Announcement

Collapse
No announcement yet.

Winter is Coming (GoT)

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • https://www.washingtonpost.com/graph...=.6cb003f8d822
    Dayman (a-a-ah...)
    Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
    Champion of the sun (a-a-ah...)
    You're a master of karate and friendship
    For everyone

    Comment


    • I ujak Ned mu je bio isti takav al je opet znao kad da zacuti i donese pravu odluku samo sto nije imao srece pa izgubio glavu zbog budale. A ovaj kukavac je vec jednom umro a trebao je bar jos 3,4 samo sto ga uvek vade iz govana. Kad bi pravio neku igricu, strategiju, i da mi je Snow general pravio bi ga da mu je moral boost najjaci al zato taktika 0. Jer jedino sto on zna je da uzme mac u ruke, zaleti se u gomilu pa sta Bog da. Valjda ce ga neko posle izvuci.

      Comment


      • Originally posted by Ol' Dirty Bastard View Post
        Ovo od reci do reci, osim sto pripadam tom "Timu Deneris" vec par sezona Po meni prekretnica svega je onaj preglupi potez da se prelazi zid da se uhvati jedan walker da bi se na kraju izgubio zmaj a nisu dobili nista tim a kao da nisu znali sta ce da se desi i to jos Snow ide preko. Bukvalno ne znam koga da krivim, one scenariste ili Jona Snowa i Tiriona. Ako krivim ovu drugu dvojicu onda su oni najgluplji likovi u seriji, pogotovo Snow. Ja ne znam coveka koji je toliko glup bukvalno, dobar je on, posten, iskren i sve to ali jednostavno glup jer ne znam kako drugacije da nazovem to. Ne shvata kako stvari funkcionisu, ne donosi zakljucke, ne povezuje nego samo ajmo, cak i kad mu kazes on opet ne konta. Evo mozemo samo zadnje dve epizode da uzmemo, jedini je koji ima pravog iskustva u borbi protiv walkera i on je kralj severa dakle vodja, general kako god i kakvu on taktiku napravi kad su branili Winterfell, sta je ono? Ono se kosi sa svom mogucom logikom a nije da ne zna skim ima posla, borio se sa njima vise puta a cak je i sam rekao da ih ne smes napadati na otvorenom, a pogotov ne onako kako su hteli. Onda ova zadnja epizoda, zasto je on sad morao sestrama da kaze ko je, sta on dobija time? Znaci ne zeli presto, ok, obe mu bukvalno kazu ti si nam ko rodjeni brat, znaci ne mora ni da im kaze jer ne dobija njihovu naklonost da tako kazem, vec je ima. Umesto da stane i razmisli, da im kaze posle kad se sve zavrsi ako prezivi pa da se posle resi to, jer kao sto mu je Deneris lepo rekla dzabe sto ne zeli ljudi ce hteti a on kakav je prihvatice ko i titulu kralja severa. I onda posle svega toga on im kaze i to kako im kaze, fora zakunite se, pa sta je ovo vrtic? I to ni manje ni vise nego Sansi koja je otvoreno ne voli. Ne znam stvarno ali imam dve opcije ili da ne volim onu dvojicu koji pisu epizode ili njega, druge nema. Morao sam malo da rant-ujem sad ali me zanima bas da li neko ima slicno misljenje ili mozda mu stane u odbranu Jer po meni je on kriv za sve a pogotovo tu potencijalnu propast jer kako je njega upoznala tako je sve krenulo nizbrdo.
        Sve je to fino i neki navodi stoje ali se zaboravlja jedna bitna činjenica - Deneris je jedina, zapravo, stranac na Vesterosu. Niko nema razloga da je voli, tako ljigavo da se izjasnim.
        sigpic

        Comment


        • Kontam ja to, cak se i slazem iako gledam iz svog ugla odbosno ugla nekoga ko "navija" za nju. Samo ako se neko dokazao do sad njima to je ona. Cak mislim da se ni ne potencira to dovoljno a pogotovo bi Snow trebao to da uradi i javno pruzi punu podrsku jer zna koliko im je njena vojska znacila plus zmajevi. Al sta on uradi, kaze Sansi ono... Mislim ajde sad realno, ko treba da bude na prestolu sem Deneris? Imas Sersej i nju kao dve osobe koje su najvise radile na tome, ostali svi ili nisu sposobni ili ne zele. Znaci kome sever treba da pruzi podrsku ako ne njoj. Ne znam ni sta Sansa tacno zeli, koje je njeno razmisljanje bilo pre nego sto joj je Snow rekao ono? Osim da ona sama ne preuzme presto jer ne voli ni jednu ni drugu a Deneris je bar pokusala da joj izadje u susret. Ne moraju da je vole al bar malo podrske ne bi bilo na odmet. Mada sve sto vise razmisljam sve gori i gori mi je scenario...

          Comment


          • I ovo smo docekali

            Missandei's death is the show at its racist and misogynistic worst. They literally put her back in chains before chopping her head off to further the plot of other (white/male) characters.
            Zaboravili da je Crv i dalje ziv. Rasisti jebeni.
            Last edited by Mr. Wolf; 08-05-19, 00:34.
            Dayman (a-a-ah...)
            Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
            Champion of the sun (a-a-ah...)
            You're a master of karate and friendship
            For everyone

            Comment


            • Originally posted by Ol' Dirty Bastard View Post
              Ovo od reci do reci, osim sto pripadam tom "Timu Deneris" vec par sezona Po meni prekretnica svega je onaj preglupi potez da se prelazi zid da se uhvati jedan walker da bi se na kraju izgubio zmaj a nisu dobili nista tim a kao da nisu znali sta ce da se desi i to jos Snow ide preko. Bukvalno ne znam koga da krivim, one scenariste ili Jona Snowa i Tiriona. Ako krivim ovu drugu dvojicu onda su oni najgluplji likovi u seriji, pogotovo Snow. Ja ne znam coveka koji je toliko glup bukvalno, dobar je on, posten, iskren i sve to ali jednostavno glup jer ne znam kako drugacije da nazovem to. Ne shvata kako stvari funkcionisu, ne donosi zakljucke, ne povezuje nego samo ajmo, cak i kad mu kazes on opet ne konta. Evo mozemo samo zadnje dve epizode da uzmemo, jedini je koji ima pravog iskustva u borbi protiv walkera i on je kralj severa dakle vodja, general kako god i kakvu on taktiku napravi kad su branili Winterfell, sta je ono? Ono se kosi sa svom mogucom logikom a nije da ne zna skim ima posla, borio se sa njima vise puta a cak je i sam rekao da ih ne smes napadati na otvorenom, a pogotov ne onako kako su hteli. Onda ova zadnja epizoda, zasto je on sad morao sestrama da kaze ko je, sta on dobija time? Znaci ne zeli presto, ok, obe mu bukvalno kazu ti si nam ko rodjeni brat, znaci ne mora ni da im kaze jer ne dobija njihovu naklonost da tako kazem, vec je ima. Umesto da stane i razmisli, da im kaze posle kad se sve zavrsi ako prezivi pa da se posle resi to, jer kao sto mu je Deneris lepo rekla dzabe sto ne zeli ljudi ce hteti a on kakav je prihvatice ko i titulu kralja severa. I onda posle svega toga on im kaze i to kako im kaze, fora zakunite se, pa sta je ovo vrtic? I to ni manje ni vise nego Sansi koja je otvoreno ne voli. Ne znam stvarno ali imam dve opcije ili da ne volim onu dvojicu koji pisu epizode ili njega, druge nema. Morao sam malo da rant-ujem sad ali me zanima bas da li neko ima slicno misljenje ili mozda mu stane u odbranu Jer po meni je on kriv za sve a pogotovo tu potencijalnu propast jer kako je njega upoznala tako je sve krenulo nizbrdo.
              Jedino sto moze da mu se kaze u odbranu je da nije sam smisljao taktiku za odbranu Zimovrela vec sa svim "glavonjama" zajedno. Znaci svi su glupi ko kurac.
              A sto je rekao sestrama.... Jbg oseca se da je duzan da im kaze. Ide u rat - mozda se iz istog ne vrati. Kada ce ako nece sada....
              A da ispada glup konstantno je tacno, nema pogovora.
              sigpic

              Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

              U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
              Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

              Comment


              • Originally posted by Ol' Dirty Bastard View Post
                Kontam ja to, cak se i slazem iako gledam iz svog ugla odbosno ugla nekoga ko "navija" za nju. Samo ako se neko dokazao do sad njima to je ona. Cak mislim da se ni ne potencira to dovoljno a pogotovo bi Snow trebao to da uradi i javno pruzi punu podrsku jer zna koliko im je njena vojska znacila plus zmajevi. Al sta on uradi, kaze Sansi ono... Mislim ajde sad realno, ko treba da bude na prestolu sem Deneris? Imas Sersej i nju kao dve osobe koje su najvise radile na tome, ostali svi ili nisu sposobni ili ne zele. Znaci kome sever treba da pruzi podrsku ako ne njoj. Ne znam ni sta Sansa tacno zeli, koje je njeno razmisljanje bilo pre nego sto joj je Snow rekao ono? Osim da ona sama ne preuzme presto jer ne voli ni jednu ni drugu a Deneris je bar pokusala da joj izadje u susret. Ne moraju da je vole al bar malo podrske ne bi bilo na odmet. Mada sve sto vise razmisljam sve gori i gori mi je scenario...
                Dzon i jeste pruzio Deneris podrsku uvek. I javno - sve njene odluke prihvata i obavezuje se na vernost; i tajno - u razgovoru sa bratom i sestrama je objasnio da je najvise zahvaljujuci njoj, njenim vojskama i zmajevima bitka protiv mrtvih dobijena.

                A Sansa zeli nezavistan Sever. Valjda je to do sada svima jasno. Ona je cak i Deneris to stavila do znanja.
                Boli nju uvo za Sedam Kraljevstava i vladavinu nad istima. Ona ne zeli da ima nista sa njima sem dobrosusedskih odnosa.
                sigpic

                Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                Comment


                • Dzon nije glup. On je posten, boleciv prema slabijima, cesto neodlucan i previse iskren, a takvi da, umeju da ispadnu glupi pogotovu u ovom nemilosrdnom i grubom svetu GoTa, jer cesto i nadrljaju. Vaspitavao ga castan i posten Ned Stark, koji tek nije glup, samo je zeleo da igra po pravilima nekog pravicnijeg sveta koji na jugu ocigledno ipak ne postoji, pa se i zajebo na kraju.

                  Setite se sta je Dzon rekao Sersei pred svima, kada su joj odneli uzorak zombija...da ne moze da priznaje dve kraljice, a niko do tada i nije znao da je Deneris priznao za kraljicu, pa ga napali...umes li ti da slazes nekad. Tako je i sada bilo sa priznanjem sestrama, ali morao je ovog puta da bude mudriji posle svega, da precuti, bar dok se rat ne zavrsi.

                  I nesto sto je proslo na mala vrata od onog prevrtljivca i smutljivca Varisa, a niko se osvrnuo na to nije...who is the fucking new Prince of Dorne?
                  sigpic

                  Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                  But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                  Comment


                  • Kako se zove jedni Martell kojeg nisu pomenuli u seriji? Stariji sin sto ga je tata Doran poslao da ozeni Dany, pa su ga zmajevi bacili na rostilj?

                    Svakako, ko je da je... u ovom trenutku apsolutno nebitan lik. Vjerovatno ce da posluzi samo kao clan vijeca kad se bude sudilo nekome od izdajnika.

                    Comment


                    • Kventin?
                      Ako je princ uopste neko od Martelovih.

                      Ma bitan je zbog vojske, ona je ipak do sada neostecena, a pretpostavljam da ih je dovoljno da pripomognu.
                      sigpic

                      Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                      But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                      Comment


                      • E jeste, to je taj. Steta sto su zapustili Martellove u seriji, a oni su bas interesantna i zajebana familija. E vidis, njega u seriji nisu ni pomenuli.. pa zato nagadjam da ako je ziv, logicno je da on naslijedi tu titulu.

                        Comment


                        • Originally posted by Sandugp View Post
                          Jedino sto moze da mu se kaze u odbranu je da nije sam smisljao taktiku za odbranu Zimovrela vec sa svim "glavonjama" zajedno. Znaci svi su glupi ko kurac.
                          A sto je rekao sestrama.... Jbg oseca se da je duzan da im kaze. Ide u rat - mozda se iz istog ne vrati. Kada ce ako nece sada....
                          A da ispada glup konstantno je tacno, nema pogovora.
                          Krivim ja i ostale samo mnogo vise Dzona jer kao sto rekoh on ima najvise iskustva sa walkerima(a i generalno sa ljudima ima) plus se sve desava na "njegovom terenu", sem njega tu niko ne zna s kim ima posla. Mislim ona formacija i strategija je ocajna svakako, nebitno protiv koga se bore, ali mozda(veliko mozda) bi i mogla da donese pobedu protiv ljudi ali protiv walkera je ono besmisleno.

                          A ovo za sestre iskreno nije mi to razlog da im kazes, bar ne sad. Znaju i Bran i Sem, kazes njima da im kazu istinu ako ono pogine. Ned je mogao tolike godine da cuva tajnu i to tajnu koja je prakticno ukaljala njegov ugled a on ne moze jos malo da saceka nego mora odmah a nista ne gubi/dobija. Iskreno ne postoji mi ni jedan dobar razlog da im kaze, prosto ga nema kako god ga branili. Osim da krivimo scenariste.



                          Originally posted by Sandugp View Post
                          Dzon i jeste pruzio Deneris podrsku uvek. I javno - sve njene odluke prihvata i obavezuje se na vernost; i tajno - u razgovoru sa bratom i sestrama je objasnio da je najvise zahvaljujuci njoj, njenim vojskama i zmajevima bitka protiv mrtvih dobijena.

                          A Sansa zeli nezavistan Sever. Valjda je to do sada svima jasno. Ona je cak i Deneris to stavila do znanja.
                          Boli nju uvo za Sedam Kraljevstava i vladavinu nad istima. Ona ne zeli da ima nista sa njima sem dobrosusedskih odnosa.
                          Slazem se, pruza joj ali recimo konkretno sam mislio na onu veceru, proslavu posle bitke. Tu je trebao da odrzi govor neki nesto, jos svi oko njega bravo care a ona tamo odvojena, usamljena kako god. Tu je trebalo jasno da kaze aj sad mi njoj da pomognemo i ostalo.

                          Znam ja da Sansa zeli sever ali me zanima kako ona misli to da postigne. Odnosno kako je mislila da postigne to pre nego sto je saznala ko je Dzon. Mrzi i Sersej i Deneris i ne znam kako je mislila da izvuce svoje. I jos na sve to da nije Deneris ne bi ni imala Sever taj za koji se bori jer bi je pregazili, pa ako to nije za pruzanje podrske i menjanje misljenja ne znam. Nebitno da li je Deneris to uradila da bi imala korist ili ne, tako su se oduvek sklapala saveznistva. Izgubila je zmaja i pola vojske tu a mogla je prakticno da ih odjebe. Sansa je tu trebala da kaze puna podrska idemo pa posle kad se sve zavrsi mozemo da diskutujemo, da sklopimo neki dogovor, napravimo Autonomnu Pokrajinu Sever i ostalo Zato i kazem sve vise krivim scenariste jer ovo sve manje ima smisla. Kontam ja koja je poenta, Sansa nije vise devojcica, naucila je neke fore i ostalo ali sve nekako deluje na silu. Stvara se isiljena zavrzlama pred kraj, zasto-zato. Misle da ce da prikriju sve to tako sto ce napraviti vizuelni spektakl.

                          Originally posted by miloolja View Post

                          I nesto sto je proslo na mala vrata od onog prevrtljivca i smutljivca Varisa, a niko se osvrnuo na to nije...who is the fucking new Prince of Dorne?
                          Varis je tu samo kad zatreba scenaristima da naprave jos komplikovaniju situaciju. Kad treba nesto korisno da uradi nema ga. U stanju je da sazna sta se desava na drugom kraju sveta al ne i sta se desava u Kings Landing-u, gde im je vojska, flota i ostalo...
                          Last edited by Ol' Dirty Bastard; 08-05-19, 08:41.

                          Comment


                          • Koji smo mi idioti...

                            sigpic

                            Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                            But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                            Comment


                            • Realno, zasluzila je Deneris sve sto joj se desava otkad je Semovog tatu i brata spalila kao neka ludaca.
                              Dayman (a-a-ah...)
                              Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
                              Champion of the sun (a-a-ah...)
                              You're a master of karate and friendship
                              For everyone

                              Comment


                              • Da, da, to joj je velika mrlja i jedan od retkih pravih saveta Tiriona koje nije poslusala, ali i jedini greh. Vlastodrsci, kraljevi vladari ih prave onoliko i nazalost stradaju ljudi.
                                sigpic

                                Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                                But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                                Comment

                                Working...
                                X