Announcement

Collapse
No announcement yet.

Winter is Coming (GoT)

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ovo je trenutno za prosjecnog konzumenta Granda, Parova i Zadruge. Ja sam se zajebao sto sam na GOT gledao kao na ozbiljnu seriju, ali to sam ja kriv, niko drugi.
    sigpic

    Comment


    • Da se Melisandra nije pojavila, bitka bi bila resena nakon 20 minuta
      Dayman (a-a-ah...)
      Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
      Champion of the sun (a-a-ah...)
      You're a master of karate and friendship
      For everyone

      Comment


      • Originally posted by Vladan View Post
        Ovo je trenutno za prosjecnog konzumenta Granda, Parova i Zadruge. Ja sam se zajebao sto sam na GOT gledao kao na ozbiljnu seriju, ali to sam ja kriv, niko drugi.
        To je fora sa ovim. ...samo bilo je puno nelogicnosti i proslih sezona u gotu i na pocetku kao ona glupost da ovog ubije vepar kad se sprema frka..a ima sto gluposti..kao da ovaj u naponu moci mladi vuk uzme neku ribu usred rata i sve razjebe...ili pak da puste dzejmija nazad itd itd. Ako tako gledate bilo je milion epsk8h gluposti..

        A o crncu iz geta kao mastermindu da ne pricam..sva mafija radi sa ili za muriju tako da je to sve manje vise smesno..

        Bez hejta, uzivajte u remek delu dok traje..
        3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
        6× Montenegrin League champion (2007–2012)
        3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
        2× German League champion (2018, 2019)
        6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
        4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
        2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

        Comment


        • Nemojte da kritikujete, ljudi ulozili milione i trud, svi vole seriju, svi pricaju o njoj, ne sme nista da se kritikuje
          Dayman (a-a-ah...)
          Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
          Champion of the sun (a-a-ah...)
          You're a master of karate and friendship
          For everyone

          Comment


          • Budite slobodni pa napisite sve konkretno sta vam se nije svidelo u prethodnoj epizodi. Da pokusamo da razjasnimo odredjene stvari.
            sigpic

            Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

            U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
            Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

            Comment


            • Koliko se ovde sjebalo sto nije pre par godina, kada se trazilo, otvorena posebna GoT tema
              Dayman (a-a-ah...)
              Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
              Champion of the sun (a-a-ah...)
              You're a master of karate and friendship
              For everyone

              Comment


              • Kada pricate o kvalitetu serija tu morate da odvojite zanrove, jer neozbiljno je u isti koš staviti epsku fantastiku i neku seriju koja obrađuje realne društvene okvire poput ajde Sopranovih.
                Čak i takve serije obrađuju teme poput ubistava, droge, kriminala, prostitucije tako da zabijanje glave u pesak poput noja nije resenje.
                Smesne su optuzbe o propagiranju nemorala, incesta itd...
                Got je fantastika ali debelo utemeljena na istorijskim činjenicama.
                Recimo scena kada Drogo stavlja krunu na glavu Deninom bratu je kopija stvarnog događaja, jer je Pontski kralj Mitridat upravo na takav način pogubio rimskog guvernera provincije koji je isprovocirao taj rat.
                Čak je i crvena svadba događaj koji se desio, pa na ostvu postoji izreka "nikad ne veruj čoveku koji nosi duge rukave"
                Incesti, silovanja, ubistva, da li treba da napomenem epizode iz nase istorije i onoga sta je Milutin uradio svojoj maloletnoj zeni ili Dušanov obračun sa ocem?
                Sve sto vidite u got-u sem dela sa zmajevima i zombijima je preslikano iz nase svetske istorije, ama bas sve.
                Stvarnost je cak mnogo surovija.

                Sto se tiče ep 3. da se dotaknem par stvari koje su svi pominjali.

                Dotraki kamikaze
                Dotrakiji su divljaci, opet preslikani iz stvarnog zivota, dakle nomadsko pleme bez reda i organizacije, bez vojne discipline i strategije, vođeni snaznim kultom ličnosti i vođom koji mora stalno da se dokazuje.
                Od njih nije za očekivati ništa drugo no da budu topovsko meso.
                Nestrpljivi su, tvrdoglavi, ponosni, buntovni.
                Da nema onih zmajeva ne bi ih niko ziv odrzao na okupu.
                Zeleli su slavu za sebe, zato su onako pozurili, opet impulsivno bez mnogo razmišljanja sto je karakteristično za njih.
                Kao nomadi oni su navikli na ravničarske terene, ne snalaze se na moru, brdovitim predelima i šumama.
                Konfiguracija terena omogucila je juriš i vrela krv je odnela prevagu.
                Tu ih je i Melisandra nalozila tako da je taj zalet bio neminovan.
                Niko nije prokomentarisao činjenicu da su upravo Dotrakiji započeli bitku, a ne mrtvi hodači.
                Ako ih uporedim sa stvarnim narodima liče mi na Hune pre i posle Atile, tako su i prošli.


                Ajra

                Svi su izgleda zaboravili ovu scenu


                https://www.youtube.com/watch?v=Kc7Oe7e08pU


                Ajra je vrhunski, hladnokrvni ubica.
                To što je fanovi vide kao namučeno dete nema veze sa životom.
                Ona je prošla najbolju asasinsku školu na svetu i u stanju je da ubije bilo koga na vrlo kreativne načine.
                Noćni kralj nije svemoćan, on je čovek na koga su bačene snažne čini.
                Zapravo vrlo je ranjiv ako znas kako da mu naudiš.
                Ajra se ili nekako prišunjala što radi odlično ili je uzela neko od lica koje joj je omogućilo infiltraciju.
                Bolje bi bilo da je uzela Branovo lice i da ga je probola sedeci u stolici ali bilo je ljudi koji su ovo očekivali.
                Ajrinom letu se niko nije nadao, a tu je postignut dvostruki šok, prvi šok jer su svi mislili da će umreti i drugi kada ubija kralja.

                Brijana, Sem i Dzejmi su trebali da nastradaju posebno prvih dvoje jer onako sabijeni uz zid nisu imali šanse.
                I Denin zmaj se jedva izvukao kada ga zaskočiše, a ono bese zmaj koji leti i bljuje vatru, tako da mi je prezivljavanje ovih likova minus za ovu epizodu.

                Dijalog Tiriona i Sanse fenomenalan.
                Teonovo poslednje uporište i oproštaj od Brena fantastičan.
                Berik i Pseto izvanredni, prvi se zrtvovao, drugi se totalno pogubio i odlično manifestovao u kakve psihičke kanale ljudski um moze da upadne tokom bitke.
                Gasenje kuće Mormonta najpotresniji deo ove epizode.
                Melisandra se oprostila u velikom stilu na njoj svojstven način, šteta sto verovatno necemo saznati više o njoj i kultu kojem je pripadala (mozda knjiga otkrije više)
                Dzon se celu sezonu ponasa kao neka strina, leti gore dole pogubljen kao muva bez glave, nikako da uradi nesto epski.

                Rezija i muzika u pozadini impresivni, usporeni momenti, iščekivanje pa akcija, borbe u mračnoj atmosferi (videh sve odlično, ne znam sto se pojedinci bune)


                Za kraj BB nikako ne moze da bude najbolja serija ikada jer je totalno nerealna, puna idiotskih propusta i da hocu da budem povrsan i bezobrazan rekao bih da propagira kult drogiranja i opravdavanja proizvodnje i konzumacije narkotika.
                Pošto to nije epska fantastika nego stvaran zivot toliko je naivna sa određenim zapletima i resavanjem istih da se zaista pitam kome je palo na pamet da je uopšte proglasi za goata??
                Last edited by Centurion; 30-04-19, 11:59.

                Comment


                • Originally posted by Mr. Wolf View Post
                  Koliko se ovde sjebalo sto nije pre par godina, kada se trazilo, otvorena posebna GoT tema
                  Jbg., tu sam ja kriva
                  http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                  Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                  sigpic

                  Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                  with experience.

                  Comment


                  • Originally posted by Sandugp View Post
                    Budite slobodni pa napisite sve konkretno sta vam se nije svidelo u prethodnoj epizodi. Da pokusamo da razjasnimo odredjene stvari.
                    Nemoj opet, zivota ti
                    sigpic

                    Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                    But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                    Comment


                    • Originally posted by Centurion View Post
                      Kada pricate o kvalitetu serija tu morate da odvojite zanrove, jer neozbiljno je u isti koš staviti epsku fantastiku i neku seriju koja obrađuje realne društvene okvire poput ajde Sopranovih.
                      Čak i takve serije obrađuju teme poput ubistava, droge, kriminala, prostitucije tako da zabijanje glave u pesak poput noja nije resenje.
                      Smesne su optuzbe o propagiranju nemorala, incesta itd...
                      Got je fantastika ali debelo utemeljena na istorijskim činjenicama.
                      Recimo scena kada Drogo stavlja krunu na glavu Deninom bratu je kopija stvarnog događaja, jer je Pontski kralj Mitridat upravo na takav način pogubio rimskog guvernera provincije koji je isprovocirao taj rat.
                      Čak je i crvena svadba događaj koji se desio, pa na ostvu postoji izreka "nikad ne veruj čoveku koji nosi duge rukave"
                      Incesti, silovanja, ubistva, da li treba da napomenem epizode iz nase istorije i onoga sta je Milutin uradio svojoj maloletnoj zeni ili Dušanov obračun sa ocem?
                      Sve sto vidite u got-u sem dela sa zmajevima i zombijima je preslikano iz nase svetske istorije, ama bas sve.
                      Stvarnost je cak mnogo surovija.

                      Sto se tiče ep 3. da se dotaknem par stvari koje su svi pominjali.

                      Dotraki kamikaze
                      Dotrakiji su divljaci, opet preslikani iz stvarnog zivota, dakle nomadsko pleme bez reda i organizacije, bez vojne discipline i strategije, vođeni snaznim kultom ličnosti i vođom koji mora stalno da se dokazuje.
                      Od njih nije za očekivati ništa drugo no da budu topovsko meso.
                      Nestrpljivi su, tvrdoglavi, ponosni, buntovni.
                      Da nema onih zmajeva ne bi ih niko ziv odrzao na okupu.
                      Zeleli su slavu za sebe, zato su onako pozurili, opet impulsivno bez mnogo razmišljanja sto je karakteristično za njih.
                      Kao nomadi onio su navikli na ravničarske terene, ne snalaze se na moru, brdovitim predelima i šumama.
                      Konfiguracija terena omogucila je juriš i vrela krv je odnela prevagu.
                      Tu ih je i Melisandra nalozila tako da je taj zalet bio neminovan.
                      Niko nije prokomentarisao činjenicu da su upravo Dotrakiji započeli bitku, a ne mrtvi hodači.
                      Ako ih uporedim sa stvarnim narodima liče mi na Hune pre i posle Atile.


                      Ajra

                      Svi su izgleda zaboravili ovu scenu


                      https://www.youtube.com/watch?v=Kc7Oe7e08pU


                      Ajra je vrhunski, hladnokrvni ubica.
                      To što je fanovi vide kao namučeno dete nema veze sa životom.
                      Ona je prošla najbolju asasinsku školu na svetu i u stanju je da ubije bilo koga na vrlo kreativne načine.
                      Noćni kralj nije svemoćan, on je čovek na koga su bačene snažne čini.
                      Zapravo vrlo je ranjiv ako znas kako da mu naudiš.
                      Ajra se ili nekako prišunjala što radi odlično ili je uzela neko od lica koje joj je omogućilo infiltraciju.
                      Bolje bi bilo da je uzela Branovo lice i da ga je probola sedeci u stolici ali bilo je ljudi koji su ovo očekivali.
                      Ajrinom letu se niko nije nadao, a tu je postignut dvostruki šok, prvi šok jer su svi mislili da će umreti i drugi kada ubija kralja.

                      Brijana, Sem i Dzejmi su trebali da nastradaju posebno prvih dvoje jer onako sabijeni uz zid nisu imali šanse.
                      I Denin zmaj se jedva izvukao kada ga zaskočiše, a ono bese zmaj koji leti i bljuje vatru, tako da mi je prezivljavanje ovih likova minus za ovu epizodu.

                      Dijalog Tiriona i Sanse fenomenalan.
                      Teonovo poslednje uporište i oproštaj od Brena fantastičan.
                      Berik i Pseto izvanredni, prvi se zrtvovao, drugi se totalno pogubio i odlično manifestovao u kakve psihičke kanale ljudski um moze da upadne tokom bitke.
                      Gasenje kuće Mormonta najpotresniji deo ove epizode.
                      Melisandra se oprostila u velikom stilu na njoj svojstven način, šteta sto verovatno necemo saznati više o njoj i kultu kojem je pripadala (mozda knjiga otkrije više)
                      Dzon se celu sezonu ponasa kao neka strina, leti gore dole pogubljen kao muva bez glave, nikako da uradi nesto epski.

                      Rezija i muzika u pozadini impresivni, usporeni momenti, iščekivanje pa akcija, borbe u mračnoj atmosferi (videh sve odlično, ne znam sto se pojedinci bune)


                      Za kraj BB nikako ne moze da bude najbolja serija ikada jer je totalno nerealna, puna idiotskih propusta i da hocu da budem povrsan i bezobrazan rekao bih da propagira kult drogiranja i opravdavanja proizvodnje i konzumacije narkotika.
                      Pošto to nije epska fantastika nego stvaran zivot toliko je naivna sa određenim zapletima i resavanjem istih da se zaista pitam kome je palo na pamet da je uopšte proglasi za goata??
                      Nakon dva dana citanja komentara i spojlera, prvi sa kojim se u celosti slazem
                      insta: engleski_dopisnik

                      Comment


                      • Centurion
                        apsolutno se sa svim slazem
                        http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                        Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                        sigpic

                        Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                        with experience.

                        Comment


                        • Odlican post Centurione, samo neke stvari koje nam osporavas da nismo pomenuli ili rekli... jesmo, ali u mnostvo postova i pisanja.


                          Naravno da je sve uzeto iz istorije i ranijih civilizacija, najvise iz mracnog srednjeg veka, kada ljudski zivot nije vredeo pisljiva boba. Kada su silovanjs, incesti, lomace, odrubljivanje glava, prrodaja dece, ubistva na svim nivoima, bili na svakom koraku.

                          I msim, sve se to radi i danas, samo na malo drugaciji nacin.
                          sigpic

                          Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                          But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                          Comment


                          • Dayman (a-a-ah...)
                            Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
                            Champion of the sun (a-a-ah...)
                            You're a master of karate and friendship
                            For everyone

                            Comment


                            • Bolje bi bilo da je uzela Branovo lice i da ga je probola sedeci u stolici ali bilo je ljudi koji su ovo očekivali.
                              Mislim da moze da uzme lice (i celokupni karakter) samo onih koji su od njene ruke stradali, tako da je ova opcija bila nemoguca koliko god to dobro zvucalo.

                              Sve ostalo sto si napisao

                              Comment


                              • Originally posted by miloolja View Post
                                Odlican post Centurione, samo neke stvari koje nam osporavas da nismo pomenuli ili rekli... jesmo, ali u mnostvo postova i pisanja.


                                Naravno da je sve uzeto iz istorije i ranijih civilizacija, najvise iz mracnog srednjeg veka, kada ljudski zivot nije vredeo pisljiva boba. Kada su silovanjs, incesti, lomace, odrubljivanje glava, prrodaja dece, ubistva na svim nivoima, bili na svakom koraku.


                                "Fanovi" se trude da ovoj seriji po svaku cenu nađu neku manu, to je posebno manir dokonih tvitersa koji tripuju da su bitni.
                                Ja zameram recimo ocuvanje nekih likova, nepotrebne dijaloge, momente koji potrose celu epizodu, a da se ništa ne desi ili preskakanje određenih likova, odnosno radikalno menjanje radnje iz knjiga.

                                Međutim stvarno su mi smesne zamerke tipa to nije realno ili kako sada to, a ovo je epska fantastika.
                                Usput ovde se veoma vodi računa o logici i sledu događaja iako ima usputnih propusta.
                                Recimo smesno mi je bilo kada su se ljudi bunili otkud Grejdzoji onako brzo sagradise brodove ili kako se Deneris odjednom tu nasla i sl?
                                Pojedinci ne kontaju da se vremenski tok ovde preskače ili odvija u više etapa, pa događaj iz prošle epizode u sledecoj moze da bude daleka proslost, visemesecna recimo.
                                Debeli Martin ima dogovor sa scenaristima da se glavni tok radnje ne menja, to se videlo recimo u epizodi sa Hodorom. Budite sigurni da to nisu oni sami smislili.
                                Ništa se ovde ne radi tek tako, mala Mormot je trebala da bude u samo jednoj epizodi ali su se pojava, lik i gluma toliko svideli fanovima i samim scenaristima da su joj produzili vek za još koju epizodu.
                                Njoj je bila namenjena sudbina ignorisanja ili s obzirom na (be)značaj smrt, što se i desilo.
                                Sa druge strane nisu sve mogli da isprate, recimo gde je dođavola Dorna u osmoj sezoni, gde je njena vojska?
                                Možda mi je promaklo ali ne videh te ljude ni na severu niti kod Sersei.
                                Nedostaje mi i Ajrin učitelj smrti sa mnogo lica, mada on je ovde sada sporedan lik.
                                Ja bih voleo da mi ljudi kazu sta im je to zasmetalo ali da bude objektivno i realno.

                                Comment

                                Working...
                                X