Announcement

Collapse
No announcement yet.

Evroliga/Evrokup 2018-19

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Neko moje mišljenje je da prvi plej u jakom EL timu mora da bude i skorer. E sad, Kalates je imao nestvarnu prošlu sezonu, top što bi rekli klinci. Pre te sezone, a vidimo i u ovoj, nije se isticao kao skorer koji poenima pravi razliku. Nije to ništa čudno, on nije primarno trpač, već neko ko razigrava i kontroliše tempo meča (tu je jedan od najboljih u Evropi). Pametan, školovan i racionalan, odličan u odbrani i def. skoku. Na stranu poeni (i klač momenti), Kalates ima mnogo drugih kvaliteta koji ga sigurno stavljaju u grupu od 6-7 najboljih evropskih igrača na poziciji 1.

    Comment


    • Originally posted by madafaka73 View Post
      Neko moje mišljenje je da prvi plej u jakom EL timu mora da bude i skorer. E sad, Kalates je imao nestvarnu prošlu sezonu, top što bi rekli klinci. Pre te sezone, a vidimo i u ovoj, nije se isticao kao skorer koji poenima pravi razliku. Nije to ništa čudno, on nije primarno trpač, već neko ko razigrava i kontroliše tempo meča (tu je jedan od najboljih u Evropi). Pametan, školovan i racionalan, odličan u odbrani i def. skoku. Na stranu poeni (i klač momenti), Kalates ima mnogo drugih kvaliteta koji ga sigurno stavljaju u grupu od 6-7 najboljih evropskih igrača na poziciji 1.
      Ja ti potpisujem da svakog igraca na parketu cini boljim i olaksava im poenterski ucinak. Kod njega nema problema ako se primarna akcija izjalovi, covjek izmisli novi napad i realizuje akciju za 5s, malo je takvih PG koji kontrolisu igru, malo. Eto i taj njegov sut, trebalo bi da je glavna prepreka u napadu ekipe a nije. Iako mu idu ispod bloka i zatvaraju ulaz on nadje dobro rjesenje. Sto mu je ekipa pokretljivija i on biva bolji, sad je u problemu jer je PAO nesto sporiji nego ranije.
      Elem, poenta je da je izvrstan PG no da po mom ukusu nije. Ja volim kad PG ima mekanu ruku, fintu, pas... Ako cemo o danasnjim igracima, volim Teodosica, volim Ljulja, Rocestia, Wilija te neke umjetnike zbog kojih se ode do tribina. Ali sam potpuno saglasan da Kalates donosi extra kvalitet u timu u kom igra i da je bez dileme sam krem Evrope - vizuelno, ne hvala.

      Comment


      • Koga je Kalates ucinio boljim? Molim jedno ime? Znaci jedno, on je kao ciglar sa 30% sutai 40% bacanja najbolji strelac ekipe Da nije prosle godine on razigrao Mike Jamesa? Niko mu ekipi ne igra dobro, 13 su napad u EL. Jovic je digao npr Zirbesa i jos dosta igraca Simonovic itd..da ne idem dalje, Mwil celu ekipu digao... Efes uz vasu jedan od najboljih napada EL..Sloukas nosi tim u clutch-u uvek i elitni defanzivac... itd..eto recite jednog igraca kojeg je nacionio boljim nego sto jeste dok nije dosao da igra ..to je sustina uzmi Mitoglua i tog Papajanisa..ih ucinio boljim? Ne!!! itd...To bas i nije elitni asistent...i ako je prvi dodavac EL...ekipa mu je daleko od toga da igra napad...Evo Pitnio pohvalio i Litvanca...nec eni taj dugo na klupi biti )
        3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
        6× Montenegrin League champion (2007–2012)
        3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
        2× German League champion (2018, 2019)
        6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
        4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
        2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

        Comment


        • Originally posted by LosmiSK View Post
          Koga je Kalates ucinio boljim? Molim jedno ime? Znaci jedno, on je kao ciglar sa 30% sutai 40% bacanja najbolji strelac ekipe Da nije prosle godine on razigrao Mike Jamesa? Niko mu ekipi ne igra dobro, 13 su napad u EL. Jovic je digao npr Zirbesa i jos dosta igraca Simonovic itd..da ne idem dalje, Mwil celu ekipu digao... Efes uz vasu jedan od najboljih napada EL..Sloukas nosi tim u clutch-u uvek i elitni defanzivac... itd..eto recite jednog igraca kojeg je nacionio boljim nego sto jeste dok nije dosao da igra ..to je sustina uzmi Mitoglua i tog Papajanisa..ih ucinio boljim? Ne!!! itd...To bas i nije elitni asistent...i ako je prvi dodavac EL...ekipa mu je daleko od toga da igra napad...Evo Pitnio pohvalio i Litvanca...nec eni taj dugo na klupi biti )
          Gista! Ali oduvek pricam da Kalates ne vredi te pare koje dobija

          Comment


          • Originally posted by darko pancev View Post
            Gista! Ali oduvek pricam da Kalates ne vredi te pare koje dobija
            Gistanije ucinio boljim, Gist je tamo vec neka vrste legende..ove godine su hteli i da ga oteraju sa sve Lazmeom ali sta ja znam. Stvar ukusa.
            3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
            6× Montenegrin League champion (2007–2012)
            3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
            2× German League champion (2018, 2019)
            6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
            4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
            2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

            Comment


            • Originally posted by LosmiSK View Post
              Koga je Kalates ucinio boljim? Molim jedno ime? Znaci jedno, on je kao ciglar sa 30% sutai 40% bacanja najbolji strelac ekipe Da nije prosle godine on razigrao Mike Jamesa? Niko mu ekipi ne igra dobro, 13 su napad u EL. Jovic je digao npr Zirbesa i jos dosta igraca Simonovic itd..da ne idem dalje, Mwil celu ekipu digao... Efes uz vasu jedan od najboljih napada EL..Sloukas nosi tim u clutch-u uvek i elitni defanzivac... itd..eto recite jednog igraca kojeg je nacionio boljim nego sto jeste dok nije dosao da igra ..to je sustina uzmi Mitoglua i tog Papajanisa..ih ucinio boljim? Ne!!! itd...To bas i nije elitni asistent...i ako je prvi dodavac EL...ekipa mu je daleko od toga da igra napad...Evo Pitnio pohvalio i Litvanca...nec eni taj dugo na klupi biti )
              Ja ne znam sta ti pricas, za coveka koji je bio najbolji asistent lige pitas koga je razigrao? PAO je bio 4. prosle sezone, znaci bili su odlicni i onda je dosao Real. Navedi mi jednog odlicnog EL igraca koji je dosao kod njih letos, nakon odlazaka Riversa, Singltona, Gabriela, sve odlicnih sutera?
              You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig.

              Comment


              • Originally posted by blond View Post
                Ja ne znam sta ti pricas, za coveka koji je bio najbolji asistent lige pitas koga je razigrao? PAO je bio 4. prosle sezone, znaci bili su odlicni i onda je dosao Real. Navedi mi jednog odlicnog EL igraca koji je dosao kod njih letos, nakon odlazaka Riversa, Singltona, Gabriela, sve odlicnih sutera?
                Da, reci mi koga je razigrao, imas ovu sezonu, ima 8apg i reci mi koga je razigrao imenom i prezimenom a onda mi navedi igraca koji je bolji posle njega..tj koga je napravio boljim...Rivers u Redjini...Singlton ok ali doveli su zamene..nije bas da je Dzordan..i GABRIEL )))))))) hehehe..auuu propade ekipa bez njih..

                Bili su odlicni od kad se vratio James, nikakve veze sa Kalatesom, mada jeste igrao dobro, ali kazem to je nebitno...lik ne nosi tim..nije glavni glumac i tu je kraj price ;))

                EDIT: uf al su ih izuli u Litvaniji..i opet je Kaltes najbolji igrac sa sutem 4/12 ) najveci index :,-(
                Last edited by LosmiSK; 19-01-19, 02:23.
                3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                2× German League champion (2018, 2019)
                6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                Comment


                • CSKA vapi za totalnim resetom.

                  Послато са SM-A605FN уз помоћ Тапатока

                  Comment


                  • Originally posted by LosmiSK View Post
                    Da, reci mi koga je razigrao, imas ovu sezonu, ima 8apg i reci mi koga je razigrao imenom i prezimenom a onda mi navedi igraca koji je bolji posle njega..tj koga je napravio boljim...Rivers u Redjini...Singlton ok ali doveli su zamene..nije bas da je Dzordan..i GABRIEL )))))))) hehehe..auuu propade ekipa bez njih..

                    Bili su odlicni od kad se vratio James, nikakve veze sa Kalatesom, mada jeste igrao dobro, ali kazem to je nebitno...lik ne nosi tim..nije glavni glumac i tu je kraj price ;))

                    EDIT: uf al su ih izuli u Litvaniji..i opet je Kaltes najbolji igrac sa sutem 4/12 ) najveci index :,-(
                    Jednostavno je PAO imao igrace koji su znali da pogode za 3 i tada su imali bolji ucinak. Sada i nema koga da razigra, Gist je propao, osim Pappasa i Lojeskog koji je stalno nesto povredjen niko ne ume da pogodi kos sa distance.

                    Sta znaci koga je razigrao? Koga je Sloukas razigrao? Ti ces reci Vesely, Datome, ali po tom tvom, Vesely i Datome su ionako odlicni igraci, dakle Sloukas nikoga nije razigrao. Iii se jedino racunaju centri kada im Jovic asistira?
                    You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig.

                    Comment


                    • Originally posted by blond View Post
                      Jednostavno je PAO imao igrace koji su znali da pogode za 3 i tada su imali bolji ucinak. Sada i nema koga da razigra, Gist je propao, osim Pappasa i Lojeskog koji je stalno nesto povredjen niko ne ume da pogodi kos sa distance.

                      Sta znaci koga je razigrao? Koga je Sloukas razigrao? Ti ces reci Vesely, Datome, ali po tom tvom, Vesely i Datome su ionako odlicni igraci, dakle Sloukas nikoga nije razigrao. Iii se jedino racunaju centri kada im Jovic asistira?
                      Sloukasnije ne znam kakav asistent, vec sve radi dobro..general na parketu...Kalates je general kod svoje kuce..i to je sustina..najvise suteva uzima kamenjar, pa to nema nigde..to kao u NBA da NOA sutira 20 suteva po mecu xD

                      Sloukas ima clutch pre svega, odbranu,pas..sve zna i to na dobrom nivou..

                      Jovic je napravio Zirbesa najboljim centrom EL a lik je uvek prevara bio sem kod nas a ovom cela centarska linija daje koliko Zirbes onda npr...Kalatesa ne bih vole u Zvezdi da bude prvi plej, ono je greh za kosarku..kao back up ok, ali prvi 30m na parketu da ga gledam..ja kad vidim PAO menjam kanal...retko ruzna kosarka, nema tu pomoci sem da promenis bar 5 igraca i ovog malog sina oteras sa mesta predsednika tj da ne vrsi pritisak na trenere i igrace itd...kako javno tako i privatno...
                      3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                      6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                      3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                      2× German League champion (2018, 2019)
                      6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                      4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                      2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                      Comment


                      • Originally posted by LosmiSK View Post
                        Sloukasnije ne znam kakav asistent, vec sve radi dobro..general na parketu...Kalates je general kod svoje kuce..i to je sustina..najvise suteva uzima kamenjar, pa to nema nigde..to kao u NBA da NOA sutira 20 suteva po mecu xD

                        Sloukas ima clutch pre svega, odbranu,pas..sve zna i to na dobrom nivou..

                        Jovic je napravio Zirbesa najboljim centrom EL a lik je uvek prevara bio sem kod nas a ovom cela centarska linija daje koliko Zirbes onda npr...Kalatesa ne bih vole u Zvezdi da bude prvi plej, ono je greh za kosarku..kao back up ok, ali prvi 30m na parketu da ga gledam..ja kad vidim PAO menjam kanal...retko ruzna kosarka, nema tu pomoci sem da promenis bar 5 igraca i ovog malog sina oteras sa mesta predsednika tj da ne vrsi pritisak na trenere i igrace itd...kako javno tako i privatno...
                        Pa niti je taj sin "mali" (sad ce mu 45. rodjendan), niti ima ko da ga smeni, on je glavni. Slazem se da je lud, ali je to druga stvar.

                        Sad ja mogu da te pitam kada si ti u Zvezdi video toliko zakucavanja kao u Panatinaikosu prosle sezone? Ukucaj "Nick Calathes assists" i videces gomilu odlicnih dodavanja. I ne znam sta ti smeta sto nema sut, a prizivao si Luku kapitena u Zvezdi?

                        Calathes je top asistent za evroligu, sa kojim zverima igraju drugi EL plejmejkeri, pa nemaju toliko asistencija po mecu. Losiji je kada igra sa losijim saigracima, bio je odlican prosle sezone i bili su 4. na tabeli. Takodje, nije do Jovica toliko sto je Zirbes bio odlican i imao takve brojke, vise je do Radonjica koji voli da mu se igra zasniva na centru.

                        Ne znam sta si hteo da pitas sa "Koga je to Calathes ucinio boljim igracem?" Koga je bilo koji vrhunski plej u EL ucinio boljim igracem, jer po tvom argumentu nije niko jer vec igraju sa vrhunskim centrima. Osim Jovketa, on je imao srecu da igra sa anonimnim Zirbesom i Kuzmicem, vidim da vuces ka tom pravcu.
                        You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig.

                        Comment


                        • Otkljucajte aba ligu

                          Comment


                          • Originally posted by Mrkela View Post
                            Otkljucajte aba ligu
                            Samo ako pobedi Buducnost[emoji23]

                            Poslato sa ANE-LX1 uz pomoć Tapatoka

                            Comment


                            • Jeben je kosarkaski pdf nema sta derbi kola, bas znacajna utakmica za citav po a tema zakljucana vec tri dana

                              Pullen nije normalan
                              Last edited by Mrkela; 21-01-19, 17:39.

                              Comment


                              • Koliko jr Partizan jak vidi se i veceras namon teskog meca u Zadru dobito u Monaku bas svaka cast, mislim da sa pobedom nad Ritasom koja ce biti rutinska idu dalje, a onda i trofej nije daleko.

                                Comment

                                Working...
                                X