Announcement

Collapse
No announcement yet.

Filmovi - komentari, utisci,...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by AK47 View Post
    Meni je zmija rekla obavezno da ga ne gledam...
    Podrzavam poskoka.
    Brajkuli Italija poremetila um. Previse gleda Vijerijeve bivse ribe
    It's not who you are underneath, it's what you do that defines you

    Comment


    • Ајде шта зна смук ?

      Одлична идеја, одавно нисам одгледао нешто слично, поготово данас где се фолмови своде све на исту фору.

      Вијери је отац.

      Comment


      • PRISONERS!!! http://www.imdb.com/title/tt1392214/?ref_=nm_knf_i2

        Jos jedan sjajan film Denisa Vilneva koji nakon fatasticnog Incendiesa pravi jos jedno remek delo Definitivno postaje covek cije cu filmove sa velikim nestrpljenjem pratiti

        Na sjajan nacin prica pricu, prekida kad je najzanimljivije, pusta te da sam kopcas stvari, obraca paznju na sve detalje. U jednom trenutku sam se osetio kao da sam ja detektiv u celoj toj prici Moram napomenuti da je i ovog puta napravio furiozan kraj (ne sokantan kao kod Incediesa) ali dovoljno dobar da ostanes zatecen nakon filma

        Licno misljenje je da je film bez konkurencije ove godine (bar za sad) ali kao i po obicaju novembar-decembar uvek donosi najbolja ostvarenja. GLEDATI OBAVEZNO!
        sigpic

        Comment


        • Ima jos par dobrih filmova koji trebaju da izadju bas u novembru i decembru .

          Jedva cekam ^^.
          sigpic

          Joking around is part of my personality, just who I am. Novak Djokovic

          Yesterday i was clever, so i wanted to change the world. Today i`m wise, so i`m changing myself.

          Without error there can be no brilliancy.

          Comment


          • Heartbreak, dobrodošao u klub.
            Po meni prvi ozbiljniji kandidat za Oskara, ali što ti kažeš za sada i to u više kategorija.

            Da li je neko gledao? http://www.imdb.com/title/tt1305806/
            Last edited by miloolja; 05-10-13, 23:56.
            sigpic

            Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
            But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

            Comment


            • Jesam ja, obavezno pogledaj. Tj. gledalo je nas nekoliko s foruma, komentarisali smo ga prije nekih godinu dana.
              Odlicna drama, sa dobrom kombinacijom krimi i ljubavnih elemenata, odlicni "skokovi" iz sadasnjosti u proslost sa full slikom argentinskog drustva u oba perioda i odlicna gluma, prije svega Darina.
              I, da, kraj.

              Comment


              • Gledao ga i ja Nije mi sad nesto woow, ali je svakako dobar i vredan gledanja
                sigpic

                Comment


                • Originally posted by Brajkula View Post
                  http://www.imdb.com/title/tt1670345/

                  Нзм да ли сте помињали овај филм овде, не рпатимм баш топик, али филм је јебена генијалност, одлична прича и оригинална идеја и драго ми је што ће бити и другог дела. Филмиште !
                  Drzi se Kalca ljubi te brat! Bolje po tebi i po nas
                  Originally posted by Vladan
                  SAFa niko nije mogao ni jednom da prezivi, Runi je to uradio dva puta. Masivan. Monumentalan. Bivsi. Pozdrav legendo, donesi Evertonu nemoguci san.
                  :vinjaksmajli:

                  Comment


                  • Originally posted by miloolja View Post
                    Strasan film. Odradjen sa puno ljubavi u svakom aspektu. Rezija, gluma, scenario, dijalozi, muzika, atmosfera. Nezaboravna scena na stadionu iz jednog kadra.
                    sigpic

                    Comment


                    • Da li je moguce da vise ne mozemo da snimimo dobar film ?!?
                      Ustanicka, Klip, S/Kidanje, Vir, Falsifikator - gubljenje vremena.
                      Nadam se da bar ''Krugovi'' nece razocarati .
                      Dayman (a-a-ah...)
                      Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
                      Champion of the sun (a-a-ah...)
                      You're a master of karate and friendship
                      For everyone

                      Comment


                      • Originally posted by l1m4r View Post
                        Drzi se Kalca ljubi te brat! Bolje po tebi i po nas
                        Хахаха....како ме надуваште

                        Видим ја о чему се овде ради, ви се као трипујете на те драме, шатро дубокоумне филмове, јак монолог итд. у фазону сте да сте паметни ако гледате те "паметне" филмове

                        Comment


                        • Prisoners (2013)
                          Denis Villeneuve



                          Potpuno kontradiktorno danasnjem vremenu, Prisoners pokazuje pravu vrednost strpljenja pripovednja, bas poput citanja knjige, koja je toliko interesantna da je ne zelite ispustiti iz ruku, iako vam poslednje stranice ne nude ono cemu ste se nadali. Nema sumnje da je film skopljen gotovo hirurskom preciznoscu, ali takodje, kao sto sam vec nagovestio, na ovaj film treba gledati kao na knjigu, pa ce tako dosta od onoga sto vidimo ostati na nama samima da protumacimo. Ono sto je sigurno, glumci u takvom scenariju mora dati i vise od sebe, jer zapravo na njima sve pociva. Oni su fundament, i bez uverljivog tumacenja likova imali bi obican policijski procedural male sredine u kojima svi sve znaju.

                          Film sav svoj kvalitet crpi upravo iz toga, posto Denis Villeneuve uspeva da iz glumaca izvuce gotovo maksimum, pa tako Jake Gyllenhaal i Hugh Jackman deluju potpuno ubedljivo u svojim ulogama, neko bi rekao kao da su rodjeni za njih. Skica za portret nize-srednje klase americkog predgradja usukanog u desnicarski patrijarhat u kojoj svako ima vec predodredjen put nije mogla biti bolje odradjena. Ipak, kako vreme prolazi film polako pocinje da posrce, bezeci ka nekim predvidljivim resenjima, pa tako i krajnji rezultat nije ocekivano dojmljiv.

                          Roger Deakins slika film, i to radi sjajno. Kao u nekim od svojih najboljih radova sa bracom Coen. On pretace ideju Villeneuvea u sjajne prikaze, mozda i najbolje ovogodisnje. Razvoj same price prati gotovo manipulativno prema gledaocu davajuci mu sliku oluje koja se sprema, iako je u svoj svojoj silini niko ne primeti, jer se nalazi bas u sred nje.



                          Deakins je mozda prejak igrac za Villeneuvea, pa mi se cak u pojedinim momentima cini da je i sama prica filma zarobljena tim, gotovo savrsenim, prikazom. Cak toliko, da i sam reziser u postprodukciji zonglira izmedju svog i ega velikog kinematografa. Situacija gde vizija kinematografa zasenjuje rezisersku viziju je potpuno vidljiva u sceni kada se kisa koja pljusti pretace u sneg. To ne mora nuzno da bude i losa stvar, ali u polozaju kada reziser tek gradi svoje ime, to moze da bude pogubno. Iskreno se nadam da to nece biti slucaj sa Villeneuveom, jer je talent i vise nego ocigledan.

                          Primetan je uticaj zanrovskih slicnih filmova poput The Vanishinga, Mystic Rivera, estetski gotovo identicnog Gone Baby Gone, dok je najocigledniji uticaj David Finchera, pa tako Villeneuve svoj film pozicionira negde izmedju Se7en i The Girl With the Dragon Tattoo. Prisoners je zanrovski zivopisan triler, neocekivan (do neke mere) i dosta uznemirujuc, ali ipak nema istinsku tezinu Zodiaca, u mnogo cemu mozda i ponajboljeg Fincherovog ostvarenja kome Villeneuve tezi.



                          Nema sumnje da je prvih sat vremena mozda i nesto najbolje sto je snimljeno ove godine, ali kako vreme odmice, dinamika narativne vodilje postaje polako predvidljiva, pa se pojedine sekvence filma cine vec vidjenim, ma koliko se ocigledno autor trudio da izbegne tu zamku. Prisoners tako biva rastrgan teorijama koje odvlace paznju sa pravog koloseka, pa motivacija likova biva sve manje i manje racionalna. Sto je mozda i najveci problem koji imam s ovim filmom.

                          Takav razvoj dogadjaja donekle smanjuje kvalitet filma, iako on jos uvek ostaje na dosta visokoj razini. Prisoners to ponajpre duguje gotovo pa savrsenoj glumackoj postavi, koja jos jednom pokazuje da je glumacka umesnost najvaznija karika u procesu stvaranja kvalitetnog filma.

                          8.5/10
                          It is not the violence that sets a man apart.
                          It's the distance he's prepared to go.

                          Comment


                          • Gravity (2013)
                            Alfonso Cuarón



                            Verovatno jedna od najupečatljivih scena u 2001: A Space Odyssey je kada HAL, funkcionalno-koristan alat u službi astronauta, postaje ubilački stroj odlučivši da su njegovi saputnici postali teret za misiju. Nakon slanja jednog od njih, Franka, izvan broda za nepotrebne popravke, HAL mu preseca dotok kiseonika, koji je ujedno i njegova jedina fizička veza sa brodom. Do tada, snimak Franka u svemirskom prostranstvu prati zvuk njegovog disanja koji se hiponotički useca u nas, zatim nam ostaje samo tišina, dok gledamo Frankovu kratkotrajnu borbu prihvatanja realnosti, nakon čega njegovo telo lebdi u nepovrat. On jeste žrtva HAL-a, ali je takođe i žrtva nepromenjenih zakona fizike, i ograničenja ljudskog tela nesposobnog za opstanak u vakuumu, bez fizičke zaštite. Alfonso Cuarón u svom najnovijem ostvarenju nam poručuje da je proveo dosta vremena razmišljajući o tome šta bi se desilo kada bi neko imao samo malo više sreće od Franka. Gravity takođe sugeriše da se Cuarón pitao šta je potrebno za opstanak u jednoj takvoj situaciji, ne samo u smislu fizičke snage i zdrave pameti, već šta je potrebno da bi se prkosilo instinktivnom strahu, i ignorisanju gotovo neizbežne smrti.

                            Gravity je film koji zahteva da ga gledate u bioskopu, i to na što je većem platnu moguće. Ovo je bez sumnje možda i najbolji dokaz kvaliteta u prilog 3D filmu, jer je način na koji se ta tehnologija koristi toliko ispred svega što sam do sad video da je to zadivljujuće.

                            Nakon Cuarónovog prethodnog filma, Children of Men, gde je demonstirao potpunu genijalnost, mislim da nije postojala osoba upoznata s njegovim radom koja se nije pitala da li će ikad uspeti nadmašiti samog sebe. Čekali smo tako, dugih sedam godina, i napokon dobili žanrovski možda i najznačajni film još od 2001: A Space Odyssey.

                            Cuarón nam od prvog kadra poručuje da tih sedam godina nije sedeo skrštenih ruku, već nam, zajedno sa Emmanuelom Lubezkim, njegovim dugogodišnjim kreativnim saradnikom, koji je i ovog puta bio zadužen za kinematografiju, daje uvid u jedan potpuno novi, malo drugačiji, ali još jednom potpuno besprekoran svet filmskog umeća kome su vični samo najveći režiseri, a to Cuarón sa svojim najnovijim ostvarenjem sigurno jeste.



                            Ovde nećete videti ideale kojima je težio Kubrick u svojoj 2001: A Space Odyssey, već ćete osetiti istinsko fizičko iskustvo, bukvalan izazov svim čulima, koje ce sve vaše strahove sumirati u jedno, ostavljajući vas na rubu stolice da, s nestrpljenem, čekate svaki sledeći kadar. Jednostavnim savršenstvom od prvog do poslednjeg kadra, Gravity ostavlja bez daha čak i one koji ne vole naučnu-fantastiku. Svojim suptilnim načinom snimanja i monitiranja kadrova, u kojem vam se čini kao da ste i sami deo filma, on vas uvlači u transcendentno iskustvo, iako ste toga svesni tek nakon izlaska iz bioskopa.

                            Neverovatno je koliko Cuarón veruje Sandri Bullock, ostavljajući značajan deo film potpuno na njenim plećima. Ona mu uzvraća na veoma impresivan način davajući, bez sumnje, njenu najbolju ulogu do sada, i samim tim pokazujući koliki glumački potencijal zapravo poseduje. Clooney, u drugu ruku, ne beži od svog prirodom danog šarma, ali s vremena na vreme se možda i suviše oslanja na njega, bivajući George Clooney, a ne lik iz filma. Ponekad to zna da zasmeta, ali čini mi se da je čak i to rađeno s namerom, jer je Cuarón tačno znao ko mu je potreban da iznese takvu ulogu.



                            Ukoliko niste gledali Gravity, a pitate me o čemu se zapravo radi u njemu, biće mi jako teško dati konačnu odrednicu, već ću verovatno posegnuti za svima prihatljivom objašnjenju da je reč o napetoj avanturi svemirske misije koja je pošla po zlu. Ali, jednom kada odgledate film shvatićete svu njegovu kompleksnost u svojoj jednostavnosti. Kao kad vas zadesi najgora moguća sudbina, kada i sami verujete da je sve gotovo, i da se nalazite u bezizlaznoj situaciji gde je kraj jedino rešenje iz čitave situacije, ugasite svetlo, pokrijete se preko glave, i onda shvatite da ste uprkos svemu i dalje živi, da i dalje dišete. Zašto nastavljamo dalje? To je misterija, baš poput onoga što nam Cuarón poručuje.

                            - Šta ti se najviše sviđa u otvorenom svemiru?
                            - Tišina.


                            10/10
                            It is not the violence that sets a man apart.
                            It's the distance he's prepared to go.

                            Comment


                            • http://www.imdb.com/title/tt0106188/?ref_=sr_2

                              Jel ko gledao?


                              EDIT:Ima li ko kakavi preporuka o filmovima gdje se putuje u buducnost ili proslost?
                              Last edited by DinoFC; 08-10-13, 21:19.

                              Comment


                              • Gledao sam taj film davno, simpatican, da proleti vrijeme sasvim ok.

                                Imas Back to the future serijal, Planet of the apes obavezno, ona sranja The Lake house i Deja vu, Midnight in Paris je masterpiece.

                                A kapiram da ce se tebi svidjeti Bicentennial Man. Pogledaj Oblivion ako nisi.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X