Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pariz 2018.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Vladan View Post
    I dalje bih se prije kladio na Cunga i Corica nego na Zvereva. Jednostavno imaju bolji balans, bolju defanzivu, bolje kretanje.

    Ipak steta sto su povrede ubile Kokinakisa, izgledao je kao najbolji od svih njih.
    Pa i Chung ima ogromne probleme sa povredama, a Borna s tim forhendom moze da sanja o no.1. Ima jos neke mlade a odlicne igrace, onaj Kinez Wu je bas dobar, isto i Spanac Nikola Kuhn. Od ove trenutne mladice, De Minaur je strasan borac ali veoma limitiran igrac sto se tehnike tice, Sapovalov mi je neuskladljiv previse, a BH i retern su mu bas velike rupe, Tiafoe nista i on limitiran, jedino Cicipas i Zverev izgledaju najbolje od svih. E sad nikad nije iskljucena mogucnost da neko proigra kasnije, ali za sada su mi Sale i Cicipas ispred svih.
    OVAKO

    Comment


    • A onaj mali Kanadjanin AA?

      Comment


      • Njegov problem je sto postoje mnogo bolji igraci koji su stariji 10-16 godina od njega, i dok oni ne padnu on ce i dalje biti gori od njih, to je barem jasno. I onda imas situaicju da ni njegova generacija nece sjedjeti skrstenih ruku, i da ce se u narednih 3-4 godine pojaviti novi igraci, boljih fizikalija mozda, mozda jaceg servisa, mozda jace glave, mozda mnogo boljeg kretanja. Ovo bi trebalo da je njegovo vrijeme, ali jednostavno nije. Sta ako se Marej vrati na iole pristojan nivo, moze li on da bude bolji od njega? Ne moze, moze li da bude bolji od Vavrinke, ne moze naravno. Na sljaci imas Tima koji ja fizicki jedan od najspremnijih igraca ikad, koji ce biti na ovom fizickom nivou ko zna jos koliko vremena, Dimitrov koji je talentovaniji od njega, Raonic koji ima samo 27 godina, Cilic i Nisikori koji su tu jos 4-5 godina, je li on bolji od njih da ih stalno pobjedjuje? Nije. On je taj nivo,pola-pola u najavi, a za sada 90% gubi na Slemovima i od tih pola-pola. Coric 21 godina, Kacanov 22, Edmund ce tek sad 24, Cicipas mladji od njega, Medvedev 22 godine, Sapovalov sad vec osjetno mladji, Cung 22 godine, De Minaur jos nema 20, svi ce oni da napreduju i traze svoju sansu. Ali zajednicko za sve njih je da ne mogu nista velikoj trojci, a ni Mareju, Vavrinki i Del Potru ako su spremi. Jaz je ogroman, Zverev zivi za tenis i to je vise nego jasno, problem je sto on osjeca da bi trebao da bude tu, da bi trebao da bude u rangu sa najboljima, ali jednostavno nije. Cak nije ni blizu. Najboljima je mnogo veci problem veteran Anderson od njega.
        sigpic

        Comment


        • Znaci svi ce da napreduju, a Zverev ce da sedi skrstenih ruku
          jasno mi je da ga ne volis, ali budi malo realan
          http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

          Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

          sigpic

          Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
          with experience.

          Comment


          • Zverev je poznat po tome da se raspada nicim izazvan.. tako da te povrede koje nastaju iznenada tokom meca su kod njega veoma sumnjive..

            Glava se ne stice radom.. ili je imas ili nemas, jedino sto mozes je da je donekle nadogradis..
            --ZA GOSPODINA GOVEDARICU OD NJEGOVOG VERNOG SK FAN KLEBA--

            https://ibb.co/cD1Xnq

            Comment


            • Nope, Zverevu je ovo maksimum, ja sam ubijedjen da on ne moze da bude bolji od ovoga, jer njegovo kretanje ne moze da bude bolje od trenutnog. I on ima te limite sa kretanjem o kojima ja pricam tri godine vec. Ko je vidio Slem velikana od dva metra? Marej je visok 190 i ima zesci hendikep u odnosu na Djokovica, Federera i Nadala, ima i jacu gradju iako zaista izvrsno pokrivanje terena, ali istorija je neumoljiva, 185 je idealna visina za tenis. Ona nas je to naucila i uci od kad postoji tenis.
              sigpic

              Comment


              • Originally posted by Vladan View Post
                Nope, Zverevu je ovo maksimum, ja sam ubijedjen da on ne moze da bude bolji od ovoga, jer njegovo kretanje ne moze da bude bolje od trenutnog. I on ima te limite sa kretanjem o kojima ja pricam tri godine vec. Ko je vidio Slem velikana od dva metra? Marej je visok 190 i ima zesci hendikep u odnosu na Djokovica, Federera i Nadala, ima i jacu gradju iako zaista izvrsno pokrivanje terena, ali istorija je neumoljiva, 185 je idealna visina za tenis. Ona nas je to naucila i uci od kad postoji tenis.
                Nerealan si, ali to je klasika kod tebe, kad nekog ne volis, ne mozes objektivno da sagledas situaciju.
                http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                sigpic

                Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                with experience.

                Comment


                • Dimitrov nije od mene talentovaniji a ne od Zvereva.
                  Sve si nabrojao a on sa sve te igrace ima pozitivan h2h, sa Andersonom ima 3000000-0, mislim da i sa Raonica ima pozitivan h2h itd itd. Cicipas je godinu dana mladji od Saleta a Sale je vec sa njegovim godinama dostigao stvari sto Stefanos nije ni bio blizu da ostvari. Jos da spomnemo da Zverev ima vec 3 Mastersa i to je dva od ta tri osvoijo tako sto je dobio Feda i Novaka u finalima. Mislim da se previse trazi od Zvereva a on je bas mlad, evo sad je poceo raditi s Lendlom, da ostavimo da izguraju jedne pripreme zajedno i da vidimo poboljsanja u igri koji ce mu doneti. Jbg ne mogu svi biti Rafael Nadal i da osvajaju Slemove sa 19 godina.
                  OVAKO

                  Comment


                  • Зверев је задовољан, зарадио за златан ланац и даље га ништа не занима...
                    sigpic

                    Comment


                    • Originally posted by Stefan-kobe View Post
                      Dimitrov nije od mene talentovaniji a ne od Zvereva.
                      Sve si nabrojao a on sa sve te igrace ima pozitivan h2h, sa Andersonom ima 3000000-0, mislim da i sa Raonica ima pozitivan h2h itd itd. Cicipas je godinu dana mladji od Saleta a Sale je vec sa njegovim godinama dostigao stvari sto Stefanos nije ni bio blizu da ostvari. Jos da spomnemo da Zverev ima vec 3 Mastersa i to je dva od ta tri osvoijo tako sto je dobio Feda i Novaka u finalima. Mislim da se previse trazi od Zvereva a on je bas mlad, evo sad je poceo raditi s Lendlom, da ostavimo da izguraju jedne pripreme zajedno i da vidimo poboljsanja u igri koji ce mu doneti. Jbg ne mogu svi biti Rafael Nadal i da osvajaju Slemove sa 19 godina.
                      Ma pusti ih Stefane, vec 10 godina nema mlade generacije i sad se pojavio neko, ali njima je propalitet jer jos uvek nema slem, ali su zato Dimitrov, Raonic i ostali pripadnici izgubljene generacije buducnost tenisa, jer oni ce da napreduju, a Zverev ce da nazaduje
                      http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                      Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                      sigpic

                      Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                      with experience.

                      Comment


                      • Originally posted by Vladan View Post
                        Nope, Zverevu je ovo maksimum, ja sam ubijedjen da on ne moze da bude bolji od ovoga, jer njegovo kretanje ne moze da bude bolje od trenutnog. I on ima te limite sa kretanjem o kojima ja pricam tri godine vec. Ko je vidio Slem velikana od dva metra? Marej je visok 190 i ima zesci hendikep u odnosu na Djokovica, Federera i Nadala, ima i jacu gradju iako zaista izvrsno pokrivanje terena, ali istorija je neumoljiva, 185 je idealna visina za tenis. Ona nas je to naucila i uci od kad postoji tenis.
                        Murrayu je hendikep jako los forhend u odnosu na tu trojku. Pa Djokovic je 188. Nemoj reci da dva cm prave razliku.

                        Ali slazem se da ce Zverevu visina i gradja biti veliki problem. Ne vidim kako kretanje moze popraviti.

                        Comment


                        • Nema Zverev lose kretanje, ima los footwork sto je sasvim nesto drugo..Izuzetno je brz za njegovu visinu. Vrv je visina i hendikep. Sto mu daje na servisu to mu oduzima negde drugde.. Za mene njegov najveci hendikep je glava. On ovakvu snaznu igru sa bejzlajna mora da isprati izuzetno stabilnom psihom.. tu mu Lendl nece pomoci.. on je mogao sa Marejem da uradi nesto zato sto je skot vec bio formirana i zrela licnos, sa par gs finala.. ovaj ne zna de tera..
                          --ZA GOSPODINA GOVEDARICU OD NJEGOVOG VERNOG SK FAN KLEBA--

                          https://ibb.co/cD1Xnq

                          Comment


                          • Previsok je Zverev da bi bio nivo pa cak i Mareja,iako moze dostici njegove uspehe zbog konkurencije

                            Ova mladja garda tenisera svi po 2m imaju,sve na isti kalup,jak servis i Fh,dosadno za gledanje

                            Zverev jos i najkompletniju igru ima,ali ima 5cm viska pa to ti je
                            U tenisu nije bio nijedan dvometras prvi teniser sveta,najvisi su bili 190 i nesto,jednostavno usmotanis se pokreti su ti sporiji,a opasnost od povreda veca

                            Borna mi od svih njih deluje jos i najbolje,ali zelen je jos uvek,nekonstantan

                            Chung mi je isto delovao strasno dobro,ali i njega povrede ubise

                            Comment


                            • Cuj Dimitrov nije talentovan. Kod njega je talenat najmanji problem. Zverev je 1.98m, isto kao i Del Potro. Setimo se sta je Delpo radio pre povrede, pogotovo 2009. To je bio dosta bolji tenis od ovoga sto igra Zverev. Posle toga je imao dobre sezone, ali su ga povrede uvek mucile. Tako da, po meni, Zverev je blizu svog maksimuma. On ce verovatno da ima bolju karijeru od Delpa, ali pre svega zbog konkurencije, i eto, verujem da ce telo ipak malo vise da mu izdrzi.

                              Uzeo je Zverev 3 mastersa, ali kako? U prvom finalu je imao srece da ima ocajnog Novaka, i da odmah razbije psihicku barijeru. U drugom je imao povredjenog Rogera. Takodje ima 2 mastersa na sljaci, a Tim nema nijedan, sto isto nije skroz fer. Jednostavno je na ta dva mastersa imao srece da izbegne Nadala pre finala, jer sumnjam da bi mogao da pobedu Rafu na sljaci kao sto je Tim ispevao.

                              Comment


                              • Federer 185
                                Nadal 185
                                Sampras 185
                                Djokovic 188
                                Emerson 183
                                Lejver 173
                                Borg 180
                                Tilden 187
                                Lendl 187
                                Agasi 180
                                Mekenro 180
                                Vilander 182
                                Edberg 188
                                Beker 190
                                Badz 186
                                Peri 183

                                Imamo dva uljeza samo, Lejvera i Bekera, jedan je prenizak za prosjek, drugi previsok. Istorija je neumoljiva kao sto rekoh. Ne psotoji teniski multi Slem sampion od dva metra. Postoji samo jedan od 190. Vjerovatno nikad nece ni postojati velikan dvometras.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X