Announcement

Collapse
No announcement yet.

REGIONALNA LIGA DA ili NE ?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Odlična tema, mnogo materijala za razmišljanje i analizu... xD

    Definitivno ZA, da li sa levim blokom, da li sa desnim blokom. Definitivno bolje za najjače klubove iz naše zemlje koji i imaju ubedljivo najviše navijača.

    U slučaju da se iz te lige ne obezbedjuje mesto u Evropi, onda bih završnicu domaćeg prvenstva igrao u aprilu i maju. Najboljim timovima iz SL bih priključio ekipe iz regionalne i igrali bi se ili nokaut mečevi ili ako bude prostora, mini liga.
    U slučaju da se iz regionalne lige obezbedjuju mesta u Evropi, onda bih tu ligu igrao cele sezone a domaći klubovi koji ne bi igrali regionalnu ligu bi imali šansu da se sastanu sa timovima iz regionalne lige makar u domaćem kup takmičenju.

    Ako će bivša SFRJ liga, onda ne bih pristajao na manje od 4 kluba iz Srbije a možda čak i 5 ako će liga imati minimum 16 ekipa.

    A ako će biti sa Grcima, Bugarima, Rumunima, Šerifom iz Moldavije i Mađarima onda minimum 3 ekipe iz Srbije za ligu od minimum 16 ekipa.
    IO NON RUBO IL CAMPIONATO
    ED IN SERIE B NON SON MAI STATO
    C'E SOLO L'INTER

    Comment


    • Ovaj stav madrida je toliko pogrešan, baš onako ekstremno nije na mestu.
      Po toj analogiji koju nam on nudi, Real Sosijedad nipošto ne sme da se takmiči u La Ligi jer mu je prolaznost u Ligu šampiona na nivou statističke greške. Po toj analogiji, Real Sosijedad treba da se otcepi, odnosno Baskija treba da se otcepi, da bi mogli da se bilduju koeficijenti i da imaju siguran prolaz u Ligu šampiona.

      Naravno da bi takav predlog bio glatko odbačen, jer je u svojoj suštini besmislen. Zatvaranje u nacionalističke torove, odnosno takozvano "razgraničenje" je pogubno na više nivoa, i nikako nije opcija za bilo kakvu kompetentnu i argumentovanu raspravu.

      Maši se ovde poenta na više načina i nivoa, a što se sportskog aspekta tiče, snaga ujedinjene lige je argument koji obara sve besmislene primedbe.
      Ujedinjena liga je naša Liga šampiona, u ligi velike četvorke bi dobili takmičenje koje bi se automatski pozicioniralo na jako mesto evropske rang liste.
      Pravilno osmišljeno takmičenje bi bilo sposobno da generiše prihode koji bi klubove učesnike promovisali u ozbiljne evropske takmace i samo bi bilo pitanje vremena kada bi sirova snaga ujedinjene lige iznedrila novu Crvenu zvezdu iz 1990/1991.

      Poslato sa WAS-LX1A uz pomoć Tapatoka
      Last edited by La Jugoslavia; 26-09-18, 19:36.
      C'era una volta la Jugoslavia, il Brasile d'Europa

      Comment


      • Madridos bice kako kaze vecina na forumu dzabe se ti i Uki koprcate
        Ovo je uticajan forum.

        Comment


        • Nema to nikakve veze sa nacionalistickim torovima, tako da iskreno molim ako cemo da imamo iskrenu i konstruktivnu razmenu misljenja, da ne odlzi u tom pravcu.

          Prvo ja sam rekao da bi za sampiona bilo lose ne za mid table klubove kao sto je Sosijedad. Zvezda u Srbiji nije ono sto je Sosijedad u Spaniji. Sa stanovnistva Cuke mozemo da sporimo o regionalnoj ligi, i to bi bio pravi ekvivalent Sosijedadu. Ja ti pricam o klubovima koji imaju 50+% sanse svake sezone da budu prvaci. Znaci pravo poredjenje bi bilo sa Barsom. Posto je LS najjaca fudbalska smotra, moramo da zamislimo situaciju, na koju u realnom svetu Barsa ne moze da naleti. Znaci zamisli da li bi npr. Barsa zelela da udje u neku regionalnu ligu, gde bi mogla da dovoede sebe u poziciju da igra neko galakticko elitno takmicenje svakih 5 godina, kada vec sada kroz njihovu ligu mogu da ga igraju svake godine (kao sto mi mozemo Q za LS). Za Lucane, Cuku itd. (Gironu) je naravno dobra regionalna liga, jer oni ni u jednoj ligi ne bi bili prvi (ni JSL ni regionalnoj) a napredovao bi im nivo i imali bi jace meceve.


          Ujedinjena liga je naša Liga šampiona, u ligi velike četvorke bi dobili takmičenje koje bi se automatski pozicioniralo na jako mesto evropske rang liste.
          Pravilno osmišljeno takmičenje bi bilo sposobno da generiše prihode koji bi klubove učesnike promovisali u ozbiljne evropske takmace i samo bi bilo pitanje vremena kada bi sirova snaga ujedinjene lige iznedrila novu Crvenu zvezdu iz 1990/1991.

          Netacno, ne bi nas auto pozicioniralo, nego bi igrama morali da zaradimo koeficijent. Drugo nikakva sirova snaga ne bi iznodrila novu Zvezdu, kada mi ne mozemo finansijski da pariramo ponudama najvecih favorita. Najvise sto mozemo je nivo nekog Sahtjora/Porta. A to uz konstantno igranje Evrope (cesce LS nego LE) moze da se postigne. A konstantno igranje Evrope, uz pametno poslovanje (koga nazalost po mom misljenju nece biti) moze da se postigne i iz JSL. Jedan Monako, Lyon, Marseille, Leverkuzen i xy drugih mnogo jacih klubova, ne mogu da zadrze svoje igrace, kada favoriti zagrizu, ali ce jedan Hajduk ili Zvezda iz regionalne lige moci. Hajde razmisli malo.

          Pravilno osmišljeno takmičenje bi bilo sposobno da generiše prihode koji bi klubove učesnike promovisali u ozbiljne evropske takmace i samo bi bilo pitanje vremena kada bi sirova snaga ujedinjene lige iznedrila novu Crvenu zvezdu iz 1990/1991.


          Takodje netacno, pa jedna Primera, ne moze da obezbedi sve svoje klubove da imaju pristojnu transfer moc a imaju prihod 100 puta veci nego sto bi imala ta nasa liga. Plus pogledaj kupovnu moc u regionu i ekonomiju, pa razmisli da li bi mi ni iz cega mogli da iznedrimo LS prvaka. Klubovi iz najmarketinskijih liga i najjcih ekonomija Evrope sa mnogo boljim finansijama od bilo kog naseg kluba, u zemljama gde karta kosta kao kod nas sezonska, ne mogu da ni pomisle na SF lige sampiona, ali mi cemo da osvojimo. Ja ne znam kako ljudi nakon toliko godina ne kapiraju da jako trziste i dobra ekonomija privalce ulagace u svim sportovima. Pa nema maltene nijedan primer da se u nekoj siromasnoj zemlji vrte najvece pare. Ja sam u tripu, kao da pola ljudi zivi u paralelnoj realnosti. U cemu mi to imamo konkurentnost finansijsku sa najvecim svetskim (koja to firma, bransa bilo sta). Zasto bi odjednom u fudbalu bilo drugacije. Sta oni su budale, pa ce reci e necemo mi da se borimo marketinski, hajde da pustimo Balkan, na svoj ustrb, da oni uspeju i da vrte pare.. Isto kao sto s eCity ne bi probio da nije bilo Arapa, isto kao sto se Forest nece vratiti, osim ako bude nesto slicno, isto i za Aston Villu i mnoge druge. Pa jedan Milan se toliko muci, sa Amerima, Kinezima, Berluskonijem, Inter isto, LFC se muci o godinama sa brdom kesa, ali eto regionalci sa mizernom finansijskom moci ce lagano da dodju na krov u biznisu koji vrti XY milijardi.
          Last edited by colchonero; 26-09-18, 20:20.

          Comment


          • Ne brini se Madridos ne daju mracne sile da se ovo realizuje,ostacemo u ovim kokosinjac ligama.

            Comment


            • Ma ok je sve to, vole ljudi sto da mastaju, sto da nostalgisu, sto da imaju nadu, nije to nista lose. Prisecaju se kako je nekad bilo i ne zele da prihvate (sto je nekad vrlo dobro, pa i ja sam nekad necu) da je proslo i da ga nece biti na "nerdjav" (arapi kinezi fore) nacin. Samo hocu da kazem da nisu drugi budale, pa kao oni se toga nisu setili nego je to skoro nemoguce sa ovoliko para u fudbalu i ovim sistemom. Pa jedna Nemacka ima 10x jacu ekonomiju nego cela nasa regija koja bi to igrala, pune stadione, karte mnogo skuplje, mnogo praceniju ligu, jaci marketing, fanove svuda po svetu, pa opet samo Bajern ima realne sanse, i BVB je imao bljesak. I to je to. Kada bi postojao neki salary cap, i da mozes da zadrzis igrace, naravno da bi i ja voleo sto jacu ligu.
              Last edited by colchonero; 26-09-18, 20:32.

              Comment


              • Jes ali Njemci nisu talentovani kao mi,ima ih 80 meleona pa ih to izvlaci.Nas jedan vrijedi 3 Njemca.

                Comment


                • Pisao sam već nikakva dobit praviti ligu sa podjednako korumpiranim državama koje imaju podjednako lošu infrastrukturu.

                  Samo da jugonostalgičari ožive sećanja. Šuplja priča bez pokrića.

                  Ako se pravi regionalna liga pravi se sa Rumunijom i Madjarskom koje su sredjene, imaju stadione i standard.

                  Šta meni igra da umesto protiv mog Spartaka igram protiv Intera iz Zaprešćića ili Rudara iz Pljevalja. Ništ. Ili Čelik Zenica kako već...

                  Menjam svoju lošu infrastrukturu i timove za još gore. Besmisleno.

                  A o regularnosti - ostala bi ista.

                  Nije tada regularnost držala liga nego država.

                  Ovo sve ukoliko bi se obezbedila tri mesta kroz kvalifikacije. Što bi nam to neko uzeo.
                  Last edited by Cassius Clay; 26-09-18, 20:36.

                  Comment


                  • Originally posted by Ivan_PG View Post
                    Jes ali Njemci nisu talentovani kao mi,ima ih 80 meleona pa ih to izvlaci.Nas jedan vrijedi 3 Njemca.
                    I to sto kazes

                    Comment


                    • Uki treba stvarat zajednistvo,siriti ljubav.

                      Comment


                      • Kad god se širila ljubav bilo je na desetine hiljada mrtvih kad ste raskidali ljubavne veze. A mi Srbi smo uglavnom uvek krivi zbog navodno hegemonij. Ja nisam protiv regionalne EX YU lige ali sam protiv toga da Srbija bude deo te.

                        Imamo našu braću Rumune sa kojimo nismo krv lili, mi veću braću u okruženju mislim da nemamo, tu su i Madjari sa kojima smo super, bitno je da države budu kompatibilne i da ne bude tenzija koje će se prenositi na tribine i teren.

                        A onda i mesta za LŠ, zarada, itd.

                        Hrvatska, Crna Gora, BiH, Kosovo, ko god, Makedonija, samo napred. Tu se svi gotive koliko sam skužio, samo zabraniti Borcu da igra to da ne bude da Srbija preko RS ruši ligu.
                        Last edited by Cassius Clay; 26-09-18, 20:54.

                        Comment


                        • Originally posted by Uroš View Post
                          Kad god se širila ljubav bilo je na desetine hiljada mrtvih kad ste raskidali ljubavne veze. A mi Srbi smo uglavnom uvek krivi zbog navodno hegemonij. Ja nisam protiv regionalne EX YU lige ali sam protiv toga da Srbija bude deo te.

                          Imamo našu braću Rumune sa kojimo nismo krv lili, mi veću braću u okruženju mislim da nemamo, tu su i Madjari sa kojima smo super, bitno je da države budu kompatibilne i da ne bude tenzija koje će se prenositi na tribine i teren.

                          A onda i mesta za LŠ, zarada, itd.

                          Hrvatska, Crna Gora, BiH, Kosovo, ko god, Makedonija, samo napred. Tu se svi gotive koliko sam skužio, samo zabraniti Borcu da igra to da ne bude da Srbija preko RS ruši ligu.
                          Pre bih ja i Slovake ubacio nego EX YU.

                          Comment


                          • Uki vidjeces da ce ljubav pobjediti.

                            Comment


                            • Ocekujem da kroz nekih 6-9 godina samo ucestvuju timovi iz 10 razlicitih liga u LS, posle videcemo kako ce ici. Realno je da tu budu u pocetku Turci i Rusi zbog finansija, pored njih tu je naravno liga petice+Portugalci, Holandjani i Belgijanci. Buducnost fubala je (polu)zatvorena liga i taj proces se ne moze spreciti.

                              Dugorocno se i tezi ka tome, zato je sada u pocetku pre 9 godina pruzena sansa da timovi iz slabijih liga doguraju do grupne faze zarad onih iz jacih liga. Sada je naravno otezana situacija sampionima iz manjih liga, dok su cetiri najjace lige dobile sigurne ucesnike u LS.

                              Regionalna liga tek nakon sto se ostane bez mesta u LS.

                              Comment


                              • Nebitno da li ce da se pravi regionalna liga ili ne, bitno je da se napravi/stvori, kako god klub iz ove zemlje koji ce da se bori za trofeje (pa i taj regionalne lige) a da nije sa Topciderskog brda. Takodje, da taj klub ima marketing i moze da dodje do redovne posete od 5-6 hiljada ljudi u ligi. Inace smo banana od zemlje (naravno da jesmo) ranga Lihtenstajna ili San Marina koji su toliko mali da i postoji mesto samo za jedan, dva ili kluba.

                                U kosarci to nazalost nije zazivelo, ali od kosarke ni ne ocekujem da moze da iznedri mnogo klubova i zanimljivo i kvalitetno domace prvenstvo.
                                You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig.

                                Comment

                                Working...
                                X