Announcement

Collapse
No announcement yet.

Filmovi - komentari, utisci,...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Da li je neko gledao ovo ?

    Ocjena 8.2 + sto sam pogledao trailer zvuci primamljivo

    http://www.imdb.com/title/tt0434409/

    Comment


    • Pola foruma je gledalo, odlican film. ;)

      Comment


      • Odgledao jučer Game of Thrones. Jako dobra epizoda, kao i cijela sezona prošla. Knjige nisam još čitao pa ne mogu uspoređivat, ali za sada mi je Tyrion daleko najbolji lik. Tko me baš previše ne interesira? Daenerys i njeni "pustinjaci" tamo.

        Nisam već dugo pisao ništa recenzija ovdje, neću se ni sada raspisat, ali sam nekako pogledao sve dobrih filmova u zadnjih par tjedana pa da dam kratki "izvještaj":

        THE GREY- 8/10
        49n6W.jpg

        Liam Neeson u još jednoj vrhunskoj ulozi. Glumi Ottwaya, lovca koji snajperom "skida" divlje vukove na Aljasci koji povremeno napadaju tim radnika neke naftne kompanije dok ovi rade na bušotini. Nakon što njegova "smjena" završi, cijeli tim se vraća doma avionom, ali usred mećave padaju i samo ih desetak preživljava pad. Bez hrane, oružja i drugih modernih gadgeta, preživjeli se trebaju vratiti do civilizacije po snijegu i ledu, a da bi situacija bila gora - upali su u centar vučjeg teritorija.

        Ne samo da je The Grey odličan survival film, već ima čak i filozofsku podlogu i postavlja neka dobra pitanaj za razmišljanje. Gluma je super, atmosfera je odlična, čemu puno pomaže glazba koju je skladao Marc Streitenfeld, i fenomenalan kraj. Ovdje se nemate što dvoumiti - obavezno gledajte. Uz to preporučam i The Hunter.

        THE HUNTER - 7/10
        bT42a.jpg

        Willem Defoe briljira u ulozi plaćenog lovca koji odlazi u Tasmaniju da bi ubio i doveo uzorke posljednjeg tasmanijskog tigra za jednu veliku korporaciju. Tamo se sprijatelji sa svojim domaćinima - udovicom i njeno dvoje djece - i otkrije da se iza njihove obiteljske prošlosti kriju neke dublje i opasnije tajne.

        The Hunter je vrlo spor i meditativan film, te kao i The Grey, dosta filozofski orijentiran. Očekujte realizam, odličnu glumu, i prelijepe pejzaže. Svakako topla preporuka. Ali nije za one koji traže ispraznu zabavu.

        DON'T BE AFRAID OF THE DARK - 6/10
        ugYtN.jpg

        Ako niste gledali Guillermo del Torov Pan's Labyrinth, onda ne znate što propuštate. Ako jeste, onda ćete se zainteresirati za ovo jer je načelno radnja vrlo slična, a još je i del Toro pisao scenarij. Familija restauratora zajedno sa malom kćerkom doseljavaju se u kuću na selu u kojoj je krajem krajem 1800-ih živio vrlo poznati slikar Blackwood koji se proslavio realističnim djelima. No, pod kraj života počeo je crtati vrlo morbidne i misteriozne slike, da bi naposljetku on i njegov mali sin nestali preko noći bez traga. Je li Blackwood bio samo lud, ili je tu još nešto? I je li to "nešto" još uvijek aktivno?

        Mala Bailee Madison je odlična u ulozi djevojčice Sally, ali overall DBAOTD nije ni blizu PL-a, ali je svejedno poprilično dobar dark fantasy hororac, iako pomalo traljavo izveden.

        THE DIVIDE - 7/10
        F2DCz.jpg

        Treći film francuza Xaviera Gensa koji je poznat po ekranizaciji Hitmana, i NC-17 hororu Frontier(s). The Divide je post-apokaliptični thriller horor. Radnja je jednostavna: atomska padne na NY. U jednoj zgradi, devetero stanara zgura se u podrum i zapečati vrata da pobjegnu od radijacije. Malo po malo, ovo sigurno mjesto počinje se pretvarati u pakao kada izolacija, nehumani uvjeti života, glad, stres i dr. zamrače umove preživjelih.

        Film NIJE o atomskoj bombi, niti o tome tko ju je bacio, niti o borbi s zlim "teroristima". Film je o životu devetorice preživjelih u izolaciji, i cijeli se dešava u tom podrumu / skloništu. Atmosfera je odlična - mračna, prljava, a neke su scene poprilično mučne i gadne (iako ne pretjerano eksplicitne). Film spašavaju odlični Michael Biehn, Milo Ventimiglia i Michael Eklund, dok je ostatak likova poprilično slabašan. Film nije bez mana, naravno, ali da je dobar - je. Upozorenje: nije baš za ljude slabog želuca.

        CASHBACK - 7/10
        rb9IP.jpg

        Naravno, filmu me privukao poster. Srećom, to nije bio samo trik da namami ljude da gledaju nešto što je zapravo drek. Cashback je prilično svježa romantična fantasy komedija. Izraz romantična komedija odmah priziva sjećanja na Jennifer Aniston i one američke pizadrije. Ovo je totalno drugačije.

        Ben Willis je student umjetničke akademije koji prekida dvogodišnju vezu sa curom Suzy, i slomljen je. Ne može spavati, misli stalno na nju, i na kraju da ne izludi zaposli se u noćnoj smjeni u lokalnom supermarketu gdje upoznaje svoje kolege koji su isto čudaci svatko na svoj način. Svatko od njih nalazi svoje načine da se nosi sa ubitačnim poslom, a Ben, na svoje iznenađenje, shvaća da ima poseban dar: može zamrznuti vrijeme, sve stane osim njega. Od malih nogu fasciniran ženskom formom, Ben skida "zamrznute" žene i... slika ih.

        Cashback miješan nekoliko žanrova - i to uspješno. Scenaristički je film na momente dosta "težak", jer se bavi nekim egzistencijalnim pitanjima. Osim sisa na posteru, to me najviše privuklo filmu jer sam trenutno i ja u takvom nekom raspoloženju. Zatim je to kao što sam rekao prije i ljubavna priča, i na kraju komedija (dobra, jer je film britanski), sve to začinjeno sa tim fantasy elementom zaustavljanja vremena.

        Količina golotinje je poprilična (i potpuna), glumice su prekrasne, ali ni na trenutak to ne izgleda jeftino i forsirano. Stilstički je film gotovo savršen - ono, kako bi se reklo, prava umjetnost. Sve u svemu jedan jako šarmantan i neobičan film. Preporučujem. Ali opet napomena: tempo je sporiji, i ako tražite neku "glupu" sirovu komediju, onda preskočite.
        Last edited by ; 04-05-12, 20:22.

        Comment


        • Film Naprzeni murjaci,mislim da se tako zove,odlican. Treba pogledati necete zazaliti,to je neka akciona komedija ali vise je akcija,ima i smesnih detalja ali pomalo.
          Dreams are coming true.


          Marcello Lippi: „Usporeni snimci akcija nisu realan fudbal. Svi mi želimo da vidimo Moniku Beluči golu, ali ne želimo da je gledamo kroz rendgen“.

          Comment


          • Odgledala sam http://www.imdb.com/title/tt1625346/ Meni se dopao, neka spora soft crna komedija.. volim takve filmove, ali nije za svakoga, onako lepo cinicna, bez nekih spektakularnih radnji... Charlize je prepreprelepa i jako dobro odradila posao ovde.

            Comment


            • Condition, znaš li da nema obraćanja Dreamy bez mog odobrenja, a ne sjećam se da si me pitao

              Čisto da post ima smisla evo 2 legendarna filma, oni koji nisu gledali neka to od sramote ne spominju.

              http://www.imdb.com/title/tt0061811/
              http://www.imdb.com/title/tt0112681/

              Comment


              • Originally posted by notorious View Post
                Condition, znaš li da nema obraćanja Dreamy bez mog odobrenja, a ne sjećam se da si me pitao

                Čisto da post ima smisla evo 2 legendarna filma, oni koji nisu gledali neka to od sramote ne spominju.

                http://www.imdb.com/title/tt0061811/
                http://www.imdb.com/title/tt0112681/
                Smara Sidni iz sve snage

                Comment


                • Ja se izvinjavam zbog moje nepromisljenosti i nadam se da ces mi oprostiti za dreamy...filmove nisam odgledao jer me LBJ smara sa http://www.imdb.com/title/tt1186830/
                  sigpic

                  http://www.sportklub.info/nemanja-nikolic-u-rostovu

                  Comment


                  • Za drugi put da znaš, nema obraćanja bez mog odobrenja. Dobar film, zna i LBJ nešto, ali je pitanje kakav je u tebe filmski ukus, ja volim te istorijske priče.

                    Comment


                    • Ma to je on mene terao da gledam ja zasao 10 minuta pre kraja. U top5 najgorih filmova koje sam gledao ikad

                      Comment


                      • Kondisn je onako malo zaigran i zaljuljan, ne voli on to, on ti je vise za filmove poput Avatara cini mi se...
                        Prvi nisam gledala, drugi jesam.. Ovaj mi treci nesto poznat, kao da me je neko isto smarao da ga gledam, ja nisam tada, i posle zaboravila
                        edit: da me nije Kondisn smarao, jbt?
                        ....

                        Comment


                        • Originally posted by LBJmvpFORlife View Post
                          Ma to je on mene terao da gledam ja zasao 10 minuta pre kraja. U top5 najgorih filmova koje sam gledao ikad
                          Nećemo pretjerivati, možda u top 20-30 ipak je istorijski događaj, mislio sam ga navući, jer sam skontao da si mu ti predložio e moj condition šta ti gledaš. I dreamy si pokušao navesti na zlo

                          Comment


                          • Ne mlati bre Drimaro Ja sam ti za Troju, Nebesko Kraljevstvo, Gladijatora, Poslenji samuraj, Hrabro srce, LOTR 1,2,3... Spartaka Blood and Sand, Gods of the Arena i Vengeance volim i Avatara i neka krimi ludila i komedije ijaoooj da da da Betmen brat moj jedini kao mali zamal' da poginem zbog njega...samo sam igracke betmena kupovao. Volim bre sve samo mi poturi pod nos pa da ti kazem od cega je taj film.
                            Jos jedan od ,,omiljenih'' LBJu je The Machinist
                            sigpic

                            http://www.sportklub.info/nemanja-nikolic-u-rostovu

                            Comment


                            • Originally posted by Condition23 View Post
                              Ne mlati bre Drimaro Ja sam ti za Troju, Nebesko Kraljevstvo, Gladijatora, Poslenji samuraj, Hrabro srce, LOTR 1,2,3... Spartaka Blood and Sand, Gods of the Arena i Vengeance volim i Avatara i neka krimi ludila i komedije ijaoooj da da da Betmen brat moj jedini kao mali zamal' da poginem zbog njega...samo sam igracke betmena kupovao. Volim bre sve samo mi poturi pod nos pa da ti kazem od cega je taj film.
                              Jos jedan od ,,omiljenih'' LBJu je The Machinist
                              Ok, ali ne mozes samo to da gledas, mora malo i dinamike... Npr. drmnes neki dobar triler, i sav se najezis kad zavrsi... ima li sta jace?
                              ....

                              Comment


                              • Originally posted by dreamy View Post
                                Ok, ali ne mozes samo to da gledas, mora malo i dinamike... Npr. drmnes neki dobar triler, i sav se najezis kad zavrsi... ima li sta jace?
                                Jel ti cujes mene luda nasto? Mogu sve da gledam bre znaci sve sve sve...Ovo sam samo naveo a zaboravio sam dosta. Npr drmnes ti jednu tekilu (dace Bog u ,,17'') i najezis se cela Sunce ti
                                Ima li sta jace?
                                sigpic

                                http://www.sportklub.info/nemanja-nikolic-u-rostovu

                                Comment

                                Working...
                                X