Announcement

Collapse
No announcement yet.

REGIONALNA LIGA DA ili NE ?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Uroš View Post
    Doduše ja bih napravio zatvorenu domaću ligu bez ispadanja. Ili eventualno jedan tim da ispada. Da se to malo decentralizuje, da se naprave centri Užice, Niš, Kg, Novi Sad, Subotica, Čačak, Loznica, Kraljevo i eventualno neki Priboj nešto, neki tim iz Banata koji bi bio gledan.
    Pa dokle vise da se vestacki guraju Uzice, KG, Cacak? Napravljeni im stadioni o trosku drzave, dobili reflektore gratis od FSS-a a oni i dalje nisu sposobni da se sami izbore za svoje mesto nego bi opet ako moze nekako administrativno da ih uguramo.

    Ja sam isto za zatvorenu ligu u okviru Srbije, i to za 2 zatvorene lige... jedna u kojoj bi bili zvezda i partizan, pa se lepo udrite saopstenjima svake nedelje, a drugu u kojoj bi igrali svi osim titovih blizanaca sa topciderskog brda.

    Comment


    • Originally posted by belgrade_owl View Post
      Pa dokle vise da se vestacki guraju Uzice, KG, Cacak? Napravljeni im stadioni o trosku drzave, dobili reflektore gratis od FSS-a a oni i dalje nisu sposobni da se sami izbore za svoje mesto nego bi opet ako moze nekako administrativno da ih uguramo.

      Ja sam isto za zatvorenu ligu u okviru Srbije, i to za 2 zatvorene lige... jedna u kojoj bi bili zvezda i partizan, pa se lepo udrite saopstenjima svake nedelje, a drugu u kojoj bi igrali svi osim titovih blizanaca sa topciderskog brda.


      A koji stadion nije napravljen o trošku države i nalazi se na sopstvenom zemljištu ? U MIlanovcu ?
      sigpic https://www.facebook.com/nezvanicnoradnickinis/

      Comment


      • Originally posted by Constantin View Post


        A koji stadion nije napravljen o trošku države i nalazi se na sopstvenom zemljištu ? U MIlanovcu ?
        Stadion Vozdovca.
        Spoiler
        Ako mi časi smrti postanu bliski,
        I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
        Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
        Nije umio da odstupi,
        Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
        Pao unapred, a ne unazad,
        I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
        Uračunato i u moj pad.

        Comment


        • Originally posted by Ganac View Post
          Stadion Vozdovca.
          Ono li stadion...nemoj me zebavaš Ganac
          sigpic https://www.facebook.com/nezvanicnoradnickinis/

          Comment


          • Originally posted by Constantin View Post


            A koji stadion nije napravljen o trošku države i nalazi se na sopstvenom zemljištu ? U MIlanovcu ?
            Ovo je pre par godina renovirano o trosku drzave u tome je poenta, pravile su se emisije kako se obnavljaju stadioni i kako ce sada klubovi iz unutrasnjosti imati komfor.. bla bla bla.

            U isto vreme na Omladinskom Stadionu su obustavljeni radovi koje je klub hteo sam da finansira zato sto nije bilo "potrebne dozvole".

            Malo smara to isticanje unutrasnjosti u prvi plan, da je hleba i igara politika, pa makar to bilo i na ustrb drugih. Ako vec prave stadione za Slobodu i Kragujevac, pa neka naprave jedan i neka daju na poklon Cukarickom, OFK Beogradu ili Vozdovcu, zasto samo Sloboda, Kragujevac i ostali klubovi iz unutrasnjosti da dobijaju? I onako se svaki klinac cim napuni 18 salje u Beograd na studije.

            Comment


            • Originally posted by belgrade_owl View Post
              Ovo je pre par godina renovirano o trosku drzave u tome je poenta, pravile su se emisije kako se obnavljaju stadioni i kako ce sada klubovi iz unutrasnjosti imati komfor.. bla bla bla.

              U isto vreme na Omladinskom Stadionu su obustavljeni radovi koje je klub hteo sam da finansira zato sto nije bilo "potrebne dozvole".

              Malo smara to isticanje unutrasnjosti u prvi plan, da je hleba i igara politika, pa makar to bilo i na ustrb drugih. Ako vec prave stadione za Slobodu i Kragujevac, pa neka naprave jedan i neka daju na poklon Cukarickom, OFK Beogradu ili Vozdovcu, zasto samo Sloboda, Kragujevac i ostali klubovi iz unutrasnjosti da dobijaju? I onako se svaki klinac cim napuni 18 salje u Beograd na studije.
              Ovo sad prelazi u drugu dimeziju, pa ne bih o tome ovde. To ti je otprilike kao sa niškim aerodromom i to je kompleksno pitanje. Iz tebe prosto zrači alavost prestonice i potcenjivački pogled ka provinciji. Svojevremeno je, ali ne tako davno, Dušan Alimpić, tada zamenik predsednika Skupštine Beograda imao ovakav stav:
              Beograd kao najveći i glavni grad pruža usluge ne samo Beograđanima nego građanima cele Srbije. To znači da je na našim ulicama svakog dana 200.000, 300.000 ljudi koji su došli nekim poslom, koji habaju naš asfalt, koriste autobuse, prave nam gužvu, zauzimaju naša parking mesta i zbog svega toga nama treba veći budžet.
              Da se nekim dekretom zabrani igračima iz provincije da igraju u Beogradu, od sadašnjih 5 Superligaša ne bi mogli da napabirčite jedan tim sa izmenama. To što si ti besan zbog OFK-a, nije kriva provincija, nego Grad Beograd i Zvezdan Terzić (po mom skromnom mišljenju). U vreme, kada se igrao koliko-toliko pošten fudbal, Voždovac, Bežanija su bili beogradski Zonaši, a Čukarički, Rad stabilni drugoligaši. Došli su, jbg takva vremena su bila, nekakve Zvezdare, Železnici, Borče, Bulići, Bambalići...i šta ti ja znam još ko u fokus. NIje to provincija istakla u prvi plan, kao ni Ramadanija, Raju Božovića, Arkana....to je prestonica odnegovala.

              Regonalna liga je poslednji trzaj da se od fudbala u Srbiji, kojeg ipak procentualno naviše volimo, da se nešto spasi. Ima još jedno, možda delotvornije rešenje.

              Zabraniti profesionalni fudbal u Srbiji na najmanje 3 godina, a u Beogradu 5. Čist amaterizam, ko voli nek igra iz ljubavi. Dok iz svega ne izađu Ramadani, Raje, Bambalići, Terzići, Tončevi, Vučelići...Političarima strogo zabraniti pristup klubovima. Nakon toga sprovesti tender i privatizovati klubove, pa ko voli, nek izvoli. Ove ruine od stadiona, sve starije od 20 godina, do temelja srušiti i uslov privatizacije je nov stadion po UEFA standardima. Država će, naravno, dati subvencije i podsticaj. Kad može motačima kablova sa dalekog istoka po nekoliko miliona evra, može i budućim vlasnicima klubova. Pa nek ih ima, za početak, dvadesetak...ovo niže ne računam. Na mestima kao što je Marakana, JNA, Čair nići će novi stambeno poslovni blokovi. Skupe i atraktivne lokacije. Od toga možete da napravite, ako hoćete i "Beograd na mesecu"....mi bar da se izvučemo iz blata u koje ste nas gurnuli...na svim poljima.

              Ako nisi za Ligu Regiona, nisi, poštujem tvoj stav, ali prestani više s tim...dala vam država pa dala vam država. Odakle državi, ako nije od mene,tebe i ne znam koga...
              Last edited by Constantin; 27-09-18, 11:25.
              sigpic https://www.facebook.com/nezvanicnoradnickinis/

              Comment


              • Ja samo pitam kako je moguce da se nadju pare za rekonstrukcije i reflektore stadiona u Nisu, Uzicu, Kragujevcu, Krusevcu i tako dalje, a nema za Omladinski stadion u Beogradu?

                Ili jos gore, zasto nije bilo para za Zenski Rukometni klub Radnicki sa Crvenog krsta? nama ni istorijski uspesi nisu sveti. Ali zato kad se zvezdi ugasi struja tadasnji premijer trci u ponoco da resava problem, ne daj Boze da se nesto desi zvezdani.

                Comment


                • Originally posted by belgrade_owl View Post
                  Ja samo pitam kako je moguce da se nadju pare za rekonstrukcije i reflektore stadiona u Nisu, Uzicu, Kragujevcu, Krusevcu i tako dalje, a nema za Omladinski stadion u Beogradu?

                  Ili jos gore, zasto nije bilo para za Zenski Rukometni klub Radnicki sa Crvenog krsta? nama ni istorijski uspesi nisu sveti. Ali zato kad se zvezdi ugasi struja tadasnji premijer trci u ponoco da resava problem, ne daj Boze da se nesto desi zvezdani.
                  Jeste, u pravi si što se tiče ovog drugog pasusa.

                  Što se tiče reflektora u Nišu. Imao sam tu čast da 15. avgusta 1982. godine u meču protiv tuzlanske Slobode, budem prisutan, jer tada je FK Radnički prvi put na Čairu igrao pod reflektorima. Novac za refletore je zarađen u učešću u Kupu UEFA prethodne sezone. EI NIš nam je napravio prvi semafor.

                  Zašto nema para za Omladinski stadion, rekoh...Terza-Grad Beograd.

                  Generalno...država nema toliko para koliko je sve ruinirano u svim segmentima. Ko i kako će dobiti, na žalost, sada je na snazi kriterijum, miljenici trenutne vlasti....
                  sigpic https://www.facebook.com/nezvanicnoradnickinis/

                  Comment


                  • Originally posted by belgrade_owl View Post
                    Ja samo pitam kako je moguce da se nadju pare za rekonstrukcije i reflektore stadiona u Nisu, Uzicu, Kragujevcu, Krusevcu i tako dalje, a nema za Omladinski stadion u Beogradu?

                    Ili jos gore, zasto nije bilo para za Zenski Rukometni klub Radnicki sa Crvenog krsta? nama ni istorijski uspesi nisu sveti. Ali zato kad se zvezdi ugasi struja tadasnji premijer trci u ponoco da resava problem, ne daj Boze da se nesto desi zvezdani.
                    Za to pitanje trebalo bi da se obratis i gradskim vlastima - u njihovoj su nadleznosti dozvole.
                    "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
                    Meša Selimović

                    Comment


                    • Constantine, ja kada sam bio mladji i kada bih nešto pametno rekao. deda bi mi rekao "e sad ćuti do sutra" u smislu pametno si rekao, ćuti dalje da ne uprskaš. Zato bravo za ovo "odakle državi"... I ćuti do sutra

                      Šalim se, ali ta država se predstavlja kao neki nezavisni entitet koji lebdi nad svima nama i postoji nezavisni od nas. Dala država ovo, dala ono...

                      Šta je meni sve ova jebena država uzela i treba da daje i timovima i svima, kolike poreze i akcize i ostale gluposti. Oporezuju mi privatno vlasništvo što izdajem nekome. Katastrofa.

                      Problem je što se daje klubovima a nije problem što su iznete 1526 puta veće pare na Kipar.

                      Comment


                      • Zna se Urke kod koga su ključevi od kasu...
                        sigpic https://www.facebook.com/nezvanicnoradnickinis/

                        Comment


                        • Elitna Ujedinjena liga je 100 puta jača i bolja od rascepkanih poluseoskih liga.
                          Zašto Barselona ne napusti Španiju i ne osnuje nekakav katalonski imaginarijum?

                          Hoće, ali sutra, ili samo da tetki odnesu lek, pa će da napuste La Ligu, najjaču ligu na svetu.

                          Crvena zvezda je srozana na nivo Surdulice i Čukaričkog, u evropskom, prenesenom značenju, samo zato jer je prinuđena da sa njima deli beli hleb.
                          Loše takmičenje rađa loše timove i loše šampione, to je abeceda fudbala.

                          Crvena zvezda naravno nikada ne bi postala šampion Evrope, da nije iza sebe imala veliku ujedinjenu zemlju i pre svega supermoćnu ligu gde se do titule išlo preko Bobana i Šukera, preko Bokšića, Roberta Jarnog, Štimca i Bilića.

                          Poslato sa WAS-LX1A uz pomoć Tapatoka
                          C'era una volta la Jugoslavia, il Brasile d'Europa

                          Comment


                          • Originally posted by La Jugoslavia View Post
                            Elitna Ujedinjena liga je 100 puta jača i bolja od rascepkanih poluseoskih liga.
                            Zašto Barselona ne napusti Španiju i ne osnuje nekakav katalonski imaginarijum?

                            Hoće, ali sutra, ili samo da tetki odnesu lek, pa će da napuste La Ligu, najjaču ligu na svetu.
                            U Kataloniji osim Barselone nemas vise od 3-4 kluba u prva tri ranga takmicenja.

                            Crvena zvezda je srozana na nivo Surdulice i Čukaričkog, u evropskom, prenesenom značenju, samo zato jer je prinuđena da sa njima deli beli hleb.
                            Loše takmičenje rađa loše timove i loše šampione, to je abeceda fudbala.

                            Crvena zvezda naravno nikada ne bi postala šampion Evrope, da nije iza sebe imala veliku ujedinjenu zemlju i pre svega supermoćnu ligu gde se do titule išlo preko Bobana i Šukera, preko Bokšića, Roberta Jarnog, Štimca i Bilića.

                            Poslato sa WAS-LX1A uz pomoć Tapatoka
                            Ideja regionalne lige je poboljsanje fudbala i stvaranje vise kvalitetnih klubova u ovoj zemlji (kao i u zemljama koje bi bile ucesnice). Ovo sto pricas se lako resava tako sto bi se Zvezda i Partizan prikljucili rumunskoj ligi, ako je interes samo poboljsanje kvaliteta odredjenih klubova. Ostatak klubova bi onda ucetsvovalo u slicnom besmislenom takmicenju u kome i sada ucestvuju - bez navijaca, bez finansija, bez plana, bez infrastrukture. Dovoljno je reci u kakvom su stanju FK Smederevo, FK Hajduk iz Kule, FK BSK iz Borce, a svi su nekada imali smisao postojanja da igraju meceve bez briga sa Partizanom.
                            You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig.

                            Comment


                            • Originally posted by Constantin View Post
                              NIje to provincija istakla u prvi plan, kao ni Ramadanija, Raju Božovića, Arkana....to je prestonica odnegovala.
                              Arkan je dete niskih ulica

                              Comment


                              • Originally posted by La Jugoslavia View Post
                                Elitna Ujedinjena liga je 100 puta jača i bolja od rascepkanih poluseoskih liga.
                                Zašto Barselona ne napusti Španiju i ne osnuje nekakav katalonski imaginarijum?

                                Hoće, ali sutra, ili samo da tetki odnesu lek, pa će da napuste La Ligu, najjaču ligu na svetu.

                                Crvena zvezda je srozana na nivo Surdulice i Čukaričkog, u evropskom, prenesenom značenju, samo zato jer je prinuđena da sa njima deli beli hleb.
                                Loše takmičenje rađa loše timove i loše šampione, to je abeceda fudbala.


                                Crvena zvezda naravno nikada ne bi postala šampion Evrope, da nije iza sebe imala veliku ujedinjenu zemlju i pre svega supermoćnu ligu gde se do titule išlo preko Bobana i Šukera, preko Bokšića, Roberta Jarnog, Štimca i Bilića.

                                Poslato sa WAS-LX1A uz pomoć Tapatoka
                                Zamena teze. Zvezda i Partizan su najzasluzniji sto nam je liga ovakva kakva je. Kako Zvezdi i Partizanu mogu da budu krivci bilo ko drugi kad oni drze sve konce u ligi? Apsolutno je sve podredjeno njima. Plastican primer, negde sam procitao da javno preduzece MTS sponzorise Zvezdu i Partizan sa po 1,5 miliona evra godisnje. Nesto sitno od njih dobija Radnicki, sad nesto i Dinamo vranje. Zasto taj MTS kao javno preduzece ne bude sponzor cele lige? Napravi se liga od 10-12 klubova, svaki klub od tog sponzorstva dobije 400-500 hiljada evra. Znas sta bi to znacilo za jedan Radnik, Napredak... ?Dovoljno da im se finansije koliko toliko stabilizuju, poboljsa infrastruktura. Samim tim bi se i kvalitet lige znacajno poboljsao. O sponzorstvu Gasproma, koji je koliko god da je ruski, apsolutno drzavni projekat, da ne pricam.

                                I upravo regionalna liga najmanje odgovara Zvezdi i Partizanu, jer zasto da se za LS makljaju sa Dinamom i Hajdukom, kad mogu sa Radnickim, Napretkom, Surdulicom. Tamo nece biti moguce ono Terzicevo "sta ste se rastrcali toliko?" A da se ne lazemo, tu i tamo neka grupna faza LS za bilo koji balkanski klub ce biti plafon za narednih 50 godina.

                                ABA liga nije bila "stetna" za nasu kosarku jer su godinama Zvezda i Partizan drzali primat. To sto su se, usput, gasili neki nekada vrlo jaki kosarkaski centri (Kragujevac, Vrsac...) koga zabole. Nek i u naredne 2-3 godine neki drugi regionalni tim osvaja ligu, da vidis kako ce prvi Covic da trazi da se iz nje izadje i da trazi domacu ligu kroz koju ce biti moguce da prvak ide u EL.
                                Last edited by Dali_man; 29-09-18, 07:38.

                                Comment

                                Working...
                                X