Announcement

Collapse
No announcement yet.

Winter is Coming (GoT)

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by zdravkelja View Post
    ^ Čitajući sve to, ne deluje ni kao 5/10, a kamoli 7



    Spoiler

    Sandu, previše razmisljaš, Benioffa i Weisa boli qrac, moraju da završe seriju. Da su hteli da komplikuju, ne bi prethodne dve epizode presipali iz šupljeg u prazno, nego bi se nešto dešavalo. A ako se posle ovoga ipak ispostavi da nije sve sa NK-om gotovo, biće još gluplje.


    Ali ono kad ispade da je Cersei final boss U knjizi je glupa ko qrac.
    Dobro kada se malo razmisli Dzon u seriji i nije obecani heroj. Nigde se to ne spominje. Ne spominje se ni da je Regar znao da mora da napravi dete sa Lijenom Stark - jer su mu Deca Sume to rekla (u knjigama) ... vec su oni jednostavno bili ljubavnici. Svideli se jedno drugom a on vec bio ozenjen dok je ona bila obecana Robertu Barateonu.... Sve u svemu Dzon jeste opasan kombo i covek sa najvecim pravom na Iron Throne ali nije nikakav obecani princ (u seriji naravno) .... tako da ... moze da prodje sve ovo sto se izdesavalo na kraju epizode.
    sigpic

    Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

    U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
    Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

    Comment


    • Originally posted by miloolja View Post
      Pa da orizje, da, da ih sacuva od Prvih ljudi koji su nanosili velike stete sumama i cudodrvima, to su ona koja su kasnije dobila lica.
      Kada su sklopili pakt, vise nisu posekli nijedno cudodrvo, vec ga postovali i klanjali mu se, a cudodrva su dobila lica i suma kojoj je sklopljen pakt, postala je Bogosuma. E posle vise hiljada godina blagostanja, dosla je zima duga kao jedna generacija...

      Ufff ala.sam ja to nesto izmesala, a Sandu? [emoji4]
      Sve je tacno sto si napisala. Ne znam samo gde je sklopljen taj pakt, ali nije ni bitno. Sve sume sa cuvardrvima su postale bogosume i na njima su nacrtana lica kao simboli onoga sto trooka vrana moze ... tacnije ljudi sa tim mocima mogu.
      sigpic

      Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

      U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
      Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

      Comment


      • Ne bi bilo lose da se........

        Spoiler
        Sansa i Tirion na kraju uzmu
        Zasluzio covek devojku iz postene kuce kao sto su Starkovi.
        Dayman (a-a-ah...)
        Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
        Champion of the sun (a-a-ah...)
        You're a master of karate and friendship
        For everyone

        Comment


        • GoT

          Spoiler
          Jedini predstavnik Republike Srbije opevan još u pesmama BMK-a, Aria Nebeska



          izdominirao.

          Comment


          • Originally posted by Sandugp View Post
            Pisacu kasnije o ovoj epizodi samo mi se ne svidja ovo:

            Spoiler
            Prioritet su stavili na borbu za Presto u odnosu na borbu za zivi svet. I koja je poenta Dzona Sneznog coveka cija je pesma Leda i Vatre, kombinacije vatre i leda, obecanog heroja koji spasava covecanstvo, predvidjenog, ocekivanog, opevanog, zbog koga je Regar i oteo Lijenu jer je znao da mora sa njom dete napraviti .... Ako je glavnu pretnju i opasnost ... tacnije ako je svet spasla njegova sestra??? On je komotno mogao da preskoci bitku.

            NK je imao brutalne momente. Zmajska vatra mu ne moze nista. Pa onda iskusno pojaca svoju vojsku lesevima protivnika .... pa totalni kolaps i gazenje .... na kraju ga curica sa skilovima preslisa, a Bren navuce kao mladog majmuna. Teon dzaba poginuo, mogao je samo da se skloni u stranu.
            I to mi malo glupo ... DRAGONFIRE ga i ne oprlji ali ga Valirijski celik sjebe ..... neka jedu govno.
            Spoiler
            Pa nije baš tako, on ih je sve skupio na gomilu, pored toga izvalio kako se ubijaju šetači, prvi ubio jednog.....Arja je samo imam "najveća muda".

            Comment


            • Originally posted by Sandugp View Post
              Sve je tacno sto si napisala. Ne znam samo gde je sklopljen taj pakt, ali nije ni bitno. Sve sume sa cuvardrvima su postale bogosume i na njima su nacrtana lica kao simboli onoga sto trooka vrana moze ... tacnije ljudi sa tim mocima mogu.
              Da, nisam se dobro izrazila, u ime tog pakta-mira i milostivih bogova nastale su Bogosume, ne jedna samo.
              Kada su dosli Andali, posle Duge noci i zime jedne generacije, (takodje sa Esosa, kao i Prvi ljudi) i otpoceo rat sa njima, Bogosume je neprijatelj posekao, Deca su skoro isterbljena, pa nestala, ali sever nikada nije osvojen, odnosno Kuca Stark. Od Andala je nastalo sest karljevstava i ostalo jedno drevno, Starkovi.
              sigpic

              Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
              But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

              Comment


              • Originally posted by Sandugp View Post
                Dobro kada se malo razmisli Dzon u seriji i nije obecani heroj. Nigde se to ne spominje. Ne spominje se ni da je Regar znao da mora da napravi dete sa Lijenom Stark - jer su mu Deca Sume to rekla (u knjigama) ... vec su oni jednostavno bili ljubavnici. Svideli se jedno drugom a on vec bio ozenjen dok je ona bila obecana Robertu Barateonu.... Sve u svemu Dzon jeste opasan kombo i covek sa najvecim pravom na Iron Throne ali nije nikakav obecani princ (u seriji naravno) .... tako da ... moze da prodje sve ovo sto se izdesavalo na kraju epizode.
                Na kraju nista biti kao u knjizi sem samog kraja. Vladar Westerosa i sudbina Starkovih, Tiriona i Deneris kao glavnih likova ce biti ista u oba, sve ostalo ce biti drugacije, tako da stvari iz knjige vise ne vredi pominjati.

                Comment


                • Evo vam gledajte "malo" kako se snimalo:

                  sigpic

                  Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                  U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                  Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                  Comment


                  • Stoka, bas pogresan odnos prema publici. Smatraju nas idiotima. Slika je rekla sve.

                    Comment


                    • Spoiler
                      Dayman (a-a-ah...)
                      Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
                      Champion of the sun (a-a-ah...)
                      You're a master of karate and friendship
                      For everyone

                      Comment


                      • Spoiler
                        Generalno ok je epizoda osim sto je bas nejasno kako je Sem prezivio.

                        Morala je bitka nekako da se zavrsi, ili da Night King sve poubija ili da njega neko ubije.

                        Comment


                        • Apsolutno me sada zabole ko ce da prezivi, a ko da umre. Zbog nemari i lenjosti ovog dvojca i cele ekipe, samo cekam da se zavrsi serija. Nakon seste sezone bio sam u fazonu, zabole me za sve moje omiljene likove kada je dosta stvari obesmisljeno, nakon sedme samo jos par njih da pocrkaju jos par likova, a sad sam dosao u stanje ravnodusnosti. Ova dvojica nas tretiraju kao da smo tek malo pametnije od SNS bota. Citao sam komentare kako su oni sve to zamislili, onakav izgovor mogu da prihvate samo oni koji ne koriste mozak.

                          Spoiler
                          Zapravo ne znam ovde sta mi grdje. Ok, racunao sam da odredjeni likovi treba da imaju ulogu u ovom sukobu, ali nakon sto je on gotov dosta njih je izgubilo svoju funkciju. Ne svidja mi se u kom smeru ovo ide.
                          Teonov storilajn mi je idiotski. Isao mi je na zivce u prosloj sezoni, zeleo sam mu smrt a sad sam dosao do stadijuma da nije trebalo da strada. Lik kojeg su najvise oskrnavili i najvise se posrali po njemu.

                          Ako se ne pojavi neka treca strana, kakav god kraj da bude to kod mene nece da izazove vise od meh reakcije. Sa ovim preostalim akterima kraj nikako ne moze da bude gorak, ma koliko god njih stradalo u sledece tri epizode. Da bi necije potencijalne smrti dobile na tezini, mora tu da bude trece strane. Ja sam ocekivao da ce NK da dogura do finala i da ce zapravo ova bitka da predstavlja bezaniju za jednu stranu.

                          Napravili su generalno los disbalans, nisu uopste trebali WW da ih izdominiraju. Ja i jesam razocaran koliki se trud ulozio i koliko se se to drugo gradilo da bi trenutno kljucno ubistvo u ovoj sezoni desilo poprilicno jednostavno sa ogromnim rupom i scenariju.
                          Last edited by Ricma; 29-04-19, 19:40.

                          Comment


                          • Spoiler


                            Comment



                            • "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
                              Meša Selimović

                              Comment


                              • Mene nije toliko razocarala bitka, bar onaj deo sto sam bio sposoban da vidim. Razocaran sam
                                Spoiler
                                nacinom na koji je ubijen glavni negativac, karate kid arya, totalna glupost
                                There's something wrong with me chemically
                                Something wrong with me inherently
                                The wrong mix in the wrong genes
                                I reached the wrong ends by the wrong means
                                It was the wrong plan
                                In the wrong hands
                                With the wrong theory for the wrong man
                                The wrong lies, on the wrong vibes
                                The wrong questions with the wrong replies

                                Comment

                                Working...
                                X