Announcement

Collapse
No announcement yet.

REGIONALNA LIGA DA ili NE ?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    Dugorocno nigde nema publike. Gde je na JNA publika, gde je na Marakani publika. Ciklicno postoje uzlazni trendovi, ali kada se narod zasiti tj. uspostavi se standard gde se misli da je sve to normalno i uobicajno onda krene stagniranje. Bez ulaganja nema rezultata. Fudbal je proizvod, publika je musterija. Kakvi proizvodi imaju prodju na trzistu. Koji su fudbalski proizvidi - klubovi mas proizvod? Na zalost, nema ih. Novac, kreira gotovo sve. sport, talenat i dobro upravljanje resursa odvaja top pricu od osrednje. Kakva nam je drustveno ekonomska formacija u kojoj bitisemo takav nam je i vrhunski sport, popularni sport.

    Comment


    • #92
      Sto se tice UEFA takmicenja po meni bi to bilo samoubistvo. Uefa nije Evroliga zatvoren tip takmicenja, pa da se nekome garantuje mesto. U Uefa se mesto dobija na osnovu koeficijenta, na osnovu rezultata. Ko nama garantuje da ce ta liga biti bolje rangirana od npr. portugalske (nece 100%). To jest da ce klubovi iz te lige skupiti vise bodova nego Rusi ili Portugalci (ili ovi nize cak Grci Svajcarci). Unistilo bi i timske koeficijente nasa 2 kluba koji mozda ne bi svake godine igrali Evropu (ili lupam za Hrvate Dinamo Rijeka Hajduk mozda ne bi imali poziciju na tabeli za Evropu) i tako bi im tonuo koef. A kazem nacionlni koeficijent ne bi ojacao toliko da mi dobijemo direktnog ucesnika ili po 6-7 timova u Q. Inace kao sto Uros kaze ako vec regionalna, nikako sa ex yu zemljama. Prvih par godina bi navijaci eto dolazili napaljeni, posle bi i to opalo ako nema gostujucih i ako se ne igra Evropa (bori za titulu) svake godine. Pa na derbiju se pola juga nije napunilo zamislite da je Partizan 5. na tabeli (npr.) u 22om kolu protiv hajduka koji je 7. tamo neke 2030. Pa 10k ne bi doslo. Ali i sa cisto sportske (koeficijentske) strane bi to posebno sada kada je UEFA olaksala sampionima maksimalno da udju u evro takmicenja bio los potez. Vise bi se 10 puta mucili 30+ kola kroz tu ligu da obezbedimo sebi kvale za LS(titulu) nego sto to radimo kroz JSL, a iz razloga sto sam naveo gore ne bi nista spec pomoglo, eventualno bi nas nacionalni koegicijent gurnuo da pocinjemo od 3. kola, ako klubovi budu belezili pristojne rezultate.

      Comment


      • #93
        Vi onda ne volite fudbal,vama je izgleda samo bitno da se ide u te kvalifikacije posto poto pa nema veze sto ce se one proc svake 15 godina ,i to sto se Zvezda ili Partizan kroz tu domacu ligu nece nikad ni priblizno razviti kao sto bi u slucaju ove regionalne lige gdje bi igrali mnogo jace meceve.
        Vecu vrijednost ima ona titula Vojvodine iz 1989 nego sve ovo sto su osvajali Zvezda,Partizan,Dinamo nakon 91.
        Last edited by E1_PG; 26-09-18, 17:38.

        Comment


        • #94
          I molim sve koji pisu da trazimo prolaz u LS zbog te lige od Uefa da ne prave od Uefa privatnu Djordijevu organizaciju. Samo molim ljude da ne traze zatvoren ttip takmicenja i udeljivanje, jer je to ono po cemu pljuju na drugim vestima. Ako hoces da igras ostvari rezultate, nabij koef i niko nece moci da te zaustavi od igranja. A ne da ti se nesto daje na lepe oci niko nije bogom dan. A da ne pricam kako bi mi prosli (ceo region) ako bi Uefa posla putem EL. Zasto bi od teoretske sanse da imamo 4 uceanika u LS sveli sebe na 1. Pricam o svim zemljama koje bi ucestvovale u regionalnoj. Je l mislite da bi bilo kom sadasnjem sampionu drzava lakse bilo da udje u LS tako kroz titulu u toj ligu plus Q, nego sto je sad kroz domace lige i Q. Ne bi, samo bi izgubili mesta u Q. Ali ovde ionako 80% ljudi trese nostalgija i ubedjeni su da bi bas njihov klub bio taj koji bi bio prvak.

          Comment


          • #95
            Originally posted by Ivan_PG View Post
            Vi onda ne volite fudbal,vama je izgleda samo bitno da se ide u te kvalifikacije posto poto pa nema veze sto ce se one proc svake 15 godina ,i to sto se Zvezda ili Partizan kroz tu domacu ligu nece nikad ni priblizno razviti kao sto bi u slucaju ove regionalne lige gdje bi igrali mnogo jace meceve.
            Vecu vrijednost ima ona titula Vojvodine iz 1989 nego sve ovo sto su osvajali Zvezda,Partizan,Dinamo nakon 91.
            Daj meni seika i budzet of milijardu i JSL a vi uzmite da se razvijate kroz regionalnu pa cemo da vidimo ko ce cesce igrati LS. Nismo mi pre imali dobre rezultate zbog nekakvog razvijanja, nego are nisu imale bas toliki uticaj kao danas. Mogao si i da zadrzis neke igrace, a neki su i morali da ostaju do izvesnih godina. Nije re bio toliki monopol najvecih klubova. Je l bi ti pre bio Bajern u "za njih slaboj Bundesligi" ili da se razvijas kao Lester i da igras Evropu jednom u ko zna koliko

            Comment


            • #96
              Kakva 4 predstavnika u LS,o cemu pricas.Ta mogucnost je samo teoretska,u praksi se desava svake 4 5 godina da Zvezda,Partizan ili Dinamo se kvalifikuju i tamo osvoje u projeku 0,5 bodova u grupi i imaju gol razliku 1-50.(Da ne baksuziram nadajmo se da sad nece bit tako sa Zvezdom).Sta ce kome na ovim prostorima takav predstavnik i takav prvak.Regionalna liga bi mogla ako nista da iznjedri makar jednog respektabilnog protivnika za evropske velikane koji bi mozda mogao svake 2,3 godine da udje recimo u osminu LS,sto se u postojecem stanju nece desit jos 150 godina.

              Comment


              • #97
                Originally posted by madrid View Post
                Daj meni seika i budzet of milijardu i JSL a vi uzmite da se razvijate kroz regionalnu pa cemo da vidimo ko ce cesce igrati LS. Nismo mi pre imali dobre rezultate zbog nekakvog razvijanja, nego are nisu imale bas toliki uticaj kao danas. Mogao si i da zadrzis neke igrace, a neki su i morali da ostaju do izvesnih godina. Nije re bio toliki monopol najvecih klubova. Je l bi ti pre bio Bajern u "za njih slaboj Bundesligi" ili da se razvijas kao Lester i da igras Evropu jednom u ko zna koliko
                Koji sejk je lud da ulozi pare u bilo koji tim iz JSL,pa bio to i Zvezda i Partizan.Ko to gleda,koji je njemu interes tu.
                Sa druge strane regionalna liga ex yu prostora +recimo Madjari,Rumuni,Bugari bi bila top 10 liga evrope,to bi bilo vec nesto ozbiljno i sejk bi tu nasao neki interes i prije bi usao sa parama.

                Comment


                • #98
                  Obezbediti sredstva je prva primarna stvar a ceo region mnogo zaostaje i za evropskim prosekom, i mnogo je tesko to stici. Regionalna liga bi mogla danas priblizi MOZDA malo, ali ja iz gore navedenih razloga nisam spreman za takav rizik. Zvezda ako bude pametno radila sada moze za 10 godina da dodje na nivo nekog Olija ili Seltika, plafon joj je relano Sahtjor, Benfika. To sa dobrim poslovanjem moze da postigne i kroz JSL. Ko misli da bi sa regionalnom opet mogla na sam vrh taj zivi u zabludi, a moze da izgubi mnogo vise (redovno ucesce u Evropi i pad koeficijenta).

                  Comment


                  • #99
                    Originally posted by madrid View Post
                    I molim sve koji pisu da trazimo prolaz u LS zbog te lige od Uefa da ne prave od Uefa privatnu Djordijevu organizaciju. Samo molim ljude da ne traze zatvoren ttip takmicenja i udeljivanje, jer je to ono po cemu pljuju na drugim vestima. Ako hoces da igras ostvari rezultate, nabij koef i niko nece moci da te zaustavi od igranja. A ne da ti se nesto daje na lepe oci niko nije bogom dan. A da ne pricam kako bi mi prosli (ceo region) ako bi Uefa posla putem EL. Zasto bi od teoretske sanse da imamo 4 uceanika u LS sveli sebe na 1. Pricam o svim zemljama koje bi ucestvovale u regionalnoj. Je l mislite da bi bilo kom sadasnjem sampionu drzava lakse bilo da udje u LS tako kroz titulu u toj ligu plus Q, nego sto je sad kroz domace lige i Q. Ne bi, samo bi izgubili mesta u Q. Ali ovde ionako 80% ljudi trese nostalgija i ubedjeni su da bi bas njihov klub bio taj koji bi bio prvak.
                    Mescini da si pomesao Evroligu u kosarci i Ligu Sampiona u fuzbalju.
                    "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
                    Meša Selimović

                    Comment


                    • Sam si nabrojao, taman bi eto ceo jugoistok Evrope (rekao si da bi to bila otprilike top 10 liga sto je realno) sa 50 miliona stanovnika gurnuo ispod jednog Portugala sto se mesta u LS tice, a sadasnji sampioni nekih slabijih "clanica te zamisljene lige" bi gledali Q za Evropu jednom u 10 godina. A ovako imaju to svake godine. Ja ne znam sta to oni iz sportskog ugla dobijaju i zasto bi hteli takav harakiri.
                      Last edited by colchonero; 26-09-18, 17:58.

                      Comment


                      • Originally posted by kronostime View Post
                        Mescini da si pomesao Evroligu u kosarci i Ligu Sampiona u fuzbalju.
                        Nisam pomesao, napisao sam da se ne trazi u komentarima da se od UEFA sistema pravi ono sto je Djordi uradio sa EL. Posebno sto bi ako to ne daj noze nekada dodje, mi izvukli deblji kraj. I onda bi pocela prica ne vole nas, nije fer, pa kako itd.
                        Last edited by colchonero; 26-09-18, 17:57.

                        Comment


                        • E ne znam ako vam je taj koeficijent najbitniji,a ne stvaranje jake,evropske Zvezde koja ce biti sampion mozda svake 3,4 godine ali ce ici sa velikim ambicijam u LS,i ako mislite da kroz JSL moze da se napravi ozbiljna prica nama se tu razilaze razmisljanja skroz.Ja mislim da bi ta liga zajednicka bila pozitivan impuls za razvoj domaceg fudbala i to je to.

                          Comment


                          • Kojim ambicijama, napisao sam ti Zvezda ne bi mogla da pretenduje na sam vrh ni iz kakve regionalne (SF ili QF) jer fali para, a uz dobro poslovanje moze i sada da dodje na neki osrednji nivo redovne LS dugorocno gledano i to kroz JSL. I pritom bi mogli da igramo stalno, a ne budemo sampioni 1 u 5 godina. Uzimam primer Zvezde jer za nju navijam, da ne dodje do zabune.

                            To sto ja mislim da CZV nece imati dobro poslovanje i pametno iskoristiti novac, to je druga prica i nema veze sa sportom.

                            A kazem tek ovi manji sampioni i vicesampioni memaju nikakav sportski interes da to igraju.
                            Last edited by colchonero; 26-09-18, 18:04.

                            Comment


                            • Ne znam,ja ne mogu da vjerujem da vama moze da predstavlja neko zadovoljstvo osvojena titula u ovakvim ligama,namjestenim,kriminalno-mafijaskim sa kvalitetom fudbala ekvivaletnim onome sto se igralo u drugoj ligi Jugoslavije 70-ih(a mozda i trecoj)
                              Last edited by E1_PG; 26-09-18, 18:13.

                              Comment


                              • Originally posted by Ivan_PG View Post
                                Ne znam,ja ne mogu da vjerujem da vama moze da predstavlja neko zadovoljstvo osvojena titula u ovakvim ligama,namjestenim,kriminalno-mafijaskim sa kvalitetom fudbala ekvivaletnim onome sto se igralo u drugoj ligi Jugoslavije 70-ih.
                                Ne radi se uopste o tome, to da li je zadovljstvo i zasto jeste/nije, namestanje itd, to je sad potpuno neka druga prica. Ali moram da idem iz kuce nemam sad vremena. Kad se vratim bacicu pogled sta se u medjuvremenu ispisalo. Zz
                                Last edited by colchonero; 26-09-18, 18:14.

                                Comment

                                Working...
                                X