Announcement

Collapse
No announcement yet.

Filmovi - komentari, utisci,...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Hangover III je pravi bioskopski film. Takav film se ne moze gledati kuci. Ne kazem da je najbolji film ikad vec mu taj ambijent poveca dozivljaj mnogostruko.

    Ja planiram gledati F&F 6 u biskopu. Jel gledao neko ? Vredi li?

    Comment


    • Gledao sam F&F6 ali kuci i gubi se taj ambijet i adrenalin koji se dobija u kinu.Tako ako ga treba gledati,obavezno kino.A bolji je F&F 5

      Comment


      • Originally posted by Uros94 View Post
        Не бих ни ја дао паре, него другарица ми дала две карте. Зато сам написао је л' вреди цимања до биоскопа, не пара.

        Погледао сам трејлер, прочитао неке текстове. Каже неки лик да је филм глуп, тј. има много пропуста и рупа у филму, а да прича није лоша.
        Onda idi. Ako imas karte, sto da ne.
        sigpic

        Comment


        • Odgledao sam jedan F&F, sto ce reci odgledao sam sve.
          sigpic

          Comment


          • Originally posted by Il Capitano View Post
            Mariću, je'l ovo vreme pokazuje koliko su navedeni likovi bili zastupljeni u 3. sezoni?
            Da, da...

            Sutra cu najverovatnije otici da pogledam Side Effects koji je u okviru letnje revije filmskih hitova ,,Blockbuster''.Sad mi je i jasno zasto ga do sada nisu pustali, nadam se da je vredan tolikog cekanja.

            Sada videh i da je Urosev film danas na programu.

            Comment


            • Ма захвалио сам се уредно на картама, мрзело ме да идем.

              Што се тиче Нус појава, или споредних појава, тј. Side Effecta... филмчина је, одгледао сам га пре недељу дана и одушевио сам се.
              Arise, Serbia!
              You fell asleep long ago,
              And have lain in the dark.
              Now wake up
              And rouse the Serbs!


              sigpic

              Comment


              • http://www.imdb.com/title/tt1389096/

                Jel moguce da niko nije pominjao ovaj film? Barem ja nisam video
                Jel gledao neko,kakav je?
                Glumacka ekipa bolesna
                It's not who you are underneath, it's what you do that defines you

                Comment


                • Гледао сам ја. Па кад видиш три изузетна господина мора да буде добар.

                  Comment


                  • Only God Forgives: Kad forma porazi sadrzaj


                    Iako redovno citam recenzije, nikad ne idem u bioskop unapred osudjujuci nesto, dovoljno verujem sebi i svom ukusa da mogu izvuci neke zakljucke i sam, ipak ima par kriticara koji rafinisu moj ukus. Tako je bilo i sa najnovijim ostvarenjem Nicolas Winding Refna. Opsta pljuvacina u Kanu, kao i dosta negativne recenzije me nisu sprecile da se odvucem u bioskop, pogledam film, i da svoj neki konacni sud.

                    Ovaj film je imao sve preduslove za uspeh. Posle jednog od najznacajnijih filmova u zadnjih nekoliko godina - Drive, Nicolas Winding Refn i Ryan Gosling su odlucili da svoju odlicnu saradnju okrune jos jednim filmom. Kao i svi koji su verovali da taj izbor moze samo doneti trijumf, vec nakon nekih pola sata sam shvatio da skoro sve sto sam mislio o Nicolas Winding Refnu pada u vodu. Opet su tu svetla neona, elektro-impulsivni soundtrack, ekstremno minimalni dijalozi i gluma, kao i scene nasilja estetski uradjenje do perfekcije. Iako uvek cenim formu, i tezim nekoj savrsenoj estetici, u ovom slucaju forma je do te mere prenaglasena da porazuje sadrzaj, koji od tolike praznine i ekstemno-pompeznih dijaloga ni ne postoji.

                    Da se odmah razumemo, film je umetnost u kojem forma i sadrzaj moraju ici ruku pod ruku, ali ovoliko podcenjivanje gledaoca od strane rezisera nisam odavno doziveo. Kliseizirane slike ubistava, kafanskog polusveta, kao i dece na ulici koje pruzaju kontrastne portrete nevinosti idu toliko na zivce, da sam bio u iskusenju da vec nakon prvih pola sata napustim bioskopsku salu, a film traje manje od 90 minuta.

                    Ryan Gosling je losiji nego u Gangster Squadu, a tamo je bio ocajan. Glumi nekog opasnog nafuranog tipa, koji kao neki maneken seta podijumom dok se pozadine iza njega smenjuju. Kristin Scott Thomas je konacno izasla iz kalupa srednjovecne zene u francuskim filmovima, ali to ne znaci da je nesto bolja od Goslinga. Jednostavno, sa takvim glumackim potencijalom scene mocnih dijaloga su neminovnost. Ipak, ne mogu da shvatim da se Refn odlucuje za nesto sasvim suprotno. Ovako razocaranje se moze jedino mereti sa Kelly-jevim Southland Tales koji je usledio nakon Donnie Darko. Otprlike taj nivo. Ko razume shvatice.

                    Neki ljudi su u stanju da vam prodaju i lepo upakovan ljudski nus-proizvod, ali to ne znaci da necete osetiti neprijatan miris, i da ce on jednostavno nestati.

                    2.5/10
                    It is not the violence that sets a man apart.
                    It's the distance he's prepared to go.

                    Comment


                    • Bas me zanima da li se tebi dopao Enter the Void ?
                      sigpic

                      Comment


                      • Comment


                        • Originally posted by KingEric7 View Post
                          Bas me zanima da li se tebi dopao Enter the Void ?
                          Dobar mi je Enter the Void, mada dosta tripozan.
                          Definitivno nije za svakoga.

                          Izazov svim culima.
                          It is not the violence that sets a man apart.
                          It's the distance he's prepared to go.

                          Comment


                          • http://www.imdb.com/title/tt0317248/?ref_=sr_1

                            http://www.imdb.com/title/tt0245712/

                            Comment


                            • Mene je Enter... odusevio, pogotovo sa vizuelne strane. Rad kamere na tom filmu je jedan od najjacih koji sam ikad video.

                              Pitam jer takodje spada u kos gde je forma previse dominatna nad sadrzajem.
                              sigpic

                              Comment


                              • Skapirao sam ja zasto pitas, ali cak i u tom filmu sadrzaj je potpuniji od one
                                idiotarije sto sam gledao. Neki ih cak i porede, mada ne vidim osnova. Steta.

                                Dredd iz prosle godine je totalni rip-off Gaspar Noé-a. To zakljucis nakon
                                uvodne sekvence.
                                It is not the violence that sets a man apart.
                                It's the distance he's prepared to go.

                                Comment

                                Working...
                                X