Announcement

Collapse
No announcement yet.

Mundobasket - opšte diskusije

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Mihajlo10 View Post
    Tako sto oni igraju jako dobro spansku i italijansku ligu a Vanja odigra dobro jednu u ABA ligi pa ga nema na narednih 15 utakmica nigde. Moje misljenje o Bircevicu je nebitno,ako Djordjevic misli da on moze da pomogne reprezentaciji sto onda ja da sumnjam u to,kad nas je covek vodio do tri finala,dva puta sa Amerima,jednom sa Slovenijom uz sve probleme,otkazi igraca,povrede na takmicenju, i jedno polufinale da ne zaboravim i to,sto je isto uspeh. Minuli rad u reprezentaciji je i te kako bitan i zato i ocekujem i Raduljicu i Macvana u ekipi,njihov kvalitet je nesporan,a o Simanicu,Vanji mozemo do sutra da polemisemo o njihovom kvalitetu,talentu.Kalinic se zna zasto je otpao,zna se kako se reprezentativac ponasa a Nedovic se prosto ove sezone ne uklapa u ono sto hoce Djordjevic,dao je prednost mladjem i spremnijem Guduricu.
    Avramović je igrao u italija a sada je otišao u Unikahu a Todorović je valjda povređen cele sezone .Pri tome igra za "velikana " iz Mursije . Ako je to više od onoga što Vanja može onda jbg . O Birčeviću si dovoljno rekao

    Ako u nacionalnom timu , makar u 18 , nema mesta za dvojicu najtalentovanijih iz kkcz i kkp onda ...

    O Kaliniću ne želim više ...prosto nam se pogledi na slobodu i patriotizam razlikuju ...znaš ono "nije srpski ćutati "

    Za izostavljanje Nedovića ne postoji košarkaško objašnjenja i kakve veze Gudurić ima sa izostavljanjem Nedovića ???
    Last edited by Samo Zvezda; 24-07-19, 12:33.

    Comment


    • Imas Bogdanovica i Gudurica koji su vrhunski napadaci,treba valjda i neki covek zadatka,koji ce odbranu da odigra,unese energiju,kao sto je Milosavljevic,a valjda se slazemo da je Milosavljevic daleko bolji u odbrani od Nedovica,isto koliko je Nedovic bolji u napadu,to je meni neka logika,ima dvojicu bekova koji imaju poene u rukama,nema tu mesta i za treceg a da ne dodje do svadja kao 2005. u Beogradu sto je bilo. Kalinic bolje da je cutao umesto sto lupeta i drka po internetu,sad bi bio u reprezentaciji. Jedini talenat iz ovih nasih klubova koji po mom misljenju zasluzuje da bude bar na ovom spisku od 18 je Davidovac,ali opet kazem ne sumnjam ni u jednu odluku Djordjevica,covek zna sta radi,dokazao je to na svim prethodnim takmicenjima kao selektor.

      Comment


      • Nikad ne bih pogodio za koga navija Mihajlo da sad prvi put vidim njegov post

        Nek sastavlja Sale kako zeli i zelimmu svu srecu u Kini. Licno mislim npr da u Bolonji nece docekati kraj sledece sezone.

        U slucaju povreda ce poslati ove sto nisu igrali po godinu dana? Ili ce zvati ove sto je precrto sa spiska?
        3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
        6× Montenegrin League champion (2007–2012)
        3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
        2× German League champion (2018, 2019)
        6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
        4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
        2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

        Comment


        • Po meni nema opravdanja sto je najbrzi igrac u evropi skracen sa spiska pogotovu kad se uzme u obzir da u timu imamo Nikolu Jokica koji bi mogao da mu baca backdoor pasove 24/7

          Comment


          • Sta znaci to povreda pa nisu igrali godinu dana,sta su trebali sa povredom da igraju kosarku? Jesu li zaboravili da igraju kosarku zbog povrede,to mogu ja da zaboravim da trcim posle povrede lista i da imam psihicku barijeru prilikom trcanja a oni su profesionalni sportisti,sistemski u klubu se oporavljaju od povrede,da ne mogu da igraju kosarku sigurno ne bi bili pozvani. Imali ste prilike i da vidite na tv-u kako se Macvan oporavlja od povrede,koliko to traje,nije sigurno pravo iz povrede izasao na teren da igra kosarku. Ima sasvim dovoljan period i da kroz prijateljske utakmice udje u formu do SP. A ako se neko na prvenstvu povredi to je vec visa sila,ko je mogao da predvidi da ce Jovic,Lazic,Micic biti povredjeni u zavrsnici EP 2017. a otisli su zdravi,jedino se sa Jovicem rizikovalo jer nam je bio bitan igrac u odsustvu Teodosica,znalo se da vuce povredu ledja.

            Comment


            • Originally posted by Mihajlo10 View Post
              Sta znaci to povreda pa nisu igrali godinu dana,sta su trebali sa povredom da igraju kosarku? Jesu li zaboravili da igraju kosarku zbog povrede,to mogu ja da zaboravim da trcim posle povrede lista i da imam psihicku barijeru prilikom trcanja a oni su profesionalni sportisti,sistemski u klubu se oporavljaju od povrede,da ne mogu da igraju kosarku sigurno ne bi bili pozvani. Imali ste prilike i da vidite na tv-u kako se Macvan oporavlja od povrede,koliko to traje,nije sigurno pravo iz povrede izasao na teren da igra kosarku. Ima sasvim dovoljan period i da kroz prijateljske utakmice udje u formu do SP. A ako se neko na prvenstvu povredi to je vec visa sila,ko je mogao da predvidi da ce Jovic,Lazic,Micic biti povredjeni u zavrsnici EP 2017. a otisli su zdravi,jedino se sa Jovicem rizikovalo jer nam je bio bitan igrac u odsustvu Teodosica,znalo se da vuce povredu ledja.
              Mihajlo advokat S.DJ. u odsustvu prvog advokata mmajstora.

              Vidi,znas sta znaci kad ne igras sezonu+kosarku.Kad te nece niko i ti odes za Japan. Onda dodje selektor i zove te pre coveka koji igra u zivotnoj formi u najboljem timu Evrope,kod jednog od najboljih trenera u Evropi trenutno...

              Ne znam dali znas sta znaci kad ne igras godinu dana kosarke i kako je kad se vratis na teren....
              3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
              6× Montenegrin League champion (2007–2012)
              3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
              2× German League champion (2018, 2019)
              6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
              4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
              2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

              Comment


              • Originally posted by darko pancev View Post
                1. Teo, Micić, Jović
                2. Bogdan, Gudura
                3. Lučić, Kalinic
                4. Bjelica, Jokic,Simanic
                5. Bobi , Milutinov ....ovo bi ja vodio

                1. Teo, Micić, Jović
                2. Bogdan,Gudura
                3. Lučić, Milosavljevic
                4. Bjelica, Mačvan
                5. Jokić, Milutinov i Radulja

                a ovo ce voditi "strucnjak"
                Sve ok al' što Jokić na 4 i šta će ti 3 krilna centra? Jokić je to možda i mogao da odglumi na olimpijadi kad je bio 20 kila lakši sad je besmisleno gurati ga tamo.

                I ne znam šta dobijamo sa Bobijem a da već to nemamo, a gubimo odbranu na piku svaki put kad je u igri, još ako je u paru sa Teodosićem to bi tek bilo trpanje, msm iz aviona se vidi čovek je bandera u odbrani.

                Dok s druge strane Radulja koliko toliko brani pik a u napadu se čitaju sa Teom vrhunski.

                Bobi mi jedino ima smisla protiv Amera zbog tog iskustva i skoka jer oni nisu neki ljubitelji gužvanja, ali njih svakako nećemo pobediti.

                Možda da je tu Nedović i Kalina i da njima brat Lilard dobije neki zabolepatkitis da igra za reprezentaciju i otkaže pa i da se ponadamo.
                Last edited by Chiwwi; 24-07-19, 13:47.

                Comment


                • Originally posted by Chiwwi View Post
                  Sve ok al' što Jokić na 4 i šta će ti 4 krilna centra?

                  I ne znam šta dobijamo sa Bobijem a da već to nemamo, a gubimo odbranu na piku, msm iz aviona se vidi.
                  Jokic moze da igra i 4 i 5 kako god hoće
                  Mačvan Birčević dovidjenja!

                  Comment


                  • Djordjevicu kao prvo ne treba advokat,rezultati govore dovoljno o njemu i kao selektoru i nekada kao igracu pa ako hoces i kao treneru,u trenutku otkaza prvi je bio u Nemackoj,osvojio kup,igrao polufinale evrokupa,delio prvo mesto u grckom prvenstvu kad je dobio otkaz u Panatanaikosu,ispao u 1/4 evrolige,sto ce se pokazati kao maksimum za Panatanaikos jer ni naredni treneri nista vise nisu ostvarili,u Italiji spasao Beneton ispadanja, u vrlo kratkoj trenerskoj karijeri vec je dosta ostvario a tek se ocekuju jos veci rezultati na tom polju. Meni su bitniji njegovi rezultati sa reprezentacijom koji su vrhunski i ako on veruje da je Macvan bolji s jednom nogom i da vise moze da pomogne nego Simanic s obe noge onda i ja u to verujem,a Kalinic ni ne igra na njegovoj poziciji,jos manje je u vrhunskoj formi,Fenerbahce je izgubio i evroligu i prvenstvo Turske.

                    Comment


                    • Originally posted by darko pancev View Post
                      Jokic moze da igra i 4 i 5 kako god hoće
                      Mačvan Birčević dovidjenja!
                      Ma može on i pleja da igra ali je na 5 najučinkovitiji u oba smera.

                      Comment


                      • I Sale nema šanse da stavi Gagija na krilo, nije toliko lud, tu ide Simonović 290%

                        Comment


                        • Originally posted by Mihajlo10 View Post
                          Djordjevicu kao prvo ne treba advokat,rezultati govore dovoljno o njemu i kao selektoru i nekada kao igracu pa ako hoces i kao treneru,u trenutku otkaza prvi je bio u Nemackoj,osvojio kup,igrao polufinale evrokupa,delio prvo mesto u grckom prvenstvu kad je dobio otkaz u Panatanaikosu,ispao u 1/4 evrolige,sto ce se pokazati kao maksimum za Panatanaikos jer ni naredni treneri nista vise nisu ostvarili,u Italiji spasao Beneton ispadanja, u vrlo kratkoj trenerskoj karijeri vec je dosta ostvario a tek se ocekuju jos veci rezultati na tom polju. Meni su bitniji njegovi rezultati sa reprezentacijom koji su vrhunski i ako on veruje da je Macvan bolji s jednom nogom i da vise moze da pomogne nego Simanic s obe noge onda i ja u to verujem,a Kalinic ni ne igra na njegovoj poziciji,jos manje je u vrhunskoj formi,Fenerbahce je izgubio i evroligu i prvenstvo Turske.
                          Samo je u Bayernu ostao duze od godine i to igrom slucaja. Ne znam dali si ti gledao Pao i video taj roster,Bayern sta i kako? Sakojim igracimaje izgubio svasta nesto i kako j evodio tim i ''dizao'' formu.

                          Nemam bas nista protiv njega,samo pisem cinjenicno stanje a on uvek da povoda da to bude nesto negativno. Svaka mu cast na uspesima sa repkom, tu sam ga hvalio ali tamo gde pogresi ide isto tako kritika.

                          Mislim opet po rosteru da nece dugo ni u Virtusu..
                          3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                          6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                          3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                          2× German League champion (2018, 2019)
                          6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                          4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                          2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                          Comment


                          • Pa on i nije trener za klub, fali mu znanja to se vidi i previše drži fokus na odbranu ali je za reprezentaciju pravi.
                            Ne filozofira sa pozicijama nikad, autoritet je i dobar je motivator, ozbiljno radi pripreme to se i vidi po kondiciji naših igrača na turnirima.
                            Evropsko smo odigrali završnicu sa 6 igrača i opet smo kondiciono bili top do kraja.

                            Igrači se kreću u odbrani pun gas..
                            U suštini sve što se i traži od reprezentativnog trenera.
                            Napad je kod ove reprezentacije ionako stvar automatizma, previše su kvalitetni.

                            Comment


                            • Izgubio je polufinale od Darusafake u evrokupu koju je predvodio Vilbekin,jedan od najboljih plejmejkera u Evropi u tom trenutku i 1/4 od Baskonije u evroligi koja je te godine igrala finale,ali to sve nije bitno jer se pokazao kao jedan od nasih najuspesnijih selektora.

                              Comment


                              • Originally posted by Mihajlo10 View Post
                                Izgubio je polufinale od Darusafake u evrokupu koju je predvodio Vilbekin,jedan od najboljih plejmejkera u Evropi u tom trenutku i 1/4 od Baskonije u evroligi koja je te godine igrala finale,ali to sve nije bitno jer se pokazao kao jedan od nasih najuspesnijih selektora.
                                Kolega,covek je dobio dva otkaza u toku sezone u dva tima, nije to bas slucajnost. Vilbekin je i bio jedini kvalitetan,pored Jujana i Kamingsa koji jebio povredjen tad. Imao je 20+ i izgubio..Sto se tice Labrola, izgubio je 0-3,mada mislim da nije dobio otkaz zbog rezultata,toliko koliko nisu videli buducnost sanjim,sigurno je zavodio red a to preko mogu samo gazde da rade.

                                Jeste medju boljim trenerima,ali jos nije medju najboljima, fali tozla..Mnogo nasih trenera ima zlato, da bi se srebrni racunali kao najbolji..
                                3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                                6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                                3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                                2× German League champion (2018, 2019)
                                6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                                4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                                2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                                Comment

                                Working...
                                X