Announcement

Collapse
No announcement yet.

Filmovi - komentari, utisci,...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • "The Human Centipede" je vise bolestina i vjerovatno najbolesniji horor ikad snimljen, film koji mozda zasluzuje i da bude uvrsten pod neki poseban zanr, s obzirom na tematiku, mada upravo je ta tematika razlog sto je na IMDB-u dobio losu ocjenu. Vjerovatno mnogi ne vjeruju da su takve stvari moguce i u realnom zivotu, ali cinenjica je da se za vrijeme hladnog rata "USA vs SSSR" dosta toga desavalo da se nadmasi suportna strana, sto je dovelo da na insistiranje J.Stalina, Vladimir Demikhov odradi mnoge bizarne eksperimente, slicne ovom iz ovog filma, medju kojima je i pas s dve glave. Kasnije je to inspirisalo i americkog hirurga Robert White-a, koji je godinama radio na pokusaju transplantacije glave, najprije kod majmuna(sto je i uspio), a tvrdio je i proveo zivot u uvjerenju da ce nesto slicno biti moguce i kod covjeka. Bog sami zna sta se tu sve radilo...Tesko pojmljivo za ljudski mozak.

    Film nije dinamican, ali je bas onako za one s malo jacim stomakom.
    Last edited by BLBL; 13-02-13, 18:31.

    Comment


    • Originally posted by KingEric7 View Post
      Pa mislim ako ne gotivis evropski film, onda postoji sansa da ti se ne svidi.
      Ma, ne evropski, vec uglavnom francuske filmove...Meni cak i njihovi drugi zanrovi nisu bas toliko interesantni(npr. Taxi i slicno). Dok npr. volim spansku kinematografiju, i komedije i ostale zanrove.

      Mada, ako je dobar film, nije problem i da pogledam, iako je francuski,

      Comment


      • Francuzi su se bas podigli kada je horor u pitanju poslednjih 6-7 godina.

        Ako volis Spance [Rec] obavezno. Uz The Descent, 2 najbolja horora u prethodnoj dekadi.

        A ova Ljudska stonoga je film koji bih zabranio i reditelja spalio na lomaci. Nemam nista protiv eksperimentisanja u filmu ako to ima neku poentu, ako vodi negde, ako zelis da kazes nesto. Medjutim ono... je cista bolestina, bez ikakve maste, kreativnosti, samo bolestina.

        Bez ljutnje, to je samo moje misljenje, nemam namere nikog da vredjam
        Last edited by ExEric; 13-02-13, 18:42.
        sigpic

        Comment


        • Potpis za sve u prethodnom postu. Aj posalji mi na PM linkove za horor filmove koje ti gotivis ako te ne mrzi
          Posalji dosta linkova, kako bi se nesto poklopilo da nisam pogledao
          It's not who you are underneath, it's what you do that defines you

          Comment


          • Originally posted by KingEric7 View Post
            Francuzi su se bas podigli kada je horor u pitanju poslednjih 6-7 godina.

            Ako volis Spance [Rec] obavezno. Uz The Descent, 2 najbolja horora u prethodnoj dekadi.

            A ova Ljudska stonoga je film koji bih zabranio i reditelja spalio na lomaci. Nemam nista protiv eksperimentisanja u filmu ako to ima neku poentu, ako vodi negde, ako zelis da kazes nesto. Medjutim ono... je cista bolestina, bez ikakve maste, kreativnosti, samo bolestina.

            Bez ljutnje, to je samo moje misljenje, nemam namere nikog da vredjam

            Pa, nigdje i nisi napisao nesto uvredljivo... Ma i meni je to sve bolestina, ali s obzirom da su se slicni eksperimenti vec radili i u stvarnosti, ko ce znati cega tu sve ima!?

            Comment


            • Odgledaj Blue Velvet pod hitno, omiljeni moj Lynchov a i jedan od miljenijih uopste
              It's not who you are underneath, it's what you do that defines you

              Comment


              • Originally posted by prskaj View Post
                Odgledaj Blue Velvet pod hitno, omiljeni moj Lynchov a i jedan od miljenijih uopste
                Glumi Hopper. Nema frke

                Comment


                • Da nije ko gledao Everybody's Fine i Being Flynn? Imam oba na hardu ali ne znam koji nocas da gledam
                  sigpic

                  Comment


                  • Gledao sam ja Everybody's fine. Ne znam sta da ti kazem za film, mislim da je jedini takav.
                    Nije bacanje vremena, svakako...
                    sigpic

                    Comment


                    • Dok si ti odgovorio ja sam se za njega odlucio i prebacio ga na flesku, odo' sad da gledam

                      sigpic

                      Comment


                      • Everybody's Fine je bas fine. De Niro drzi film, jedna depresivna ali realna i lijepa prica.



                        Paul McCartney
                        sigpic

                        Comment




                        • Kratak film posvecen svim filmofilima
                          sigpic

                          Comment


                          • Da ga udarim sto mu se nije svideo Fight Club?!
                            Originally posted by Vladan
                            SAFa niko nije mogao ni jednom da prezivi, Runi je to uradio dva puta. Masivan. Monumentalan. Bivsi. Pozdrav legendo, donesi Evertonu nemoguci san.
                            :vinjaksmajli:

                            Comment


                            • Jel ko gledao ovo?

                              http://www.imdb.com/title/tt0478087/?ref_=sr_3

                              Comment


                              • Originally posted by Rossonero View Post
                                ja. solidan, ne smara, ali nisam odusevljene
                                Originally posted by Vladan
                                SAFa niko nije mogao ni jednom da prezivi, Runi je to uradio dva puta. Masivan. Monumentalan. Bivsi. Pozdrav legendo, donesi Evertonu nemoguci san.
                                :vinjaksmajli:

                                Comment

                                Working...
                                X