Announcement

Collapse
No announcement yet.

Australian open 2019.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by jacques9 View Post
    Stojim sa mojim rečima.

    PUj ima savršeno tenisku tehniku. Uz Rogera najbolju tenisku tehniku na touru

    Idi na YOU TUBE pa pogledaj slow motion njegovih udaraca, pa mi stručno objasni da to nije tako.
    Možeš ti do sutra stajati iza toga, to opet nema veze s vezom.

    Tehnika je dobra onoliko koliko je dobar rezultat udaraca koje posjeduješ, odnosno, onoga što možeš postići sa tim udarcem.

    Pouille je tehnički ograničen igrač sa jasnim limitima, posebno u bekendu. Dok forhendom može postići dobru snagu i češće zabiti viner, bekend mu je jasno ograničen udarac u kojem nema nikakve margine niti konstantnosti, naročito na dublje loptice i na različite tipove udaraca. Dakle, nije katastrofalan kao Sousin ili Tsongin bekend, ali je limitiran onim što može postići u vidu ofanzivne kreacije, kao i defanzivnih aspekata.

    Forhend mu je bolji udarac, tim prije što ga je značajno popravio ove sezone, ali ni kao takav nije ni blizu udarca sa najsavršenijom tehnikom na touru. Reći da lik uz Rogera ima najsavršeniju tehniku na touru je generalno uvreda za bilo koga ko prati tenis i za igrače sa daleko boljim tehničkim sposobnostima.
    “It's no accident, I think, that tennis uses the language of life. Advantage, service, fault, break, love, the basic elements of tennis are those of everyday existence, because every match is a life in miniature. Points become games become sets become tournaments, and it's all so tightly connected that any point can become the turning point. It reminds me of the way seconds become minutes become hours, and any hour can be our finest. Or darkest. It's our choice.”

    Comment


    • Osaka ima sjajan bh, kada udje u ritam, pored paralele, kako pogadja one skracene dijagonale i ludacke uglove pffff

      Finale zena se igra isto u pola 8 po njihovom, u subotu naravno. To sam proverila zbog ev.krova, ne znam kakva ce T biti ovih dana, juce je cujem bilo 47C
      sigpic

      Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
      But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

      Comment


      • Ma pod otvorenim krovom ce se igrati oba finala ukoliko ne bude kisa, nije toliko toplo u vecernom terminu.
        OVAKO

        Comment


        • Ma gde nije, ali cinjenica da nema Sunca tada, nego sam ovo sve glasno razmisljala zbog Petre
          Druga teniserka pre i posle krova nocas.
          sigpic

          Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
          But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

          Comment


          • Naravno da je toplo i uvece, gresno sam se izrazio, mislio sam da nije tolika patnja ko u podne. Nema sunce, daleko bolji uslovi nego u dnevnom terminu.
            OVAKO

            Comment


            • Ma nikakvih problema nece biti sa temperaturom. Ona je dostigla svoj peak sinoc posto je juce oko 2pm bilo 38 a u vecernjem terminu malo preko 36 skoro da uopste nije padala, i danas u ranim popodnevim satima ce dostici maksimum. U 2 se prognozira 42-43C, a onda ce probiti upad prijatnije vazdusne mase i temp ce pasti dobrih ~15C za samo 2 sata. Za vikend prijatno, ne preko 30C.

              Pricam iskljucivo o Melburnu, posto je vezano za AO i vecinu samo Melburn zanima trenutno.
              Last edited by colchonero; 25-01-19, 00:38.

              Comment


              • Originally posted by NI View Post
                Prle!

                Ja sigurno ne podcjenjujem Novaka. Ti podcjenjujes Nadalovu zelju za pobjedom, za titulom na ovom turniru, za 21-vim slemom. Novak ga je dva puta omeo u kad je bio na putu da prestigne Federera po broju slemova 2011. i 2018. Hoce li biti treca sreca za Nadala?
                ne znam ko je smislio ovu recenicu-valjda toni nadal,ali je vec patetika koliko je zlorabite-isti taj novak je,tom logikom,feda sprecio da ode na sta znam,25 slemova -3 puta USO,2 puta WB...
                Wizard

                Comment


                • Originally posted by joshmor View Post
                  ne znam ko je smislio ovu recenicu-valjda toni nadal,ali je vec patetika koliko je zlorabite-isti taj novak je,tom logikom,feda sprecio da ode na sta znam,25 slemova -3 puta USO,2 puta WB...
                  Tu nema nikakve patetike. To su cinjenice. Reci da je Nadal sprijecio Federera da osvoji 25 slemova a Vavrinka i Mari Novaka da ima 3-4 slema vise.

                  Da bi ta recenica imala smisla potrebna su dva uslova. Prvi, da igrac dostigne status nepobjedivosti i da ga onda neko, od koga se to nije ocekivalo, pobijedi. Pocetkom 2010. je izgledalo da Federer ide ubrzano na 20+ slemova. Onda je iznenada Nadal imao fantasticnu sezonu i u jesen 2010. se o njemu pricalo kao o buducem GOAT-u. Potom je iznenada dosla Novakova 2011. i Nadal je zaustavljen u svom pohodu. Nekoliko mjeseci ranije je Novak smatran odlicnim igracoma ali ne kao neko ko je Nadalova klasa.

                  S druge strane 2013. su Nadal i Novak bili ravnopravni. Jasno da su jedan drugome uzimali slemove. Medjutim u jesen te godine je poceo novi Novakov uspon. 2014.-2016. je osvojio 6 slemova. 6 je izgubio. Od toga dva zbog privremenog pada forme (USO 2014. i Uimbldon 2016.) Jedan je izgubio od igraca od kojeg uvijek moze da izgubi. (Nadala 2014.) Ali tri je izgubio od Vavrinke, koji je iznenada, neocekivano, nasao igru za Novaka.

                  Nadal je kuburio sa formom par godina. Potom se vratio 2017. a 2018. je postajao superioran, tim vise sto je Federer bio u padu. I onda je pokopani Novak iznenada nasao formu u Uimbldonu.

                  Kljucna rijec je iznenada. I ako Nadal uzme ovaj AO reci su da je sprijecio Novaka na putu da stigne Federera. Tokom jeseni se pricalo da li ce Federer zadrzati status GOAT-a ili ce ga Novak prestici. Nadal je bio povrijedjen i nije ko ga nije razmatrao u tim kalkulacijama. I onda se iznenada pojavio bolji nego ikada na ovom AO.
                  Last edited by NI; 25-01-19, 05:31.

                  Comment


                  • 5 seta i 5 sata, nista manje ne ocekujem

                    U 09:30 pocinje?

                    Comment


                    • Statement partija Novaka...i najbolji odgovor za neko blago favorizovanje Nadala...Novak je najopasniji kad proradi inat...Ne moze Nadal da bude favorit na betonu, ni sad, ni pre, nikada...
                      Last edited by ZvezdaIznadSvega; 25-01-19, 10:31.
                      "A football team is like a piano. You need eight men to carry it and three who can play the damn thing." Shankly

                      Comment


                      • Година пратимо тенис и ништа ново кад су у питању играчи који изненаде високим пласманом, изгоре и у наредном мечу
                        не могу да се препознају...

                        исто тако искуство говори и да само финале одлучују ситнице које обични гледаоци не примећују и не капирају...

                        мислим на комплекс који има Рафа у мечевима са Новаком...може он да их буде свестан и да му се укаже на неке проблеме које је испољавао у поразима, да је вежбао нешто ново, али ако и мало у мечу не пролази то што је планирао, настаје разочарење и патња и улазак у нов пораз.... е да видимо ко има више нерава и стрпљења?
                        sigpic

                        Comment


                        • [Tw]1088744676876681217[tw]
                          sigpic

                          Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                          But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                          Comment


                          • Po meni

                            Novak 1.72, a Rafa 2.10

                            Cekamo kladionice.

                            Poslato sa ATU-L21 uz pomoć Tapatoka
                            Originally posted by Casiraghi
                            Al bar nauci me drugoj da se dam da tebi nevernoj budem Emre Can
                            Originally posted by Casiraghi
                            Ti nikad neces biti kao Joel Matip.

                            https://www.youtube.com/watch?v=Gxj_G6ExBTE
                            Originally posted by Casiraghi
                            Srecan Mane svima koji slave.

                            Comment


                            • Originally posted by miloolja View Post
                              [Tw]1088744676876681217[tw]
                              Olja šta je to? Vide se samo neki brojevi

                              Comment


                              • BET365 Novak 1.8, Nadal 2.

                                Comment

                                Working...
                                X