Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pariz 2018.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ma, mislio sam u okrsaju sa Novakom. Ali toga filma necemo gledati, naravno Sa Agasijem je on bio young gun, tek se laktao za svoje mjesto pod suncem..

    Olja, rekao sam "skoro". Nisam ih prebrojao, zaista, ali znam da procijenim da su neuporedivo jaci decibeli kad Novak napravi kiks.
    Last edited by Joker; 04-11-18, 10:55.

    Comment


    • Originally posted by Joker View Post
      Ma, mislio sam u okrsaju sa Novakom. Ali toga filma necemo gledati, naravno Sa Agasijem je on bio young gun, tek se laktao za svoje mjesto pod suncem..
      Bas se vidi koliko ne znas, nije on bio young gun nego neko ko vlada tenisom a Agasi je bio pred penzijom, jos Amerikanac, jos USO
      http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

      Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

      sigpic

      Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
      with experience.

      Comment


      • Brao, 2005-a, imao vec 24 god i dobar niz slemova.. ali igrali su oni USO i 4 godine ranije...

        Alooo, kome ti da nista ne zna?? Skalaj malo sa otrovom, vjestice!

        Comment


        • Originally posted by miloolja View Post
          Ali za bl... U trecem setu kod rezultata 4:4 na Rodzerov servis Novak imao 2 vezane bl lopte i oke Fed je servirao odlicno da Novak nista nije tu mogao (na 40:40 se iznervirao zbog riterna i tresnuo reket).

          I onda od 40:40 pravi dve totalno nepotrebne greske, 2 fh salje u aut sa puno spina, prvi pogotovu. A u oba ta poena je odlicno usao, jos bolje pre toga vratio servise...i onda 2 ue...
          E to mu se desavalo vise puta posle izjednacenja, verovatno iznerviran ukazanim prilikama, a neiskoriscenim, nevracenim servisima... i to me je izludjivalo.
          I posle tih 5:4 bas sam strepela kada je servirao...
          Vidis, ja mislim da je na onoj BL kad se iznervirao imao sansi. On je Federerove 1. servise u T te dubine vracao citavo vrijeme meca. Zato se i iznervirao.

          Dvije greske koje su uslijedile sam pripisao Novakovom nedostatku zelje za pobjedom. Ako se nesto moze zamjeriti Novaku, to je da pritisak na Federera nije bio konstantan. Poslije propustenih prilika bi pritisak padao. Najgori pad je bio u 12. gemu 2. seta. Tada je dzabe dao svoj servi. Inace, to nije vazilo u TB-ovima. U TB-ima su Novakov intenzitet i fokus bili besprekorni. TB cesto odluci sreca. U prvom TB je ona bila na Federerovoj strani, ali to nije dekuraziralo Novaka, njegov fokus je presudio. U drugom je sreca bila na Novakovoj strani i sve je islo lako.

          Federer je cijelo vrijeme igrao na maksimumu. (red lining) I to uspjesno. 54 vinera 52 neiznudjene. Kad igras tako ima grubih promasaja. A Novak nije igra na maksim. Gotovo je igra bez BH paralele. Nije bio siguran u nju. Rodzer je dobio vise poena BH parelelom nego Novak. Rodzer je imao efikasnost 63.6%. Tj. 63.6% poena koje je on odluci je odlucio u svoju korist. (To je za Federera nisko. On obicno ima 70%. To je znak da je igrao na maksimumu) A Novak je imao 71.4%.
          Last edited by NI; 04-11-18, 11:11.

          Comment


          • Opsta zabluda(bar za one koji ne znaju da gledaju tenis na pravi nacin) je ta da Federeru ne odovara ili "manje odgovara" spora, srednje-spora podloga nego Djokovicu.. Istina je medjutim ta da je Djokovic bolji teiser na takvoj podlozi. Na takvoj podlozi i Novak i Federer bi imali apsolutno isti % pobeda protiv ostatka tura (valjda postoji takva statistiva - Fed do svoje 31e i Fed isto do svoje 31e).. Federerov problem je taj sto je inferiorniji u odnosu na Djokovica i donekle od Nadala (bar onog pre 2014e) i samo je od njih gubio u zavrsnicama tih "sporijih" bitnih turnira..
            Last edited by Fića; 04-11-18, 11:07.
            --ZA GOSPODINA GOVEDARICU OD NJEGOVOG VERNOG SK FAN KLEBA--

            https://ibb.co/cD1Xnq

            Comment


            • Originally posted by Joker View Post
              Brao, 2005-a, imao vec 24 god i dobar niz slemova.. ali igrali su oni USO i 4 godine ranije...

              Alooo, kome ti da nista ne zna?? Skalaj malo, vjestice!
              vidim, gugl je radio
              pa ja pricam o 2005., jer je to preslikana situacija
              kao i o 2004., kad je duvao onaj ludacki vetar, izgleda da ti to promaklo
              http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

              Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

              sigpic

              Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
              with experience.

              Comment


              • Sta mislite Rogerovci gde Fed ima najbolje sanse da dobije Novaka? Na kom turniru i zasto?

                Ja mislim da bi ga dobio na slamu mora uzeti prvi set i zavrsiti u 3 ili 4 kratka seta, budu li setovi trajali kao sinoc sanse mu se drasticno smanjuju.
                Takodje bude li neizvesno postoji mogucnost raspada kao sinoc kada mu je bukvalno na tacni servirao pobedu.
                Izgubi li prvi set, ne znam kako bi mogao do pobede s obzirom na to koliko monstruoznu statistiku ima Novak posle osvojenog prvog seta.


                U dva seta je druga prica, pogotovo ako dobro servira.

                Istini za volju, bez obzira na poraz, smatram da je Roger izvukao vise iz sinocnjeg meca. Sama cinjenica da je bio toliko blizu pobede, da je bio i vise nego ravnopravan moze uticati na njihove naredne susrete.
                Last edited by Indigo; 04-11-18, 11:11.
                There's something wrong with me chemically
                Something wrong with me inherently
                The wrong mix in the wrong genes
                I reached the wrong ends by the wrong means
                It was the wrong plan
                In the wrong hands
                With the wrong theory for the wrong man
                The wrong lies, on the wrong vibes
                The wrong questions with the wrong replies

                Comment


                • Originally posted by bojanaBG View Post
                  5.aj se kladimo da hoce, ne samo da ce biti ravnopravan nego ce ga i pobediti...

                  Mec je bio na 1,2 lopte i ono sto je presudilo je trenutno samopouzdanje, jer je kod Djokovica na maksimumu a Roger je dosao na turnir da nadje formu, iako je osvojio Bazel prosle nedelje. A da ne pricam da je podloga savrsena za Djokovica, a mnogo manje odgovara Rogeru...
                  Ukratko, teracemo se mi jos
                  Navijacki razgovori.

                  Da, mec je odlucilo par lopti. Ali je Federer startovao sa 2:0 u kljucnim loptama. Toliko mu je donijela sreca. Tjeracemo se jos, ali ce Federer biti respektibilni drugi.

                  Comment


                  • Originally posted by Indigo View Post
                    Sta mislite Rogerovci gde Fed ima najbolje sanse da dobije Novaka? Na kom turniru i zasto?

                    Ja mislim da bi ga dobio na slamu mora uzeti prvi set i zavrsiti u 3 ili 4 kratka seta, budu li setovi trajali kao sinoc sanse mu se drasticno smanjuju.
                    Takodje bude li neizvesno postoji mogucnost raspada kao sinoc kada mu je bukvalno na tacni servirao pobedu.

                    U dva seta je druga prica, pogotovo ako dobro servira.

                    Istini za volju, bez obzira na poraz, smatram da je Roger izvukao vise iz sinocnjeg meca. Sama cinjenica da je bio toliko blizu pobede, da je bio i vise nego ravnopravan moze uticati na njihove naredne susrete.
                    Pa ako pricamo o slemu AO i W, nema neke velike mudrosti
                    a sto se tice mastersa, IW, Sinsinati i Sangaj
                    http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                    Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                    sigpic

                    Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                    with experience.

                    Comment


                    • Originally posted by Fića View Post
                      Opsta zabluda(bar za one koji ne znaju da gledaju tenis na pravi nacin) je ta da Federeru ne odovara ili "manje odgovara" spora, srednje-spora podloga nego Djokovicu..
                      Niko nije bolje iskoristio homogenizaciju podloga nego Federer. Stravican niz osvojenih slemova se njemu jednostavno "desio" tih godina, jer specijalisti vise nisu imali primat na svojim omiljenim podlogama, vec se otvorio prostor za all-roundere, poput njega.

                      Comment


                      • Originally posted by NI View Post
                        Navijacki razgovori.

                        Da, mec je odlucilo par lopti. Ali je Federer startovao sa 2:0 u kljucnim loptama. Toliko mu je donijela sreca. Tjeracemo se jos, ali ce Federer biti respektibilni drugi.
                        U godinama u kojim je Roger, nije ni normalno da on stalno bude ispred Djokovica, ali ako mu uzme jedan masters, a posebno slem, on je mnogo uradio.
                        http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                        Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                        sigpic

                        Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                        with experience.

                        Comment


                        • Originally posted by bojanaBG View Post
                          vidim, gugl je radio
                          Nije google, no pogledah njihov h2h sa atp stranice.. Nemam ja, Boki, bas sve te podatke hronoloski u glavi, prvenstveno jer nikad nisam bio njegov navijac. Lendl, Sampras, pa Novak. To je to..

                          Comment


                          • Originally posted by Joker View Post
                            Nije google, no pogledah njihov h2h sa atp stranice.. Nemam ja, Boki, bas sve te podatke hronoloski u glavi, prvenstveno jer nikad nisam bio njegov navijac. Lendl, Sampras, pa Novak. To je to..
                            pa dobro, to je gugl
                            http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                            Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                            sigpic

                            Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                            with experience.

                            Comment


                            • E bre Dzokeru "skoro"...nije sija nego vrat. Nego ovi njegovj su bili uglavnom dole, blize mikrofonima, pa su bucniji, sirotinja je zna se, gore po golubarnicina, vidis snimak onaj visoko gore kako jeci.

                              I pripazi malo na recnik, pogotovu prema zenskim clanicama.
                              Kazi ti njoj da nema pojma
                              sigpic

                              Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                              But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                              Comment


                              • ali kakvi refleksi za nekog ko je u penziji vec 10 godina

                                http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                                Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                                sigpic

                                Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                                with experience.

                                Comment

                                Working...
                                X