Announcement

Collapse
No announcement yet.

Filmovi - komentari, utisci,...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Već ga pljuju i anatemišu uveliko.
    sigpic

    Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
    But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

    Comment


    • Cuo sam i od nekoliko ateista da im se uopste ne svidja
      Ipak, njima nesto ne verujem kad je filmski ukus u pitanju, pa zato pitam.
      Dayman (a-a-ah...)
      Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
      Champion of the sun (a-a-ah...)
      You're a master of karate and friendship
      For everyone

      Comment


      • Kapiram da je klasican 3D prosek (kakvih je, nazalost, sve vise u bisokopima) pravljen sa jednim ciljem - novac.

        Zato ovaj film http://www.imdb.com/title/tt1528100/?ref_=nv_sr_1 cekam sa nestrpljenjem

        Comment


        • ^
          Takodje cekam taj film, Noah-a cu da pogledam zbog Rasela ( i Eme ).

          Ridley Scott + Christian Bale, ne bi trebalo da omane, bar se nadam.
          Dayman (a-a-ah...)
          Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
          Champion of the sun (a-a-ah...)
          You're a master of karate and friendship
          For everyone

          Comment


          • I ja isto tako mislim, ali cu da ga ispostujem zbog Rasela pa cu da ga pogledam za koji dan.

            Od Noah i jesam puno ocekivao u pocetku i verovatno cu da budem malo razocaran kada ga budem pogledao.Pored filma kojeg je Ljuba naveo, najvise iscekujem Inherent Vice i Interstellar.

            Comment


            • Mislim da nije bilo:

              Dayman (a-a-ah...)
              Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
              Champion of the sun (a-a-ah...)
              You're a master of karate and friendship
              For everyone

              Comment


              • http://www.imdb.com/title/tt1253863/

                Koliko sam bio pod impresijama nakon prvog dela tolko sam prazan nakon drugog. Fino su oni odgovorili na temu "Uzdizanje carstva" kako su se oni na postulatima demokratije uzdigli, kako vole državu, dočarali tu vezu, ali ovi filmovi se uglavnom gledaju da bi se konektovao sa istorijom a kroz istorijske podatke su baš brzo proleteli, od Kserksa kako je postao "Bog" preko svih bitaka gde si samo pokazali ideju kako su dobijene a uopšte se nije išlo u detalje već ispada da je svaka od tih bitaka glatko dobijena, baš se nisu potrudili da prikažu sve te istorijske događaje, na sve to i glavnu kartu kod ovih filmova su zaboravili a to je grčko herojstvo, čak nisu stigli nijednu karakteristiku nekog lika da istaknu već su likovi nekako prazni. Šta znam, meni ovaj film jedan od lošijih iz ove kategorije grčke mitologije......

                Comment


                • Meni je i prvi dio sranje. Pogledao sam ga jednom i nikad vise... Ajde, film je imao dobru podlogu ali su ga usrali maksimalno... Gledao sam ga u bioskopu i na kraju mi je bilo zao para

                  Drugi dio nemam namjeru da gledam.

                  Comment


                  • Originally posted by Powerslave View Post
                    Meni je i prvi dio sranje. Pogledao sam ga jednom i nikad vise... Ajde, film je imao dobru podlogu ali su ga usrali maksimalno... Gledao sam ga u bioskopu i na kraju mi je bilo zao para

                    Drugi dio nemam namjeru da gledam.
                    U prvom su baš lepo oslikali Spartance, način uređenja države, kako obučavaju decu od malih nogu da budu borci, kako su živeli, baš film građen na jakoj potpori, a kod likova Leonidu pokazali u pravom svetlu, lider, hrabar, lojalan, pravi odraz Sparte u svom kralju. Takođe odlično su se bazirali na bici u Termpoliu kako se oni sa manje ljudi uspešno brane od brojnijeg protivnika na malom prostoru i tom podatku dosta prostora posvećeno, pa izdaja, pa pad 300 ratnika, sve redom i baš dramatično to izgleda.

                    U ovom nastavku čak se nisu potrudili ni Artemisiju da predstave kakva je zapravo i bila, tj. nije bila odbačena od strane Grka, silovana itd. već je bila žena nekog Grka sa nekom pričom u Persiji pa je nakon njegove smrti ona postala na neki način to što jeste da ne guglam sada, otprilike tako ide, msm da priča u vezi sa njom uopšte ne ide onim tonom kako je prezentovana.

                    Temistokle je više bio političar nego vojnik, strateg, a ovde su ga predstavili kao Ahila lično a baš malo prostora posvetili njegovom pravom skilu "taktici" jer su naravno kroz sve bitke bukvalno protrčali da bi se poenta svela na kraju da su se Grci ujedinili na postulatima demokratije, došla ponosna Sparta da iščupa polise svi detalji žrtvovani zbog toga.

                    Baš loša ocena ide od mene 3/10

                    Comment


                    • Prvi deo je bas lose odradjen. Posebno ona zadnja bitka, u poslednjoj bitci oni su bili okruzeni tj bili na otvorenom, ali opet im nista nisu mogli dok nisu persijanci, iz nemoci, poceli koristiti strele. Cak su i mnoge svoje vojnike pobili usput. Leonida je pao medju prvima, ali ne zbog strele i nikako poslednji.

                      Ceo film je nekako radjen kao da se radi o nekoj mracnoj bajci

                      Comment


                      • Uh uh uh kakvi programi u Beogradskim kinotekama nas cekaju ovog meseca, prosto me dusa boli sto sam izasao iz svog dzabalebaroskog zivota i sad imam obaveze

                        http://www.kinoteka.org.rs/fprogram/ifp.htm
                        http://www.kinoteka.org.rs/fprogram/prog_k.htm

                        Vertigo, Wild at Heart, Deliverance, The Deer Hunter, The Elephant Man, Easy Rider, Frantic, Blue Velvet, Sedam Samuraja, Star Wars - A new hope, Blade Runner, The Thing, Alien, The Terminator...

                        Ja prosto ne mogu da verujem, bukvalno bih se preselio na mesec dana u kinoteku i ugojio jedno 30kg. Ovo su sve filmovi koji su obelezili moje detinjstvo, i neki od ovih filmova su ozbiljno zasluzni sto ja obozavam ovu umetnost. Da ne spominjem ove kultne sci-fi filmove koji su stvoreni da se gledaju na velikom platnu.

                        Ozbiljno apelujem na sve vas da odgledate sto vise filmova mozete i tako ne samo pruzite sebi nezapamcen uzitak vec i podrzite kinoteku i njen rad.
                        Vidim da saltate u proseku 2 sezone dnevno kojekakvih serija, tako da verujem da imate vremena za pokoji film, jer bi bio greh odgledati i makar jedan film ovog meseca kod kuce


                        Edit: boze,boze vec sam krenuo da planiram ceo mesec kako cu i sta, a mene inace mrzi da razmislim sta cu raditi kroz 5 min
                        It's not who you are underneath, it's what you do that defines you

                        Comment


                        • Meni su sa te liste Plavi Somot i Blejd Raner lagano na prva 2 mesta, Vertigo treci.
                          sigpic

                          Comment


                          • Meni The Deer Hunter na toj listi suvereno vlada
                            sigpic

                            Comment


                            • Taj film izvukao Voken inace mi je malo precenjen.
                              sigpic

                              Comment


                              • The Deer Hunter, The Elephant Man i Blue Velvet svakako na prva 3 mesta. Dok The Thing, Alien i The Terminator zauzimaju posebno mesto u srcu <3
                                It's not who you are underneath, it's what you do that defines you

                                Comment

                                Working...
                                X