Announcement

Collapse
No announcement yet.

Australian open 2019.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nadal nije uspio nista servisom, a jos manje sa BH strane iako je to bilo najvece iznenadjenje u ove dvije nedelje. Izgubio je skoro svaku duzu razmjenu, ali je bio potpuno nemocan sa BH strane, Novak ga je terorisao sa oba krila.
    sigpic

    Comment


    • Originally posted by topspinforehand View Post
      Bravo Nole, cestitam, strasan nivo danas.

      Sto se Rafe tice.

      Serva, agresiva, rijesavanje poena sto ranije je dobro i produzice mu karijeru ali ne dobiva se Novak tako.
      Ovakav Novak se dobiva ipak na dugim i srednje dugim poenima!!!
      Umjerena agresiva, bez forsiranja, TS forhendi na njegov BH pa onda IO FH.Jaka defanziva, visok ritam i intenzitet od pocetka do kraja!

      Znam ja da om to vise ne moze raditi toliko cesto ali ipak jedan mec po turniru moze, vidjeli smo na WB-u.

      Mislim da se i Rafa odlucio na totalnu agresivu citav turnir jer je od pocetka znao da se tek vratio od povrede i da nema dovoljno meceva i ritma u svojim nogama da bi igrao drugacije.

      Mislim da se ne radi o pogresnoj taltici danas jer je nju izabrao na pocetku turnira ne znajuci da ce dovde dogurati.
      Znao je i on da ova igra, bez gore navedenih stvari, ne donosi rezultat protiv Novaka.
      Ni sam nije znao da ce mu ta igra donjeti finale, niko to nije ocekivao.

      Mislim da ne bi smio biti nezadovoljan, tek se vratio od povrede i kako godina bude odmicala moze biti samo bolje jer ce imati potrebni broj meceva koji su njrmu ipak potrebni.
      Mentalno mislim da ovo nece uticati na Rafu jer je Rafa ipak svjestan da je danas odigrao vrlo lose i da nije imao potrebne stvari za dobit Novaka i da ih nije ni mogo imati ovako rano poslje povrede.

      RG je daleko, osnova je dobra, mecevima ce se to nadogradit i mislim da nece biti zime za njega.

      Jos jednom cestitam Novakovcima.


      Sent from my LG-M250 using Tapatalk
      Rafi je napadanje i ekstremna ofanziva u meču na Wimbledonu ljetos dala meč na jedan poen s istim protivnikom kao danas. Medjutim, mnogi zaboravljaju, ili olako shvataju činjenicu da je Novaku tvrda podloga najbolja podloga. On je osjetno bolji igrač u Melbournu nego li bilo gdje drugo na svijetu. Osjeća se komfornije, stabilniji je, lakše se brani i lakše kontroliše protivnikov tempo, a uspostavlja svoj. Rafa danas uopšte nije znao šta da radi. Nema tog načina igre i taktike koja bi Rafu danas spasila poraza. Kad je neko bolji od tebe, sve što možeš uraditi je pomiriti se s tim i nastaviti dalje, a Novak je bolji. Mnogo bolji u ovim uslovima, ne samo od Rafe, nego od cijelog ATP toura. Već na RG je skroz druga priča, i tu si u pravu.
      Last edited by Dr. Drunkenstein; 27-01-19, 11:55.

      Comment


      • Originally posted by Vladan View Post
        Nadal nije uspio nista servisom, a jos manje sa BH strane iako je to bilo najvece iznenadjenje u ove dvije nedelje. Izgubio je skoro svaku duzu razmjenu, ali je bio potpuno nemocan sa BH strane, Novak ga je terorisao sa oba krila.
        Kako nista, pa samo ga je servis spasio od velike bruke.

        Poslato sa ATU-L21 uz pomoć Tapatoka
        Originally posted by Casiraghi
        Al bar nauci me drugoj da se dam da tebi nevernoj budem Emre Can
        Originally posted by Casiraghi
        Ti nikad neces biti kao Joel Matip.

        https://www.youtube.com/watch?v=Gxj_G6ExBTE
        Originally posted by Casiraghi
        Srecan Mane svima koji slave.

        Comment


        • Čestitke Novaku a i navijačima Novaka. Brutalno, jako, zastrašujući nivo tenisa. Nadal nije imao šansi, kao Thiem protiv Rafe na RG, pogled, stav: šta da uradim, kako da osvojim poen. Danas Novaka niko ne bi dobio, nema šanse, previsok nivo igre. Ove sezone teško da će ga bilo ko dobiti, po meni nema Rafa ni na RG protiv Novaka velikih šansi, Novak protiv Federera i Nadala podigne igru za 4 stepenice u odnosu na ostale igrače.
          Mirza Bašić najbolji čovjek u TOP 79. a i šire.

          Comment


          • Nadal ne izlazi na teren da sto bolje izgubi i da se ne obruka, nego da pobijedi. Covjek je uzeo osam gejmova u cijelom mecu, da ima strasni servis gurao bi barem do cetiri-pet u setu. Njegov servis je bas dobar trenutno, ne mogu reci najbolji iikad to je ipak bilo na USOu 2013. ali problem je da nije dorastao Novakovom riternu i dalje.
            sigpic

            Comment


            • Originally posted by Dr. Drunkenstein View Post
              Rafi je napadanje i ekstremna ofanziva u meču na Wimbledonu ljetos dala meč na jedan poen s istim protivnikom kao danas. Medjutim, mnogi zaboravljaju, ili olako shvataju činjenicu da je Novaku tvrda podloga najbolja podloga. On je osjetno bolji igrač u Melbournu nego li bilo gdje drugo na svijetu. Osjeća se komfornije, stabilniji je, lakše se brani i lakše kontroliše protivnikov tempo, a uspostavlja svoj. Rafa danas uopšte nije znao šta da radi. Nema tog načina igre i taktike koja bi Rafu danas spasila poraza. Kad je neko bolji od tebe, sve što možeš uraditi je pomiriti se s tim i nastaviti dalje, a Novak je bolji. Mnogo bolji u ovim uslovima, ne samo od Rafe, nego od cijelog ATP toura.
              Ne moze se taj WB porediti sa ovim AO-om.
              Rafa je na taj WB dosao poslje osvojenog RG-a, sa dosta meceva u nogama i 20 dana kvalitetnog treninga na travi izmedju RG i WB.
              Ovdje je dosao poslje jedne povrede (USO) pa ga je druga docekala pocrtkom godine.
              Uistinu je taj WB bio agresivan nevkerovatno ali je morao zbog trave.
              Ovdje mu nije trebala ofanziva u toj mjeri.

              Nisam ja rekao da bi on danas sigurno dobio ovakvog Novaka da je igrao drugacije vec da se Novak jedino moze tako dobiti tj umjerenom agresivom plus jakom igraom sa osnovne sa oba krila plus dobra defanziva i ritam.
              Da je to imao rezultat bi sigurno bio drugaciji i neizvjesniji.

              On je u mec usao "zbunjen" jer je od pocetka igrao igru u nadi da ce dogurat sto dalje, ni sam nije ocekivao finale.
              Zma on sta da radi protiv Novaka samo danas to nije mogo uradito i znao je to.

              Sent from my LG-M250 using Tapatalk
              Last edited by topspinforehand; 27-01-19, 12:06.
              - 19 Grand Slams titles (84 titles)
              - Most titles won on a single GS, Masters and ATP 500 (12 RG, 11 MC, 11 Barcelona)
              - Winning 1 slam for 10 years in row (2005-2014)
              - Clay slam (2010), Summer slam (2013), 2x Channel slams (2008,2010)
              - Slams on 3 different surfaces in single year (2010), 2 slams on each surface
              - The highest winning ratio on single surface (clay - 92%)
              - Positive Grand Slam H2H with all big rivals
              - Single and double gold medal winner (2008, 2016)

              Comment


              • Novak je prvi igrac Open ere koji tri puta uzima tri Slema uzastopno.
                sigpic

                Comment


                • Originally posted by Vladan View Post
                  Nadal ne izlazi na teren da sto bolje izgubi i da se ne obruka, nego da pobijedi. Covjek je uzeo osam gejmova u cijelom mecu, da ima strasni servis gurao bi barem do cetiri-pet u setu. Njegov servis je bas dobar trenutno, ne mogu reci najbolji iikad to je ipak bilo na USOu 2013. ali problem je da nije dorastao Novakovom riternu i dalje.
                  Reci mi sta mislis o Nadalovom riternu i pozicioniranju kod riterna?

                  Poslato sa ATU-L21 uz pomoć Tapatoka
                  Originally posted by Casiraghi
                  Al bar nauci me drugoj da se dam da tebi nevernoj budem Emre Can
                  Originally posted by Casiraghi
                  Ti nikad neces biti kao Joel Matip.

                  https://www.youtube.com/watch?v=Gxj_G6ExBTE
                  Originally posted by Casiraghi
                  Srecan Mane svima koji slave.

                  Comment


                  • Originally posted by Vladan View Post
                    Jedan od najboljih meceva koje je Novak ikad odigrao, tu se moze racunati i polufinale protiv Puja. Nije to ni blizu tako dobro izgledalo prije polufinala ali kao da mu se vratilo ono prije povrede da je sposoban da toliko podigne nivo kad se dodje do same zavrsnice, samo sto je ovoga puta to izgledalo nikad bolje.
                    ...
                    Mogu reci, da je drugi set bio najbolji Novakov set u karijeri. To brojevi kazu. (Npr. vineru/NE 11:1) Nadal je u tom setu, za razliku od prvog, dobro igrao!
                    Last edited by NI; 27-01-19, 12:10.

                    Comment


                    • Ovo je bio Djokovic sa AO 2016 te,njegova najbolja verzija.
                      Nesto kao Nadal sa RG 2008.
                      Protiv toga se ne moze igrati.

                      Comment


                      • Novak bravo

                        Comment


                        • Nadal uopste nije igrao lose, stvar je u tome sto ga Novak cini da to izgleda lose. Nadal nema za cim da zali. Protiv ovakvog Novaka koji maltene ne gresi, nema padova a igra na visokom nivou nema spasa. WB 2018 je velika propustena sansa za Nadala. Ovo je samo zakucavanje od strane Novaka.
                          Last edited by skeptik; 27-01-19, 12:20.

                          Comment


                          • Petra:Naomi 2:2 [emoji4][emoji4]
                            sigpic

                            Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                            But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                            Comment


                            • Velikani svetskog tenisa su pre finalnog ogleda davali svoj sud o šansama za pehar.
                              Apsolutnog mišljenja kako Novak zadržava 100% učinak su Lindzi Devenport, Pet Keš i na iznenađenje mnogih dežurni brbljivac/kritičar Mats Vilander.
                              Rod Lejver naginjao na Nadala, al kako istakao, bez većeg razloga.
                              Isto kao i Roj Emerson. Koji je imao razlog. A to da ga Novak ne prestigne po broju Ozi titula.
                              Jedini suzdržan ostao Ivan Lendl.

                              Послато са SM-A605FN уз помоћ Тапатока

                              Comment


                              • Originally posted by skeptik View Post
                                Nadal uopste nije igrao lose, stvar je u tome sto ga Novak cini da to izgleda lose.
                                Daj, skeptik, kako ubuduce da te ista shvatim ozbiljno, kad ovako nesto mozes da odvalis. Cus Rafa nije igrao lose, covjeka nista zivo nije islo. Rafa ima i te kako bogat arsenal, ali ni jedno jedino oruzje nije radilo. A Novak se spremio za najjaceg moguceg Rafu, nabrijan do srzi. I bi mu ga rabota

                                Comment

                                Working...
                                X