Announcement

Collapse
No announcement yet.

Australian open 2019.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nije licilo al mec je previse kratko trajao i nije bio na nikakve muke. Ostaje da se vidi kako ce reagovati kad bude oduzen neki mec, dal SF il Finale videcemo.
    OVAKO

    Comment


    • Originally posted by NI View Post
      To mi kaze? Federerovac.


      Nadalovci su najbolji, tu cemo se sloziti valjda.
      Dayman (a-a-ah...)
      Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
      Champion of the sun (a-a-ah...)
      You're a master of karate and friendship
      For everyone

      Comment


      • AO


        Polufinalistkinje , idealan scenario bi bio da obe Čehinje prođu u finale a titulu da osvoji Kvitova
        Similis simili gaudet

        Comment


        • Pitanje kako ce Kvitova da izdrzi ove uslove, normalno pod uslovom da krov ostane otvoren

          http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

          Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

          sigpic

          Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
          with experience.

          Comment


          • Originally posted by Stefan-kobe View Post
            Ne znam, nisam siguran da moze oduvati Osaku koja bas igra strasno. Mislim, i Petra igra odlicno nema tu sta da se prica, ali prvo da se prodje Pliskova pa onda za finale. A moze li Rafa koji nema cerku dobiti Cicipasa koji nema sina?
            Sve se moze samo kad se hoce.
            Vidis kako sada svi mogu da pobede Serenu koja ima cerku. Kada su joj fizikalije i kretanje malo oslabili i pa se prednost u odnosu na druge tu izgubi, onda dodje do izrazaja mentalitet i sampionski duh. A tu je Serena koja ima cerku neprejebljiva. Zar ne? ..... Ili mozda i nije.
            Secate se ranije ako udje u zavrsnicu slema ona ga uzima, a u poslednje vreme ulazi u zavrsnicu, ali nesto je nece. Mada i konkurencija je prejebena pa tako Serena koja ima cerku prolazi kao bosa po trnju.

            A sto se Rafka tice, pa on je provereni sampion, tokom svoje karijere testiran najvecim mogucim testovima. Tako da se ne brinem za njega, za razliku od Serene koja ima cerku. Za nju sam se i pred pocetak ovog cetvrtfinalnog duela brinuo. Sa razlogom.
            sigpic

            Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

            U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
            Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

            Comment


            • Da, to je najvece pitanje, posto Petra jako tesko podnosu vrucinu i Sunce
              Ali nadam se da moze preko Kolins, a onda nek bolja Osaka pobedi u finalu
              sigpic

              Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
              But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

              Comment


              • Originally posted by NI View Post
                Prle!

                Moguce da sam pretjerao, mozda sam previse odreagovao kao fan. Ako je u amnesicovom postu bilo zluradosti, nisam pretjerao. Ako nije, jesam.

                Sto se ozbiljnijeg tice, Novak je cilj titula. Sve drugo nije dovoljno dobro. U finalu ce tesko pobijediti ovakvog Rafu ako servis i BH paralela nisu kako treba. Kad nema pritiska oni su tu. Hoce li funkcionisati pod pritiskom?

                Naravno, Novak ne moze pobijediti Rafu ni ako je mrtav umoran. Tesko da ce to biti slucaj. Od meca sa Medvedevom do petka su 4 dana. Vise nego dovoljno da se odmori i uz 2 sata igre sa Nishikorijem.

                Ostaje jos povreda. Naravno mora biti zdrav protiv Rafe. Ali na cemu mi baziramo ideju da je povrijedjen? Na tome sto je imao grimase u cetvrtom setu protiv Medvedeva i na osnovu toga sto je zatvorio trening za publiku. Oboje moze biti znak povrede, a i oboje moze biti propaganda. Nije licilo da ga brine povreda po onome kako se danas ponasao na terenu od samog starta.
                Nemamo uvid u mnogo informacija, pa pokušavamo baratati onim koje imamo.

                1. Dva dodatna sata tenisa sa Nishikorijem možda i ne bi ostavila značajniji fizički trag, ali dovoljan bi bio i jedan poen da nešto pođe po zlu u slučaju da su bolovi u leđima postojali i da nije imao dovoljno vremena da se potpuno odmori od masakra sa Medvedevom.

                2. Novak u polufinalu ima idealnog protivnika za ulazak u ritam, igrača koji ga nema čime ugroziti, a sa kojim može računati na razmjene. Dakle, ako danas i nije imao priliku da osjeti ritam, to će imati u polufinalu protiv igrača koji je idealan za takvo nešto, kako zbog svog stila igre, tako i zbog činjenice da mu je Đoković izuzetno loš match up, što je moje mišljenje koje još nije potvrđeno, ali vjerujem da će biti.

                3. U ovoj fazi Novakove karijere nije loše imati i više vremena za odmor tokom jednog turnira. Još ne znamo šta je uzrok Novakove istrošenosti u finalima Pariza i Londona prošle sezone, ali ono što znamo je da se to dogodilo i da se ne treba ponašati kao da nije. Ne kažem da bi mu se to moglo dogoditi ovdje, ali smatram da mu je svaki sat odmora uoči završnice turnira bolji od svakog dodatnog sata koji bi igrao razvlaćeći se po terenu.

                4. Novak, po meni, igra na strašnom nivou i prvi je favorit za osvajanje turnira. Mnogi još nisu svjesni koliko je težak protivnik bio Danil Medvedev samo zato što reputacija tog igrača još nije izgrađena, odnosno potvrđena. Nemam dileme da će Novak u polufinalu ili finalu igrati svoj najbolji tenis, jer ono što vidim jeste da mu je nivo potreban za osvajanje Grand slama tu, a da će ostale finese potrebne da to i uradi izvući sam fokus kao rezultat pritiska koji donosi završnica najvećih turnira.

                Pritisak iz igrača poput Novaka izvlači najbolje, a ne najgore.
                “It's no accident, I think, that tennis uses the language of life. Advantage, service, fault, break, love, the basic elements of tennis are those of everyday existence, because every match is a life in miniature. Points become games become sets become tournaments, and it's all so tightly connected that any point can become the turning point. It reminds me of the way seconds become minutes become hours, and any hour can be our finest. Or darkest. It's our choice.”

                Comment


                • Sad je i Nadal u rebusu, zna da ne može uzeti slem preko Novaka, ali ako pusti Cicija možda uzme Noletu slem
                  Lako je uvek pogadjati u centar ako imaš ljude da crtaju krugove oko njega

                  Comment


                  • Uzece ga upravo preko Novaka.
                    Dayman (a-a-ah...)
                    Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
                    Champion of the sun (a-a-ah...)
                    You're a master of karate and friendship
                    For everyone

                    Comment


                    • Originally posted by Prle! View Post
                      Nemamo uvid u mnogo informacija, pa pokušavamo baratati onim koje imamo.
                      Nemamo uvida, zato mora biti dosta visoki nivo spekulacije. Ipak, na osnovu iskustva od prije 2011. tj. prije nego je sredio fizicku spremu, znam da Novak i te kako dobro glumi na terenu da je u losijem fizickom stavnju nego jest. Nije to cudno. Radio je to i Medvedev. IMari, igrac koji mu je slican po stilu, prilicno je dobar u zavaravanju protivnika da je fiziki gotov.

                      Originally posted by Prle! View Post
                      1. Dva dodatna sata tenisa sa Nishikorijem možda i ne bi ostavila značajniji fizički trag, ali dovoljan bi bio i jedan poen da nešto pođe po zlu u slučaju da su bolovi u leđima postojali i da nije imao dovoljno vremena da se potpuno odmori od masakra sa Medvedevom.
                      Rizik postoji. Ali postoji u svakom mecu pa i treningu. Neces zbog toga preskakati turnire i meceve.

                      Originally posted by Prle! View Post
                      2. Novak u polufinalu ima idealnog protivnika za ulazak u ritam, igrača koji ga nema čime ugroziti, a sa kojim može računati na razmjene. Dakle, ako danas i nije imao priliku da osjeti ritam, to će imati u polufinalu protiv igrača koji je idealan za takvo nešto, kako zbog svog stila igre, tako i zbog činjenice da mu je Đoković izuzetno loš match up, što je moje mišljenje koje još nije potvrđeno, ali vjerujem da će biti.
                      Tu se samo donekle slazem. Problem je da Novak nikada nije igrao sa Pujom. Novaku treba vremena da nadje igru za protivnika. Odlican primjer je Nishikori. Nekad je Kei pravio probleme Novaku. U medjuvremenu ga je Novak apsolvirao i sad je blizu idealnog igraca za dizanje forme. Cak i prosle godine, kad se tokom proljeca mucio sa svakim, Novak je dva puta pobijedio Keia. Da ne pricam o Uimbldonu i USO gdje je mecevi sa Nishikorije perfektno ispolirali formu.

                      Originally posted by Prle! View Post
                      3. U ovoj fazi Novakove karijere nije loše imati i više vremena za odmor tokom jednog turnira. Još ne znamo šta je uzrok Novakove istrošenosti u finalima Pariza i Londona prošle sezone, ali ono što znamo je da se to dogodilo i da se ne treba ponašati kao da nije. Ne kažem da bi mu se to moglo dogoditi ovdje, ali smatram da mu je svaki sat odmora uoči završnice turnira bolji od svakog dodatnog sata koji bi igrao razvlaćeći se po terenu.
                      Sve pocinje da slabi s godinama. Ja cu ovdje nabrojati pet faktora. Brzina, kondicija odnosno sposobnost oporavka, motivacija, vrijeme potrebno da se udje u formu i sposobnost drzanja koncetracije pod pritiskom. Ovaj zadnji faktor je skratio karujeru Dzona Mekinroa.

                      Brzina definitivno nije najslabija karika kod Novaka, kao sto kod Federera nije faktor vrijeme potrebno da se udje u formu. Zato moze imati pauzu od 6 mjeseci i osvojiti slem (AO 2017.) a potom se tokom sezone sljake 2 mjeseca odmarati i osvojiti Uimbldon.

                      Motivacija je najveci problem. Svejedno, u samoj zavrsnici slema, to ne smije biti problem. Ako koji slucajem jeste, onda je za penziju.

                      Kondicija je mnogo manje problem zbog promjene nacina igre. Novak nema kondicije da igra kao 2011. Cini mi se da ti u prvi plan stavljas upravo kondiciju.

                      Dva preostala faktora su dosta povezana. Prosla godina me uvjerila da Novaka moze vrhunski da igra kljucne poene. Kao u najboljim danima. Pod uslovom da je u formi i da ima motivaciju.

                      Ostaje zadnji faktor. Novaku je, pogotovo na ovom turiniru, najveci problem postizanje top forme, pronalazenje one ekstra brzine koja ga cin ekstra klasom. To se postize treningom i mecevima protiv jakih protivnika. Sve mora da ide automatski, bez mnogo razmisljanja i najvaznije, Novak mora biti uvjeren da je sve tu.


                      Originally posted by Prle! View Post
                      4. Novak, po meni, igra na strašnom nivou i prvi je favorit za osvajanje turnira. Mnogi još nisu svjesni koliko je težak protivnik bio Danil Medvedev samo zato što reputacija tog igrača još nije izgrađena, odnosno potvrđena. Nemam dileme da će Novak u polufinalu ili finalu igrati svoj najbolji tenis, jer ono što vidim jeste da mu je nivo potreban za osvajanje Grand slama tu, a da će ostale finese potrebne da to i uradi izvući sam fokus kao rezultat pritiska koji donosi završnica najvećih turnira.

                      Pritisak iz igrača poput Novaka izvlači najbolje, a ne najgore.
                      Novakov nivo je dobar, sve je tu, ali nema ekstra brzine, sve je malo rastimovano.

                      U vecini slucajeva, pritisak iz Novaka izvlaci najbolje. Tako nije bilo u finalu USO 2016. protiv Vavrinke. Iako je Vavrinka bio odlican, Novak je bio bolji ali tek malo bolji, pa mu je Vavrinka ukrao mec. Novak je dosao do finala tada previse lako. Ne bih zelio da se istorija ponovi a Nadal ce u nedjelju biti opasniji od Varinke 2016, pod uslovom da se obojica plasiraju u finale.

                      Comment


                      • Originally posted by Sandugp View Post
                        Kada vec ne moze Serena koja ima cerku, onda ne bi bilo lose da Osaka osvoji. Ali sve se crta Petri koliko ja vidim. Odgledao sam nekoliko njenih meceva na ovom AO i raznosi devojka. Mogu slobodno da kazem da bi oduvala i Serenu koja ima cerku.
                        ne znam jel tvoja fora,al je vrh[

                        osaka ne igra kao na USO,igra...pa prosecno za njene standarde...i navijam za pliskovu-pa kad moze vozbogtepitakakoseizgovara da ima slem,moze i karolina

                        sto se pak novaka tice,mr.wolf je svoje rekao
                        Wizard

                        Comment


                        • Ne budite toliko sigurni ne zna se koje ludji Nadalovi ili pak Cicijevi navijači, još kad bi Turci dobili nekog dobrog tenisera pa se umešaju i njihovi navijači, odma da gase tenis
                          Last edited by Dekson; 23-01-19, 16:02.
                          Lako je uvek pogadjati u centar ako imaš ljude da crtaju krugove oko njega

                          Comment


                          • Originally posted by Stefan-kobe View Post
                            ?
                            Bacila je samo reket koji nije bilo ni slomen tako da... Nikakvo nepostovanje nije pokazala prema protivnici.
                            Ma u globalu se u tom mecu ponasala kao deriste, nismo to do sada videli od nje.

                            Poslato sa ATU-L21 uz pomoć Tapatoka
                            Originally posted by Casiraghi
                            Al bar nauci me drugoj da se dam da tebi nevernoj budem Emre Can
                            Originally posted by Casiraghi
                            Ti nikad neces biti kao Joel Matip.

                            https://www.youtube.com/watch?v=Gxj_G6ExBTE
                            Originally posted by Casiraghi
                            Srecan Mane svima koji slave.

                            Comment


                            • @NI

                              Ne mogu insinuirati da li Novak glumi ili ne glumi, mogu samo donijeti mišljenje na osnovu onoga što on kaže. Ako je rekao da je za njega dobro što je proveo manje vremena na terenu danas, odnosno, ako mu je to doktor rekao, onda jedino što mogu jeste da na osnovu toga donesem svoj stav.

                              Treninzi i mečevi se ne mogu porediti, jer na treninzima sam doziraš svoj ritam, dok je u mečevima tvoj ritam uslovljen igrom protivnika od kojeg zavisi nivo intenziteta kojim moraš igrati da bi pobijedio. Rizik uvijek postoji, ali je uvijek i veći onda kada fizički nisi dovoljno zaliječen u odnosu na onda kad si potpuno zdrav.

                              Za Novaka neće biti problem što nikada nije igrao sa Pouillem, jer je previše bolji od njega da bi to došlo do izražaja. Paralela sa Keijem nije dobra, jer je Kei, naročito 2014. godine, imao daleko jača oružja da se nosi sa Novakom u odnosu na ona koja ima Pouille. Tačnije, bio je mnogo gori match-up za Novaka. Također, Novak je sada znatno iskusniji igrač nego što je bio 2014-e.

                              Ne stavljam ništa u prvi plan, samo podsjećam da je Novak u dva posljednja finala koje je igrao izgledao izbušen kao balon, a da li je to zbog manjka motivacije, svježine, prehlade ili nečeg četvrtog, u to ne mogu ulaziti. U svakom slučaju, motivacija ne smije biti problem ni u finalima Mastersa, naročito kada ih igraš protiv igrača koji će ti u narednim godinama biti glavna konkurencija za najveće turnire.

                              Ne slažem se za finale USO 2016 niti da je Wawrinka ukrao meč Đokoviću. Wawrinka ga je nadigrao. I ne mislim da bi ishod bio drugačiji da je Novak težim putem došao do finala tada.

                              Nadal je zastrašujući izazov za svakoga, ali Đoković nad njim ima 'edge' koji protiv 'peak' Wawrinke još nije uspostavio. U prevodu, mislim da Đoković zna da protiv Nadala mimo Roland Garrosa stvari više zavise od njega, dok protiv Wawrinke sumnja. Zato nisam siguran da će mu Rafa u potencijalnom finalu biti teži protivnik nego što je to Stan bio tada.
                              Last edited by Prle!; 23-01-19, 16:50.
                              “It's no accident, I think, that tennis uses the language of life. Advantage, service, fault, break, love, the basic elements of tennis are those of everyday existence, because every match is a life in miniature. Points become games become sets become tournaments, and it's all so tightly connected that any point can become the turning point. It reminds me of the way seconds become minutes become hours, and any hour can be our finest. Or darkest. It's our choice.”

                              Comment


                              • Originally posted by Mr. Wolf View Post


                                Nadalovci su najbolji, tu cemo se sloziti valjda.
                                ima tu istine
                                Novakovi i Rodzerovi su nervozniji
                                prvima pripisujem ovdasnji mentalitet, dok drugima nije bas svejedno sto im pulen vec nekih 10 god nije najbolji igrac
                                Rafini naizgled mirniji, znaju da ce njihov to sto ima da isporuci na sljaci a ostalo sta dodje dodje..

                                trol of

                                jos ne vjerujem kako je Pliskova odigrala na Sereninim mec loptama i okrenula ono..
                                ipak, jos nakon meca sa tajvankom u 3 kolu uvjeren sam da Osaka uzima trofej

                                Comment

                                Working...
                                X