Announcement

Collapse
No announcement yet.

Filmovi - komentari, utisci,...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by prskaj View Post
    Dok The Thing, Alien i The Terminator zauzimaju posebno mesto u srcu <3
    Kakav je baja Karpenter bio. Rezirao, pisao scenario, pisao muziku, radio zvucne efekte, montirao cak Policijsku stanicu 13. Meni jedan od najjacih likova iz Holivuda.

    Moze li jace od ovoga?



    Last edited by ExEric; 31-03-14, 13:54.
    sigpic

    Comment


    • Originally posted by KingEric7 View Post
      Taj film izvukao Voken inace mi je malo precenjen.
      Zasijenio De Nira, jesi li to ikad vidio? Brutalno sabijanje.
      sigpic

      Comment


      • Originally posted by Vladan View Post
        Zasijenio De Nira, jesi li to ikad vidio?
        Dzo Pesi u Dobrim momcima .

        De Niro vrhunac iz Taksiste nikada vise nije ponovio, a imao je strasnih uloga.
        sigpic

        Comment


        • Tu je Lijota glavni sto se mene tice, njega je zasijenio
          A Dzo je carina, jedan od omiljenih likova, mada ozbiljno mislim da je i isprave malo poremecen

          U Taksisti svakako najjaci, ali su mu strasno blizu sto se mene tice i Bik i Budjenje.
          sigpic

          Comment


          • Sve su to odlicne uloge, Vito Korleone takodje, ali ono ludilo koje je odradio u Taksisti, dostizanje nivoa koji nije vise gluma je meni nesto nestvarno.
            sigpic

            Comment


            • U bravo, Vito je bio fenomenalan, kao i u Rtu straha.

              Slazem se, to je njegova najbolja uloga, mada nije ni on najcistiji, krvavi radnik, bolesna posvecenost.
              sigpic

              Comment


              • Originally posted by KingEric7 View Post
                Kakav je baja Karpenter bio. Rezirao, pisao scenario, pisao muziku, radio zvucne efekte, montirao cak Policijsku stanicu 13. Meni jedan od najjacih likova iz Holivuda.
                Jednom recju - Legenda! Sigurno jedan od najzasluznijih ako ne i direktno najzasluzniji covek za moju ljubav prema horor filmovima. Noc Vestica mi je prvi susret sa tim zanrom i uvukao me je u taj svet zauvek , a The Thing me je zacementirao

                Originally posted by KingEric7 View Post
                Dzo Pesi u Dobrim momcima .

                De Niro vrhunac iz Taksiste nikada vise nije ponovio, a imao je strasnih uloga.
                Meni je naprimer Taksista zestoko precenjen. Neke scene su izdignute na nivo kultnosti i bitnosti kao sto je Mona Liza u slikarstvu. Voleo bih malo vise da saznam o stvaralastvu Skorsezea, zanima me koga je sve poznavao, koliko su njegovi filmovi pogadjali mentalitet tadasnjeg drustva, koje glumce je stvorio , jer vidi se da je covek pravio samo dobre poteze. Da se razumemo, ja ga obozavam, kao i vecinu njegovih filmova, ali nikada mi nije imao to nesto u filmovima zbog cega bih ja mogao da kazem e ovo mi je jedan od omiljenih filmova svih vremena.

                Sto se tice De Nirove glume - Godfather, Awakenings, Angel Heart ( doduse stvarno mala uloga)
                It's not who you are underneath, it's what you do that defines you

                Comment


                • Meni je Mona Liza opasno precenjena .
                  sigpic

                  Comment


                  • Danas nesto razmisljam, koja je najbolja opening scena u istoriji filma.

                    Nisam mogao da se setim bolje od ove. Ako ih i ima, mali im je broj.

                    sigpic

                    Comment


                    • Kakva kultnost. Samo Unforgiven moze da parira od vesterna sto se mene tice.
                      sigpic

                      Comment


                      • Noah (2014)



                        Moze li blockbuster ujedno biti i autorski film?

                        Po meni, najgore sto se filmu moze desiti jeste da me u trenutku kada na kraju pocnu izlaziti slova ostavi potpuno ravnodusnim. Mogu pisati redove i redove o tome kakav zapravo problem imam sa samim filmom, ali jednostavna disfunkcionalnost, kako pojedinih delova, tako i celine, ostavlja utisak da je rec o necemu sto je proizvod blockbusterskog kompromisa sa jedne, i autorske velicine, sa druge strane. Takav sudar svetova ne bi prezivele ni manje znacajne price, a ne najveci ep svih vremena.

                        Nema diskusije, film je tehnoloski ispeglan gotovo do savrsenstva, ali upravo zbog te cinjenice - da se o tom aspektu vodilo mozda i previse racuna, film trpi od neverovatno povrsno-konvencinalnog narativizma, do te mere da se granici sa apsurdnim. Neke sekvence su ocigledni omazi - pa sam tako u sred velike bitke, skoro na sav glas izustio kako sam upravo ovako zamisljao Gospodara Prstenova u reziji Ridley Scotta. Nema sumnje da je rec o svojevrsnom omazu velikom reziseru, takodje tu je i posveta velikom Peter Weiru. Dakle, ako bi trazili neke reference, upravo tako nesto treba imati u vidu. Da li je to samo sebi dovoljno? Zavisi kako za koga. Na drugima ostavljam da procene, ali kako nikad nisam bio veliki fan epske fantastike, ni ovaj film nije mogao ostaviti neki znacajni utisak na mene.


                        Pristalica sam teze da je ovo svakako najslabiji film u opusu Aronofskog, koji se u njegovoj filmografiji korelacijski donekle moze povezati sa The Fountain, ali ukoliko bi povlacili paralele izmedju ta dva filma, jasno je da autorski Aronofsky ne nudi nista novo, osim jednostavne interpretacije duboko zamaskirane u obican postprodukcijski CGI. Ipak, bez sumnje, postoje odredjene osnove da bismo donekle mogli pricati i o autorskom filmu, tacnije postoje svojevrsni nagovestaji kojima autor zeli da ostavi svoj licni pecat, ali su gledaoci, nalazost, zbog problematicnosti samog zanra, ostali uskraceni nekih znacajnijih poruka.

                        5/10
                        It is not the violence that sets a man apart.
                        It's the distance he's prepared to go.

                        Comment




                        • "Mud nije film koji se gleda, već kroz koji se misli"
                          " Film od mnogo tema i poruka. Centar svega jeste priča o zrelosti u različitim životnim načinima"
                          sigpicFokus Nole i ne zaboravi- u pertle... idemo Noleeeeeeeeeee

                          ''Na jedno uho ne čujem ništa, a na drugo sve. Zato slušam samo one koji mi priđu sa prave strane...

                          Comment


                          • Spoiler


                            U ovom filmu Billy Crystal glumi Artija, starijeg porodičnog čoveka koji iznenada dobija zaduženje od svoje ćerke da pripazi troje njegovih unučića dok se ona ne vrati sa poslovnog puta.
                            Ono što sledi posle toga je sat i po odlične komedije u kojoj će Arti morati da preispita način na koji je obrazovao svoju decu i kako da se prilagodi modernom načinu ponašanja sa decom.
                            Billy Crystal, sjajan komicar, meni jedan od omiljenijih glumaca
                            sigpicFokus Nole i ne zaboravi- u pertle... idemo Noleeeeeeeeeee

                            ''Na jedno uho ne čujem ništa, a na drugo sve. Zato slušam samo one koji mi priđu sa prave strane...

                            Comment


                            • Pogledao Mud zna se zbog koga(MM) i film mi je bas lego.Klinci su po meni bili odlicni, a i sama radnja filma je zanimljiva.Svidelo mi se to sto su dobro razradili privatan zivot Elisa.

                              Voleo bih da cujem misljenje o serijama koje cu navesti, iako sam siguran da za pola od njih vecina nije cula.

                              It's Always Sunny in Philadelphia
                              I, Claudius
                              Spaced
                              Black Books
                              Community
                              Borgen
                              Southland
                              Pod prikritie(bugarska serija)
                              Broadchurch
                              Person of Interest
                              The Tudors
                              Shameless
                              Carnivale
                              Homicide: Life on the Street
                              Last edited by Ricma; 08-04-14, 23:53.

                              Comment




                              • sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X