Announcement

Collapse
No announcement yet.

Winter is Coming (GoT)

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Jeste Olja mediokritet, za to su i istrenirali publiku poslednjih nekoliko sezona.

    Spoiler

    Arya nema apsolutno nikakav logican arc koji bi je doveo do te situacije. Skoro 7 sezona serija gradi legendu o obecanom princu. Ne kao knjiga, ali je tu. Melissandra je digla Jona iz mrtvih. Gomila stvari koje ukazuju da ce se to drugacije rasplesti, a onda ti dodje Arya i niotkuda ubije NK-a. Jedna je stvar da urade nesto sto ce te iznenaditi, ali da ima logike kada detaljno izanaliziras stvari koje su se ranije desavale, drugo kada iz dupeta izvuku nesto i bude "ha, to niste ocekivali!"



    Druga stvar, za ove koji brane nelogicne dogadjaje izgovorom "to je fantazija, imas zmajeve i vestice, sta ocekujes?" - to je jako lenj argument. GoT je i pored tih stvari ipak bio baziran na realnosti, zato je i bio dobar. Ali gomila stvari u ovoj borbi nije logicno. Nije logicno da ti Jaime, Brienna, Worm i Sam 5 puta budu okruzeni desetinama wightova, da nema sanse da se provuku, da bi posle bili ok jer im ti likovi trebaju za nesto u sledecoj epizodi. Nije meni problem da niko ne umre, ali ih onda ne stavljaj u bezizlazne situacije.

    Comment


    • Originally posted by bojanaBG View Post
      Je l su oni promenili masku NK, meni je on pre bio strasniji
      Nisam primetila.

      Nisi razimeo Losmi i niko te ne napada.
      sigpic

      Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
      But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

      Comment


      • Originally posted by zdravkelja View Post
        Jeste Olja mediokritet, za to su i istrenirali publiku poslednjih nekoliko sezona.

        Spoiler

        Arya nema apsolutno nikakav logican arc koji bi je doveo do te situacije. Skoro 7 sezona serija gradi legendu o obecanom princu. Ne kao knjiga, ali je tu. Melissandra je digla Jona iz mrtvih. Gomila stvari koje ukazuju da ce se to drugacije rasplesti, a onda ti dodje Arya i niotkuda ubije NK-a. Jedna je stvar da urade nesto sto ce te iznenaditi, ali da ima logike kada detaljno izanaliziras stvari koje su se ranije desavale, drugo kada iz dupeta izvuku nesto i bude "ha, to niste ocekivali!"



        Druga stvar, za ove koji brane nelogicne dogadjaje izgovorom "to je fantazija, imas zmajeve i vestice, sta ocekujes?" - to je jako lenj argument. GoT je i pored tih stvari ipak bio baziran na realnosti, zato je i bio dobar. Ali gomila stvari u ovoj borbi nije logicno. Nije logicno da ti Jaime, Brienna, Worm i Sam 5 puta budu okruzeni desetinama wightova, da nema sanse da se provuku, da bi posle bili ok jer im ti likovi trebaju za nesto u sledecoj epizodi. Nije meni problem da niko ne umre, ali ih onda ne stavljaj u bezizlazne situacije.
        Ja sam imala taj argument ali mi je isto tako glupo sto su ovi bili saterani u zid i na kraju su ipak svi preziveli, to je apsolutno nerealno.
        Ali nije nerealno to sto je Arja ubije NK, jer je ona prosla kroz silnu obuku. Po toj tvojoj logici bi onda mogli da kazemo, a zasto smo nju gledali nekoliko sezona kako prolazi kroz sve to ako je sluzila da samo ubije par mrtvih
        http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

        Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

        sigpic

        Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
        with experience.

        Comment


        • Originally posted by zdravkelja View Post
          Jeste Olja mediokritet, za to su i istrenirali publiku poslednjih nekoliko sezona.

          Spoiler

          Arya nema apsolutno nikakav logican arc koji bi je doveo do te situacije. Skoro 7 sezona serija gradi legendu o obecanom princu. Ne kao knjiga, ali je tu. Melissandra je digla Jona iz mrtvih. Gomila stvari koje ukazuju da ce se to drugacije rasplesti, a onda ti dodje Arya i niotkuda ubije NK-a. Jedna je stvar da urade nesto sto ce te iznenaditi, ali da ima logike kada detaljno izanaliziras stvari koje su se ranije desavale, drugo kada iz dupeta izvuku nesto i bude "ha, to niste ocekivali!"



          Druga stvar, za ove koji brane nelogicne dogadjaje izgovorom "to je fantazija, imas zmajeve i vestice, sta ocekujes?" - to je jako lenj argument. GoT je i pored tih stvari ipak bio baziran na realnosti, zato je i bio dobar. Ali gomila stvari u ovoj borbi nije logicno. Nije logicno da ti Jaime, Brienna, Worm i Sam 5 puta budu okruzeni desetinama wightova, da nema sanse da se provuku, da bi posle bili ok jer im ti likovi trebaju za nesto u sledecoj epizodi. Nije meni problem da niko ne umre, ali ih onda ne stavljaj u bezizlazne situacije.
          Bravo. Jedini si pogodio srz sa tim bezizlaznim situacijama. Kad prekidaju scenu uvek ih napada odjednom 4 5 komada itd..nema trika da se izvuku..cak i kalisi barata nozem...a i taktika jurisa je upitna..kad ides na omer 1 na 10 itd..

          Pogodio si srz..
          3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
          6× Montenegrin League champion (2007–2012)
          3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
          2× German League champion (2018, 2019)
          6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
          4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
          2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

          Comment


          • Moguce zdravkelja, ne sporim, bar ne do kraja [emoji4]

            Meni je knjiga zakon, zato sam tek sada, posle 8 godina od prikazivanja prve sezone odgledala, prosto nisam mogla onda da svarim ovo zezanje, e sad to sto su nam i ocekivanja prevelika sa duge strane, pa sta znam normalno je sve to.
            Ja licno nisam toliko razocarana, a nek sam i mediokritet ne smeta mi [emoji4] jer posle knjige nista drugo ovo i nije ...i da zabava jedna fina. U suprotnom, sumnjam da bi ovoliko reci bilo ispisano na ko zna koliko foruma i drustvanih mreza sirom sveta, a od juce je ludilo totalno i apsolutno, gde god sam usla.
            sigpic

            Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
            But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

            Comment


            • Koliko je samo kraj Losta digao prasine i koliko je ljudi bilo razocarano.

              Meni je kraj bio ok, nekako jedini logican.

              GoT je ipak malo drugaciji fenomen, pre svega jer postoji knjiga, koju su sa jedne strane mnogi procitali, ali velika vecina nije i naravno nije zavrsena, dok se serija snima ...i tako
              sigpic

              Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
              But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

              Comment


              • Stavi u potpis da si procitala knjigu 2007g

                Lost je za GOT smesna serija. Sopranovi i Breaking bad su taj rang...Ovo ostalo u prasini..
                3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                2× German League champion (2018, 2019)
                6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                Comment


                • sigpic

                  Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                  But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                  Comment


                  • Originally posted by bojanaBG View Post
                    Ja sam imala taj argument ali mi je isto tako glupo sto su ovi bili saterani u zid i na kraju su ipak svi preziveli, to je apsolutno nerealno.
                    Ali nije nerealno to sto je Arja ubije NK, jer je ona prosla kroz silnu obuku. Po toj tvojoj logici bi onda mogli da kazemo, a zasto smo nju gledali nekoliko sezona kako prolazi kroz sve to ako je sluzila da samo ubije par mrtvih
                    Spoiler
                    Arijina obuka sluzi da se obracuna sa ljudima sa liste, to je njen arc. Ne bi mi cak bio ni problem da je ubila Cersei na kraju, ali sada ce mi biti jer ne moze ona da ima dva najbitnija ubistva u serijalu.

                    Comment


                    • Jebo vas kurac u dupe sve... Ala ste se raspisali.
                      Sada moram da citam i citam i citam...
                      sigpic

                      Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                      U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                      Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                      Comment


                      • Majke nisu, ali kraljice svakako jesu

                        sigpic

                        Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                        But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                        Comment


                        • sigpic

                          Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                          But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                          Comment


                          • Originally posted by belgrade_owl View Post
                            Cak i u toj seriji jedan od najbitnijih i najboljih likova po mom misljenju, Omar Little gine prilicno glupo... u prodavnici, dete od 8-9 godina
                            Ali kad znas kakav je Baltimor grad i sta se sve desava, posebno posle sezone 4 gde je bas paznja na klincima, apsolutno nije nerealna situacija.
                            http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                            Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                            sigpic

                            Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                            with experience.

                            Comment


                            • Eee al ode bata Dzora

                              sigpic

                              Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                              But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                              Comment


                              • Jednostavno su ljudi nedovoljno upuceni u tematiku pa donose pogresne zakljucke.
                                Sve sto sam procitao da ste pisali da vam je glupo nije glupo uopste, samo kada se malo razmisli. Sve ima svoje kako i zasto.
                                Glupo je po meni to sto glavnih negativaca u poslednje tri epizode serije nece biti ... Ali ko zna sta ce se desiti...
                                sigpic

                                Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                                U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                                Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                                Comment

                                Working...
                                X