Announcement

Collapse
No announcement yet.

Australian open 2019.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • 7/7 na Melburškom suncu.
    Ima li ko bolji izaći na crtu...

    Послато са SM-A605FN уз помоћ Тапатока

    Comment


    • Ovo je bas bilo demoliranje. Neverovatan nivo igre. Nadal prestravljen od Novaka..
      Similis simili gaudet

      Comment


      • Ljudi on ako uzme RG opet će da veže 4 u nizu...tek malopre mi pade na pamet.
        Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
        Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
        "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

        Comment


        • Ludjak. Mašina. Monstrum. Zvijer. Kako opisati ovog čovjeka? Vjerovatno najbolja izvedba nekog tenisera u finalu jednog Grand Slam turnira do sada. Brutalna kombinacija tehnike, fizike i mentalne snage. Od ovog bolje ne može. Čestitike svim Novakovcima. Rafa u ulozi glinenog goluba bez ikakve vjere u sebe te samopouzdanja, teško će se Španac od ovog oporaviti.

          Comment


          • Porazi od Hačanova i Zvereva kod mnogih izazvali sumnju kako Novak dolazi iscrpljen i isceđen u finala i zato ne prikazuje očekivan nivo igre za njegove standarde.
            Današnjim finalom demantovao sve i svakoga. Kada hoće i zainati se niko mu ne može stati na put.

            Послато са SM-A605FN уз помоћ Тапатока

            Comment


            • Bravo Nole, cestitam, strasan nivo danas.

              Sto se Rafe tice.

              Serva, agresiva, rijesavanje poena sto ranije je dobro i produzice mu karijeru ali ne dobiva se Novak tako.
              Ovakav Novak se dobiva ipak na dugim i srednje dugim poenima!!!
              Umjerena agresiva, bez forsiranja, TS forhendi na njegov BH pa onda IO FH.Jaka defanziva, visok ritam i intenzitet od pocetka do kraja!

              Znam ja da om to vise ne moze raditi toliko cesto ali ipak jedan mec po turniru moze, vidjeli smo na WB-u.

              Mislim da se i Rafa odlucio na totalnu agresivu citav turnir jer je od pocetka znao da se tek vratio od povrede i da nema dovoljno meceva i ritma u svojim nogama da bi igrao drugacije.

              Mislim da se ne radi o pogresnoj taltici danas jer je nju izabrao na pocetku turnira ne znajuci da ce dovde dogurati.
              Znao je i on da ova igra, bez gore navedenih stvari, ne donosi rezultat protiv Novaka.
              Ni sam nije znao da ce mu ta igra donjeti finale, niko to nije ocekivao.

              Mislim da ne bi smio biti nezadovoljan, tek se vratio od povrede i kako godina bude odmicala moze biti samo bolje jer ce imati potrebni broj meceva koji su njrmu ipak potrebni.
              Mentalno mislim da ovo nece uticati na Rafu jer je Rafa ipak svjestan da je danas odigrao vrlo lose i da nije imao potrebne stvari za dobit Novaka i da ih nije ni mogo imati ovako rano poslje povrede.

              RG je daleko, osnova je dobra, mecevima ce se to nadogradit i mislim da nece biti zime za njega.

              Jos jednom cestitam Novakovcima.


              Sent from my LG-M250 using Tapatalk
              - 19 Grand Slams titles (84 titles)
              - Most titles won on a single GS, Masters and ATP 500 (12 RG, 11 MC, 11 Barcelona)
              - Winning 1 slam for 10 years in row (2005-2014)
              - Clay slam (2010), Summer slam (2013), 2x Channel slams (2008,2010)
              - Slams on 3 different surfaces in single year (2010), 2 slams on each surface
              - The highest winning ratio on single surface (clay - 92%)
              - Positive Grand Slam H2H with all big rivals
              - Single and double gold medal winner (2008, 2016)

              Comment


              • Originally posted by Marija81 View Post
                Ljudi on ako uzme RG opet će da veže 4 u nizu...tek malopre mi pade na pamet.
                Ma to manje-vise, nego njega po meni samo RG deli da uzme sva 4 u godini.
                WB i Uso sa ovim nivoom uzima sigurno.

                Poslato sa ATU-L21 uz pomoć Tapatoka
                Originally posted by Casiraghi
                Al bar nauci me drugoj da se dam da tebi nevernoj budem Emre Can
                Originally posted by Casiraghi
                Ti nikad neces biti kao Joel Matip.

                https://www.youtube.com/watch?v=Gxj_G6ExBTE
                Originally posted by Casiraghi
                Srecan Mane svima koji slave.

                Comment


                • Tri finala GS za redom dobijena sa 3:0...

                  Sent from my Poco F1 using Tapatalk
                  sigpic

                  #WengerOut

                  “I really like Arsenal. But you, yes, you. Do you really like Arsenal? Or just Arsenal with trophies?”

                  Come on you Gunners!

                  Comment


                  • Nolo
                    Dayman (a-a-ah...)
                    Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
                    Champion of the sun (a-a-ah...)
                    You're a master of karate and friendship
                    For everyone

                    Comment


                    • Svaka cast, nema tu ni za cim da se zali. Sanse bez, sve cestitike.

                      Comment


                      • Originally posted by Marija81 View Post
                        Ljudi on ako uzme RG opet će da veže 4 u nizu...tek malopre mi pade na pamet.
                        ali ko da bude u finalu

                        Comment


                        • Dayman (a-a-ah...)
                          Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
                          Champion of the sun (a-a-ah...)
                          You're a master of karate and friendship
                          For everyone

                          Comment


                          • topspinforehand,

                            Odlicna analiza.

                            Comment


                            • Jedan od najboljih meceva koje je Novak ikad odigrao, tu se moze racunati i polufinale protiv Puja. Nije to ni blizu tako dobro izgledalo prije polufinala ali kao da mu se vratilo ono prije povrede da je sposoban da toliko podigne nivo kad se dodje do same zavrsnice, samo sto je ovoga puta to izgledalo nikad bolje.

                              Nadal je briljirao u ove dvije nedelje, neko ce reci nije imao prave protivnike ali bi mu isti ti ljudi barem napravili problem na betonu prije pola godine samo, tako da njegov povratak posle povrede jeste zastrasujuci, a mala je bas razlika bila sto se bukmejkera tice iako je Novak kralj Melburna i na betonu je jednostavno bolji igrac od Nadala. E pa kad su prije meca usli maltene izjednacenih sansi jasno je koliko je Nadal bio dobar u ove dvije nedelje. Promjena servisa je kod njega fantasticna, generalno on uvijek posle teskih povreda nesto novo spremi i uvede u svojoj igri, ali sto kaze Mekenro povjerovacu da je taj servis toliko dobar ako pobijedi najboljeg riternera ikad.

                              I zaista danas nije imao nikakvu sansu, cak je i Novakov servis bio bolji od njegovog, ali sat i po i nekih sest neiznudjenih cini mi se, vjerovatno najbolji Novakov mec ikad u finalima Slemova, bolji i od Vimbldona 2011. Tako udarati po lopti i imati kontrolu i preciznost je bas nesto nenormalno i kad on igra na ovom nivou niko mu nista ne moze. No ocekivao bi se neki pad u igri, ali on nije popustio, mozda na kraju ali samo malo, generalno bez oscilacija u polufinalu i finalu i nastavak Slem serije, treci put u karijeri dolazi do tri uzastopna Slema, i jos jednom ima sansu da dodje do cetiri zaredom, ukoliko to uspije racunace se najboljim ikad vjerovatno. Broj nedelja na prvom mjestu ce biti impresivan na kraju njegove karijere svakako, nece se on skoro skloniti sa prvog mjesta, sta god uradi do Vimbldona zaradice bodove, ali osvojiti svaki Slem po dva puta i osvojiti ponovo cetiri uzastopna Slema bi bilo neprevazidjeno dostignuce Open ere. Ipak prosli put je osvajanje RG znacio veliki zastoj u njegovoj karijeri, mozda taj drugi Rg ostaviti za strogi kraj karijere, a nastaviti dominaciju na ova tri Slema

                              No to je ipak daleko, Nadal ce baciti sve sto ima na RG sigurno, tri finala sa 3-0, ipak cini mi se da nikad Nadal nije bio tuzniji psole meca, a i njegov tim kao danas. Gubio je mnogo puta od Novaka, mnogo teskih poraza je tu bilo ali danas su mu bas sve ladje potonule. Ipak jedno je sigurno, taj ce se ubiti od treninga i zelje da ustane i ponovo pobijedi Novaka na Slemu nakon ovoga.

                              U poslednjih sedam meceva protiv Fedala Novak ima 7-0. Prestignut idol Sampras po broju osvojenih Slemova i sad je i zvanicno velika trojka najbolja ikad iako se to znalo odavno potvrda je tu i vise to niko ne moze da ospori, brojke sad to potvrdjuju.

                              Nadal je bitan i za next gen sa kojim se Novak mnogo muci.

                              Skoro tri hiljade prednosti u odnosu na Nadala i nema nista da brani maltene do Vimbldona, mogao bi da padne i novi rekord sto se broja bodova tice, jer idu turniri koje Novak obozava, a nose brdo bodova.
                              sigpic

                              Comment


                              • Originally posted by NI View Post
                                topspinforehand,

                                Odlicna analiza.
                                Mislim da je to realnost.
                                I sinoc sam imao slican filing ali nisam htio pisati nista.
                                Nikakva promasena taktika niti psiholoska barijera danas nije bila u pitanju.
                                Nije imao oruzja za Novaka i nije ni bilo realno da ima u ovom trenutku.
                                Novakov nevjerovatan nivo je doprinio da rezultat bude ubjedljiv ovako i nista drugo.

                                Npr da je u 1/2 Rafa igrao sa Dimitrovom iz 2017 izgubio bi u 4 seta.



                                Sent from my LG-M250 using Tapatalk
                                - 19 Grand Slams titles (84 titles)
                                - Most titles won on a single GS, Masters and ATP 500 (12 RG, 11 MC, 11 Barcelona)
                                - Winning 1 slam for 10 years in row (2005-2014)
                                - Clay slam (2010), Summer slam (2013), 2x Channel slams (2008,2010)
                                - Slams on 3 different surfaces in single year (2010), 2 slams on each surface
                                - The highest winning ratio on single surface (clay - 92%)
                                - Positive Grand Slam H2H with all big rivals
                                - Single and double gold medal winner (2008, 2016)

                                Comment

                                Working...
                                X