Announcement

Collapse
No announcement yet.

Filmovi - komentari, utisci,...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Jesam. Gledao sam sve od Hickoka sto treba pogledati. Mozda ce me deo ljudi koji posecuje ovaj deo foruma obesiti zbog ove izjave ali meni je Hickok malo precenjen reditelj. Tehnicki sjajan, ali sve ostalo klasicno holivudski. Spektakl, samo snimljen kako treba. 4 gore nabrojana filma mu je jedino sto je otislo malo dalje+Ptice. Msm kapiram zasto je veliki, samo mene nije toliko dotakao.
    Last edited by ExEric; 24-02-13, 20:13.
    sigpic

    Comment


    • Da li neko ima šta da kaže povodom ovog, gledala bih ga http://www.imdb.com/title/tt0970179/?ref_=fn_al_tt_1
      sigpic

      Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
      But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

      Comment


      • Originally posted by miloolja View Post
        Da li neko ima šta da kaže povodom ovog, gledala bih ga http://www.imdb.com/title/tt0970179/?ref_=fn_al_tt_1
        Pogledaj ako volis lepe filmove. Nije uopste blizu Skorsezeovih filmova kada je tematika u pitanju. Da pogledas film a da ne znas reditelja ne bi ti on nikad pao na pamet. Pravi fikciju od jedne jako bitne figure u istoriji filma. Ako nista drugo sjajna kamera i scenografija
        sigpic

        Comment


        • Originally posted by KingEric7 View Post
          Pogledaj ako volis lepe filmove. Nije uopste blizu Skorsezeovih filmova kada je tematika u pitanju. Da pogledas film a da ne znas reditelja ne bi ti on nikad pao na pamet. Pravi fikciju od jedne jako bitne figure u istoriji filma. Ako nista drugo sjajna kamera i scenografija
          Da baš sam to i čula, za kameru i scenografiju, i da nešto bih lepo, posle dužeg vremena.
          Volim kada reditelji odstupe od svog omiljenog žanra i urade nešto totalno drugačije. Koristio je čak i 3D, što je totalno atipično za njega.

          EDIT: Ups, sada sam videla da sam omašila temu.
          Vlldane molim te prebaci ova tri posta, gde se interesujem za Huga. Hvala.
          Last edited by miloolja; 25-02-13, 21:48.
          sigpic

          Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
          But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

          Comment


          • Odlicno je. Ja sam gledao cim je izasao HD snimak jer obozavam satne mehanizme (bio mi je i na avataru ). I naravno potrudi se da gledas sa sto boljim snimkom i zamraci sve, samo da ti radi monitor ili TV.
            sigpic

            Comment


            • A kad bih morao da biram samo bi Krou bio u TOP 5 i to jedva. Ovako bi nekako to izgledalo, ali je uzasno tesko izabrati 5 glumaca.

              Carlton Heston
              Carls Bronson
              Jul Briner
              Li Marvin
              Rasel Krou
              sigpic

              Comment


              • Originally posted by Vladan View Post
                A kad bih morao da biram samo bi Krou bio u TOP 5 i to jedva. Ovako bi nekako to izgledalo, ali je uzasno tesko izabrati 5 glumaca.

                Carlton Heston
                Carls Bronson
                Jul Briner
                Li Marvin
                Rasel Krou
                Ti si Vladane kranje eksperimentalno orijentisan. Bas nisi konvenionalan .

                A gde su Pacino, De Niro, Brando, Nikolson, Hopkins, Hofman...? I to samo od Holivudana, da ne idem na ostale kontitente.
                sigpic

                Comment


                • Mojih top 5.

                  1. De Niro
                  2. Pitt
                  3. Al Pacino
                  4. Brando
                  5. Heston

                  Znaci ovo su mi omiljeni, a ne koji su po meni najbolji

                  Comment


                  • Svi su oni strasni, ali su mi ovi najdrazi od velikana, a jos nisam imao mjesto da uguram Koburna i MeKvina
                    sigpic

                    Comment


                    • Sjedim danas sa nekom ekipom sa fakulteta i polako krece prica o filmovima.Ocekivano,ulijece jedan komentar "ko je koji k.... taj DDL pa da ima 3 Oskara".Problem je sto napr ova ekipa pojma nije imala ko je on do ovih Oskara..nikad nisu ni culi za njega ali im smeta sto ima 3 a neke legende imaju manje.
                      Ja ga tu nahvalim,preporucim nekoliko filmova(za koje vidi cuda nisu ni culi) pa im je argument bio da ne moze on biti bolji glumac od pojedinih jer su mu filmovi nepoznati i bezveze u poredjenju sa filmovima De Nira,Al Pacina i ostalih Pa jbt,on ce dobiti nagradu zbog svoje uloge u filmu a ne zato sto je film vrhunski.
                      Covjek nije svjetska faca,nije "legenda",nije "poznat"...pa izgleda da zato ne smije imati vise Oskara od pojedinih zvijezda filmske industrije.

                      Nikad nisam imao neku top5 listu jer mi je dosta glumaca "tu negdje" pa ih obicno rangiram po tome ko mi je miliji
                      Kad bi morao da pravim listu "najboljih" izgledala bi ovako :
                      1.DDL
                      2.Crowe
                      3.Nicholson
                      4.Penn
                      Peto mjesto bi ostavio prazno jer stvarno ne znam koga bi tu stavio..kao sto rekoh ima ih nekoliko a u ovom trenutku ne mogu odluciti.Nisam upoznat sa starijim glumcima koji su harali 40-ih 50-ih i 60-ih pa tako ne mogu reci je li neko od njih bolji od ovih sa moje liste

                      EDIT: Ovo su mi ujedno i omiljeni glumci samo sto onda DDL i Crowe dijele prvo
                      Last edited by powerslave; 26-02-13, 14:44.

                      Comment


                      • Prvo Vladane pogledaj ovo (ako vec ne znas), posto vidim da dobar deo njih gotivis - http://en.wikipedia.org/wiki/The_Sons_of_Lee_Marvin

                        Drugo Marvin, Bronson, Mekvin, Koburn su velike filmske face i zajebani smekeri/filmske zvezde ali mi nisu glumacke gromade. Makar meni. Na toj listi ti fali i Hemfri. Velika faca/zvezda, vrlo dobar glumac ali ne glumcina.

                        Mada ja Koburna izuzetno gotivim. Pretpostavljam da ti je ovo jedan od omiljenijih filmova http://www.imdb.com/title/tt0073092/?ref_=sr_3 ...

                        A Carltona Hestona bas ne volim. Ne kao glumca, kao coveka.
                        sigpic

                        Comment


                        • Znam za tajno drustvo.

                          Hemfri je bio velika faca ali nisam dovoljno pogledao od njega, od ovih sam masu. Klint mi je mnogo veca faca, mnogo vise kul od Vejna npr. ali Vejn ima jedan od najboljih fimova koje sam gledao

                          Svi su oni meni sjajni glumci, ako bih isao objektivno nasao bih bolje sigurno.

                          Hard Times sad gledao 10-ak puta i opet cu brzo ali mi je Koburn ovdje najjaci ipak

                          http://www.imdb.com/title/tt0067140/



                          Inace sam slab na vesterne, a posebno doba filmskog superspektakla.

                          Heston iskljucivo kao glumac i kako je bio ispred svog vremena, politicke aktivnosti po strani.
                          sigpic

                          Comment


                          • Hemfri je u svakom filmu vrhunska njuska, ultra harizmatican, ima sjajnu pojavu i kontrolu scene ali nikada ne zasenjuje ostatak. On je bas prava filmska zvezda.

                            Vejna isto ne volim nikako, tu bih uvek birao Klinta.

                            A Serdjo Leone je jedan od meni najomiljenijih, tako da sa njim nema greske.

                            Heston mi je dobar u Planeti majmuna i jos par naslova mada kazem ti, bas mi je antipatican te ne mogu da ga gledam tim ocima. Odlican glumac ali odvratna njuska.
                            Last edited by ExEric; 26-02-13, 15:07.
                            sigpic

                            Comment


                            • Originally posted by KingEric7 View Post

                              A Carltona Hestona bas ne volim. Ne kao glumca, kao coveka.
                              Zbog zalaganja i jakog lobija kome pripada za slobodno naoružavanje u Americi i sve ono što je predsavljao u raznim aferama oko istog?

                              Meni je izuzetno teško ovo sa rang lisatama, bar da ih je deset, a ne samo pet.

                              Bogart
                              Raš
                              Pen
                              Hopkins
                              Feniks
                              DDL

                              Ja sam stavlia šestoricu i šta mi možete. ,

                              EDIT: Redosled ne predstavlja rang mesto, već kako mi je ko pao na pamet.
                              Last edited by miloolja; 26-02-13, 15:12.
                              sigpic

                              Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                              But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                              Comment


                              • Nebitno zasto, ako nekog zanima neka slobodno istrazi, ne zelim ovde da ulecem u jos jednu raspravu kao sinoc oko Arga.

                                Ima ljudi koji ga gotive i ja postujem njihov stav.

                                Meni je eto licno antipatican
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X