Announcement

Collapse
No announcement yet.

Filmovi - komentari, utisci,...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by stefan12 View Post
    Jel ima prevod za ovu verziju?
    Nema

    Comment


    • @Apa imas li link za kvalitetan video (Blue Jasmine) a da nije 59GB

      Hvala
      >>> Brojim Izbrojao sam sate, minute, sekunde do pogleda na Mourinja u dresu MANCHESTER UNITED-a ! <<<

      Comment


      • Originally posted by AIRBORNE View Post
        @Apa imas li link za kvalitetan video (Blue Jasmine) a da nije 59GB

        Hvala
        https://thepiratebay.se/torrent/9443...ip.X264-SPARKS
        It is not the violence that sets a man apart.
        It's the distance he's prepared to go.

        Comment


        • @AIRBORNE
          http://yify-torrents.com/movie/Blue_Jasmine_2013
          Dayman (a-a-ah...)
          Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
          Champion of the sun (a-a-ah...)
          You're a master of karate and friendship
          For everyone

          Comment




          • Enough Said
            Sasvim neocekivano, ovaj film mi je jedno od najprijatnijih iznenadjenja u poslednjih par nedelja (posebno u sezoni nominacija). Nisam imao neka preterana ocekivanja, posebno procitavsi sinopsis (buduci da se radi o nekoj verziji rom-com with a twist), tako da sam filmu vise prisao iz postovanja prema velikom James Gandolfiniju, kome je ovo ujedno i jedno od poslednjih pojavljivanja na velikom platnu. Malo koga ce interesovati vec puno puta ispricana prica o egzistencijalnoj i emotivnoj krizi ljudi srednjih godina. Ipak, iako je prica dosta predvidljiva, pa samim tim i narativna struktura stoji na klimavim nogama, ono sto ovaj film dize stepenicu vise je predobra gluma i odlicno napisani dijalozi. Posebna stvar je neverovatna hemija izmedju glavnih glumaca Julije Louis-Dreyfus i James Gandolfinija, pa tako njih dvoje vec od prvog susreta deluju gotovo pa savrseno. Ostatak price i nije bas toliko efektan, dok sporedne uloge medju kojima su Catherine Keener i Toni Collette sasvim pristojno odradjuju svoje minijature. Rediteljka Holofcener (Please Give) stvara potpuno opustenu atmosferu, te film odise goodfeelingom. Svakako preporuka.
            7/10

            Enough.Said.2013.BDRip.x264-SPARKS
            It is not the violence that sets a man apart.
            It's the distance he's prepared to go.

            Comment


            • Originally posted by apacrow View Post
              Dopao mi se ovaj film i legao mi bas,bas a gledao sam ga nekoliko dana
              pred njegovu smrt. Meni je bilo onako bas simbolicno.

              Apa & Johnny , hvala za linkove

              Bas me zanima da li ce ovaj film da me razocara ili odusevi?


              THE MONUMENTS MEN




              Last edited by AIRBORNE; 12-01-14, 19:07.
              >>> Brojim Izbrojao sam sate, minute, sekunde do pogleda na Mourinja u dresu MANCHESTER UNITED-a ! <<<

              Comment


              • http://www.buzzfeed.com/regajha/25-t...-movie-fight-c

                Comment


                • La grande bellezza

                  Prekinuo posle jednog sata. A kad bih samo mogao da vratim taj jedan sat, koji ne pamtim da sam nekad losije potrosio Da sam buljio u zid za to vreme, verovatno bih imao vecu pricu od ovog filma, a zid bi svakako bio zanimljiviji karakter od bilo kojeg u filmu. Da ne znam nista o Italiji, pomislio bih da svakakvi cudaci zive tamo. Definitivno ce uci u najuzi izbor za najdosadniji i najgori film koji sam ikad gledao. Ne znam sta mi je fascinantnije, ocena na imdb-u i reviews, to sto je svstran pod "comedy", ili da neki ljudi mogu da uzivaju gledajuci ovo.

                  Comment


                  • Ne zelim da komentarisem Belezzu dok je ne pogledam, ali film je pokupio nagradu evropske akademije, globus, a verovatno ce i oskara za najbolji van engleskog.

                    Cenim da je umetnicki i da nije radjen za siroku masu, ali po sinopsisu i kritici, ocekujem dobar film...videcemo...
                    sigpic

                    Comment


                    • Upravo pogledao , dobar film.

                      http://www.imdb.com/title/tt1211956/

                      Comment




                      • Zivot poput performansa, i Rim kao pozornica je bila odlika nekih od najslavnijih Fellinijevih naslova sredinom proslog veka. Sorrentino u ovom groteskno-satiricnom remek-delu daje svojevrsni omaz osnovama moderne kinematografije, koja je upravo rodjena na toj istoj pozornici gde je smestena radnja njegovog najnovijeg filma.

                        Film na savrsen nacin korespondira sa trenutnim stanjem u italijanskom drustvu, uzimajuci italijanski neorealizam kao polazisnu tacku, i odatle na slikovit nacin prikazuje degradaciju, ne samo italijanskog drustva, vec i situacije u kulturi uopsteno.

                        Upravo zbog toga je i pop-kultura prikazana na po malo banalan nacin, ali svakako svrsishodno, da bi uvideli kako zapravo ne postoji razlika izmedju danasnje kulturoloske nazovi elite i razuzdanih opijenih polugolih zajednicki plesih nastupa a la Macarena, na italijanski nacin.


                        Svaki minut filma, svaka scena, ima svoju poruku i smisao. Ritam filma se gradi na repetitivnosti, pritom prikazujuci potpuno drugacije situacije. Nesto poput savrsene jazz improvizacije.

                        Da bi shvatili film, prvo morate biti upoznati sa referencama na koje se duboko oslanja. Tako da, ukoliko niste upoznati sa Fellinijevim radovima od '54-'64, kao i citavom italijanskog kinematografijom tog doba, tesko mozete naci polazisnu tacku kako bi te vas film osvojio. To je mozda i moja jedina zamerka na ovaj, gotovo pa savrsen film.

                        Ipak, cini mi se da je upravo ta hermeticnost i glavna poruka samog filma. Tacnije da su sve sfere drustva prilicno degradirane, i da ne postoji otklon, ili plan kako spreciti dalju degradaciju. Migracija je kao prikazana kao mozda i jedini nacin da bi se sprecilo dalje propadanje, ali se covek jako tesko odlucuje na takav potez ne znajuci sta ga ceka iza, vec mu je udobnije da se priseca dobrih starih vremena, i da u njima pronalazi utehu, a ne izlaz.


                        Satirican pristup koji Sorrentino ima prema osnovnom stubu italijanskog drustva, prema crkvi/veri (u kojoj je uvek spas) govori zapravo o njenoj irelevantnosti u danasnjem vremenu, kao i prakticno jednakom uticaju poput petparackih vikend romana.

                        Kako bi prikazao koliko danasnja Italija kulturoloski gledano ima jako malo toga da ponudi svetu, Sorrentino nam nudi na uvid gotovo citavu istoriju italijanske umetnost, ne stedeci filmu traku. Pred nama ce se redjati neka od nacuveniji umetnickih dela, ali za koja malo ko danas mari, pa su tako kljucevi vrata iza kojih se kriju sva ta bogatstva u rukama coveka kome svakako tu nije mesto. I dok danasnja americka i britanska kultura za svoj osnovni problem imaju infantilnu fetisizaciju mladosti, Italija ima potpuno suporatan problem: moc koja pociva na staroj gardi. Retko ko se moze odupreti privlacnosti moci, a jos manje da je kriticki napada, vec je puno lakse, i na kraju krajeva unosnije, pridruziti joj se, porucuje nam Sorrentino.


                        Sorrentino se ni ne trudi da metaforicno prikaze isprana lica puna botoksa, vec ih vidljivo oslikava stvarajuci realno lice drustva u kojem su mladost i energija marginalizovane i ugusene u koristi ostarele elite. U svetu glavnog protagoniste, zabava koja je pocela jos daleke ’63 godine, nikad nije ni prestajala, ali su vrata dobro zatvorena i zaptivena. Kako vreme prolazi na gostima se primacuju godine i umor, ali oni to vesto skivaju cak i od sebe samih, misleci da ce tako zavarati i vreme.

                        Film je skoro u potpunosti oslobodjen gorcine, iako za temu ima zaokupljenost smrcu i razocaranjima, sto ga mozda cini, s vremena na vreme, poput dubokog tuznog iskustva, ali ne tragicnog, i svakako ne nostalgicnog, vec se krece na metafizickoj, intuitivnoj ravni, u kojoj smo svesni sta je bilo juce, ali jos gore, i kakva nas sutrasnjica ocekuje.

                        10/10
                        It is not the violence that sets a man apart.
                        It's the distance he's prepared to go.

                        Comment


                        • auuuu Apa, kakva kritika covece pravi filmski analiticar, u svakom smislu
                          sigpic

                          Comment


                          • Apa dominira.

                            Bilo koju ocenu da da on detaljno obrazlozi zasto je to uradio. Uzivanje je citati njegove kritike.
                            Last edited by Mr. Wolf; 14-01-14, 23:28.
                            Dayman (a-a-ah...)
                            Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
                            Champion of the sun (a-a-ah...)
                            You're a master of karate and friendship
                            For everyone

                            Comment


                            • Originally posted by Heartbreak View Post
                              Ne zelim da komentarisem Belezzu dok je ne pogledam, ali film je pokupio nagradu evropske akademije, globus, a verovatno ce i oskara za najbolji van engleskog.



                              Cenim da je umetnicki i da nije radjen za siroku masu, ali po sinopsisu i kritici, ocekujem dobar film...videcemo...

                              Kad bih samo unapred znao koji film je "umetnicki", to bi bilo super. Po ko zna koji put mi je ocajan neki film koji pokuplja razne nagrade.. No dobro, to each his own.





                              Sent from my Lumia 920 using Tapatalk

                              Comment


                              • Originally posted by p4p1 View Post
                                Kad bih samo unapred znao koji film je "umetnicki", to bi bilo super. Po ko zna koji put mi je ocajan neki film koji pokuplja razne nagrade.. No dobro, to each his own.



                                pa pazi, ja se recimo pre svakog filma "pripremim" za njega...bacim pogled na rezisera, glumacku ekipu, gde se pojavio (ovaj recimo u Kanu), kritike, sinopsis, jednostavno samu pricu jer ne mogu gledati film a da nisam upoznat o nekom vremenu, ili dogadjaju koji opisuje a da o tome nista ne znam. Ovo sto kao nazivam umetnicki, samo razdvajam od visokobudzetnih blokbastera....daleko od toga da su svi oni sjani, cak sta vise, retko se pronalaze odlicna izdanja
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X