Announcement

Collapse
No announcement yet.

Winter is Coming (GoT)

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Sačekajte malo...

    Spoiler
    Šta da su ih sad većinu ubili? Pa jbt, strpite se malo, neočekivano se očekuje u finalu serije. Ima još tri epizode.
    UEFA Champions League (13) - RECORD, La Liga (34) – RECORD, Copa del Rey (19), Supercopa de España (11).

    Comment


    • @Olja

      Spoiler
      Zasto su obesmisljena deca sume?
      sloboda ili ništa

      Comment


      • Ja mislim da GRRM piša gaće od smeha gledajući ovo.

        Spoiler

        Doduše, epizoda nije baš toliko loša, ali u kontekstu cele serije, baš je antiklimaks. Mislim da niko nije očekivao da će da reše NK-a ovako brzo, pogotovo ne na ovaj način. Borba je manje-više ok, ali svi oni segmenti unutar zamka, sa onim šunjanjem po hodnicima su bezveze. I borba zmajeva je bila totalno nejasna, u jednom trenutku sam mislio da su možda sjebali Rhaegala jer se više nije pojavljivao otkad je Jon slete, pa da je Drogon ubio undead zmaja, pa da je onda NK podigao Rhaegala iz mrtvih... Ali vidim u prikazu sledeće epizode da su oba zmaja živa i zdrava. Toliko od toga da im sever ne prija, mislio sam da će to više uticati na borbu.

        Inače, totalno sam pogodio da će mrtvi da se dignu u grobnici


        Stanje tabele:

        Spoiler

        Originally posted by zdravkelja View Post

        Preživljava Umire Vladar Westerosa
        Jon Snow X
        Bran Stark X
        Sansa Stark X
        Arya Stark X
        Daenerys Targaryen X
        Tyrion Lannister X
        Varys X
        Theon Greyjoy X
        Yara Greyjoy X
        Davos Seaworth X
        Jorrah Mormont X
        Grey Worm X
        Missandei X
        Tormund Giantsbane X
        Edd Tollett X
        Brienne of Tarth X
        Podrick Payne X
        Gendry X
        Berric Dondarrion X
        Sandor Clegane X
        Melissandre X
        Samwell Tarly X
        Gilly X
        Lyanna Mormont X
        Robin Arryn X
        Meera Reed X
        Zmaj Drogon X /
        Zmaj Rhaegal X /
        Jaqen H'ghar X
        Hot Pie X
        Cersei Lannister X
        Jaime Lannister X
        Euron Greyjoy X
        Bronn X
        Qyburn X
        Gregor Clegane X
        Night King X
        Niko od navedenih / / X


        Nije tako loše za sad. Samo mislim da su mi događaji ove epizode dosta poremetili potencijal da gornji deo tabele bude tačan
        Last edited by s_hyperion; 29-04-19, 12:20.

        Comment


        • Dobar za sada.

          Tabela...

          Spoiler
          Preživljava Umire Vladar Westerosa
          Jon Snow X
          Bran Stark X
          Sansa Stark X
          Arya Stark X
          Daenerys Targaryen X
          Tyrion Lannister X
          Varys X
          Theon Greyjoy X
          Yara Greyjoy X
          Davos Seaworth X
          Jorrah Mormont X
          Grey Worm X
          Missandei X
          Tormund Giantsbane X
          Brienne of Tarth X
          Edd Tollett X
          Podrick Payne X
          Gendry X
          Berric Dondarrion X
          Sandor Clegane X
          Melissandre X
          Samwell Tarly X
          Gilly X
          Lyanna Mormont X
          Robin Arryn X
          Meera Reed X
          Zmaj Drogon X
          Zmaj Rhaegal X
          Jaqen H'ghar X
          Hot Pie X
          Cersei Lannister X
          Jaime Lannister X
          Euron Greyjoy X
          Bronn X
          Qyburn X
          Gregor Clegane X
          Night King X
          Niko od navedenih / /
          UEFA Champions League (13) - RECORD, La Liga (34) – RECORD, Copa del Rey (19), Supercopa de España (11).

          Comment


          • Odgledao sam ....
            Nesto mi ovo nema smisla..... Ali ajde.
            sigpic

            Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

            U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
            Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

            Comment


            • Pisacu kasnije o ovoj epizodi samo mi se ne svidja ovo:

              Spoiler
              Prioritet su stavili na borbu za Presto u odnosu na borbu za zivi svet. I koja je poenta Dzona Sneznog coveka cija je pesma Leda i Vatre, kombinacije vatre i leda, obecanog heroja koji spasava covecanstvo, predvidjenog, ocekivanog, opevanog, zbog koga je Regar i oteo Lijenu jer je znao da mora sa njom dete napraviti .... Ako je glavnu pretnju i opasnost ... tacnije ako je svet spasla njegova sestra??? On je komotno mogao da preskoci bitku.

              NK je imao brutalne momente. Zmajska vatra mu ne moze nista. Pa onda iskusno pojaca svoju vojsku lesevima protivnika .... pa totalni kolaps i gazenje .... na kraju ga curica sa skilovima preslisa, a Bren navuce kao mladog majmuna. Teon dzaba poginuo, mogao je samo da se skloni u stranu.
              I to mi malo glupo ... DRAGONFIRE ga i ne oprlji ali ga Valirijski celik sjebe ..... neka jedu govno.
              sigpic

              Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

              U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
              Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

              Comment


              • Originally posted by Tarantula View Post
                Sačekajte malo...

                Spoiler
                Šta da su ih sad većinu ubili? Pa jbt, strpite se malo, neočekivano se očekuje u finalu serije. Ima još tri epizode.
                Spoiler
                Ko kaze da je trebalo vecinu, ali sta znam bar jednog vaznog clana, ne?
                Pogotovu sto je bila neravnopravna borba dibiduz, nekako logicno



                Originally posted by mark it zer0 View Post
                @Olja

                Spoiler
                Zasto su obesmisljena deca sume?
                Spoiler
                Pa u serijii se pominju retko, pojavljuju jos redje... i vezuju za prvog Belog hodaca, oni su ga napravili kada su Prvog coveka posle torture koju su dozivaljavali od njih od kako su dosli na Vesteros, uboli zmajstaklom. Kasnije su naoravili pakt. Zatim zid koji je poceo Brendon Stark visok 200m, dugacak 500km, nisu mogli ljudi sami da sazidaju vec uz pomoc Dece sume, i njihova magija je utkana u zid, a srusen onako dlanom o dlan.
                Ono Brenovo putovanje da postane trooki gvavran, onolika patnja i mucenje, pomoc Dece, skoro pa nizasta, ok spasili Brena, ali.... Nekoliko sezona se gradila prica oko toga, da bi se u jednoj epizodi sve izbrisalo.
                Eto, prosto nisam ocekivala da ce tek tako da nestanu, jer je od njih sve i pocelo..


                Originally posted by zdravkelja View Post

                Spoiler

                Doduše, epizoda nije baš toliko loša, ali u kontekstu cele serije, baš je antiklimaks. Mislim da niko nije očekivao da će da reše NK-a ovako brzo, pogotovo ne na ovaj način. Borba je manje-više ok, ali svi oni segmenti unutar zamka, sa onim šunjanjem po hodnicima su bezveze. I borba zmajeva je bila totalno nejasna, u jednom trenutku sam mislio da su možda sjebali Rhaegala jer se više nije pojavljivao otkad je Jon slete, pa da je Drogon ubio undead zmaja, pa da je onda NK podigao Rhaegala iz mrtvih... Ali vidim u prikazu sledeće epizode da su oba zmaja živa i zdrava. Toliko od toga da im sever ne prija, mislio sam da će to više uticati na borbu.

                Inače, totalno sam pogodio da će mrtvi da se dignu u grobnici [emoji3]

                Spoiler
                Ma nije losa epizoda uopste, naprotiv, osim sto ocoraveh
                I bas pricam o tom antiklimaksu sve vreme...ide uzlaznom putanjom i kada treba nesto da se desi vauuu, ono... wtf!
                I slazem se za borbu zmajeva, jos u onom mraku -.-
                Kao i slanje Duha u prve borbene redove takodje, a pogotovu ulazak u klinc Dotraka sa zombijima, totalni mi je fejl.
                sigpic

                Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                Comment


                • Deca sume su Night Kinga napravili ne iz osvete nego kao oruzje. U to vreme su ratovali sa Prvim Ljudima koji su dosli na Vesteros. I ako su posedovali magiju nisu bili fizicki veliki i jaki kao ljudi niti ih je bilo u tom broju. Taj rat bi izgubili.... onda su se odlucili na korak da onog zarobljenika pretvore svojom magijom u Belog Hodaca. I to je prvi Beli Hodac koji je nastao = Night King. Prakticno im je sluzio kao telohranitelj. Kao vojnik.
                  E sada, kako je doslo do pucanja te veze izmedju gospodara (dece) i sluge (NK) - NE ZNA SE..... Verovatno su videli da su se gadno zajebali i kada su skontali sta su napravili odrekli su se svoje igracke. Jesu napravili pakt sa prvim ljudima kasnije, jer su uvideli da im je to jedina moguca solucija.
                  Zna se da je on u medjuvremenu napravio dosta sebi slicnih, da je nabrijan, besan i zeljan osvete. Da juri trooke vrane, da juri decu sume (ono malo sto ih je ostalo) da juri ljude. Da zeli da zbrise kompletan zivi svet i pretvori ga po svom ukusu u vecnu zimu i noc....

                  Spoiler
                  Jedino ako je onu malu ukenjalo kada mu je zabola valirijski noz, da ga zabode bas tamo gde je njemu zabijeno ono zmajstaklo. Pa je zmajstaklo pri dodiru sa valirijskim celikom prslo i tako sjebalo caroliju samim tim unistilo i NK.
                  Last edited by Sandugp; 29-04-19, 13:25.
                  sigpic

                  Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                  U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                  Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                  Comment


                  • Mehcina od epizode....

                    Spoiler

                    Dotraci jurisaju u mrkli mrak, ne znaju ni sta ih tamo ceka

                    Zapale kanal nekako, Dzon i Deneris bleje i spaljuju walkere koji su daleko od toga, umesto da se priblize tom kanalu i ciste ove koji su se priblizili.

                    Debeli Sem prezivljava sve ovo iako realno ne bi trebalo da je duze od 5 minuta ziv u ovakvoj borbi.

                    Dzon bukvalno nista celu epizodu.

                    Dodje najzad do NK-a, ovaj podigne mrtve, okruze ga stotine njih, sledeca scena, Dzon se lagano bori sa njima. U Vinterfelu, Dzejmi i Brijena okruzeni par puta walkerima i to bukvalno na momenat od sigurne smrti...... izadju zivi iz svega toga. I oni i ostali.

                    Niko od ovih stvarno bas bitnih nije stradao. Za Dzoru se ocekivalo, Teona isto, nikakav sok efekat nije bio, nista neocekivano se nije desilo. Iznenadjenja = 0.

                    Deneris se lagano spusta sa zmajem iako je okolo na stotine walkera i glupo upada u opasnu situaciju.

                    Za Arju me nije iznenadilo sto je ona ta koja je ubila NK-a, jer znamo da ce ga ona ubiti nakon razgovora sa Melisandorm koja joj govori kako ce ubijati braon, zelene i.........:bubnjevi:..........plave oci. Problem je nacin na koji se to desilo - odjednom iz vazduha skace Arja i na foru odradi negativca koji bi trebalo da je bas neki zajeban lik.

                    Drago mi je da se zavrsila ova borba protiv NK, verujem da nas ocekuje mnooogo bolja borba sa Sersei i ljudskih neprijatelja.

                    Na kraju. Neka budu 7/10 epizoda. I to jedva.

                    Last edited by Mr. Wolf; 29-04-19, 15:51.
                    Dayman (a-a-ah...)
                    Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
                    Champion of the sun (a-a-ah...)
                    You're a master of karate and friendship
                    For everyone

                    Comment


                    • Ovo za Dotrake Vuce ... pa oni jedino i mogu tako da se bore. Njihova snaga jeste u jurisu. Ni u cemu drugom. A da su cekali ove da dodju juris ne bi ni mogli da izvedu. Zato su katapulti i ispaljivali vatrene kugle da osvetle bojno polje. Medjutim WWkeri su te vatre pogasili ....
                      sigpic

                      Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                      U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                      Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                      Comment


                      • Pa da oruzje, da, da ih sacuva od Prvih ljudi koji su nanosili velike stete sumama i cudodrvima, to su ona koja su kasnije dobila lica.
                        Kada su sklopili pakt, vise nisu posekli nijedno cudodrvo, vec ga postovali i klanjali mu se, a cudodrva su dobila lica i suma kojoj je sklopljen pakt, postala je Bogosuma. E posle vise hiljada godina blagostanja, dosla je zima duga kao jedna generacija...

                        Ufff ala.sam ja to nesto izmesala, a Sandu? [emoji4]
                        sigpic

                        Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                        But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                        Comment


                        • Originally posted by Sandugp View Post
                          Ovo za Dotrake Vuce ... pa oni jedino i mogu tako da se bore. Njihova snaga jeste u jurisu. Ni u cemu drugom. A da su cekali ove da dodju juris ne bi ni mogli da izvedu. Zato su katapulti i ispaljivali vatrene kugle da osvetle bojno polje. Medjutim WWkeri su te vatre pogasili ....
                          Spoiler
                          Aj to i nekako da prodje, mada bolje da su onda koristili zmajeve da im pomognu da osvetle tamo. Mada je to i najmanja zamerka od svih.
                          Dayman (a-a-ah...)
                          Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
                          Champion of the sun (a-a-ah...)
                          You're a master of karate and friendship
                          For everyone

                          Comment


                          • ^ Čitajući sve to, ne deluje ni kao 5/10, a kamoli 7

                            Originally posted by Sandugp View Post
                            Pisacu kasnije o ovoj epizodi samo mi se ne svidja ovo:

                            Spoiler
                            Prioritet su stavili na borbu za Presto u odnosu na borbu za zivi svet. I koja je poenta Dzona Sneznog coveka cija je pesma Leda i Vatre, kombinacije vatre i leda, obecanog heroja koji spasava covecanstvo, predvidjenog, ocekivanog, opevanog, zbog koga je Regar i oteo Lijenu jer je znao da mora sa njom dete napraviti .... Ako je glavnu pretnju i opasnost ... tacnije ako je svet spasla njegova sestra??? On je komotno mogao da preskoci bitku.

                            NK je imao brutalne momente. Zmajska vatra mu ne moze nista. Pa onda iskusno pojaca svoju vojsku lesevima protivnika .... pa totalni kolaps i gazenje .... na kraju ga curica sa skilovima preslisa, a Bren navuce kao mladog majmuna. Teon dzaba poginuo, mogao je samo da se skloni u stranu.
                            I to mi malo glupo ... DRAGONFIRE ga i ne oprlji ali ga Valirijski celik sjebe ..... neka jedu govno.
                            Spoiler

                            Sandu, previše razmisljaš, Benioffa i Weisa boli qrac, moraju da završe seriju. Da su hteli da komplikuju, ne bi prethodne dve epizode presipali iz šupljeg u prazno, nego bi se nešto dešavalo. A ako se posle ovoga ipak ispostavi da nije sve sa NK-om gotovo, biće još gluplje.


                            Ali ono kad ispade da je Cersei final boss U knjizi je glupa ko qrac.

                            Comment


                            • Originally posted by zdravkelja View Post
                              ^ Čitajući sve to, ne deluje ni kao 5/10, a kamoli 7
                              To zbog rezije Izvukla ocenu.
                              Dayman (a-a-ah...)
                              Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
                              Champion of the sun (a-a-ah...)
                              You're a master of karate and friendship
                              For everyone

                              Comment


                              • Spojler Dusane, spojler...

                                Spoiler
                                Meni je taj juris Dotraka bas upao u oci kao besmislen bez obzira na njihovu prirodu, a jbg mrkli mrak je i njih milion -.-
                                Ne moze to da ti bude prednost, naprotiv.

                                I to sto zmajevi nisu krenuli da prze ove sto su se najvise priblizili zamku, vec se vijaju po onom minusu po nebesima traze djavola (Viseriona).

                                Mire Rid nema jos uvek, ali ni Nimerije, mada kako Duha zrtvovali, bolje da je nema za sada...ona ce sa slonovima da se bori [emoji3]
                                sigpic

                                Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                                But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                                Comment

                                Working...
                                X