Announcement

Collapse
No announcement yet.

Filmovi - komentari, utisci,...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Mr. Wolf View Post
    Sto se Death at a Funeral tice, preporucujem original.

    http://www.imdb.com/title/tt0795368/?ref_=nv_sr_1
    Retko kad Amerikanci uspeju da naprave bolji rimejk od Engleza.

    Comment


    • ^
      Da, bas retko kad pogode.
      Ovaj americki rimejk je uzas, dovoljno je samo pogledai trailer.
      Dayman (a-a-ah...)
      Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
      Champion of the sun (a-a-ah...)
      You're a master of karate and friendship
      For everyone

      Comment


      • Uuuu,u 21:05 na B92 ima...The Lincoln Lawyer

        Tako da,ko je dokon....
        I LOVE HOUSE MUSIC!!

        Comment


        • iskidaliiii
          It's not who you are underneath, it's what you do that defines you

          Comment


          • koje je sranje ovaj film.jako cudan i nedorecen.malo ga vadi gluma pirsa.

            Rover 2014

            Poslato sa Samsung Galaxy Ace
            sigpic

            Comment


            • Spoiler




              Source Code

              Solidan film, veoma dinamicna radnja, malo ubija draz repetitivnost(tj dijalozi) a i brzo se skonta ''krivac''.Druga polovina filma po meni dosta bolja zato sto se izaslo iz sablona.Mislim da bi film bio malo bolji da su izbacili poslednja 2-3 minuta.

              Comment


              • Isto kao Edge of Tomorrow. Samo su tamo trebali da seku zadnjih 15-ak minuta.
                sigpic

                Comment


                • Originally posted by Baron von Eric View Post
                  Isto kao Edge of Tomorrow. Samo su tamo trebali da seku zadnjih 15-ak minuta.
                  A to je u sustini modernizovan Dan Mrmota ... ne mogu da kazem da je los, kada nije, ali opet .... Kreativnosti i originalnosti ... fali.
                  sigpic

                  Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                  U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                  Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                  Comment


                  • A Million Ways to Die in the West



                    Koliko god da gotivim Setha i njegov humor, A Million Ways to Die in the West je bas razocarao. Nakon odlicnog Teda ovo je bas fail.
                    Humor na nivou Sandlerovih filmova. Preskociti.

                    3/10
                    Last edited by Mr. Wolf; 11-09-14, 12:31.
                    Dayman (a-a-ah...)
                    Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
                    Champion of the sun (a-a-ah...)
                    You're a master of karate and friendship
                    For everyone

                    Comment


                    • Jel cemu ovaj film?

                      The Woman in Black

                      Comment


                      • Pre nekoliko dana sam pogledao Mud sa Metjuom. Simpatican filmic, lepo uslikan, sa malo detinjastom pricom. Film nije ostavio neki prevelik utisak na mene, bio mi je ok ali nista spektakularno. Kada je krenula odjavna spica, ime je izaslo ispod vec ustaljenog "Written and directed by". Dzef Nikols... Ucinilo mi se poznatim, mozgao sam par minuta gde sam vec cuo za njega. Kako su vijuge slabo radile, klik na Hrom, homepage je vec IMDB, ukucah ime i kratka filmogfrafija se pojavi.

                        Vec pomenuti Mud je stajao kao poslednji zavrseni rad autora. Film koji je bio ispod je razlog zbog kojeg sam zapamtio negde ime Dzefa Nikolsa. Sjajan film Take Shelter (kojeg preporucujem svima). Glavna uloga Majkl Senon, glumac koji se takodje pojavljuje u Madu kao brat jednog od decaka. Ispod filma Take Shelter, stajao je jos jedan film, prvi od ovog autora. Potpisao isto scenario i reziju, sa takodje Senonom u glavnoj ulozi. Procitah i zanimljiv naslov filma...

                        Shotgun Stories (2007)



                        Filmski debi Dzefa Nikolsa donosi pricu o velikoj zavadi jedne (nazovi) porodice. Otac, koji umire na pocetku filma povezuje obe. U sturom objasnjenju iz filma saznajemo da je napustio tri sina, za koje nije mnogo mario (njihova imena su glavni pokazatelj njegove "ljubavi" - Son, Boy i Kid - sin, decko i klinac). Trojka odlazi na njegovu sahranu i Son (glavni lik, koga tumaci Senon) iznosi niz optuzbi na moralne nedostatke njihovog oca. "Drugi" sinovi ne podnose ove reci najbolje i film pocinje da se odmotava...

                        Film se desava u nedodjiji Amerike, "dead ass town" kako jedan od likova opisuje mesto. Braca su siromasna, osim Sona nezaposlena i bez neke velike perspektive. Son radi u lokalnoj ribarskoj farmi, pokusavajuci da napravi perfektan sistem za dobitak u kazinu. Na pocetku filma ostavlja ga zena, odvodeci sa njom njihovog sina. Zbog velike netrepeljivosti izmedju zene i Sonove brace, Kid i Boj zive u satoru/kamp prikolici.

                        Iako je film uradjen kao osvetnicka drama, ritam ce biti prespor za mnoge. Dosta Nikols podseca na rane Dzarumsove radove, gde pokret kamere skoro da i ne postoji. Staticni (ponekad i dugi) kadrovi simbolicno pokazuju beznadje glavnih likova i njihovu "zakucanost" u mestu gde zive, bez nade da ce se ikada pomeriti sa mrtve tacke. Melanholicna atmosfera i usamljeni pejzazi ne pomazu ovom osecaju kod gledaoca. Drugu porodicu ne upoznajemo, tako da celu pricu pratimo iz perspektive brace. Film je lepo uslikan, sa malo problematicnom glumom na odredjenim mestima svih glumaca osim Senona, koji ovde najavljuje domete koje ce pokazati u Take Shelter-u.

                        Ne spektakularan za danasnje shvatanje filma, Dzef Nikols je usao na mala vrata nezavisnog filma i svakako je autor koga vredi pratiti. Tri dobra dela, koji se svaki bave otpadnicima na odredjen nacin sa zadrzavanjem licnog pecata u svakom.
                        sigpic

                        Comment


                        • Mud i Take Shelter sam odgledao i moram reci da sam zadovoljan kako ih je odradio Shotgun Stories cu staviti na listu sasvim sigurno, sobzirom da me je kupio sa ova dva filma
                          sigpic

                          Comment


                          • "Birds" od Hickoka jebeni masterpice!

                            Comment


                            • dajte neke filmove ko hachi,john q....

                              Comment


                              • Najzad sam odgledao American Beauty.

                                http://www.imdb.com/title/tt0169547/...&ref_=m_ft_dsk

                                Sjajan film. Spejsi otac.

                                9.5/10
                                Last edited by Mr. Wolf; 16-09-14, 13:10.
                                Dayman (a-a-ah...)
                                Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
                                Champion of the sun (a-a-ah...)
                                You're a master of karate and friendship
                                For everyone

                                Comment

                                Working...
                                X