Announcement

Collapse
No announcement yet.

Filmovi - komentari, utisci,...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Kad ste dosli do indie filma, da preporucim 2 meni draga:

    http://www.imdb.com/title/tt0301976/?ref_=sr_2 (vidim da Gosling ima dosta fanova ovde, a meni je ovo I njegov film gde me je i kupio)

    http://www.imdb.com/title/tt0147612/?ref_=sr_1 (ovo je vec na nivou Kratkih rezova, jak i malo udaren film).
    sigpic

    Comment


    • Spring, Summer, Fall, Winter... and Spring



      Kakav film.

      sigpic

      Comment


      • Kako volim kad KE izvuce ovako film i kad ostane sokiran odmah ide torent!

        Originally posted by Vladan
        SAFa niko nije mogao ni jednom da prezivi, Runi je to uradio dva puta. Masivan. Monumentalan. Bivsi. Pozdrav legendo, donesi Evertonu nemoguci san.
        :vinjaksmajli:

        Comment


        • Stoker



          Dakle, ovako.

          Parkov holivudski prvenac je gotska "bajka" o devojcici Indiji Stoker, koja nakon smrti oca i dolaskom misterioznog strica Carlija, pocinje polako da menja pogled ka ljudima oko nje, ali najbitnije, prema sebi.

          Sama prica je lepo zamisljena, tako da cu se ovde zaustaviti kada je sinopsis u pitanju. Ideja odlicna, ali po meni podteskt, scenaristicki put koji predjemo od 1. do poslednjeg minuta jeste najslabiji deo ovog filma. Kada sam video ko je pisao scenario, uverio sam se i zasto.

          Iako scenaristicki problematican na nekim mestima i sa cestim praznim hodom, Parkov film je vizuelna nirvana. Kamera/zvuk/montaza u takvom sadejstvu, kakav se vidja samo kod pravih majstora. Perfektno izreziran, zvuk ubacen tacno gde treba, kamera hipnotisuca, kroje film, koji je po mom skromnom misljenju, vizuelno autorov najlepsi, nakon Lady Vengeance . Da sam profesor, pustao bih ovaj film studentima kamere, ali pre svega montaze.

          Klint Mansel odradio jos jedan perfektan saundtrek. Nema mnogo numera koje ostaju u secanju, ali ako se pazljivije poslusa, gomila kratkih atmosfericnih klavirskih instrumentala, sjajno prave kontrast sa osecanjima glavnih likova. Glumci odreda odlicni, pogotovo glavna glumica, Mia Vasikovska.

          Kakav je debi u Holivudu imao Kar-Vai, ovo je odlicno. Poslednjih 10 minuta filma mi je bas zasmrdelo na Holivud, ali to je zato sto je scenarista Venvort Miler (Da, Prison break baja), a ne Can Vuk Park. Da je taj segment ostao na azijskoj strani, mislim da bi film bio rame uz rame sa Oldbojem. Ovako, ostaje 1 stepenik ispod. Ali i dalje, jako dobar. Pomak napred u odnosu na prosli film.
          Last edited by ExEric; 09-06-13, 22:45.
          sigpic

          Comment


          • Evo preporuke ako neko hoce da gleda i neki film http://www.imdb.com/title/tt1924396/?ref_=sr_1

            Comment


            • Danas po stoti put gledao "Bure baruta".

              Kakav film

              Underground,Profesionalac i Bure baruta se bas isticu kada su domaci filmovi u pitanju. Blizu je i Noz do duse.

              Comment


              • Nekih mojih 10

                Duga mracna noc, Lepa Sela Lepo Gore, Apsolutnih Sto, Profesionalac, Noz, Ubistvo sa predumisljajem, Bolje od bekstva, Decko koji obecava, Braca po materi, Virdzina
                sigpic

                Comment


                • Originally posted by Ljuba90 View Post
                  Underground,Profesionalac i Bure baruta se bas isticu kada su domaci filmovi u pitanju. Blizu je i Noz do duse.
                  Pogledaj malo crni talas. Zika Pavlovic, Aleksandar Petrovic, Kokan Rakonjac, Zilnik, Makavejev, Purisa Djordjevic... da vidis sta je domaci film.
                  sigpic

                  Comment


                  • Originally posted by KingEric7 View Post
                    Pogledaj malo crni talas. Zika Pavlovic, Aleksandar Petrovic, Kokan Rakonjac, Zilnik, Makavejev, Purisa Djordjevic... da vidis sta je domaci film.
                    Dobro, ne mogu da osporim crni talas. Ipak meni ove druge stvari vise leze

                    Skupljaci perja i Majstor i Margarita su mi odlicni recimo.

                    Comment


                    • Originally posted by Vladan View Post
                      Nekih mojih 10

                      Duga mracna noc, Lepa Sela Lepo Gore, Apsolutnih Sto, Profesionalac, Noz, Ubistvo sa predumisljajem, Bolje od bekstva, Decko koji obecava, Braca po materi, Virdzina
                      Zarko Lausevic <3
                      It's not who you are underneath, it's what you do that defines you

                      Comment


                      • Марш на Дрину (+ што је снимано '64 и то у боји, појма немам како), Лепа села, Маратонци, Ко то тамо пева, Ваљиво лето, Балкански шпијун па све остало.
                        Али од свега тога је боља серија Камионџије, поготово први део. Миодраг, Павле и Радмила као и цела екипа серије изобјашњавали глуму.
                        Arise, Serbia!
                        You fell asleep long ago,
                        And have lain in the dark.
                        Now wake up
                        And rouse the Serbs!


                        sigpic

                        Comment




                        • Legolas...
                          Last edited by Freshman; 12-06-13, 21:19.
                          sigpic

                          “We have to change, from doubters, to believers, now.”
                          -Jürgen Klopp

                          Comment


                          • To je to. Ne gledam drugi deo

                            Comment


                            • Vala prvi je bio sasvim dovoljan.
                              sigpic

                              Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                              But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                              Comment


                              • Sta si ocekivao, cold, motherfuckin' epic battle like in LOTR ??? Ovo je avantura, sta ocekivati od knijge koja je prvobitno napisana za decu. Ja cu gledati sigurno, volim da saznam nesto sto nije receno u LOTR, a i kad sam vec odgledao prvi, onda moram sva tri dela...
                                sigpic

                                “We have to change, from doubters, to believers, now.”
                                -Jürgen Klopp

                                Comment

                                Working...
                                X