Announcement

Collapse
No announcement yet.

ATP World Tour Series 500 - 2019. godina

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • AL NEMOJ PLJUVAT PO TERENUbem ga
    Wizard

    Comment


    • Papak, jbg
      “It's no accident, I think, that tennis uses the language of life. Advantage, service, fault, break, love, the basic elements of tennis are those of everyday existence, because every match is a life in miniature. Points become games become sets become tournaments, and it's all so tightly connected that any point can become the turning point. It reminds me of the way seconds become minutes become hours, and any hour can be our finest. Or darkest. It's our choice.”

      Comment


      • Mogla bi Dona nastradati zbog svega ovoga, od nje je sve i počelo.

        Kako ga lik ubi i mentalno i teniski.
        “It's no accident, I think, that tennis uses the language of life. Advantage, service, fault, break, love, the basic elements of tennis are those of everyday existence, because every match is a life in miniature. Points become games become sets become tournaments, and it's all so tightly connected that any point can become the turning point. It reminds me of the way seconds become minutes become hours, and any hour can be our finest. Or darkest. It's our choice.”

        Comment


        • Bas je previse idiota u danasanjem svetu kao sto je Nik, normalnih sve manje.
          A takvi se radjaju, ne postaju vremenom, bar ne ove vrste.
          I sad jos treba i da ga zalim nesto zaboga, jer ga eto fensi svet provocira, a on se eto jadnicak ne uklapa u sve to...ma kako da ne. Cuj fensi svet...

          E moj Stanko!

          Dodatak: i Prle... bez bljuvotina prema teniserkama, bespotrebni su takvi komentari.

          A onaj Mekdonald je kriminalan, pokazao je sinoc golo nista.
          sigpic

          Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
          But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

          Comment


          • Malo je, za moj ukus, takvih u tenisu. Dovoljan je pogled na TOP 100, gotovo sve zlatna djeca i fini momci. Oni koji i nisu, pokušavaju da budu. Nekome je to ok, nekome, poput mene, je monotono i jednolično.

            Treba imati i karakter biti ono što jesi uprkos svemu, čak i kad si hajvan poput Kyrgiosa. Ne trudi se biti nešto što nije, već nastavlja biti ono što jeste. To što jeste nekome može biti odvratno, nekome simpatično. Meni je, u zavisnosti od situacije, nekada jedno, a nekada drugo, ali mi je, u svakom slučaju, uvijek orginalno i osvježavajuće.

            Žaliti ga ne treba, a budući da to i nisam napisao, shvatit ću tvoj upis kao generalan stav a ne kao neki odgovor meni. Ko ga je*e, to je što jeste, sam bira svoj put, a kad izabereš put i pravac kojim želiš ići, budi spreman i da primaš šamare u vidu kritika. On je na to spreman i on na tome ustraje. Vjerujem da bi mnogi tako radili da mogu, ali ljudi uglavnom pate od toga da se svide drugima i da ih drugi prihvate. Zato njegovu ustrajnost da bude ono što jeste, a ne ono što drugi žele da bude apsolutno prihvatam i poštujem.

            Svakako da je u današnjim vremenima gdje ti je svaki potez i rečenica pod lupom, gdje je veliki izazov reći nešto bez da time ne uvrijediš nečija 'osjećanja', gdje je sve toliko senzitivno da ti za praktično svaku rečenicu koju izgovoriš automatski slijedi etiketa nekog novog jezičkog termina koji bi te prikazao ovakvim ili onakvim, teže imati svoj stav i biti ono što jesi. Samim tim je, zbog mindseta kakav danas generalno vlada, puno komplikovanije biti Nick Kyrgios sada nego što je bilo biti John McEnroe 70-tih i 80-tih.

            A svijet ko svijet, moralisat će i patetisat će ako nekoga iz ovih ili onih razloga ne vole, čak i kad taj neko nije klošar klase Kyrgiosa. Nije to njima bitno. Ne moram ići dalje od Novaka Đokovića, jer i da se dublje zamislim teško ću naći nekog ko se sa više poštovanja odnosi prema protivniku, ko će galantnije i sa više respekta pružiti roku protivniku koji ga pobijedi, ko će više puta aplaudirati na dobar potez protivnika, a ko će i pored svega toga od publike i velikog dijela teniskog auditorija dobijati tretman i etikete kakve ni u kojem slučaju ne zaslužuje.

            I kao što ću Kyrgiosa poštovati što takvu populaciju moralista, hejtera i patetičnih osoba redovno stavlja na teniske aparate kako svojim ponašanjem na terenu, tako i svim drugim stvarima, jednako ću poštovati i poštujem Novaka Đokovića kada istu tu gerilu otvoreno, glasno i jasno pošalje u sto p...eršuna.

            Nikakvu bljuvotinu nisam napisao prema teniserkama, samo prema teniseru, odnosno Kyrgiosu, jer sam ga u svakom postu fino počastio i time, vjerovatno, prekršio pravila jer 'hajvan', 'idiot', 'papak' nisu baš lijepe riječi za reći ili napisati nekome. Mislim da si me trebala za to upozoriti i shodno tome trudit ću se da izbjegavam takve etikete u daljnjem periodu.

            Ono što još smatraš bljuvotinama, a da je negdje gore napisano, slobodno edituj.
            “It's no accident, I think, that tennis uses the language of life. Advantage, service, fault, break, love, the basic elements of tennis are those of everyday existence, because every match is a life in miniature. Points become games become sets become tournaments, and it's all so tightly connected that any point can become the turning point. It reminds me of the way seconds become minutes become hours, and any hour can be our finest. Or darkest. It's our choice.”

            Comment


            • I ko ce uzeti ovaj Meksiko? Sasica verovatno ... ovo su turniri na kojima on blista.

              A Dubai? Pa Rodzer ... otisao je tamo da se okiti stotkom. Jebes 100 turnira kada je pola 250 i 500
              sigpic

              Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

              U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
              Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

              Comment


              • Ja mislim da Kirijos uopste nije los lik, da nije kvaran nego je samo jednostavno kvalitetna budala koja sebi najvise skodi. Mene on iznervira kad nece da igra tenis, kad se vidi da ga bas briga, kad tankuje, ali kad igra na maksimumu, onda nemam nista protiv.
                A isto tako, on moze da se ponasa kao dobar decko narednih godinu dana i da onda napravi jednu, minimalnu glupost i mediji ce ga razapeti.
                http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                sigpic

                Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                with experience.

                Comment


                • Sto se pravis Tosa? Sta znaci da ce Dona da nastrada? I cemu njeno pominjanje uopste?

                  To sto je neko budala i sto se majmunise uglavnom na tereru i tebi je to zanimljivo, ok, tvoja stvar. Meni nije nimalo, jer ne pricam o tenisu vec realnom zivotu, gde se vecina sto trudi da bude takva, sto je zaista takva, a normalnih sve manje.

                  Onih pravih mangupa sa stilom i slifom nema, ovakvih mamlaza na svakom cosku. A to sto nema "zanimljivih" likova u tenisu, sto je zaboga dosadno, mehh big deal, na kraju to samo oduzima energiju, takvi malo sta naprave u karijeri, ono pravo i veliko.
                  sigpic

                  Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                  But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                  Comment


                  • Originally posted by bojanaBG View Post
                    Ja mislim da Kirijos uopste nije los lik, da nije kvaran nego je samo jednostavno kvalitetna budala koja sebi najvise skodi. Mene on iznervira kad nece da igra tenis, kad se vidi da ga bas briga, kad tankuje, ali kad igra na maksimumu, onda nemam nista protiv.
                    A isto tako, on moze da se ponasa kao dobar decko narednih godinu dana i da onda napravi jednu, minimalnu glupost i mediji ce ga razapeti.
                    Pa naravno. Ne nervira mene sto se svadja sa publikom i provocira ih, tek je tamo budala.
                    Ali taj fazon... necu da igram, boli me uvo, mrzi me danas, nije mi do toga...svakog sam ispljuvala do sada. Ne znam sto bi on bio izuzetak.
                    O gafovima, pa da pomenem onaj na klupi sa flasicom vode, prema svom boksu gde mi je sedela majka (ne znamo da li je u tom trenutku otisla ili ne) i ko zna koliko slicnih je i vise nego degutantno.

                    Hoce da bude mangup, al dzabe, nema slifa ni mrvicu.
                    Sirova energija i mozak.... i plus ne zna kako to da kanalise.
                    sigpic

                    Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                    But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                    Comment


                    • Pa kazem, kvalitetna budala i ne zeli on da bude mangup, on je tacno ono sto hoce da bude i njemu je super
                      http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                      Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                      sigpic

                      Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                      with experience.

                      Comment


                      • Znači zajebanciju jednaku onoj kakva bi bila da je Wawrinka dobio Kokkinakisa, a ja napisao da će Kyrgios zbog toga nastradati. Dakle, zajebancija bez ozbiljne konotacije i bez potrebe da tako otresito reaguješ. Gore sam stvari o Kyrgiosu napisao, pa ti to ne smeta. Ako te to ne tangira, nema potrebe ni da moja zajebancija za njih troje ili četvero izaziva polemiku. Ako ima, onda ti opet kažem, briši što ti smeta ili postupi kako želiš.

                        Nije ni meni zanimljivo gdje je toga previše, ali jeste gdje je toga premalo. Ipak, smatram da je za poštovanja sve ono što podrazumijeva život po svojim principima i ne udovoljavanju drugima po svaku cijenu, posebno kada to sa sobom nosi žestoke kritike. Kritika će svakako biti, jer se nije rodio ko je ljudima ugodio. Svaki potez sa sobom nosi i one koji će isti podržati i one koji će isti popljuvati. Jedini ispravan i po meni način vrijedan poštovanja nošenja sa takvim stvarima jeste da te jednostavno 'zaboli nešto' šta će neko misliti o tome. Mnogi to ne mogu, ovaj može, ja to poštujem, neko smatra iritantnim, odvratnim i to je pošteno.

                        Malo će napraviti i ovi fini, da budemo realni.
                        “It's no accident, I think, that tennis uses the language of life. Advantage, service, fault, break, love, the basic elements of tennis are those of everyday existence, because every match is a life in miniature. Points become games become sets become tournaments, and it's all so tightly connected that any point can become the turning point. It reminds me of the way seconds become minutes become hours, and any hour can be our finest. Or darkest. It's our choice.”

                        Comment


                        • Naravno da mu je super Bojana, ali meni nije [emoji3]

                          Ma kakvi, hoce on i te kako hoce da bude mangup, vidi se kada mu mnogo toga zasmeta, krivo mu je sto nije vise shvacen, vidi se po izjavama...pogotovu kako mu nije vazno sta drugi misle i kako ce on po svome.. Mehhh

                          S tim sto ja ne bih vrv ni rec napisla da ti Prle nisi sa ovolikom strascu branio nesto sto ne treba da se brani, a i po meni izokrenuo malo pricu. Naravno onako kako je ja vidim.

                          Otresita sam uvek kada se u tom kontekstu pominju zene, ovde teniserka. I neka ti kazu svi da ne dozvoljavam da se tako pise. Previse je toga oko nas. To da znas zasto sam otresita.


                          A to sto neko ne izigrava glupog Avgusta na terenu, ne znaci uopste da je fin, ne znam cemu ta zamena teza. Cak mislim da je finih jako malo.
                          sigpic

                          Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                          But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                          Comment


                          • Kirjosov tenis van svih šablona meni je baš zanimljiv upravo jer je takav, nesvakidašnji. On se realno igra tenisa i to je veliko osveženje na turu inače prepunom šablona.
                            Kada je o ponašanju reč ono je tako teško objašnjivo čak i za one kojima je to struka. U tom konstantnom činjenju na svoju štetu mogli bi se pronaći određeni elementi suicidnog.
                            Ali to je on, takav kakav jeste. Da je drugačiji ne bi bilo ni tenisa kakav sada igra.
                            sigpic

                            Comment


                            • Kirijos je budala, ali je svakako potreban tenisu i to takav kakav je.
                              Meni je to sve ok .... samo da nije dosadno.
                              sigpic

                              Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                              U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                              Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                              Comment


                              • Nik je na terenu divljao ali u izjavi posle meča bar ono što je SK preneo jako korektan, nasuprot Nadalu koji je bio smiren na terenu ali posle meča dao nekorektnu izjavu. Obojica igrača su pokazala svoje pravo lice, što je i dobro jer lažna sportska korektnost, lažni fer plej i lažna finoća vode u neofašizam
                                edit:
                                Niku će sa takvim stavom na terenu biti teško napraviti neki veći uspeh jer se preterano emotivno troši da bi održao neki kontinuitet. Ali kako vreme odmiče stiče se utisak da on jedino tako i može da pobedjuje i da je to njegov način da se izdigne iz mora dobrih ali po broju osvojenih titula prosečnih tenisera.
                                Last edited by Dekson; 01-03-19, 10:11.
                                Lako je uvek pogadjati u centar ako imaš ljude da crtaju krugove oko njega

                                Comment

                                Working...
                                X