Announcement

Collapse
No announcement yet.

RED BULL INDIANAPOLIS GRAND PRIX 2010

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Odg: RED BULL INDIANAPOLIS GRAND PRIX 2010

    [quote author=gringo link=topic=2794.msg161002#msg161002 date=1283034081]
    @L. Lawliet
    Zar mislis da Jarry ne moze da izadje na kraj sa Yamahom? Da Rossi ne ume da objasni lepo sta mu tacno ne radi? Ma daaaaaj...
    Pogledaj kako je "procvetala" Yamaha Cal Crutchlow-a samo posle jednog Rossijevog testiranja.
    Covece ovo je jedna od losijih sezona Colina Edwardsa ali je cak i on ispred Rossija.
    [/quote]

    Da, mislim da ne mogu da izadju na kraj sa Yamahom kao sto godinama ne mogu da pobjede u Valensiju jednostavno
    ne umiju da nadju setup za tu stazu. Zasto to nijesu rijesili? Al to je sasvim druga prica.

    Moras da shvatis da je overspinovanje TEHNICKI problem i da je na TEHNICARIMA da ga rijese.
    Lorenzo tj njegov team ga je rijesio na pocetku. I taj problem nije nastao juce, vec godinama na odredjene staze imaju iste probleme.

    Dalje, jesi vidio Furosavu u box Valentina danas? On je BOSS, on je na Valentinovu stranu sve ove godine jak tehnicar kao Preciozzi i dalje problem overspinovanja nije rijesen. Dva pada na istu krivinu zadnji kraj je samo otisao dakle na isti nacin nijesu rijesili problem.
    Istina je da je Cal pobjedio i da je Valentino doprinjeo ali se Cal vratio sa Valentinovog na svoj setup i upalilo je.

    Ja navijam za Valentina al nijesam slijep, vidim sto se desava pratim godinama GP i onda uporedjujem, procjenim, kao sto vidis svaki detalj primjetim i konsultujem se sa ljudima koji zive od GP-a. Ovo je overspinovanje, nista drugo.
    Vjeruj mi znam istoriju Valentina odlicno cak sam je i pisao.
    [pic]http://img525.imageshack.us/img525/7776/80747749.gif[/pic]

    Comment


    • #47
      Odg: RED BULL INDIANAPOLIS GRAND PRIX 2010

      Pored tog overspinovanja ili bjezanje zadnjeg kraja je jedan od razloga kao sto je rekao L.Lawliet ali isto tako je tacno da je doktor pod pritiskom jer se Jorge sve vise i vise namece.

      Ja se samo nadam da ce dobro startati u trci i da ce to Overspin-ovanje konacno biti reseno %QWT&W

      Go Rossi Go &^@4(

      Comment


      • #48
        Odg: RED BULL INDIANAPOLIS GRAND PRIX 2010

        [quote author=VIX link=topic=2794.msg161050#msg161050 date=1283036967]


        Ja se samo nadam da ce dobro startati u trci i da ce to Overspin-ovanje konacno biti reseno %QWT&W

        Go Rossi Go &^@4(
        [/quote]

        I ja bih volio vise, pa cak je i u Jerezu taj problem bio dje nikad nisu imali problema.
        Uzas. Na svaku stazu ista prica.

        Da pomene i Stonera chudno da Ducati ne moze da mu nadje viljusku koja mu odgovara pa jbt 4 je promjenio od pocetka sezone
        [pic]http://img525.imageshack.us/img525/7776/80747749.gif[/pic]

        Comment


        • #49
          Odg: RED BULL INDIANAPOLIS GRAND PRIX 2010

          Meni je danas veca zagonetka bio Stoner od Rosija.
          I juce i danas na slobodnim treninzima je bio jako dobar, a onda nista.
          Kako mu je ta viljuska odgovarala dva puta, a kada je bilo najvaznije, nista? (%fsd%&j

          Comment


          • #50
            Odg: RED BULL INDIANAPOLIS GRAND PRIX 2010

            [quote author=vesna8.11 link=topic=2794.msg161064#msg161064 date=1283037492]
            Meni je danas veca zagonetka bio Stoner od Rosija.
            I juce i danas na slobodnim treninzima je bio jako dobar, a onda nista.
            Kako mu je ta viljuska odgovarala dva puta, a kada je bilo najvaznije, nista? (%fsd%&j
            [/quote]

            Meksa komponenta se koristi za kvalifikacije. Pitanje je kako je ona legla na tu viljusku.
            Drugo jutros je i on pao, i tresao se motor ali je izdrzao. Danas je bio fenomenalan po mom misljenju.
            [pic]http://img525.imageshack.us/img525/7776/80747749.gif[/pic]

            Comment


            • #51
              Odg: RED BULL INDIANAPOLIS GRAND PRIX 2010

              @L. Lawliet

              Samo nemoj da mi objasnjavas sta je tehnicki problem posto se malo razumem u problematiku.
              Vrlo mi je jasno sta je overspin-ovanje. Samo sam izrazio sumnju da Jarry-Rossi ne mogu to da rese.

              Comment


              • #52
                Odg: RED BULL INDIANAPOLIS GRAND PRIX 2010

                [quote author=gringo link=topic=2794.msg161073#msg161073 date=1283037782]
                @L. Lawliet

                Samo nemoj da mi objasnjavas sta je tehnicki problem posto se malo razumem u problematiku.
                Vrlo mi je jasno sta je overspin-ovanje. Samo sam izrazio sumnju da Jarry-Rossi ne mogu to da rese.
                [/quote]

                Oni nisu svemoguci i oni mogu da grijese kao sto vidis. Preciozi nikako da nadje viljusku za Stonera, Jerry trakciju
                za Rossia a opeth sve jaki tehnicari.

                To nije pitnje sumnje ako se vec razumijes onda shvatas da je to pitanje cinjenice. kao sto je cinjenica da sunce sija tako i cinjenica da Rossi i Jerry imaju problem sa overspinom. Citaj im izjave od Katara ove godine i vidjeces da je to tako. Ako i dalje sumnjas ne znam sto da ti kazem.
                [pic]http://img525.imageshack.us/img525/7776/80747749.gif[/pic]

                Comment


                • #53
                  Odg: RED BULL INDIANAPOLIS GRAND PRIX 2010

                  Ma nadajmo se da ce se svi ti tehnicki problemi resiti i od iduce trke voleo bih gledati borbu bez ikakvih tehnickih gresaka ni kod Stonera ali najmanje kod Rossija

                  Comment


                  • #54
                    Odg: RED BULL INDIANAPOLIS GRAND PRIX 2010

                    Ma problem je evidentan. Slazem se. Samo, nekako, svo vreme imam utisak da tu Yamaha "utice" nekako... mislim da su se jasno preorjentisali na Lorensa.
                    Sto i nije glupo - mlad je i odlican. Zar na sve to Lorenso nije dobio novo Öhlins ogibljenje?
                    Sto se tice Stonera - i pored problema koji su tu pa su tu, deluje mi potpuno nezainteresovano i mislima je vec u Hondi. Moj utisak - naravno.

                    Nadam se samo da nece niko izaci na prljav deo staze - ovo je ludilo kolika se prasina dize kad neko skrene sa idealne putanje.

                    Lepo je rekao VIX!

                    Comment


                    • #55
                      Odg: RED BULL INDIANAPOLIS GRAND PRIX 2010

                      Ma ja mislim kad je Rossi potvrdio da ide u Ducati ovi iz Yamahe su automatski prebacili svu radnu snagu na Lorenza.Kao sto si rekao to je i logicno , ali ipak nek budu fer i nek daju coveku da zavrsi sezonu kako dolikuje sampionu . Nekazem ovo samo za ovu trku nego za do kraja sezone.

                      Comment


                      • #56
                        Odg: RED BULL INDIANAPOLIS GRAND PRIX 2010

                        Stoner:
                        "’m not very happy with this afternoon's qualifying session, we expected to be a little faster,” he said. “During the session we struggled to find the grip with the hard tyre so we spent a lot of time trying to fix it and unfortunately we tried a couple of different things and then when we switched immediately to soft tyres we had trouble with the setting and we didn’t have a lot of feeling
                        Nova viljuska treba mu jos vremena da je testira na meksoj komponenti.
                        Ono sto me ne iznenadjuje jeste da je jutros odmah bio brz. Cim proba malo bolju stvar on je brz.
                        Njemu odlicne ide "ulazak u krivinu" i je njegova jaca strana i za to mu treba viljuska kakva njemu odgovara.
                        Mislim da zato Hayden nema problema sa sadasnjom viljuskom. Ko zna.
                        [pic]http://img525.imageshack.us/img525/7776/80747749.gif[/pic]

                        Comment


                        • #57
                          Odg: RED BULL INDIANAPOLIS GRAND PRIX 2010

                          Ama ljudi,Lorenzo je dobar cele godine,Rossi bio do pada u Muggelu,posle toga jos nagrada Nemacke djene-djene,a posle toga objavljinje o prelasku u Ducati i od tad muku zivu muci sa svojom Yamahom mister JB i VAlle nisu takvog sitnog kalibra da nebi znali da rese taj problem sa overspining-om!i vidi cuda rossi se muci,a Speis koji je potvrdio da je naredne godine u fabrickoj Yamahi prosto je proleteo stazom i potukao svakog za 2 stotinkebas smesno LM i to sa satelitskim Yamahom!znaci kratko i jasno Yamaha je rekla good bye Rossi,welcome Spies!

                          Comment


                          • #58
                            Odg: RED BULL INDIANAPOLIS GRAND PRIX 2010

                            [quote author=VIX link=topic=2794.msg160980#msg160980 date=1283031715]
                            Ljudi Spies ce biti maestralan iduce godine na Yamahi ako Yamaha uspije sklopiti konkurentan motor
                            [/quote]
                            Otkrio si toplu vodu.
                            JUST PUNK

                            NO NATIONS
                            NO RELIGION
                            NO AUTHORITY

                            And most of all PEACE


                            Anarchy

                            Comment


                            • #59
                              Odg: RED BULL INDIANAPOLIS GRAND PRIX 2010

                              Prva startna trojica na startu su ko da sam ja pravio ( ne bas tim redom ) alita tri vozaca.
                              Za Lorenza navijam sada.
                              Za Heydena sam navijao dok Lorenzo nije dosao.
                              Za Spies-a sam prosle godine navijao u Superbike.
                              JUST PUNK

                              NO NATIONS
                              NO RELIGION
                              NO AUTHORITY

                              And most of all PEACE


                              Anarchy

                              Comment


                              • #60
                                Odg: RED BULL INDIANAPOLIS GRAND PRIX 2010

                                Stoner Pedrosa Rossi iza ove trojice, ne znam bice gusto. Samo da ih ne uhvati guzva u prvu krivinu i moze biti dobra bitka jedno 5-6 krugova dok se neko ne odvoji
                                [pic]http://img525.imageshack.us/img525/7776/80747749.gif[/pic]

                                Comment

                                Working...
                                X