Announcement

Collapse
No announcement yet.

NBA regular season 18/19 (vesti, diskusije...)

Collapse
This topic is closed.
X
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    http://sportklub.rs/Kosarka/NBA/a256...oznatljiv.html

    Kanadski tim je kontrolisao jedan od derbija istočne konferencije i, ne računajući uvodni deo igre, bio u vođstvu sve vreme.

    Već u drugoj deonici Toronto je otišao na dvocifrenu prednost, koju Fila sve do poslednjih trenutaka utakmice, kada je pobednik bio rešen, nije uspela da spusti na jednocifreni minus.

    Sredinom treće četvrtine viđena je i najveća razlika, kada je Toronto serijom 11:0 otišao na maksimalnih +26 (94:68).

    Najbolji u pobedničkom timu bio je Kavaj Lenard sa 31 poenom, sedam skokova i četiri ukradene lopte. Jonas Valančijunas je imao 23 poena, Kajl Lauri 20 poena i 12 asistencija, Serž Ibaka 16 poena i osam skokova, a Paskal Sijakam 15 poena i isto toliko uhvaćenih lopti.

    Kod File, Džoel Embid je prikazao sjajnu partiju sa 31 poenom i 11 skokova, 15 poena je dodao Robert Kovington, a 13 Džej Džej Redik, a Ben Simons je ostvario 11 poena, osam skokova, 10 asistencija, ali i čak 11 izgubljenih lopti.

    Dario Šarić je meč završio sa osam poena i pet skokova.

    Reptorsi su sada drugi na Istoku sa 7-1. Siksersi su sedmi sa 4-4.

    Novu pobedu, treću u nizu, ostvarili su Boston Seltiksi, koji su u TD gardenu bili bolji od Detroit Pistonsa u neizvesnoj završnici 108:105.

    Seltikse je do trijumfa vodio sjajni Kajri Irving sa 31 poenom, pet skokova i isto toliko asistencija. Pratili su ga Džejson Tejtum sa 16 poena, Markus Moris sa 15 poena i devet skokova i Džejlen Braun sa 14 poena.

    Za Pistonse je ponovo odličan bio Blejk Grifin sa 24 poena i 15 skokova. Andre Dramond je dodao 17 poena i 12 skokova, a Redži Bulok je ubacio 16 poena, a Iš Smit 13.

    Boston je bio u vođstvu gotovo ceo meč, a na prvu osetniju razliku otišao je pred kraj treće deonice (81:67). Detroit se u poslednjoj u potpunosti vratio u život, prišao na minus 1, ali je u penal završnici domaći sastav imao više koncentracije i na kraju slavio.

    Boston sad ima skor 5-2 i zauzima treće mesto na Istoku, dok je Detroit sa 4-2 četvrti.
    Povezano

    Nova pobeda Kingsa, Bjelica ponovo sjajan

    Hjuston Rokitsi deluju neprepoznatljivo od starta ove sezone pošto su doživeli četvrti poraz u nizu, a peti u prvih šest mečeva. Bolji od prošlosezonskih finalista Zapada bili su Portland Trejlblejzersi ubedljivim rezultatom 104:85.

    Blejzersi su sve vreme diktirali tempo u Teksasu, a ključni trenuci viđeni su u trećoj deonici, kad se igra Raketa u potpunosti raspala, što su gosti iskoristili i kroz nekoliko manjih serija stekli maksimalnih 28 poena prednosti.

    Portland su do pobede vodili Demijan Lilard sa 22 poena i sedam asistencija, Jusuf Nurkić sa 22 poena i 10 skokova i Si Džej Mekolum sa 19 poena.

    Kod Rokitsa, u izostanku Džejmsa Hardena, Kris Pol je imao 17 poena i devet asistencija, Klint Kapela je ostvario 14 poena i isto toliko skokova, a Erik Gordon 12 poena. Karmelo Entoni je imao osam poena i četiri skoka za 31 minut na parketu.

    Ekipa Majka Dantonija sada je 14. na tabeli Zapada sa 1-5, dok je Portland treći sa 5-2.

    Memfis Grizlisi su zahvaljujući sjajnoj igri u trećoj četvrtini, kada su serijom 13:0 otišli na plus 18, ostvarili pobedu nad Vašington Vizardsima 107:95.

    Memfis su do trijumfa vodili Garet Templ sa 20 poena i Majk Konli i Mark Gasol sa po 19.

    Kod Vašingtona, Džon Vol je ubacio 22 poena, Bredli Bil 17, a Oto Porter junior 15.

    Grizlisi su sada sedmi na Zapadu sa 4-2, dok je Vašington zajedno sa Kavalirsima najlošija ekipa Istoka sa 1-6.
    Сутра брзо долази - треба човек постати
    Нестали су кодекси, остали су комплекси
    Победе су порази, а исходи су потресни!

    Comment


    • #92
      Hjuston na startu u ozbiljnom kanalu. Samo jedan trijumf iz 5 ogleda nikako ne zadovoljava visoke apetite u Tojota Centru.
      Jesu igrali bez najveće zvezde Brade ali to ih ne amnestira od sramnog izdanja protiv Blejzersa.
      Nijednom ne voditi na domaćem terenu, u jednom momentu zaostajati i 28 razlike, govori da nešto krupno ne štima kod Raketa.
      U derbiju večeri u Kanadi domaći Toronto neočekivano lako preslišao Filu. Kawai predstavlja ozbiljnu snagu Reptorsa. I sada mi jiš više žao odlazak iz mojih Sparsa.

      Comment


      • #93
        Originally posted by Reise View Post
        Biće klanja za MIP ove sezone, Levert i Siakam najozbiljniji kandidati.
        Zaboravio si Richardsona i Cauley Steina.

        Comment


        • #94
          Najmladji MVP, proklete povrede

          https://youtu.be/qV09ywqrSfY

          Послато са SM-G955F уз помоћ Тапатока
          Hated, adored never ignored

          MUFC

          Comment


          • #95
            Kako mi je drago sto je ubacio petobanku
            DALE 1992-2020
            NIKAD ZABORAVLJEN

            Comment


            • #96
              Čudi me da Lakersi nisi i ovu utakmicu izgubili 1-2 razlike.
              UEFA Champions League (13) - RECORD, La Liga (34) – RECORD, Copa del Rey (19), Supercopa de España (11).

              Comment


              • #97
                Originally posted by Tarantula View Post
                Čudi me da Lakersi nisi i ovu utakmicu izgubili 1-2 razlike.
                Trudili su se ali eto, Metjuz se ukazao

                Послато са SM-G955F уз помоћ Тапатока
                Hated, adored never ignored

                MUFC

                Comment


                • #98
                  Radovao sam se Dzeksonu, ali veliki zajeb iz danasnje perspektive sto Foksa nisu pokupili sa cetvrte pozicije. Suficit krila, a deficit pleja. Dzekson ne zna gde udara ove sezone, mada ni ovaj dvojac iz Hjustona nije daleko od njega.

                  Treba sacekati jos mesec-dva, svidja mi se sto Okobo ima pristojne partije. Cim se Mikalu napravi prostor dogodine, ocekujem i od njega bolje partije.

                  Comment


                  • #99
                    Originally posted by Miki28 View Post
                    WCS si zaboravio?
                    Originally posted by Scouser View Post
                    Zaboravio si Richardsona i Cauley Steina.
                    WCS-a bi ubacio u listu sa ostalim kandidatima za MIP-a, ali Ričardsona ne bih. Ipak mi on nije tolika nepoznanica. Defanzivni specijalista od kojeg Majami pokušava da napravi nešto mnogo više od toga, ali ne vjerujem da će uspjeti.

                    Drago mi je što Bjelica pruža ovakve partije. Dobija mnogo više prostora nego što bi dobio da je ostao u Minesoti ili otišao u Filu. Pravi potez je napravio kad je uzeo više para i uz to više minuta. Ne znam koliko je održivo ovo što rade Kingsi u surovom zapadu, ali Bjelica dokazuje da je odličan igrač i za NBA standarde. Sa njegovim skill-setom su ođe svi upoznati valjda. Kingsi ako oće, mogu i da ga trejduju, jer je ovo opet mizeran ugovor. Mnogo bi pomogao nekom timu koji se bori za PO.
                    sigpic

                    Comment


                    • Originally posted by Ricma View Post
                      Radovao sam se Dzeksonu, ali veliki zajeb iz danasnje perspektive sto Foksa nisu pokupili sa cetvrte pozicije. Suficit krila, a deficit pleja. Dzekson ne zna gde udara ove sezone, mada ni ovaj dvojac iz Hjustona nije daleko od njega.

                      Treba sacekati jos mesec-dva, svidja mi se sto Okobo ima pristojne partije. Cim se Mikalu napravi prostor dogodine, ocekujem i od njega bolje partije.
                      Jackson taman tako, ne zna dje bije. Uzasno ma sta lici. Bas sramno da nije radio na svojoj igri jer se vidjelo i u predsezoni da nista novo nije ubacio a da su procenti jos gori i gori. Pocetak sezone isto u tom ritmu.

                      Da sam na mjestu Kokoskova, klupa na neko vrijeme

                      Послато са SM-G955F уз помоћ Тапатока
                      Hated, adored never ignored

                      MUFC

                      Comment


                      • Foks mašinerija. Nikad nisam ni sumnjao u njega. Još od koledž dana sam govorio da će biti bolji od Lonza.
                        sigpic

                        Comment



                        • Hild napokon konstatno igra dobro, u bandwagonu sam jos od koledz dana.
                          Kingsi bas igraju vrhunsku odbranu.

                          Comment


                          • Kingsi su skorz drugačiji u odnosu na prošlu sezonu. Foks, WCS i Hild se vratili kao mnogo bolji i duplo spremniji igrači. Djeluju kao pravi tim, imaju dobar protok lopte u napadu. Foks primarni ball handler, Hild sekondarni, baš veliki napredak u tom segmentu za Hilda i Bjelica i Šampert nesebični igrači kojima ta uloga nije strana. Fino se to uklopilo. Igraju zanimljiv meč protiv Milvokija u nedelju za nas prihvatljivo vrijeme, moglo bi se to ispratiti.
                            sigpic

                            Comment


                            • Originally posted by Reise View Post
                              Kingsi su skorz drugačiji u odnosu na prošlu sezonu. Foks, WCS i Hild se vratili kao mnogo bolji i duplo spremniji igrači. Djeluju kao pravi tim, imaju dobar protok lopte u napadu. Foks primarni ball handler, Hild sekondarni, baš veliki napredak u tom segmentu za Hilda i Bjelica i Šampert nesebični igrači kojima ta uloga nije strana. Fino se to uklopilo. Igraju zanimljiv meč protiv Milvokija u nedelju za nas prihvatljivo vrijeme, moglo bi se to ispratiti.
                              E odlicno, nisam znao da igraju u tako dobrom terminu, do sad sam inace ispratio najvise gledao Kingse od svih ekipa.

                              Comment


                              • Foxu je samo šut bio upitan, a lepo je cepao trojčice u preseasonu, vidi se napredak, mada se bez obzira na loše procente i na koledžu i sad videlo da on ima baš školsku šutersku tehniku i pravilan izbačaj, te da će bar average šut doći kad tad do izražaja.

                                Što kaže Vivek, Hield je njihov Steph Curry, a igra vala Chavano brat za sve pare.
                                Videćemo šta će napraviti od Bagleya, mislim da bi on mogao da bude taj neki poslednji deo ove fine slagalice. Defanzivno, nisam ni sumnjao da će ovako dobro igrati, ipak je Joerger onolike godine proveo u Memphisu kao glavni asistent i defanzivni koordinator.
                                sigpic

                                “We have to change, from doubters, to believers, now.”
                                -Jürgen Klopp

                                Comment

                                Working...
                                X