Announcement

Collapse
No announcement yet.

Rosi i Jamaha se razlilaze - zvanicno potvrdjeno

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Odg: Rosi i Jamaha se razlilaze - zvanicno potvrdjeno

    [quote author=Lorenzo-fan link=topic=2766.msg156924#msg156924 date=1282136110]
    Pa i Rosi je dosao u Hondu koja je vec bila razvijena, tek je posle presao u Yamahu i to zbog novaca.
    [/quote]

    Tacno Rossi je dosao na Duanovu Hondu to niko ne moze da spori. Mada je Rossi odmah rekao da ta masina nije
    dovoljno razvijena i krenuo u razvoj. 2003 im je rekao il da mi date bolji motor ili ja napustam Hondu.
    Honda je tada govorila Rossiju ti pobjedjujes zbog masine, nema problema sa nasim motorm
    bilo koji vozac koji dodje na tu masinu ce da osvoji.
    Tada je Max Biaggi izjavio da ako Rossi predje u Yamahu nece nista uzet. Ta masina u sezonu prije toga
    nije osvojila ni jedan podium ako se ne varam. Kad je Rossi dosao, odmah su uzeli tituli.

    I ovo presao zbog para? Da to je i prica da je zato i u Ducati presao i otisao iz Yamahe. Ustvari istina je da prima iste pare
    koje je Yamaha ponudila. Al postoji neshto prece u zivotu ovog covjeka od para.
    I reci mi neshto ako predjes u najgori motor u karavanu i napravis od njega sampionski motor sto to znaci po tebi?

    Kad je prelazio u Yamahu svi su mu rekli nemoj i JB i otac i svi strucnjaci. Neces nista osvojiti. Pogledaj sad.
    [pic]http://img525.imageshack.us/img525/7776/80747749.gif[/pic]

    Comment


    • #47
      Odg: Rosi i Jamaha se razlilaze - zvanicno potvrdjeno

      [quote author=L. Lawliet link=topic=2766.msg156976#msg156976 date=1282147044]
      [quote author=Lorenzo-fan link=topic=2766.msg156924#msg156924 date=1282136110]
      Pa i Rosi je dosao u Hondu koja je vec bila razvijena, tek je posle presao u Yamahu i to zbog novaca.
      [/quote]

      Tacno Rossi je dosao na Duanovu Hondu to niko ne moze da spori. Mada je Rossi odmah rekao da ta masina nije
      dovoljno razvijena i krenuo u razvoj. 2003 im je rekao il da mi date bolji motor ili ja napustam Hondu.
      Honda je tada govorila Rossiju ti pobjedjujes zbog masine, nema problema sa nasim motorm
      bilo koji vozac koji dodje na tu masinu ce da osvoji.
      Tada je Max Biaggi izjavio da ako Rossi predje u Yamahu nece nista uzet. Ta masina u sezonu prije toga
      nije osvojila ni jedan podium ako se ne varam. Kad je Rossi dosao, odmah su uzeli tituli.

      I ovo presao zbog para? Da to je i prica da je zato i u Ducati presao i otisao iz Yamahe. Ustvari istina je da prima iste pare
      koje je Yamaha ponudila. Al postoji neshto prece u zivotu ovog covjeka od para.
      I reci mi neshto ako predjes u najgori motor u karavanu i napravis od njega sampionski motor sto to znaci po tebi?

      Kad je prelazio u Yamahu svi su mu rekli nemoj i JB i otac i svi strucnjaci. Neces nista osvojiti. Pogledaj sad.
      [/quote]
      Gledaj to sa jos jedne strane. KAda je Rosi dosao u Yamahu svi njegovi sponzori su takodje dosli, sto je znacilo da ce Yamaha imati jos dodatnog novca da razvija motor tako da sezonu pre nego sto je dosao Yamaha je bila slaba, ali kada je dosao bila je jaka, veruj mi.
      JUST PUNK

      NO NATIONS
      NO RELIGION
      NO AUTHORITY

      And most of all PEACE


      Anarchy

      Comment


      • #48
        Odg: Rosi i Jamaha se razlilaze - zvanicno potvrdjeno

        Mislim da sad mjesamo babe i zabe cek da razjasnimo.
        Sponzore je imao 2004 to je tacno. Yamaha je dobila podrsku Guloaza, A Valentino Kerra Kol i Dainese sponzorstvo i to je bilo to.
        Nista vise, nikakve posebne pare, dobio je pare za ugovor al opet nista posebno, znaci nije presao zbog para, presao je zbog losih odnosa sa Hondom.

        Dalje, koliko god ti dobio para da odradis motor ne znaci da ces uzeti titulu ili biti jak. Honda je zivi primjer da nisu dovoljne
        pare u GP-u da bi se uzela titula, moras i da imas i vozaca i covjeka koji ce da razvije taj motor. Valentino jeste bio jak na Yamahi al ne zaslugom same Yamahe vec licno svojom. Kad je presao 2003 iz Honde u Yamahu cijelu zimu su testirali On, JB i Furosava. Radili su na cijelom motoru i dosli su do odredjenog progresa.


        [pic]http://img525.imageshack.us/img525/7776/80747749.gif[/pic]

        Comment


        • #49
          Odg: Rosi i Jamaha se razlilaze - zvanicno potvrdjeno

          Vi ovde raspravljate sta je vaznije, motor ili vozac??????????????????

          Pa nikad los vozac na dobrom motoru nece nista osvojiti, kao sto nece ni dobar vozac na losem motoru, mora sve da se poklopi da bi neko osvojio titulu.

          I zaista mi nije jasno zasto neko osporava Rossija ovde, i zasto neko osporava Lorenza, sve sto su uradili je zasluzeno..........

          Comment


          • #50
            Odg: Rosi i Jamaha se razlilaze - zvanicno potvrdjeno

            [quote author=nucle0 link=topic=2766.msg157232#msg157232 date=1282213594]
            Vi ovde raspravljate sta je vaznije, motor ili vozac??????????????????
            Pa nikad los vozac na dobrom motoru nece nista osvojiti, kao sto nece ni dobar vozac na losem motoru, mora sve da se poklopi da bi neko osvojio titulu.
            I zaista mi nije jasno zasto neko osporava Rossija ovde, i zasto neko osporava Lorenza, sve sto su uradili je zasluzeno..........
            [/quote]


            Slazem se sa tobom.
            Navijam za Rossija, ali treba reci i da je Lorenco ove sezone iskoristio sansu. I to na majstorski nacin.
            Da Rossi nije pao, mozda i ne bi. Ali mozda i bi. To necemo znati, a cinjenice govore da je vozio fantasticno i da je zasluzeno prvi i da ce ako osvoji titulu to biti vise nego zasluzeno.

            Dajte da pricamo malo o strucnim stvarima da se ne prepiremo oko toga ko je bolji.
            Malo je to detinjasto @(*6sd$%

            Ja sam ovde dosao pre svega da se malo inforimisem, da citam dobre tekstove, a ne da pratim ubedjivanja ko je bolji. Toga ima na svakom forumu %QWT&W

            Comment


            • #51
              Odg: Rosi i Jamaha se razlilaze - zvanicno potvrdjeno

              [quote author=nucle0 link=topic=2766.msg157232#msg157232 date=1282213594]
              Vi ovde raspravljate sta je vaznije, motor ili vozac??????????????????

              Pa nikad los vozac na dobrom motoru nece nista osvojiti, kao sto nece ni dobar vozac na losem motoru, mora sve da se poklopi da bi neko osvojio titulu.

              I zaista mi nije jasno zasto neko osporava Rossija ovde, i zasto neko osporava Lorenza, sve sto su uradili je zasluzeno..........
              [/quote]

              Raspravljamo konkretno je li Valentino presao zbog para u Yamahu ili nije? I je li njegova zasluga shto je Yamah toliko dobra sad ili nije. Ne vidim gdje si ti pronasao ovu svoju temu u nasem razgovoru.

              Na temu je li vaznije motor ili vozac: Valentino je dokazao da moze da dobije na losem motoru 2003 i 2004. Dakle MOZE da pobjedi dobar vozac na losem motoru. Takodje Stoner je dokazao da na odlicnom motoru 2007 bez obzira sto nije tada imao previse skill-a moze da pobjedi.

              Daleko od toga da kazem da je Stoner losh vozach al 2007 je motor odradio.
              [pic]http://img525.imageshack.us/img525/7776/80747749.gif[/pic]

              Comment


              • #52
                Odg: Rosi i Jamaha se razlilaze - zvanicno potvrdjeno

                Ja Stonera cenim kao vozaca, ali nepriznajem onu njegovu titulu zbog guma i motora
                JUST PUNK

                NO NATIONS
                NO RELIGION
                NO AUTHORITY

                And most of all PEACE


                Anarchy

                Comment


                • #53
                  Odg: Rosi i Jamaha se razlilaze - zvanicno potvrdjeno

                  [quote author=L. Lawliet link=topic=2766.msg157255#msg157255 date=1282216767]
                  [quote author=nucle0 link=topic=2766.msg157232#msg157232 date=1282213594]
                  Vi ovde raspravljate sta je vaznije, motor ili vozac??????????????????

                  Pa nikad los vozac na dobrom motoru nece nista osvojiti, kao sto nece ni dobar vozac na losem motoru, mora sve da se poklopi da bi neko osvojio titulu.

                  I zaista mi nije jasno zasto neko osporava Rossija ovde, i zasto neko osporava Lorenza, sve sto su uradili je zasluzeno..........
                  [/quote]

                  Raspravljamo konkretno je li Valentino presao zbog para u Yamahu ili nije? I je li njegova zasluga shto je Yamah toliko dobra sad ili nije. Ne vidim gdje si ti pronasao ovu svoju temu u nasem razgovoru.

                  Na temu je li vaznije motor ili vozac: Valentino je dokazao da moze da dobije na losem motoru 2003 i 2004. Dakle MOZE da pobjedi dobar vozac na losem motoru. Takodje Stoner je dokazao da na odlicnom motoru 2007 bez obzira sto nije tada imao previse skill-a moze da pobjedi.

                  Daleko od toga da kazem da je Stoner losh vozach al 2007 je motor odradio.
                  [/quote]


                  OKOK, mozda sam lose protumacio, ali kako mozes da tvrdis da je 2003/4 Yamaha imala los motor, priznajem nisam pratio te sezone MotoGP, ali prosto ako je u trenutku kada je Rossi dosao u Yamahu imao los motor, to ne znaci da je i u toku sezone motor bio los, jer ne verujem da bi osvojio inace, kao sto nije 2007 zbog slabijeg motora.

                  P.S. Mozda gresim, ali me zanima na koji nacin zakljucujes da je Yamaha imala los motor 2003/4?

                  Comment


                  • #54
                    Odg: Rosi i Jamaha se razlilaze - zvanicno potvrdjeno

                    2003 Rossi nije vozio Yamahu nego Hondu i iste godine u novembru presao da vozi za Yamahu.
                    Honda je bila losa 2003 i Valentino se zalio na nju, nisu ga poslusali mislili su kao sto sam dolje pomenuo
                    da je njihov motor nepogresiv i da svako na njega moze da osvoji.

                    2004 Yamaha jeste bila losa, u toku sezone su je blago popravljali ali je tek 2005 postala motor s kojim se moze osvojit
                    sampionat. To je i rekao na pocetku 2005 "Ovo je sampionski motor". 2004 je bilo toliko greska, propusta, ali tada nije bilo elektronike koliko danas, vise se pitao vozac zato je osvoji Valentino. 2007 je imao los motor, ocajne uzasne gume, i protivnika koji je bio na druge gume, imao azdaju na pravcu i elektroniku sa kojom je mogao da ranije daje gas iz krivine. Inace....odgovorno tvrdim da Casey ne bi gledao titulu te godine da je Valentino bio na Bridgestone.

                    Takodje odgovorno tvrdim da Casey nije rodjen da bude visestruki sampion, previse se zali place a malo resava.
                    Al 2007/08 uradio je neshto nemoguce. Ukrotio je Ducati i nije ga bilo strah da kad na ilazu iz krivine da puni gas i motor se zatrese da DODA JOS! Svi ostali su upravo oduzimali gas ali ne i on. Vjerovao je motoru i ukrotio ga.
                    [pic]http://img525.imageshack.us/img525/7776/80747749.gif[/pic]

                    Comment


                    • #55
                      Odg: Rosi i Jamaha se razlilaze - zvanicno potvrdjeno

                      Pa kao sto i rekoh, Yamaha je bila losa kad je Rossi dosao, al se vremenom popravila, plus njegove sposobnosti, i to je to.
                      A sto se tice Stoner ni ja ga ne vidim kao nekog velikog vozaca, mada svaka mu cast za onu sezonu, ali kao sto i ti kazes bilo je vise zahvaljujuci motoru, ali osim njega niko se nije dobro proveo na Ducatiu do sada.........
                      Valjda ce Rossi to promeniti.
                      P.S. Sta mislite da li ce Melandri ikad dobiti pravu sansu na nekom postenom motoru?

                      Comment


                      • #56
                        Odg: Rosi i Jamaha se razlilaze - zvanicno potvrdjeno

                        [quote author=nucle0 link=topic=2766.msg157280#msg157280 date=1282223971]
                        Pa kao sto i rekoh, Yamaha je bila losa kad je Rossi dosao, al se vremenom popravila, plus njegove sposobnosti, i to je to.
                        A sto se tice Stoner ni ja ga ne vidim kao nekog velikog vozaca, mada svaka mu cast za onu sezonu, ali kao sto i ti kazes bilo je vise zahvaljujuci motoru, ali osim njega niko se nije dobro proveo na Ducatiu do sada.........
                        Valjda ce Rossi to promeniti.
                        P.S. Sta mislite da li ce Melandri ikad dobiti pravu sansu na nekom postenom motoru?
                        [/quote]

                        Sve zavisi, vidis o tome sam htio da pricam na forumu i mnogo je dobro pitanje, jako dobro.
                        Melandri je bio dobro krenuo, u bojama Gresini Honde a prije Ducatia izgledao je mocno al je napravio uzasnu gresku
                        i posao na Ducati, naravno sezona za zaborav i na kraju dobio angazovanje u Kawasakiu koji se raspao i tu vozaci gube kredibilitet. Recimo lijepo je poci za neke pare u neki tim ali ako nista ne uzmes ne pokazes se bilo to greskom motora ili tebe to nikog ne zanima, ljude zanimaju rezultati i naravno sponzori. Melandri je proveo dvije sezone za zaborav, iskocio iz ritma vratio se opeth dje je bio i stagnacija u napredku. 3 sezone na 3 razlicite masine, na nijednu se nisi navikao dovoljno, niti je sam razvijao losi rezultati su neminovni. Zasto sve ovo pisem?
                        Sad je jos vece pitanje za svaki tim dal ako ga dovedu, oce li davati dobre rezultate, je li se istrosio na razne masine, i sl?
                        Zbog ovog pretpostavljam da oce al ako neko odluci da rizikuje sa njim kao recimo Honda sa De Punietom.

                        Ono sto me iznenadilo jeste da je De Puniet dobio angazovanje i ne samo to nego od covjeka koji je brojio preko 45 padova u sezoni poceo ozbiljno da se bori na toj Hondi. U pojedinim trenutcima izgleda bolje nego Dovi. Mora da je privukao spoznore li neshto jer on podium za jednu sezonu nije uzeo, Toni Elias jeste i Toni Elijasa nogiraju. Ogroman paradox u karavanu u kojem se samo broje rezultati, al ovaj covjek je poceo da ih daje odjednom.
                        [pic]http://img525.imageshack.us/img525/7776/80747749.gif[/pic]

                        Comment


                        • #57
                          Odg: Rosi i Jamaha se razlilaze - zvanicno potvrdjeno

                          [quote author=Lorenzo-fan link=topic=2766. pretehhmsg157257#msg157257 date=1282217099]
                          Ja Stonera cenim kao vozaca, ali nepriznajem onu njegovu titulu zbog guma i motora
                          [/quote]

                          Malo ko mu je priznaje $8#a

                          Al ja jako realno gledam na njegovu titulu. Preciozi I Lorris Capirrosi su razvili taj motor, al ni Loris ni niko drugi nije umio
                          da vozi tu masinu, a on jeste. I napravio od nje sampionsku masinu.
                          Njegovi ulasci u krivinu su fenomenalni a davanje gasa ranije nego iko ga je ucinilo ozbiljnim vozacem te sezone.
                          Yamaha je pogrijesila nisu slusali Rossia 2006 a Furosava se povukao bio sa svoje pozicije i to je rezultiralo da Casey bude bolji te sezone.
                          [pic]http://img525.imageshack.us/img525/7776/80747749.gif[/pic]

                          Comment


                          • #58
                            Odg: Rosi i Jamaha se razlilaze - zvanicno potvrdjeno

                            [quote author=L. Lawliet link=topic=2766.msg157290#msg157290 date=1282224933]
                            [quote author=nucle0 link=topic=2766.msg157280#msg157280 date=1282223971]
                            Sve zavisi, vidis o tome sam htio da pricam na forumu i mnogo je dobro pitanje, jako dobro.
                            Melandri je bio dobro krenuo, u bojama Gresini Honde a prije Ducatia izgledao je mocno al je napravio uzasnu gresku ...
                            [/quote]

                            To za Eliasa mi je potpuno neverovatno, ali makar ce osvojiti Moto2 i prirediti zanimljive trke.
                            Izgleda da timovi u MotoGP bas slabo stoje s parama, kad oni moraju da uzimaju vozace poput Talmacsia, to je bilo prosle sezone, ili ove sezone Espargara, sve zbog sponzora, a ne obracaju paznju na kvalitet. Isto vazi i za Miku Kallia, koji nista nije pokazao za 3 godine.
                            I jos jedno pitanje: Vidim da svi misle da je dobra odluka prelazak na 1000cc od 2012, kako ce to uticati na sampionat?




                            Admin Message
                            Druze, kada citiras, citiraj samo post na koji odgovaras.

                            Comment


                            • #59
                              Odg: Rosi i Jamaha se razlilaze - zvanicno potvrdjeno

                              Odgovor cu postaviti na temu MotoGP
                              [pic]http://img525.imageshack.us/img525/7776/80747749.gif[/pic]

                              Comment


                              • #60
                                Odg: Rosi i Jamaha se razlilaze - zvanicno potvrdjeno

                                Korektno od strane moderatora, svaka čast... :8-[/
                                A što se tiče Stonera ja mu skidam kapu kad je ukrotio onaj sirovi dukati kao i za sva proklizavanja na stazama po čitavom svetu...

                                Comment

                                Working...
                                X