Announcement

Collapse
No announcement yet.

Filmovi - komentari, utisci,...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Comment


    • Kako ocajni filmovi. :/
      sigpic

      Comment


      • Vladane, uzivaj

        Clicking Bad
        Dayman (a-a-ah...)
        Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
        Champion of the sun (a-a-ah...)
        You're a master of karate and friendship
        For everyone

        Comment




        • sam trejler je faking remek-delo. mogu samo da zamislim kakav je film.
          It is not the violence that sets a man apart.
          It's the distance he's prepared to go.

          Comment


          • Jel ja to gresim ili ima malo taj central view camera, kao Kubrick, onaj one point perspective?
            It's not who you are underneath, it's what you do that defines you

            Comment


            • Auuuu, perverzija u najavi
              Dayman (a-a-ah...)
              Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
              Champion of the sun (a-a-ah...)
              You're a master of karate and friendship
              For everyone

              Comment


              • http://www.imdb.com/title/tt1255953/?ref_=nv_sr_2

                Remek delo

                Comment


                • http://www.imdb.com/title/tt2404461/

                  gledao veceras. kakvo objasnjavanje.
                  It is not the violence that sets a man apart.
                  It's the distance he's prepared to go.

                  Comment


                  • Originally posted by prskaj View Post
                    Jel ja to gresim ili ima malo taj central view camera, kao Kubrick, onaj one point perspective?
                    One point perspective je savrsena estetska forma, jer upravo taj symmetrical framing oku daje
                    osecaj savrsenosti, tacnije savrsenog balansa na obe strane platna, ali donosi i dozu uznemirenja,
                    sto je opet duboko ukorenjeno u psihologiji. Kubrick je to usavrsio do maksimuma, pa su zbog toga
                    gotovi svi njegovi filmovi estetski savrseni.

                    Ljudski mozak simetricne slike generise kao savrsene (hipnoticke), i to radi po defaultu, jer
                    simeticnost nije prirodno okruzenje, zbog toga vecina autora bezi od one point perspective, jer se
                    ona smatra kao igranje sa gledaocem, tacnije svodjenje njegove slobodne volje pri rasudjivanju
                    filma na minimum.



                    Wes Anderson je usavrsio symmetrical framing, i koristi ga kad god moze, to je pozajmio od Kubricka,
                    ipak njegov licni potpis su overhead kadrovi. Mislim da sam ih u samom trejleru nabrojao barem desetak.



                    Samouki autori cesto posezu za nekonvencijalnim resenjima, koji, ako su dobro inkorporirani u sam
                    film postavlju nove standarde. To je recimo slucaj i sa Quentin Tarantinovim poznatim "from below"
                    kadriranjem. On cak pritom ponekad upotrebljava i symmetrical framing, sto rezultuje nekim od
                    najboljih kadrova moderne kinematografije.

                    It is not the violence that sets a man apart.
                    It's the distance he's prepared to go.

                    Comment


                    • http://www.imdb.com/title/tt1646967/?ref_=nv_sr_1

                      Fantasticno! Kakvo uzivanje za oci i usi.
                      Soundtrack za film je toliko dobro odradjen i uklopljen, da uopste nije bitno da li je to vas stil muzike, ili vam se taj zanr muzike nije ranije svidjao jer je toliko prikladan za ovaj film i kadrove, da cete uzivati u svakoj numeri kao da je soundtrack sastavljao Guy Ritchie, Tarantino ili Kubrick.
                      Kadrovi su toliko prelepi, da je greh ne odgledati ovaj film u HD-u. Ovo je cisto audio-vizuelno iskustvo koje oduzima dah.
                      Ako cenite umetnost, prirodu ili extreme sportove, obavezno pogledajte ovaj film.

                      Sta bih dao da mogu da ga gledam u bioskopu, verovatno bih plakao od srece

                      Btw, ne ocekujte neku spec pricu posto je nema, ljudi su jednostavno poneli kamere i snimali sebe kako rade ono sto vole
                      It's not who you are underneath, it's what you do that defines you

                      Comment


                      • Negredu omiljeni film Gladiator, omiljeni glumac Russell Crowe. Jeste da igras za najmrzniji klub na svijetu, ali imas ukusa, magnificent bastard
                        sigpic

                        Comment


                        • http://www.imdb.com/title/tt0080801/

                          Bukvalno ga prvi put gledam, posto sam ga gledao par puta, ali bas kao klinac.. jednostavno klasik, mora se pogledati, mada sumnjam da ima neko ko vec nije gledao ovo.

                          Comment


                          • http://www.imdb.com/title/tt1291584/?ref_=nv_sr_1

                            Strasan film! Najbolji ovog tipa, naravno posle Razjarenog Bika.

                            Hardy i Edgerton su sjajni, a Nick Nolte je fenomenalan. Steta sto nije dobio oskara za ovu ulogu

                            Comment


                            • Uživao sam gledajući Warriora. Gledao sam ga više puta i zaista nikako ne može da dosadi.

                              Na kraju ne znaš za koga da navijaš da pobedi .
                              sigpic

                              Joking around is part of my personality, just who I am. Novak Djokovic

                              Yesterday i was clever, so i wanted to change the world. Today i`m wise, so i`m changing myself.

                              Without error there can be no brilliancy.

                              Comment


                              • Nije pobedio onaj za kojeg sam navijao, mada to nije ni bitno

                                Jedino sto ovom filmu fali da bi bio masterpiece je nekih 45 minuta da se njihova proslost malo vise razradi. Ali dobro, ne voli mnogo ljudi filmove od 3 sata

                                Comment

                                Working...
                                X