Announcement

Collapse
No announcement yet.

AC Milan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Milan izvukao bod protiv Barcelone

    U okršaju europskih nogometnih divova na San Siru Milan i Barcelona su u sklopu 3. kola skupine H Lige prvaka odigrali neodlučeno 1-1…

    Ždrijeb u posljednje vrijeme stalno spaja ova dva kluba, tako da im je ovo bio već četvrti sudar u Milanu unutar manje od dvije godine. Posljednji su put igrači Massimiliana Allegrija slavili pred svojim navijačima s 2-0, u utorak to nisu ponovili, ali mogu biti zadovoljni i s jednim bodom.

    Milan je bolje krenuo u večerašnju utakmicu i već je u devetoj minuti došao do vodstva. Gerard Pique i Javier Mascherano nisu se uspjeli sporazumjeti u obrani gostiju, loptu im je uzeo Brazilac Robinho, odigrao dupli pas sa sunarodnjakom Kakom i mirno svladao Victora Valdesa.

    Barcelona je nakon toga uspostavila svoj uobičajeno visok posjed lopte, a u 23. je minuti došla i do izjednačenja. Strijelac je, nimalo neočekivano, bio Lionel Messi koji je igrao prvu utakmicu od prve minute nakon trotjedne stanke zbog ozljede. Andres Iniesta je gurnuo loptu Argentincu koji je naizgled malo oklijevao u šesnaestercu, ali nakon što mu domaća obrana nije uzela loptu, on ju je smjestio iza leđa Marca Amelije. To mu je 63. pogodak u 81 nastupu u Ligi prvaka.

    I nakon toga se nastavila dominacija Katalonaca, posebno u drugom poluvremenu u kojem je trajala prava opsada gola ''rossonera''. No, ''bunker'' Milana je izdržao sve do kraja i uzeo veliki bod protiv znatno kvalitetnijeg suparnika. Barcelona je ukupno imala 16 udaraca, od čega devet unutar okvira gola, dok su domaći pucali pet puta (tri unutar okvira).

    ''Odigrao sam mnogo mečeva protiv Barselone, imam iskustva sa njima, što mi je večeras mnogo značilo. Želim da povratim svoju nekadašnju formu i posle večerašnjeg meča sam još motivisaniji'', izjavio je Kaka.
    ''Naši navijači su napravili sjajnu atmosferu, čujem njihove pesme uvek kada izađem na teren, ali večeras je bila zaista fantastična atmosfera na San Siru. Ovo je pravo mesto za mene da pokažem koliko vredim'', zaključio je Kaka.


    Milan-Barcelona 1-1

    Last edited by Rossonero; 23-10-13, 12:15.

    Comment






    • Spoiler

      Comment


      • Navodno Honda i zvanicno Milanov, ugovor do 2018. plata oko 2.5 miliona evra godisnje

        http://milan-news.net/calciomercato-...isto-di-honda/

        predvidja se da bi Milan mogao po dolasku Honde da promeni formaciju i zaigra 4-2-3-1.
        Gabriel-De Sciglio-Mexes-Rami-Abate-De Jong-Montolivo-El Shaarawy-Kaka-Honda-Balotelli, sa Hondom na poziciji denog krila. Cini se vrlo lepo na prvi pogled, moglo bi i da funkcionise bez obzira sto je Honda levak, verovatno najbolje desno krilo sveta je takodje levak, Robben naravno.
        http://www.canalemilan.it/news/con-h...4-2-3-1-111780
        Last edited by Miletić; 25-10-13, 10:22.
        VALENTINO ROSSI #46

        Comment


        • Alegri potvrdio da će od 1. januara Honda biti igrač Milana.
          Last edited by HeadBurn3r; 27-10-13, 21:15.

          Comment


          • Originally posted by HeadBurn3r View Post
            Alegri potvrdio da će od 1. januara Honda biti igrač Milana.
            A ostavka mu ne pada na pamet?
            sigpic

            http://www.sportklub.info/nemanja-nikolic-u-rostovu

            Comment


            • Па није луд да се скине са платног списка пре времена.

              Comment


              • Dosta ih je izmuzao, daj neki moralni cin pa nije on Jakvinta
                sigpic

                http://www.sportklub.info/nemanja-nikolic-u-rostovu

                Comment


                • Kad malo vidiš sa kakvom uneravnoteženom ekipom Alegri ima posla, zapravo on čini okej poslić. Svakako treba da se istera i da se dovede neki dobar stručnjak, plus još na zimu imaš Ramija i Hondu, a možda i još nekog. Može Milan lepo da se skocka.

                  Comment


                  • Kad bolje razmislim i jeste tako ali ne treba da mu se oprosti Matri.
                    sigpic

                    http://www.sportklub.info/nemanja-nikolic-u-rostovu

                    Comment


                    • Originally posted by HeadBurn3r View Post
                      Kad malo vidiš sa kakvom uneravnoteženom ekipom Alegri ima posla, zapravo on čini okej poslić. Svakako treba da se istera i da se dovede neki dobar stručnjak, plus još na zimu imaš Ramija i Hondu, a možda i još nekog. Može Milan lepo da se skocka.
                      А што догодине после ко зна колико година неће играти ЛШ, што ЛШ доноси и паре, брдо истих, то нема везе, битно је да ће се они скоцкати, све ово на рачун баш срамном руковођењу клуба, много овакав клуб дозвољава себи у последње три године, а дотични тренер је требао да добије ногу још оне сезоне када је био апсолутни фаворит а Јуве му је однео титулу испред носа, ово данас само долива уље на ватру и неразумљиво ми је како нико из клуба не реагује да мења нешто.

                      Comment


                      • drze Alegrija zbog toga sto nece da mu placaju odstetu usled otkaza, a on naravno nema obraza da podnese ostavku... sad sam samo malo dublje analizirao situaciju i dosao do zakljucka da ce Milan osecati krupne posledice, odrazice se to na nekoliko narednih sezona... kao prvo, jasno je da ce tesko Milan do LS naredne sezone osim ako ne osvoje istu to znaci manji priliv novca, manje novca za transfere ali i jos jednu bitnu stvar- Milan godinama ima taktiku da privlaci kvalitetne fudbalere na isteku ugovora i mnoge svoje fudbalere su potpisali bas kao slobodne agente ili uz minimalno obestecenje ako je igrac pod ugovorom na godinu dana ili manje. Veliki faktor tu igra renome i velicina kluba ali i konstantna borba za trofeje i LS koja se podrazumeva na San Siru... e sad kada, po svoj prilici, ne bude LS, pitanje je da li ce Milan uspeti da namami svoje mete u klub bez tog znacajnog aduta Takodje, sto se tice trenera, koji vrhunski trener bi u ovom trenutku dosao da radi u Milanu? Mislim da takvih nema, evo i zasto:
                        1. Milan ne moze da parira drugim velikim klubovima na finansijskom planu i ponudi visoku platu nekom vrhunskom treneru
                        2. Milan ne moze da garantuje niti jednom treneru da ce dovesti bas ona pojacanja koja taj trener zahteva, osim ako nije bas skroman
                        3. Baloteli.
                        4. Berluskoni.

                        mnogo komplikovana situacija, sve vodi ka tome da su korenite promene preko potrebne u ovom klubu
                        VALENTINO ROSSI #46

                        Comment


                        • Ја ценим да ће као Јуве да покушају са неком од бивших играча, нема друге, или тренер типа Донадони и неко такав из лиге, евентуално ако Спалети више смори ове Русе или Прандели да се прихвати врућег кромпира након репрезентативне епохе.

                          Слична је прича била са Јувентусом, исто смо овако губили мечеве, кад одемо у госте некоме пиши пропало прича и појави се Конте, бивша ведета, али и Елкан је одрешио кесу па смо у оном једном прелазном року потрошили више од 70 милиона.

                          Мада мени играчки кадар и није проблем, има Милан квалитетне играче (осим голмана и фали им један одличан штопер), тренер је тај који је погубио конце, тренер је тај који је од самог доласка у клуб недорастао ситуацији.

                          Comment


                          • evo upravo citam da Berluskoni silno zeli Sedorfa na mestu novog trenera ekipe dok ga navodno Galijani ubedjuje da je bolje sacekati Prandelija nakon SP... u toj prici nema Inzaghija sto me cudi, mislio sam da ce bar biti medju favoritima za to mesto, ovako je tek na nekom trecem mestu...

                            ne znam da li je Rami bas odlican stoper ali pojacace konkurenciju, danas je kruzila vest da je Milan vrlo blizu dovodjenja 22-godisnjeg stopera Sent Etjena Ghoulam-a, moram priznati - nikad cuo za decka ali ko zna

                            ekipa nije toliko losa koliko su joj losi rezultati ali potrebna su unapredjenja, evo iz glave ovako koga bih oterao iz ovih stopa: Abiati, Kopola, Bonera, Konstant, Zakardo, Nocerino, Matri. 50-50 sam za Zapatu, Silvestrea i Emanuelsona, znaci dao bi im sansu pod novim trenerom jer mozda moze biti nesto od njih
                            VALENTINO ROSSI #46

                            Comment


                            • Ако је то са тренерима тачно онда је то отприлике нешто како сам и ја замишљао.

                              Не бих ја отерао све те играче, али је нпр Емануелсон непотребан, Закардо, па ови голмани, Бонера исто. Остали твоји набројани могу да служе да попуне ростер, типа Матри 4, 5 нападач као у Јувеу, Ноћерино и Констант да буду ту 20., 21. играчи у екипи да улете сваку 7 утакмицу по 25. минута да се растерети мало кичма екипе и тако. Сад је проблем што се Милан управо на неке те играче ослања, али Кака, Балотели, Шарави, Монтоливо, Де Јонг, Де Шиљио то су одлични играчи и додаш ту Полија, Мунтарија, Абатеа, Мексеса, Запату за ротирање, доведеш два штопера, једног везног (ето их Хонда и Рами) и имаш екипу за топ3, два јака имена на све то и имаш екипу да нападаш Скудето.

                              Comment


                              • Imam neki osecaj da ce Baloteli uskoro napustiti ekipu, ako ne u januaru onda u junu... Nije vise na nivou na kom je bio po dolasku u Milan, ima mnogo problema da pronadje formu, cini mi se da je i ekipa efikasnija kada nije u igri. Zamenjen je juce neposredno nakon poluvremena i epilog su 2 gola koja je Milan postigao nekih 10-ak minuta kasnije. Tu su i problemi van terena tako da mislim da mu Raiola vec trazi novi klub, bitno je da Milan izvuce solidan novac i da se dovede adekvatna zamena i to je to.
                                Konstant igra toplo-hladno mada vise hladno nego toplo, jako je bitno da De Siljo bude spreman za teske meceve koji predstoje. Takodje bi bilo vazno da Kaka sto pre udje u formu u kojoj moze da izdrzi 90 minuta na terenu jer definitivno donosi kvalitet i sigurnost...

                                danas se kroz medije provlaci vest da Raiola pokusava da dovede svog klijenta Matuidija iz PSG-a u Milan. Kao prednosti prilikom ovog potencijalnog transfera u januarskom prelaznom roku navode se dobri odnosi dva kluba, sam Mino Raiola koji je blizak celnicima Milana kao i Matuidijev ugovor koji istice u junu 2014. Spekulise se o ceni od oko 7-8 miliona evra.
                                VALENTINO ROSSI #46

                                Comment

                                Working...
                                X