Announcement

Collapse
No announcement yet.

NBA regular season 18/19 (vesti, diskusije...)

Collapse
This topic is closed.
X
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Mihajlo10 View Post
    Pa ko drugi da nosi Hjuston kad je covek sutnuo 64 puta na utakmici,od toga 25 slobodnih bacanja.Tacno je da je on jako talentovan napadacki kao Kobi,Kari,Durent, nekada Dzordan,Medzik,Bird,ali niko od njih nije silovao ovako loptu,saigraci mu sluze da uhvate njegove promasaje i ponovo mu daju loptu,da nema ovakvu zastitu sudija imao bi umesto 10, 20 izgubljenih lopti po mecu i umesto 50 imao bi 30 poena po mecu,nema sanse da bi on 90-ih mogao ovako da se zajebava i igra sam protiv svih.
    Svi najbolji skoreri u istoriji ove lige su morali da budu silovatelji i egomanijaci, sem Steph Currya koji je ionako jedinstven specimen i najbolji šuter u istoriji. Jordan nije silovao loptu, čovek imao 28 šuteva po meču one sezone kad je imao 37ppg, što je trenutno 4 šuta manje po meču nego što Harden uzima. Kobe je isto sličan primer. Pa ne desi se baš svake godine u ligi scorer od 35+ppg, poslednji put to bilo pre 13 godina. Reći da niko nije silovao loptu kao Harden je presmešno, pogotovo u ovoj eri košarke gde je protok lopte iole brži, pa samim tim Hardenove plejmejkerske sposobnosti i dolaze do izražaja, jer niko od ovih ''silovatelja'' nije imao prosek asistencija kao Harden, a da opet uspe da ti utrpa 36ppg. Pa uzmi pogledaj neki snimak mečeva Bullsa da vidiš kakav protok lopte su imali, to bila bre divota od igre, svaki drugi napad MJ stane u post i završava se izolacijom.

    Što se tiče zaštita kod sudija, to je poprilično kritičan faktor, s tim što će se svi složiti da su je uvek najbolji igrači imali, neko manje neko više, i to u zavisnosti od inteligencije igrača, pametniji igrači će uvek maksimalno iskoristiti suđenje i sam kriterijum, pa tako i Harden, ništa njega sudije ne vole više od nekog drugog igrača, e sad ako misliš suprotno, onda već zalazimo u reon teorija zavere.
    sigpic

    “We have to change, from doubters, to believers, now.”
    -Jürgen Klopp

    Comment


    • Nije teorija zavere nego cinjenica da je Harden najzasticeniji igrac u istoriji NBA lige,nista mu se ne svira,korake pravi kad god mu se cefne,dobija faul na pogled ka njemu.I naravno da mislim da niko nije bio ovakav silovatelj lopte,sem Brajanta u prvoj i zadnjoj svojoj sezoni.Dzordan jeste resavao u izolacijama ali nije stalno drzao loptu kod sebe kao Harden i Vestbruk sto rade,uvek su imali dobar ucinak u ekipi i Pipen i Kukoc,a i ostali su igrali dobru kosarku,nije svaku akciju Dzordan zavrsavao ali kad je bitno on je uzimao suteve jer je najbolji bio.

      Comment


      • Harden je u prajmu, najbolje godine.
        UEFA Champions League (13) - RECORD, La Liga (34) – RECORD, Copa del Rey (19), Supercopa de España (11).

        Comment


        • Ne moze Harden da se meri s Kobijem,Dzordanom,Karijem,covek jos nije igrao ni finale NBA lige,a ovi se naosvajali titula.On je statisticar poput Vestbruka.

          Comment


          • Originally posted by Mihajlo10 View Post
            Ne moze Harden da se meri s Kobijem,Dzordanom,Karijem,covek jos nije igrao ni finale NBA lige,a ovi se naosvajali titula.On je statisticar poput Vestbruka.
            Igrao je finale.

            Comment


            • Originally posted by Mihajlo10 View Post
              Ne moze Harden da se meri s Kobijem,Dzordanom,Karijem,covek jos nije igrao ni finale NBA lige,a ovi se naosvajali titula.On je statisticar poput Vestbruka.
              Igrao je 2012 mada je bio teski raspad ali nista novo od njega u PO. Kad je stani pani, nestane ko Hudink

              Послато са SM-G955F уз помоћ Тапатока
              Hated, adored never ignored

              MUFC

              Comment


              • Sjajan tripl dabl Vestbruka, bravo.

                Why not?

                Poslato sa ATU-L21 uz pomoć Tapatoka
                Originally posted by Casiraghi
                Al bar nauci me drugoj da se dam da tebi nevernoj budem Emre Can
                Originally posted by Casiraghi
                Ti nikad neces biti kao Joel Matip.

                https://www.youtube.com/watch?v=Gxj_G6ExBTE
                Originally posted by Casiraghi
                Srecan Mane svima koji slave.

                Comment


                • Harden statisticar

                  Niko ni ne tvrdi da je u rangu Kobija, ali treba mu odati priznanje za ovo sto cini sada i u poslednje dve sezone.

                  Comment


                  • Respect za brojke ali jednostavno nema to nesto u igri. Mozda to postovanje dobije kad nesto uradi u PO ali sada, jbg. Strasan igrac, napadac ali jednostavno ga ne volim gledati.



                    Послато са SM-G955F уз помоћ Тапатока
                    Hated, adored never ignored

                    MUFC

                    Comment


                    • Ja volim Hardena da gledam jer barata loptom kao Brajant,Dzordan ali covek ima takvu protekciju kod sudija da je to neverovatno,vrhunski je napadac ali bi morao da menja malo igru ako misli da osvoji nesto,nije normano da 48 minuta drzi loptu i igra sam protiv svih,umor ga stigne kad je najbitnije u plejofu a onda i sudije promene kriterijum,pocnu da mu sviraju ponesto i on se pogubi.

                      Comment


                      • Originally posted by Mihajlo10 View Post
                        Nije teorija zavere nego cinjenica da je Harden najzasticeniji igrac u istoriji NBA lige,nista mu se ne svira,korake pravi kad god mu se cefne,dobija faul na pogled ka njemu.I naravno da mislim da niko nije bio ovakav silovatelj lopte,sem Brajanta u prvoj i zadnjoj svojoj sezoni.Dzordan jeste resavao u izolacijama ali nije stalno drzao loptu kod sebe kao Harden i Vestbruk sto rade,uvek su imali dobar ucinak u ekipi i Pipen i Kukoc,a i ostali su igrali dobru kosarku,nije svaku akciju Dzordan zavrsavao ali kad je bitno on je uzimao suteve jer je najbolji bio.
                        Činjenica da je najzaštićeniji u istoriji, e pa moraćeš to malo da mi potkrepiš argumentima, a ne da pišeš kao da je to nekakav aksiom. Korake prave svi u ligi i to pravilo iako jasno definisano sa dozvoljenim prvim korakom pre driblinga i tim drugim kao gathering step-om, obično se loše tumači više od strane javnosti nego od strane sudija. To što Harden potpuno legalno iskorišćava maksimalno svoj step back je ništa drugo do čiste genijalnosti i može se reći evolucije igre. Treba se samo setiti Petea Maravicha kako je izmišljao poteze koje niko nije video, pa su mu u početku svirali traveling, pa kad su posle na usporenom gledali i pitali sudije zašto su svirali violation, sudija kaže da tako nešto nije video nikad, pa je smatrao da čovek krši pravila.

                        Šta bre to znači da Jordan nije držao loptu kao Harden, šta, više je držao jednom rukom, a ovaj više sa dve ? Pa Harden je čak i statistički manji ball hoger od pomenutog baš zato što više deli loptu, a ove sezone je i u grupi zajedno sa LeBronom i Jokarom kao top 3 anti ballhoger od onih igrača koji imaju usage veći od 20%. Pipen i Kukoč su imali dobar učinak jer su HoF igrači, Kukoč i ne toliko, dok Harden u ekipi ima samo jednog takvog, a i taj je povređen. A čak i bez takvih vrhunskih igrača, Harden dovoljno deli loptu da ima četiri igrača koji imaju preko 10 šuteva po tekmi, Gordon jedan koji ima malo preko 15. Jordanu je samo Pippen šutirao preko 10 šuteva.

                        Ja ne znam šta to tebi znači ''silovatelj'', možda sam ja pogrešno razumeo pridev. Jasno je da Harden ima jedan od najvećih usage-a u istoriji, ali to ga ne čini silovateljom, to je potpuno normalno jer je čovek vrhunski plejmejker, a usput i jedan od najboljih napadača današnjice, pa normalno da sve od njega kreće i da je on čovek tim, ko treba da ima više loptu od njega, šta on to treba da promeni u igri kad sasvim dovoljno razigrava i ima sasvim pristojne procente ? Pominješ Westbrooka, pa on i dalje drži rekord sa usageom, pa opet ima čak pet poena u proseku manje nego li Harden ove sezone, a nije da Harden manjka sa asistencijama.
                        sigpic

                        “We have to change, from doubters, to believers, now.”
                        -Jürgen Klopp

                        Comment


                        • Ma daj,i mala deca vide sta mu se sve ne svira i sta mu se svira za faul,ajde tri koraka da napravi sto se kao tolerise,nego covek pet koraka napravi i to mu se ne svira,dupli step back protiv Jute,Bruklina,a o faulovima nad njim da ne pricam,cim ga pogledaju to je faul,a ako ga pipnu tri bacanja.Ljudi se zezaju po internetu,Jokica kaznili sto je uleteo u teren Harden dobija dodatno bacanje.Je li on jedini u ekipi koji ume da asistira,to je silovanje lopte,stalno je kod njega i niko drugi ni ne moze da asistira sve i da hoce.Zamisli da Dzordan igra u ovo vreme i da ima ovakvu zastitu od sudija,koliko bi davao,100 poena minimum,njega su tukli kako su stigli a Hardena ne smes da pipnes.A to da Harden nema dobre saigrace nije tacno,evo ti recimo primer Oladipa,kakav je bio u Oklahomi pored Vestbruka i covek ode u Indijanu i postane All star igrac.Ne mogu ljudi da dodju do svojih suteva od takvih divljaka,zadnju utakmicu Harden je sutnuo 64 puta na kos,25 sa bacanja,ja bih ga ostavio samog u dvorani da publika gleda kako sutira 48 minuta na kos,nema smisla koliko ne postuje saigrace,sut iz igre 17/39,pa sta taj Gordon ne ume da sutne 39 puta,i on bi iz toliko suteva dao tih 60 poena.

                          Comment


                          • Originally posted by Freshman View Post
                            Činjenica da je najzaštićeniji u istoriji, e pa moraćeš to malo da mi potkrepiš argumentima, a ne da pišeš kao da je to nekakav aksiom. Korake prave svi u ligi i to pravilo iako jasno definisano sa dozvoljenim prvim korakom pre driblinga i tim drugim kao gathering step-om, obično se loše tumači više od strane javnosti nego od strane sudija. To što Harden potpuno legalno iskorišćava maksimalno svoj step back je ništa drugo do čiste genijalnosti i može se reći evolucije igre. Treba se samo setiti Petea Maravicha kako je izmišljao poteze koje niko nije video, pa su mu u početku svirali traveling, pa kad su posle na usporenom gledali i pitali sudije zašto su svirali violation, sudija kaže da tako nešto nije video nikad, pa je smatrao da čovek krši pravila.

                            Šta bre to znači da Jordan nije držao loptu kao Harden, šta, više je držao jednom rukom, a ovaj više sa dve ? Pa Harden je čak i statistički manji ball hoger od pomenutog baš zato što više deli loptu, a ove sezone je i u grupi zajedno sa LeBronom i Jokarom kao top 3 anti ballhoger od onih igrača koji imaju usage veći od 20%. Pipen i Kukoč su imali dobar učinak jer su HoF igrači, Kukoč i ne toliko, dok Harden u ekipi ima samo jednog takvog, a i taj je povređen. A čak i bez takvih vrhunskih igrača, Harden dovoljno deli loptu da ima četiri igrača koji imaju preko 10 šuteva po tekmi, Gordon jedan koji ima malo preko 15. Jordanu je samo Pippen šutirao preko 10 šuteva.

                            Ja ne znam šta to tebi znači ''silovatelj'', možda sam ja pogrešno razumeo pridev. Jasno je da Harden ima jedan od najvećih usage-a u istoriji, ali to ga ne čini silovateljom, to je potpuno normalno jer je čovek vrhunski plejmejker, a usput i jedan od najboljih napadača današnjice, pa normalno da sve od njega kreće i da je on čovek tim, ko treba da ima više loptu od njega, šta on to treba da promeni u igri kad sasvim dovoljno razigrava i ima sasvim pristojne procente ? Pominješ Westbrooka, pa on i dalje drži rekord sa usageom, pa opet ima čak pet poena u proseku manje nego li Harden ove sezone, a nije da Harden manjka sa asistencijama.
                            Ne bih ja bas rekao da si gledao Jordana i Cikago
                            3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                            6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                            3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                            2× German League champion (2018, 2019)
                            6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                            4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                            2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                            Comment


                            • Pa i nije ga gledao,samo izvlaci neke statistike za koje me bas zabole,ja gledam kosarku,statistika me ne interesuje.Dzordan nikada nije drzao loptu u svojim rukama koliko je imaju Harden i Vestbruk,ako neki igrac na Dzordana podseca to je Donovan Micel koji ume i bez lopte da se krece u napadu,sutira iz bloka,igra izolaciju kad treba a ima i plejmejkerske sposobnosti,atletski isto jako mocan igrac.

                              Comment


                              • Ne bih ja Džordana stavljao u konverzacije. Čovek nije samo najbolji košarkaš ikada, već najbolji sportista i najveći ikada.

                                Nikakav Mesi, Ronaldo, Pele, Maradona, Felps, Bolt, Ivano Balić, Šapić, neki legendarni odbojkaš, ne znam šta ne, ne mogu sa Džordanom u rečenicu.

                                Tako ljudi seru o Džordanu i ja im onda pustim top50 poteza. 49. najbolji potez gasiš klip od perverzije, ne smeš da gledaš šta je ispred.

                                Majkl Džordan i Muhamed Ali su najveći sportisti ikada i dva najveća imena sporta. I Šumaher je veličina samo takva, ali ne bih ga u ovu konverzaciju.

                                Valentino Rosi je sinonim za MotoGp i on je Džordan MotoGp ali to nije toliki sport, mnogo manje se ljudi bavi njime.

                                Roger Federer je veličina, ali tu su i Nadal i Djoker koji ga stižu.

                                Niko nikad neće biti kao Majkl Džordan, nijedan košarkaš. Ono kada znaš da je čovek zauvek najbolji.

                                Comment

                                Working...
                                X