmova svih vremena. Sadrzi apsolutno sve sto zelim da vidim u filmu, onako bas po mom ukusu. Savrsenstvo. Isto vazi i za muziku, premocan soundtrack, mozda i najemocionalniji za mene. Tu je i pozamasan broj fenomenalnih citata, i catch fraza. "I know, I know!" je bez premca, a iz nekog razloga mi se u secanje urezalo i "Mista Juing". Moze se svakako tumaciti na razlicite nacine, ali poruka koju ja vidim mi je sjajna, a posle gledanja filma pozelim da budem bolji covek. Ako je neko procitao knjigu, voleo bih da cujem utiske, jer bih je rado kupio.
                    Nadam se samo da ce Andy i Lana imati inspiracije za jos neki mind blowing film. Jupiter Ascending ne obecava, ali cu mu svakako pruziti sansu.

                    A, odlgedah i toliko hvaljeni Oldeuboi. Mislim da nikad nista bolesnije nisam gledao. Na stranu to sto ja toliko ne mogu da razumem njihov nacin razmisljanja, da mi pada na pamet da mi ljudi imamo podvrste, jer su to tolike razlike u osnovnom mindsetu da mi je stvarno neverovatno. Filmcina je, nema sta. Jedina moja zamerka su neke eksplicitne scene nasilja, ili ne bas humano tretiranje zivih zivotinja (nazovimo to tako ) sto me opet vraca na razlike u kulturi, obicajima itd. Ovako neki bitan doprinos filmu ne bih rekao da imaju. Sumnjam da cu odgledati druga dva filma iz trilogije. Bar ne u skorijoj buducnosti.

                    Comment


                    • Originally posted by prskaj View Post
                      Jel do mene ili u Fargu ima bahato mnogo Lynch tripova i momenata? Bukvalno kao da gledam neki njegov film ili seriju. Preko muzike i likova, do nacina predstavljanja zla i nasilja
                      Ne cini ti se, uocio sam i ja par stvari samo nisam bio skroz skoncentrisan kada sam gledao tako da mi je sigurno par detalja promaklo.Sta drugo ocekivati od brace Koen, vidi se uticaj Linca na njihove filmove.

                      Comment


                      • p4p1 ako ti je momak bolestan gledaj..

                        http://www.imdb.com/title/tt1379182/?ref_=nv_sr_2
                        http://www.imdb.com/title/tt1590089/
                        http://www.imdb.com/title/tt1588170/?ref_=nv_sr_1

                        Imam jos par samo ne mogu da se setim

                        Ako si prvo gledao Olda, nemoj se zamarati da gledas druga dva dela. Isto sam i ja ucinio i bila su mi nista posebno. Ne znam zasto, ocigledno mi je prejak utisak ostavio on.
                        Originally posted by Vladan
                        SAFa niko nije mogao ni jednom da prezivi, Runi je to uradio dva puta. Masivan. Monumentalan. Bivsi. Pozdrav legendo, donesi Evertonu nemoguci san.
                        :vinjaksmajli:

                        Comment


                        • Originally posted by Ljuba90 View Post
                          http://www.imdb.com/title/tt1600196/?ref_=nv_sr_1

                          Dobar film sa odlicnim glumcima

                          7.1/10
                          Bas tako, dobar. Ne epohalan, ne klasik ali jako pristojan. Ko voli krimi drame nece se pokajati.

                          Jaka 3 na skali do 5.
                          sigpic

                          Comment


                          • Mamula na RTS-u.
                            Originally posted by Casiraghi
                            Al bar nauci me drugoj da se dam da tebi nevernoj budem Emre Can
                            Originally posted by Casiraghi
                            Ti nikad neces biti kao Joel Matip.

                            https://www.youtube.com/watch?v=Gxj_G6ExBTE
                            Originally posted by Casiraghi
                            Srecan Mane svima koji slave.

                            Comment


                            • Veceras u 21 na RTS-u Prisoners

                              Obicno u ovo vreme oni daju titanik, gospodare, terminatora...
                              sigpic

                              Comment


                              • Originally posted by Heartbreak View Post
                                Veceras u 21 na RTS-u Prisoners

                                Obicno u ovo vreme oni daju titanik, gospodare, terminatora...
                                Danas kad sam video, nisam mogao da verujem, jer je ipak RTS u pitanju...
                                A i moram priznati da im je ovaj filmski program oko nove godine, mnogo bolji ove godine od onih proslih.Imalo/ima tu dosta zanimljivih filmova...
                                I LOVE HOUSE MUSIC!!

                                Comment

                                Working...
                                X