Announcement

Collapse
No announcement yet.

Filmovi - komentari, utisci,...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Vladan View Post
    Je li se tada,1974. znalo?Bi li ocekivao da ce film dozivjeti takvu popularnost?
    To jeste tacno ali vrati ti Maju u sedamdeset cetvrtu da gleda film

    Comment


    • Originally posted by LBJmvpFORlife View Post
      To jeste tacno ali vrati ti Maju u sedamdeset cetvrtu da gleda film


      Pa s obzirom na to da mi je Vladan vec fino objasnio poentu (i radnju) filma, ne znam ni da l' ima svrhe da ga gledam do kraja, a svidio mi se na pocetku...

      Comment


      • U 1976. ispravio sam
        Ma Maja je sad procitala sve i moze da se baci na Breda seljaka ciganskog ma strasan je glumac
        Majo gledaj to do kraja,mozes li da kad vidis post ne procitas
        sigpic

        Comment


        • Nista nisi propustila, kolicina retardacije u filmu je neverovatna, na sve nacine pokusava da odlozi kulminaciju. Samo bi se smorila

          Comment


          • Ipak odgledah do kraja.
            Oduzilo mi se gledanje na skoro 4 sata jer sam morala stalno prekidati, a bogami imam osjecaj i da je toliko trajao.
            Jeste spor, ali mi se svidio, dobar film, daleko od toga da je los i bez poente kao sto kaze LBJ.
            Ali nije bas ni toliko dobar koliko ga je Vladan nahvalio.
            Ako stignem pogledacu i Snatch sad.

            Comment


            • Skrivene poente*

              Comment


              • Ne znam sta podrazumijevas pod tim skrivene poruke i koliko skrivene trebaju biti, niti zasto skrivene poruke trazis u realisticnom filmu koji prikazuje sve sto treba prikazati, odlicno ispricana prica. Jeste spor, ali da nije ovoliko spor vjerovatno ne bi bilo ovog efekta.
                Travis je ratni veteran, psiho koji se na pocetku filma uspijeva kontrolisati. Mrzi svijet u kom zivi, licemjerje, besciljnu svakodnevicu i ljudski "sljam". Ne slazem se sa Vladanom da se rasizam prozima kroz sve to, on ne mrzi nikoga zbog rase ili necega na sta ljudi ne mogu uticati, to cak i jasno kaze kad kaze da mu ne smeta da vozi crnce, on mrzi vec besposlicare, narkomane i ostale koji su sami izabrali ono sto ce (ili nece) raditi. Jedno razocarenje mu je bilo dovoljno da potpuno pukne i sebe vidi kao nekog spasioca...
                Gluma odlicna, muzika odlicna, efekti odlicni. Ne znam sta ti vise treba.
                Ne kazem da mi je ovo najbolji film ikada, ali je sasvim dobar. ;)

                Comment


                • Moze li mi neko preporuciti film zasnovan na modernom ratovanju ( US Marines, Rangers; Avganistan, Irak itd...), samo da nije "The Hurt Locker" ili "Black Hawk Down", ali nesto tog tipa
                  Everything you want is on the other side of fear.

                  Comment


                  • Originally posted by majabl View Post
                    Ne znam sta podrazumijevas pod tim skrivene poruke i koliko skrivene trebaju biti, niti zasto skrivene poruke trazis u realisticnom filmu koji prikazuje sve sto treba prikazati, odlicno ispricana prica. Jeste spor, ali da nije ovoliko spor vjerovatno ne bi bilo ovog efekta.
                    Travis je ratni veteran, psiho koji se na pocetku filma uspijeva kontrolisati. Mrzi svijet u kom zivi, licemjerje, besciljnu svakodnevicu i ljudski "sljam". Ne slazem se sa Vladanom da se rasizam prozima kroz sve to, on ne mrzi nikoga zbog rase ili necega na sta ljudi ne mogu uticati, to cak i jasno kaze kad kaze da mu ne smeta da vozi crnce, on mrzi vec besposlicare, narkomane i ostale koji su sami izabrali ono sto ce (ili nece) raditi. Jedno razocarenje mu je bilo dovoljno da potpuno pukne i sebe vidi kao nekog spasioca...
                    Gluma odlicna, muzika odlicna, efekti odlicni. Ne znam sta ti vise treba.
                    Ne kazem da mi je ovo najbolji film ikada, ali je sasvim dobar. ;)

                    Meni nije interesantan ni najmanje, kazem opet zato sto nisam saznao nista novo, stanje u americkom drustvu i samo stanje ratnih veterana mi je bilo savrseno jasno i pre no sto sam gledao film. Nisam prepoznao ni bilo kakvo resenje za te probleme, mozda bi mi se vise svidelo da je Martin pokusao da na neki nacin pokaze kako prevazici problematiku ali nije ni pokusao samo je izneo problem onako ocigledno i obradio ga kroz puno retardacije. Ne mogu ja to da gledam

                    p.s. olja ti lajkovala post, ipak tebe manje ne voli

                    Comment


                    • Da cujem nekoliko dobrih filmova po tvom misljenju.

                      Comment


                      • Originally posted by majabl View Post
                        Da cujem nekoliko dobrih filmova po tvom misljenju.
                        Previse ih ima ali npr 5 omiljenih verovatno : FC, Dark Knight, Shutter, V, Prestige

                        No ima ih jos verovatno najmanje 30 koje bih mogao da gledam u svakom trenutku.

                        Comment


                        • Originally posted by LBJmvpFORlife View Post
                          Previse ih ima ali npr 5 omiljenih verovatno : FC, Dark Knight, Shutter, V, Prestige

                          No ima ih jos verovatno najmanje 30 koje bih mogao da gledam u svakom trenutku.

                          Pih, pogledaj ih jos po jednom i za mene. Prije bi me u svoju politicku ideologiju ubijedio nego u ovo.
                          Jbg, mozda jednom i nadjemo neku zajednicku temu.

                          Comment


                          • Originally posted by majabl View Post
                            Pih, pogledaj ih jos po jednom i za mene. Prije bi me u svoju politicku ideologiju ubijedio nego u ovo.
                            Jbg, mozda jednom i nadjemo neku zajednicku temu.
                            Ne volis ove filmove?!

                            Comment


                            • Ne.

                              Comment


                              • Originally posted by majabl View Post
                                Ne.
                                Fajt Klab, Dark Najt, Saters Ajlend, V kao Vendeta i Prestiz. Moras ponovo da mi kazes da ti se ne svidja nijedan od ovih filmova.

                                Comment

                                Working...
                                X