Announcement

Collapse
No announcement yet.

REGIONALNA LIGA DA ili NE ?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by blond View Post
    Nebitno da li ce da se pravi regionalna liga ili ne, bitno je da se napravi/stvori, kako god klub iz ove zemlje koji ce da se bori za trofeje (pa i taj regionalne lige) a da nije sa Topciderskog brda. Takodje, da taj klub ima marketing i moze da dodje do redovne posete od 5-6 hiljada ljudi u ligi. Inace smo banana od zemlje (naravno da jesmo) ranga Lihtenstajna ili San Marina koji su toliko mali da i postoji mesto samo za jedan, dva ili kluba.

    U kosarci to nazalost nije zazivelo, ali od kosarke ni ne ocekujem da moze da iznedri mnogo klubova i zanimljivo i kvalitetno domace prvenstvo.
    Ne moze, preveliko je glasacko telo koje podrzava klubove sa topciderskog brda.

    Comment


    • Nije ovo EL i ULEB, ovo je UEFA i neće se smanjivati broj timova i praviti privatne lige. To nije budućnost fudbala jer su fudbalski savezi jaki, zatvorena liga kao takva bi podrazumevala onda ne više od 3 tima iz 5 najjačih liga a prvo bi se bunili timovi iz tih liga pa zatim i ostali.


      Nije ovo košarka, ovo je fudbal. Nema ništa od te priče.

      Sasvim pristojno novca imaju, a privatne lige, neće to UEFA dozvoliti niti savezi. Evroligs mora jer tu nema para pa moraju to da prave.
      Last edited by Cassius Clay; 26-09-18, 21:57.

      Comment


      • Originally posted by blond View Post
        Nebitno da li ce da se pravi regionalna liga ili ne, bitno je da se napravi/stvori, kako god klub iz ove zemlje koji ce da se bori za trofeje (pa i taj regionalne lige) a da nije sa Topciderskog brda. Takodje, da taj klub ima marketing i moze da dodje do redovne posete od 5-6 hiljada ljudi u ligi. Inace smo banana od zemlje (naravno da jesmo) ranga Lihtenstajna ili San Marina koji su toliko mali da i postoji mesto samo za jedan, dva ili kluba.

        U kosarci to nazalost nije zazivelo, ali od kosarke ni ne ocekujem da moze da iznedri mnogo klubova i zanimljivo i kvalitetno domace prvenstvo.
        I ko će, genije, da navija za tvoj klub, genije? Pošto genije narod želi drugačije. Ne znam kakve su ovde priče, ali pošto vidim da su maštanja, ja bih da ..... Ninu Seničar.
        Last edited by Constantin; 26-09-18, 23:51.

        Comment


        • Originally posted by belgrade_owl View Post
          Ne moze, preveliko je glasacko telo koje podrzava klubove sa topciderskog brda.
          Ako vam je dobro, onda nista, sto bi rekli. To se resava privatizacijom i davanjem klubova u ruke onih koji imaju para i zainteresovani su za fk iz ove zemlje kao svoju novu igracku. Ako cemo po birackom telu, ne znam sta se navijaci Partizana bune, Zvezda treba da bude stalno prva, oni stalno drugi, ostali mogu da se raspodele kako hoce jer i nema neke razlike. Zagarantovano ti je 2. mesto u ligi, ali to je sve sto mozes da dobijes.
          Sad prave i Radnicki iz Nisa, oni ce na osnovu birackog tela da budu novi veciti treci.

          Originally posted by Uroš View Post
          Nije ovo EL i ULEB, ovo je UEFA i neće se smanjivati broj timova i praviti privatne lige. To nije budućnost fudbala jer su fudbalski savezi jaki, zatvorena liga kao takva bi podrazumevala onda ne više od 3 tima iz 5 najjačih liga a prvo bi se bunili timovi iz tih liga pa zatim i ostali.

          Nekada su lige bile zanimljivije i kvalitetnije, sada su sve lige posle putem JSL, ne obrnuto. Osim Premier lige koja je ubedljivo najkvalitetnija i najbogatija liga i takmicenje za sebe.
          Francuska ima PSZ i ostale.
          Nemacka Bajern i ostale.
          Spanija Real, Barselonu, Atletiko.

          Jedine pozitivne promene su Napoli i Atletiko koji su uneli malo neceg novog.

          U buducnosti ce se stvoriti vise regionalnih liga po principu ko ima para. Ne znam sta se bunis, u Srbiji ionako svi klubovi koji nisu sa Topciderskog brda nemaju ama bas nikakav smisao i ne bi ni trebalo da igraju sa klubovima sa Topciderskog brda. Jedni su sinovi, drugi nisu. Spartak iz Subotice izbacio Spartu samo da bi osvojio 7 bodova u 9 meceva u superligi. Ovo dovoljno govori o svemu.
          Nije ovo košarka, ovo je fudbal. Nema ništa od te priče.[/QUOTE]
          Last edited by blond; 26-09-18, 22:19.
          You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig.

          Comment


          • Originally posted by Uroš View Post
            I ko će, genije, da navija za tvoj klub, genije? Pošto genije narod želi drugačije. Ne znam kakve su ovde priče, ali pošto vidim da su maštanja, ja bih da ebem Ninu Seničar.
            Koji moj klub?

            Obrati paznju na izrazavanje, nije ti ovo ulica ili zadimljena kladionica pa da mi se obracas kocijaskim recnikom. To prvo. Drugo, da podjemo od tvoje pretpostavke, onda nema ni rasprave o regionalnoj ligi, jer nema rasprave o srpskom fudbalu, jer srpskog fudbala ni nema. Imas dva kluba pa neka oni igraju u kojoj god ligi cjie god drzave zele, sasvim je svejedno.

            Postavljas mi glupo pitanje, kao da raspravljamo o ekonomiji sa pretpostavkom da smo u bankrotu.
            You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig.

            Comment


            • Šta sam kočijaški rekao sem što bih seksualno opštio sa Ninom Seničar. To su mi želje iz detinjstva. To si ti Ventspilse.

              Primetno je da trolovi jako često pošto budu otkriveni menjaju "identitet", slike i nickove.

              Ima srpske lige, ako hoćeš gledaj ako nećeš ne moraš.

              U kladionice ne ulazim. To što sam drzak ne znači da sam kladioničar sine, ja sam lovac na trolove ali ti si već odavno exposed
              Last edited by Cassius Clay; 26-09-18, 22:13.

              Comment


              • I ja bih rado seksualno opstio sa Ninom Senicar.
                Realno brutalna je.

                Comment


                • Originally posted by Uroš View Post
                  Šta sam kočijaški rekao sem što bih seksualno opštio sa Ninom Seničar. To su mi želje iz detinjstva. To si ti Ventspilse.
                  Izrazavas se kao kafanski strucnjak, drndas svoju pricu i ispisujes 1000 postova sa brate, genije, alo i ostalim uzrecicama. Na takve imam nisku toleranciju.

                  Primetno je da trolovi jako često pošto budu otkriveni menjaju "identitet", slike i nickove.
                  Ne znam za stavove koje nisam promenio, ali je primetno da dokoni ljudi vise na forumu, stancaju post za postom i ni ne citaju tudje postove jer misle da su oni uvek u pravu.

                  Ima srpske lige, ako hoćeš gledaj ako nećeš ne moraš.
                  Nije ti ovo totalitarni forum gde je kriticko mislenje zabranjeno.

                  U kladionice ne ulazim. To što sam drzak ne znači da sam kladioničar sine, ja sam lovac na trolove ali ti si već odavno exposed
                  Jos jednom, nisam ti ja sin i sledeci put ces da dobijes prijavu ako nastavljas tako da mi se obracas. Od svega sto si pomenuo, jedino si drzak i ovo mesto ti sluzi kao iluzija da je tvoje misljenje mnogo vredno i da si najupuceniji od svih u sve. Sto nije tacno, tvoje misljenje je kao i svacije na ovom forumu, cavrljanje o sportskim temama na sportskom forumu.
                  You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig.

                  Comment


                  • Savrsena. Borijelo je to iskusio već

                    To ne koristim u svakodnevnom izražavanju, to samo ovde da isprovociram trolove, genije moj.

                    Ne možeš imati kritičko mišljenje o činjenici a to je da srpska liga postoji i zove se Super Liga Srbije,

                    Nisam, daleko od toga, taster za prijavu je u ćošku.

                    Predlažeš formiranje jednog kluba a 90% ljudi navija za 2 kluba i ti bi to da nam ukineš zbog? Najbolje da manjina maltretira većinu.

                    Gle promeni nick opet kad te banuju, ima username history gore. Jednom trol uvek trol.
                    Last edited by Cassius Clay; 26-09-18, 22:22.

                    Comment


                    • Originally posted by Uroš View Post
                      Savrsena. Borijelo je to iskusio već
                      Ovo inace ima velike veze sa temom.

                      To ne koristim u svakodnevnom izražavanju, to samo ovde da isprovociram trolove, genije moj.
                      Vidis, i za tebe postoji history i lepo pise da ti je u vecini postova takav stil izrazavanja. Kao i to da ne koristis edit, vec pises post za postom. Hajde, bar si ga sad jednom iskoristio.

                      Ne možeš imati kritičko mišljenje o činjenici a to je da srpska liga postoji i zove se Super Liga Srbije,
                      Nisam ja ni rekao da ne postoji, buncas.

                      Nisam, daleko od toga, taster za prijavu je u ćošku.
                      Dalek put si presao od "nikada nikoga ne prijavljujem" do ove recenice.

                      Predlažeš formiranje jednog kluba a 90% ljudi navija za 2 kluba i ti bi to da nam ukineš zbog? Najbolje da manjina maltretira većinu.
                      Predlazem da se klubovi sa Topciderskog brda prikljuce nekoj okolnoj ligi, a srpsku amatersku ligu da igraju nasumicno odabrani klubovi, recimo Mladost iz Lucana i Spartak iz Subotice.

                      Gle promeni nick opet kad te banuju, ima username history gore. Jednom trol uvek trol.
                      Ti si onda stvarno cudan kad se u jednoj recenici raspravljas o necemu, a u drugoj pises kako nema potrebe raspravljati se sa trolovima.

                      Pises gluposti, a to i sam znas. To je jedno. Drugo, ja sam napisao svoj stav o svrshishodnosti igranja regionalne lige, ti si se prikacio sa "alo, genije, ko ce da ti navija za taj klub". Odzuji dalje ako nemas sta pametno da kazes na temu osim caskanja i prepucavanja, jer za to nisam narocito raspolozen.
                      You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig.

                      Comment


                      • Originally posted by blond View Post
                        Ako vam je dobro, onda nista, sto bi rekli. To se resava privatizacijom i davanjem klubova u ruke onih koji imaju para i zainteresovani su za fk iz ove zemlje kao svoju novu igracku. Ako cemo po birackom telu, ne znam sta se navijaci Partizana bune, Zvezda treba da bude stalno prva, oni stalno drugi, ostali mogu da se raspodele kako hoce jer i nema neke razlike. Zagarantovano ti je 2. mesto u ligi, ali to je sve sto mozes da dobijes.
                        Sad prave i Radnicki iz Nisa, oni ce na osnovu birackog tela da budu novi veciti treci.
                        Pa zbog jednog kluba sa topciderskog brda moj klub igra u trecem rangu takmicenja i pred gasenjem je, rastrcali se a nisu smeli... jebiga. Moj komentar je bio ironican.
                        Sad cu ozbiljno da te pitam, ko je lud da ulozi u fudbal ovde i da bude vecito iza blizanaca? Najvece zlo naseg fudbala su blizanci sa brda, 73 godine ta sportska drustva nisu sposobna da se samofinansiraju vec im se daju pare iz drzavne kase, pa kad to nije dosta sponzorisu ih drzavne firme.

                        Pa ovde svako ko ima pare prvo moda da lepo finansira vladajucu stranku a nakon toga ono sto im oni kazu, i sve to ti se odrazava na sport. Najveci fudbalski klub ti vodi covek koji je svojevremeno zavrsio na interpolovoj poternici, koji je hapsen u Niksicu pa oslobadjan zbog "zamene identiteta" (kao da postoji vise takvih balvana).

                        Pa predsednik Fudbalskog saveza ne zna da se potpise, kad radi intervju insistira da mu se pitanja posalju dan unapred kako bi mu neko pripremio odgovore, i mi se nadamo nekoj ligi sa drugima i cekujemo da neko "ulozi" u fudbal? Pa mi nakon svega treba da budemo srecni ako bi neko uopste hteo da pravi ligu sa nama, a ne da mi odlucujemo o tome sa kim cemo da pravimo ligu.

                        Dzajo, vodim te posle na sendvic.

                        Comment


                        • Originally posted by belgrade_owl View Post
                          Pa zbog jednog kluba sa topciderskog brda moj klub igra u trecem rangu takmicenja i pred gasenjem je, rastrcali se a nisu smeli... jebiga. Moj komentar je bio ironican.
                          Sad cu ozbiljno da te pitam, ko je lud da ulozi u fudbal ovde i da bude vecito iza blizanaca? Najvece zlo naseg fudbala su blizanci sa brda, 73 godine ta sportska drustva nisu sposobna da se samofinansiraju vec im se daju pare iz drzavne kase, pa kad to nije dosta sponzorisu ih drzavne firme.
                          To sam i ja napisao, samo se nije odnosilo na privatizaciju, nego na regionalnu ligu. Nijedan fudbalski klub nije sposoban da se samofinansira u Srbiji, a najvece zlo je sto lica u upravama odlucuju mesta na tabeli. Od prve do beton. Vi ste u trecoj ligi, Srpska liga Beograd, tamo vec godinama ide u visi rang onaj ko je na pocetku sezone odlucen da ode u visi rang. Smejurija.

                          Pa ovde svako ko ima pare prvo moda da lepo finansira vladajucu stranku a nakon toga ono sto im oni kazu, i sve to ti se odrazava na sport. Najveci fudbalski klub ti vodi covek koji je svojevremeno zavrsio na interpolovoj poternici, koji je hapsen u Niksicu pa oslobadjan zbog "zamene identiteta" (kao da postoji vise takvih balvana).
                          Uvek je tako bilo, SPS banda je u Partizanu, SNS u Zvezdi. Sada su i u FKP dobili neki drugi esalon SNSovaca, pa im nije po volji, ali sta reci za Radnicki koji ima treci esalon SNSovaca ili ostale klubove?

                          Pa predsednik Fudbalskog saveza ne zna da se potpise, kad radi intervju insistira da mu se pitanja posalju dan unapred kako bi mu neko pripremio odgovore, i mi se nadamo nekoj ligi sa drugima i cekujemo da neko "ulozi" u fudbal? Pa mi nakon svega treba da budemo srecni ako bi neko uopste hteo da pravi ligu sa nama, a ne da mi odlucujemo o tome sa kim cemo da pravimo ligu.

                          Dzajo, vodim te posle na sendvic.
                          Nema od toga nista, ne zbog nacionalizama i ostalih gluposti, klubovima vise odgovara ovakvo stanje. Ono na sta sam se referisao, dzaba regionalna liga ako ce i u nju da se ulazi po kljucu. Kad vec pominjemo okruzenje, Hajduk je u Hrvatskoj trenutno sedmi, a inace je cetvrti klub u drzavi. Da tri kluba iz Hrvatske igraju tu regionalnu ligu, oni ne bi bili unutra. A u Srbiji, ne samo da se zna ko je prvi, ko je drugi, namesta se i za mesto u Evropi (slucaj Obradovic i penal za Spartak), za sve. Spartak je sad namiren i vreme je za nekog drugog.

                          Ova liga jedino odgovara onima koji hoce da zgrcu pare na kriminalu i zagrizenim navijacima koji imaju koga da mrze (one druge). Zato je ozbiljno i ne pratim, evropa i to je to.
                          You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig.

                          Comment


                          • Da pojasnim. U FK Radnički Niš nema ni jednog člana SNS-a koji ima bilo kakav uticaj i ulogu u upravljanju klubom ili partijom ili je čelnik Grada. Čisto za zapisnik...kad moram.
                            sigpic https://www.facebook.com/nezvanicnoradnickinis/

                            Comment


                            • Koliko je naša liga slaba govori to da Spartak izbaci Spartu iz Praga sa sve Kangom.

                              Ono gde se treba usmeriti nije profit, mi ga nemamo ni u košarci pa smo prvaci svega u njoj.

                              Bitno je prepisati recept -

                              1) Infrastruktura
                              2) Najvažnije i što nam najviše fali - struka. Kada je Kosan sa Paunovićem vodio mladu reprezentaciju, Kosan za koga znamo ko je i šta je, bili smo prvaci sveta

                              Sve ostalo postoji u svim ligama. Igraju se sklanjalice i Juventusu.

                              Lalatović je pravi primer trenera koji gde god ode ostavi pečat. Milojević fenomenalan radnik. Mi u košarci imamo sve same veličine.

                              Ne trebamk da se trkamo mi sa zapadom po novcu već po struci i po radu.

                              Doduše ja bih napravio zatvorenu domaću ligu bez ispadanja. Ili eventualno jedan tim da ispada. Da se to malo decentralizuje, da se naprave centri Užice, Niš, Kg, Novi Sad, Subotica, Čačak, Loznica, Kraljevo i eventualno neki Priboj nešto, neki tim iz Banata koji bi bio gledan.

                              Nema potrebe za regionalnim ligama najlepše je gledati domaće igrače samo to treba usmeriti sve.

                              Menadžerski igrači su manji problem od menadžerskih trenera koji su svuda. To su jedne neznalice, koje loše trenirajj decu, mediokriteti i generalno nestručni ljudi.

                              Zato bih najpre uložio da se dovedu Španci i da se kopira njihov model. I to je relativno siormašna zemlja, relativno kažem, kada se poredi sa velikim silama, i oni su pravi primer krvavog rada i talenta, a nama on ne fali.(talenat)

                              Regionalna liga bi samo marginalizovala manje klubove po Srbiji a ne bi ništa unapredila što se tiče rada sa igračima i generalno stručnosti ljudi u fudbalu.
                              Last edited by Cassius Clay; 27-09-18, 01:32.

                              Comment


                              • Originally posted by Uroš View Post
                                Koliko je naša liga slaba govori to da Spartak izbaci Spartu iz Praga sa sve Kangom.
                                Zapravo, to vise govori o LE. I jedna Astra je izbacila Vest Hem, mnogo se tu iznenadjenja dogodilo. Taj Spartak je 15. u nasoj ligi, da sad Dinamo Vranje i Sparta zamene mesta, po tebi bi Sparta bila poslednja?

                                Bitno je prepisati recept -

                                1) Infrastruktura
                                2) Najvažnije i što nam najviše fali - struka. Kada je Kosan sa Paunovićem vodio mladu reprezentaciju, Kosan za koga znamo ko je i šta je, bili smo prvaci sveta
                                To sve nema bez para. Inace, za koga da se gradi infrastruktura kad ti klubovi ne predstavljaju nikoga u svom mestu? Za gostujuce navijace?

                                Sve ostalo postoji u svim ligama. Igraju se sklanjalice i Juventusu.
                                Nema nijedne lige u Evropi gde je u ovom veku samo dva kluba osvajalo titulu.

                                Lalatović je pravi primer trenera koji gde god ode ostavi pečat. Milojević fenomenalan radnik. Mi u košarci imamo sve same veličine.

                                Ne trebamk da se trkamo mi sa zapadom po novcu već po struci i po radu.
                                Slazem se, samo to mozes sa trenerima koji nemaju ponuda iz inostranstva. Jedan strucnjak kao sto je Nikolic je otisao iz lige zbog vise novca.

                                Doduše ja bih napravio zatvorenu domaću ligu bez ispadanja. Ili eventualno jedan tim da ispada. Da se to malo decentralizuje, da se naprave centri Užice, Niš, Kg, Novi Sad, Subotica, Čačak, Loznica, Kraljevo i eventualno neki Priboj nešto, neki tim iz Banata koji bi bio gledan.
                                Ne mozes to da napravis jer se klubovi ciklicno smenjuju po nekoliko godina sve dok ne bankrotiraju pa opet nanovo. Jagodina, Smederevo, Hajduk iz Kule, Radnicki iz Kragujevca sve su ti to klubovi koji su nastali jer je drugi klub promenio ime u njihovo. Pogledaj sadasnji sastav lige i uocices da samo 3 kluba iz godine u godinu igraju ligu, ostalo je:

                                Cukaricki - pre par godina vaskrsli pod novim gazdom, Vozdovac - slicno, Napredak - Miskovic junior pokrenuo klub pre par godina, Spartak - fuzija u trecoj ligi, Zemun, Backa, Macva, Radnik, Dinamo Vranje ... sve su to novi klubovi jer su stariji u dugovima. Nema nikakve veze da li je klub iz Uzica (Sloboda) ili Lucana (Mladost), da li je Bezanija, OFK Beograd koji je godinama bio u ligi ili BSK Borca, sablon je isti: 3 kluba stalno igraju, ostali se smenjuju u ciklusima. Kako mislis da zatvoris ligu, sa kojim klubovima?

                                Nema potrebe za regionalnim ligama najlepše je gledati domaće igrače samo to treba usmeriti sve.
                                Domace igrace je BILO najlepse gledati pre 10-15 godina. Sad NK Istra ima 10 stranaca po raznim pozajmicama, bukvalno svi imaju po 7-8 stranaca i skauting je razvijen. Javor, Sloboda, Radnik, Dinamo i Borac dovode strance.

                                Regionalna liga bi samo marginalizovala manje klubove po Srbiji a ne bi ništa unapredila što se tiče rada sa igračima i generalno stručnosti ljudi u fudbalu.
                                Super sto si ovo napisao, jer je ovo recenica koja najvise opisuje ono sto sam zeleo da kazem. Ko su u Srbiji manji klubovi? Zavisi kako gledas, ili svi osim dva ili svi osim tri kluba. A oni su vec marginalizovani ako se samo smenjuju u ciklusima da bi se neko nakrao pa u stecaj, ako ne mogu da zadrze najbolje igrace, ako posluju maltene amaterski, ako igraju u jedinoj ligi u kojoj drugi ima +15-20 u odnosu na treceg na kraju svake sezone.

                                Ne treba toliko novca (ionako gamad pokrade), slazem se, treba razviti infrastrukturu, ali treba i proizvod nekome prodati, a da bi se proizvod prodao, treba da ima vrednost. Klubovi treba da igraju za nesto, da teze necemu, umesto pukog "bicemo u drustvu Zvezde, Partizana, Vojvodine ...(i mocicemo da se nakrademo ovih par sezona)"
                                You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig.

                                Comment

                                Working...
                                X