Announcement

Collapse
No announcement yet.

NBA PLAYOFFS 2019

Collapse
This topic is closed.
X
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Ruzni Prljavi Zli View Post
    Embid noćas bio kriminalan.
    Da ne beše Džimi Batlera ode mast u propast.
    Mora bolje Kamerunac ukoliko želi sa Filom velike stvari.

    Послато са SM-A605FN уз помоћ Тапатока
    Igra sa povredom i jos protiv Gasola. Meni njegove brojke sad uopste nisu iznenadjenje.

    Ako neko izvuce seriju, to moze samo Jimmy da bude.
    sigpic

    Comment


    • Mora Embiid da žrtvuje snagu i spusti kilažu ako želi da bude zdrav. Očigledno je sadašnja kilaža prevelik teret za njega. Mislim da su iste i visine i težine i Joka i Embiid, ali bi Embiid morao da spusti bar 6,7 kg. To su stručni saveti za njega koje sam pročitao, sad, da li bi mu pomoglo, odmoglo ne bi sigurno. U smislu zdravlja.

      Comment


      • Originally posted by colke995 View Post
        Ja bih uvek pravio tim sa Jokicem kao glavnim igracem nego sa Embiidom.

        Takvu efikasnost sa tolikim odsustvom fizikalija ja nisam u zivotu video.

        Sto se tice te efikasnosti Embiida u napadu Maricu, tu se ne slazem da je cak i malo bolji od Jokare, jer nije uopste. Postize vise poena, gde pritom uzima 3.5 pokusaja iz igre vise od Jokica. I ima CAK 6 bacanja vise po mecu. Gde deo toga bude prosto pravi bullshit. Toliko je ishypeovan (doduse ne bez razloga), da mu se u nekim periodima/utkamicama svira apsolutno sve.

        A i pored svega toga kad se podvuce crta, Jokara vise, ili u najmanju ruku isto doprinese napadu kao Embiid. Dakle sa 3.5 FGA manje i 6 FTA manje. Court vision, generalno skill i IQ su visa liga u odnosu na Embiida. Jokic moze da da 2 poena i da bude ekstra produktivan, dok Joel to ne moze.

        Defanzivno jeste solidna razlika, ali to je evidentno zbog cega. A ni to nece dugo biti skroz tako. Jokic postaje bolji, a Embiid cevrlo brzo morati da se tu steka dosta jer telo mu ne izdrzava kako treba.
        Don't wanna disagree, ali čisto da i ja dodam neko svoje viđenje ovog PO do sada pa i regularne kada su u pitanju ova dvojica.

        Gledajući samo trenutnu situaciju, verovatno bih i ja isto postupio i uzeo Nikolu kao lidera jedne franšize, i to verovatno najviše zbog budućeg zdravlja tog, izgleda artritičnog i dugotrajnog problema, kolena Joela Embiida.

        Nema govora da Nikola igra bolji PO, hell, njegova igra u dosadašnjem PO se ubraja u top5 do sada što sam video od svih igrača, i takođe jedan od retkih igrača kojem efficiency raste nenormalno u odnosu na regularne statse, uz Duranta, Kawhia i Lillarda, što je odlika stvarno velikih igrača. U odnosu na ono što smo očekivali, ovo je fenomenalno. U odnosu na Joela, po meni očekivano, na prvi znak u seriji protiv BKN kada se videlo da će Joel imati problema u PO i imati potencijalne restrikcije minuta, skoro šest minuta manje u odnosu na proseke iz regularnog dela. Čovek definitivno nije toliko krucijalan faktor koliko se očekivalo da će biti u ovom PO, i zaista se čudim kako su Raptorsi i pored sjajne partije Kawhia sinoć izgubili.

        Na stranu PO, ako gledamo regularan deo, obojica su evenly matched, toliko da se i dalje vodi polemika ko će u odabrano društvo All NBA prvog tima.
        Defanzivno nije baš solidna razlika, poprilična je to razlika jer nije to samo 1 on 1 D, Joel je uz Big Ala, kralj branjenja pnr situacija, i sve stigne da preuzme, i čita poprilično dobro svaku situaciju, u kombinaciji sa njegovim fizikalijama, praktično asimiluje ono što je Hakeem radio u odbrani.

        Nikola u ovom PO je pokazao dosta viši nivo odbrane, uvideo sam to i u regularnoj da je sada to 1 na 1 D sasvim respektabilno, pre svega fizički mu ne može niko raditi bullyball, ali je protiv SAS baš fino branio i preuzimao pri pnr situacijama, ne uvek, ali jako dobro čitao situacije i napreduje u tom segmentu pomalo. Ima te brze i dugačke ruke, jako dobru reakciju i IQ, zato i ima popriličan broj ukradenih lopti, i na takvoj snalažljivoj odbrani koliko toliko nadoknađuje te spore noge. Ipak, razlika je jasna u kvalitetu bila sinoć gde nije isto braniti SAS pnr gde realno oni pored DeRozana nisu imali visok kvalitet u bekovskim linijama, mada jesu malo hypeovali Whitea posle ona dva meča, mada je i to odraz jednostavno fizičke nemogućnosti Jokića da isprati te brže bekove. Sinoć Jokara u napadu pokazao svoj repertoar, ali u odbrani je realno bio liability gde jedan Kanter sa sjebanim ramenom da 26 poena, velika većina nakon pnr uz skoro 80% procenta šuta (dakle sve lagani koševi), a i Lillard je imao lagan posao u sličnim situacijama, mada od njega se očekuje da izruči svojih 30+. Čak je i Malone izjavio da su imali previše dopuštenih poena u reketu. Ovo će Portland gledati maksimalno da eksploatiše, no to ne mora da znači da imaju ovu seriju, prvo oni isto ne brane pnr kako valja, a nemaju ni neku odbranu na perimetru, seriju će verovatno odlučiti duža i kompaktnija klupa Denvera, sinoć je X faktor bio Milsap. Zato je SAS bio daleko teži matchup, ovde je praktično pitanje ko da više, a Denver ima poprilično više oružja na raspolaganju.

        E sada glede napada, stvar je timske kompaktnosti i individualnosti jednog košarkaša. Ako gledamo čisto procente šuta, što je stvar individualnosti, Nikola je tu malčice ispred, čak sam očekivao i bolje procente za 3 od njega ove sezone, pa prošle je imao skoro 40%, jedini pad u njegovoj igri ove sezone je taj šut za tri. Karijerno, on jeste bolji šuter po meni od Joela, mada je to relativna stvar koja je promenljiva. Jokićeva individualnost se takođe ogleda u tome što je on uvek bio pass to first igrač, pa samim tim on zaista nema nekad dovoljnu dozu agresivnosti da bude glavni skorer kad to treba, pa mu se dešavaju tekme gde šutne manje od 10 puta po meču i to nije stvar sposobnosti, on je itekako sposoban svojim ofanzivnim arsenalom da da 50 poena i to ne uz Westbrookove procente, dokazao je to već puno puta, već jednostavno mentaliteta. Ali zato tu i stupa ta timska kompaktnost, gde je on realno okružen savršenim talentom da bude taj centar facilitator, da ne mora da bude glavni skorer, BBIQ mu je off the charts i tu realno Embiid nema šta da traži. Zato je Jokić u tim malim sitnicima otac, kad postavi blok, uručenje nakon bloka, backdoor pasovi, seciranje odbrane, on to savršeno radi, ali ima i savršen backcourt za to. Takođe je i kralj tip in-ova, koliko se samo tu nadaje poena i ofanzivnih skokova.

        Joel je ipak scorer first guy, realno u triple threatu nema potentnijeg visokog igrača od njega, postiže veći broj poena između ostalog jer je takav set up Phile kod Browna, on je prva opcija kada nije doduše povređen. Ovo što se tiče slobodnih bacanja, ima tu i jednog i drugog, ali to ti je opet stvar mentaliteta. Joel je pretežak za čuvanje, i kada naiđe na veću prepreku, gledaće da maksimalno iskoristi kriterijum sudija i svoje ime da ide na penal liniju što češće, a nije da mu samo sude na njegov pogled, on itekako ume da iznudi faulove. Jokić to ne ume baš, drugo još nema takav kriterijum kod sudija, a treće, Jokić uvek gleda da ne sili kada mu ne ide na postu, tako da ni ne želi da iznuđuje faulove prekopotrebno i pre će se opredeliti za povratni pas bilo kakve vrste.

        TO stats, nije baš da Joel ima mnogo više njih, ali 3.5 prema 3.1 je svakako više. Razloga višestruko i ide malo u korist Nikoli. Joel još nije naučio da se brzo rešava double teama, i dalje sili kad ne treba. Odatle proističe i činjenica da Joela dosta više udvajaju na postu baš zato što je praktično nezaustavljiv i zato što protivnički timovi znaju da kad su on i Simmons na terenu, Embiid ima limitirana rešenja pogotovo sa njegovim passing skillom, dok Nikolu gledaju manje da udvajaju, iz opšte poznatih razloga.

        Sad ove priče gde bi ko kakav bio da su im role swapovane, to je bez ukusa. Verovatno Jokić ne bi imao ovakav impact kao u Denveru jer bi pored sebe imao Bena koji u napadu trenutno nudi isto što i Jokić, glede passinga i kreacije, a Joel bi verovatno isporučivao isto ovamo, ali kao što rekoh, šbbkbb teorije.

        P.S. Oće li Al opet včrs da uštopuje Freaka ? Ne verujem da će backcourt Bucksa opet imati onakvu noć.
        sigpic

        “We have to change, from doubters, to believers, now.”
        -Jürgen Klopp

        Comment


        • Kakav je Giannisu šut? Nisam ga gledao preterano, meni deluje ništa posebno. Znam da može da pogodi za 3, ali nekako mu je igra zasnovana na fizikalijama što nije loše ali deluje kao da može da bude uštopan od većeg igrača, ne znam koliko bi mogao da se pouzda u šut sa distance?

          Neka neko malo opiše ukratko... Deluje mi nekako jednodimenzionalno a baš sam malo gledao pa neću da serem u prazno.

          Comment


          • Dosta Janis vežba šut, ima private kouča koji je zadužen za boljitak, za sada slaba vajda. Ako taj segment dovede u razumnu meru biće skroz na skroz kompletan igrač.
            Očekujem noćas mnogo bolje Janisovo izdanje.

            Послато са SM-A605FN уз помоћ Тапатока

            Comment


            • Pa ne moze sine misici kao Konan a sut kao Dzordan, ne ide to tako bas...Janis je klasika danasnje kosarke, ne previse u glavi, ali zato u misicima dosta...
              3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
              6× Montenegrin League champion (2007–2012)
              3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
              2× German League champion (2018, 2019)
              6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
              4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
              2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

              Comment


              • Što bi se reklo "ne mogu jare i pare". [emoji4]

                Послато са SM-A605FN уз помоћ Тапатока

                Comment


                • Ja opet ocekujem pobedu samo ne tako tesnu. Mada prilicno zavisi od toga kako ce Janis igrati. Bude li silio 80% u maniru kao proslu utakmicu, mislim da nemaju sansi, ali ako bude vise razigravao i budu pogadjali otvorene suteve, onda vrlo lako mogu dobiti.

                  Cim budu krenuli da pogadjaju, morace da se olabavi odbrana na njemu, pa ce biti jebeno. Uzdam se Horfa da ga opet zakljuca vrhunski.

                  Ono cega se plasim je to sto se Bud zalio za pricu oko faulova, tako da se ne bih cudio ako bude isao na liniju penala 20 puta.

                  Elem, dobro stivo.

                  sigpic

                  Comment


                  • Osetiće Baksi i neku vrstu pritiska. Nije lako igrati pod moranjem. Ako znaš da te još jedan gubitak pred svojim pristalicama značajno udaljava o snovima oko konferencijskog finala.

                    Послато са SM-A605FN уз помоћ Тапатока

                    Comment


                    • Ukratko, Giannis ima šut dovoljno dobar da je bolji od Simmonsa.

                      Ima nekih 40% u rangeu od 5m do trojke, što je sasvim solidno. Ali isto tako je jasno da 57% svih svojih šuteva on uzima unutar reketa, tako da ostatak svojih šuteva on uzima van jednog metra od koša. Mada šutira 30% za tri u ovom PO, ali to je opet dovoljan procenat za Stevensa da ga pušta iz tih daljina, i izbaci ga iz komforne zone.

                      E video sam taj video Colke, to je ono što sam pričao sa ortakom, kako je genijalno Stevens zatvorio tranziciju Giannisu ovom nekom trenutnom zonom, to ga je najviše izbacilo iz ritma, a 1 na 1 Horford je apsolutno bio na zadatku. Sreća ipak za Stevensa što ostatak ekipe Bucksa nije šutirao kako valja, treba videti kako će se ponašati odbrana ako ovi krenu da prangijaju spolja kako inače umeju.
                      sigpic

                      “We have to change, from doubters, to believers, now.”
                      -Jürgen Klopp

                      Comment


                      • Originally posted by Freshman View Post
                        Ukratko, Giannis ima šut dovoljno dobar da je bolji od Simmonsa.

                        Ima nekih 40% u rangeu od 5m do trojke, što je sasvim solidno. Ali isto tako je jasno da 57% svih svojih šuteva on uzima unutar reketa, tako da ostatak svojih šuteva on uzima van jednog metra od koša. Mada šutira 30% za tri u ovom PO, ali to je opet dovoljan procenat za Stevensa da ga pušta iz tih daljina, i izbaci ga iz komforne zone.

                        E video sam taj video Colke, to je ono što sam pričao sa ortakom, kako je genijalno Stevens zatvorio tranziciju Giannisu ovom nekom trenutnom zonom, to ga je najviše izbacilo iz ritma, a 1 na 1 Horford je apsolutno bio na zadatku. Sreća ipak za Stevensa što ostatak ekipe Bucksa nije šutirao kako valja, treba videti kako će se ponašati odbrana ako ovi krenu da prangijaju spolja kako inače umeju.
                        Ja nisam mislio da ce odsustvo Brogdona bas ovoliko da se oseti. Oni na SG bukvalno su suplji. Za Haywarda i Browna nece imati resenja nikako, a mislim da i mi mozemo jos bolje od ovoga.

                        Sad se vidi otprilike sta je PO Boston. Ono u RS je bio cist sandbagging. Jos kad se vrati Smart, imacemo uz Denver najproduktivniju klupu. Stevens je ipak veliki um. Bas me zanima kakve ce on adjustmente praviti kad ovi krenu da pogadjaju.

                        A kad vec pomenuh klupu, moram samo da izrazim cudjenje koliko se klupa Toronta raspada ceo PO. Ibaka prednjaci u tom raspadanju.
                        sigpic

                        Comment


                        • Originally posted by colke995 View Post
                          Ja nisam mislio da ce odsustvo Brogdona bas ovoliko da se oseti. Oni na SG bukvalno su suplji. Za Haywarda i Browna nece imati resenja nikako, a mislim da i mi mozemo jos bolje od ovoga.

                          Sad se vidi otprilike sta je PO Boston. Ono u RS je bio cist sandbagging. Jos kad se vrati Smart, imacemo uz Denver najproduktivniju klupu. Stevens je ipak veliki um. Bas me zanima kakve ce on adjustmente praviti kad ovi krenu da pogadjaju.

                          A kad vec pomenuh klupu, moram samo da izrazim cudjenje koliko se klupa Toronta raspada ceo PO. Ibaka prednjaci u tom raspadanju.
                          Ja sam očekivao da će se osetiti protiv ozbiljnijeg tima, pa Brogdon ti je 90'40'50 guy, uz to nenormalan defanzivac, to ne može da se ne oseti jbt. Meni je Boston pre početka sezone bio glavni tim za detronažu GSW, ali sam malo popustio nakon RS dela i tih navodnih nesuglasica oko rola, unhappy Irving i štatijaznam, no vidi se taj pravi PO Boston koji se čekao, ovakvi mogu na megdan kome god.
                          sigpic

                          “We have to change, from doubters, to believers, now.”
                          -Jürgen Klopp

                          Comment


                          • Originally posted by Freshman View Post
                            Ja sam očekivao da će se osetiti protiv ozbiljnijeg tima, pa Brogdon ti je 90'40'50 guy, uz to nenormalan defanzivac, to ne može da se ne oseti jbt. Meni je Boston pre početka sezone bio glavni tim za detronažu GSW, ali sam malo popustio nakon RS dela i tih navodnih nesuglasica oko rola, unhappy Irving i štatijaznam, no vidi se taj pravi PO Boston koji se čekao, ovakvi mogu na megdan kome god.
                            Ne znam zasto sam izostavio taj faktor Brogdona toliko. Verovatno zato sto je nama Smart povredjen, pa kao rezonovao sam glava za glavu. Ali kad za 1% bolje razmislis, ono, njima je Brogdon za ovu seriju konkretno bas drasticno bitniji od Smarta. Jer im treba neko ko moze da se bavi GH-om, pa onda jos i Brownom.

                            Nama Smart moze od vaznosti neke biti samo za Philu eventualno. Protiv Toronta su durgi problemi, odnosno nisu bekovi.
                            sigpic

                            Comment


                            • Сутра брзо долази - треба човек постати
                              Нестали су кодекси, остали су комплекси
                              Победе су порази, а исходи су потресни!

                              Comment


                              • Nista se ovde znacajno nije promenilo.

                                Bolje prangijaju za 3, ali opet gube sa 5 sa sve Kyriem koji je 0/6.

                                Pred mec sam nasao neki intervju gde je Janis rekao da nisu oni koji treba da rade kakav adjustment.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X