Announcement

Collapse
No announcement yet.

NFL 2018

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Vremenom naučiš da je football mnogo, mnogo više nego jačina rostera i pozicija. 50% uspjeha se odvija 5-6 dana prije utakmice u film-roomu. Baš se ludo puno detalja može naučiti i upotrijebiti gledajući snimke, i ko zna analizirati snimke njemu dan ne može da bude dosadan. Game plan je 50% pobjede, ako ne i više, i sport je baš jak po uticaju trenera, zbog toga i postoji toliko pomoćnika (koordinatori plus pozicioni treneri).

    Originally posted by Uroš View Post
    Mislim da je trenutno Dru najjači QB u ligi. Odlično poznaje igrače, pregršt iskustva, kada se vrati Ingram to je odlična igra trčanjem, Ted Gin radi svoj posao, Tomas polako izrasta u top WR...
    Zar nije Stafford najjači QB lige

    Zezam te samo zbog onog paljenja na njega prošle sezone.

    Comment


    • Comment


      • Nije los ovaj Mahomes. Prvi put ha gledam veceras.. reko da vidim ko je taj mudas sto baca po 4-5 komada svake nedelje.

        Comment


        • Originally posted by Bastia33 View Post
          Vremenom naučiš da je football mnogo, mnogo više nego jačina rostera i pozicija. 50% uspjeha se odvija 5-6 dana prije utakmice u film-roomu. Baš se ludo puno detalja može naučiti i upotrijebiti gledajući snimke, i ko zna analizirati snimke njemu dan ne može da bude dosadan. Game plan je 50% pobjede, ako ne i više, i sport je baš jak po uticaju trenera, zbog toga i postoji toliko pomoćnika (koordinatori plus pozicioni treneri).



          Zar nije Stafford najjači QB lige

          Zezam te samo zbog onog paljenja na njega prošle sezone.
          Mahomes

          Stafford mi ne delovao tada kao bejbi Aaron Rodgers, ali bezmud je često.

          A vidi se da je Mahomes brutalan, nije one-season wonder kao Prescott.

          Comment


          • A Bastia sećaš li se ko je rekao da vidi Keenuma u Denveru? Prelistajte slobodno. Čovek rodjen za Broncose. Dobra odbrana, on solidan, taman.

            De si Power, barabo stara (šala).

            Samo da NEP ne budu konkurentni pa neka osvoji ko oće.

            Comment


            • A evo, ostao kuci veceras(jer sam se probudio u 19:30 ) pa reko da odgledam ovaj MNF u miru i tisini jer obicno ponedeljkom gledam fudbal u nekom od lokala pa se na kraju ni ne sjecam utakmice

              Nisam ocekivao ovakvu low scoring utakmicu, ali Denver me iznenadio sa ovako zategnutom odbranom. A odbrana Chiefsa je odron. Kako im prolaze trcanjen.. kakvi su ono koridori i rupe koje im ovi ostavljaju. Svidja mi se ovaj Lindsay iz Denvere. Prvi put ove sezone da gledam i jedne i druge pa sam iznenadjen. A evo i TD Lindsay.. dobar je bogami.

              Comment


              • Au, kakva utakmica Mahomesa. Lik je pod pritiskom odigrao fenomenalno. Skremblovao je kao Rogers.

                Onaj pas za Hilla levom rukom za novi down.
                sigpic

                Comment


                • Očekujem da Kanzas i Remsi puknu ovo kolo.



                  Nisam pratio u ovom periodu, ako neko jeste neka napiše kako se rangira ova odbrana, je l top 5 svih vremena ili je hajpovana bzv?


                  Deluje brutalno.

                  Comment


                  • Tesko je to rangirati jer, kao i drugim sportovima, drugacije su ere u kojima se igralo plus je danas dosta tesko odrzati igrace na okupu u ovom sportu duzi vremenski period pa se najbolje odbrane vezuju za jednu godinu. Tako recimo je mozda najbolja i najpoznatija odbrana Bearsa iz 1985. pa odbrana Ravensa iz 2000. itd. Ako bi se tako gledalo bilo je statisticki mnogo boljih odbrana od te ali kao sto rekoh drugacije ere pa je to tesko odrediti.
                    Ako uzmemo za merilo recimo zadnjih 10 godina, jedina odbrana koja moze da im parira jeste odbrana Denvera od pre 3 godine tako da izmedju te dve odbrane treba traziti najbolju u ovoj skorijoj istoriji. Za mene licno Sijetlova je najbolja u tom periodu i obozavao sam da ih gledam. Cak i ako zanemarimo Legion of Boom ta odbrana je bila odlicna, znaci i lajnbekeri i linijasi to su sve bile zveri. Plus su imali to nesto, taj neki swagger sto bi rekli Ameri i prosto si jedva cekao da ih gledas. Sherman je tu bio vodja kolovodja i njegov trash talk al lako mu je bilo kad mu iza ledja stoje Chancellor i Thomas koji su definitivno u top 3 najboljih safty tandema ikada, tu nema govora.
                    Naravno kulminacija svega je bio onaj SuperBowl gde si imao najbolji napad vs najbolja odbrana. Vecina je predvidljala da ce ih Denver dobiti jer je Manning postavio nekoliko rekorda, nema kome nisu sasuli po 40 poena. I onda dolaze na SB i ta odbrana Sijetla ih unakazi ostavi ih na 8 poena. Po meni tu su se zacementirali kao najbolji u novijoj istoriji. Mada iskreno ako hoces da gledas tu odbranu i jednu ekstra zanimljivu utakmicu pogledaj finale NFC iz te 2013. godine kad su igrali protiv 49ersa. Imas na YT celu utakmicu, jako zanimljiva utakmica i njihova odbrana u prvom planu.

                    Comment


                    • Hoću, hvala na odgovoru. Čuo sam još pored navedenih i za neku odbranu Steelersa samo ne znam koja era. Baš mi je krivo što nisam pratio bar od 2005-6 ali dobro.

                      Ko ove sezone ima najbolju odbranu? Mislim da Giantsi imaju dobar defanzivni potencijal, iako možda smešno zvuči ali mislim da će biti sve bolji kako sezona bude odmicala.

                      I Patrotsi uopšte nemaju lošu odbranu. Ne pričam zbog Dolphinsa, nego inače.

                      A najveća engima mi je Minesota. Jaki su svuda a nešto im fali. Imaju i hvatače i qb i trkače i TE, odbrana solidna.

                      Videćemo.

                      Comment


                      • Za moga NFL života, meni je TOP defense Steelers '08 sa čupavim bratom Troy-om!
                        Last edited by salelesa; 04-10-18, 23:00.

                        Comment


                        • Originally posted by Uroš View Post
                          Hoću, hvala na odgovoru. Čuo sam još pored navedenih i za neku odbranu Steelersa samo ne znam koja era. Baš mi je krivo što nisam pratio bar od 2005-6 ali dobro.

                          Ko ove sezone ima najbolju odbranu? Mislim da Giantsi imaju dobar defanzivni potencijal, iako možda smešno zvuči ali mislim da će biti sve bolji kako sezona bude odmicala.

                          I Patrotsi uopšte nemaju lošu odbranu. Ne pričam zbog Dolphinsa, nego inače.

                          A najveća engima mi je Minesota. Jaki su svuda a nešto im fali. Imaju i hvatače i qb i trkače i TE, odbrana solidna.

                          Videćemo.
                          Da, ta odbrana Steelersa je mozda i jedina koja se ne vezuje za jednu godinu nego za vise jer su dominirali oko 6 godina u ligi i uzeli 4 titule. Al to su totalno drugacija vremena, sad nema sanse da bi zadrzao toliko godina tako jaku odbranu na okupu.

                          Meni licno, ove godine, najbolja odbrana Jaguarsa pa za njima Minesotina. Jedna odbrana koja bi mogla da dominira u buducnosti je odbrana Bearsa i nju treba obratiti paznju. Sto se Giantsa tice, oni po imenima imaju dobru odbranu al deluju mi kao da se jos traze posle ocajne prosle sezone. Njihova odbrana igrala odlicno pre 2 godine i ja mislio bice medju najboljima prosle godine al raspali se totalno. Patriote s druge strane uvek po imenima ne deluju Bog zna kako al imaju Bila koji je mag za odbranu pa ce mu uvek biti medju boljima ko god da igra. Kakve su oni sve igrace imali prethodnih par godina u odbrani al Bil skrtica nece nikog da preplati pa ih puste

                          Comment


                          • Originally posted by salelesa View Post
                            Za moga NFL života, meni je TOP defense Steelers '08 sa čupavim bratom Troy-om!
                            Troy i Ike Taylor su mozda jedina dva igraca Steelersa koje gotivim Strasan je igrac bio Troy, najbolji SS i jako zanimljiv igrac za gledati. Al najjace sto lik pravoslavac, krsti se s 3 prsta posle svake akcije

                            Comment


                            • Ova sezona mi je do sada najmanje interesantna od kada sam počeo da pratim. Možda je bio loš izbor utakmica. Fali malo jači Sijetl, jači Stilersi, jači GB, Falkonsi i Pantersi. Ovako gledaš Bengalse i znaš da sve i da imaju najjači skor u ligi sa Daltonom ne mogu osvojiti. On je veća frula i od Meta Rajana. Mnogi timovi se još nisu pronašli, ali možda to učini sezonu dodatno interesantnom.

                              Comment


                              • Originally posted by Ol' Dirty Bastard View Post
                                Da, ta odbrana Steelersa je mozda i jedina koja se ne vezuje za jednu godinu nego za vise jer su dominirali oko 6 godina u ligi i uzeli 4 titule.
                                Big Blue Wrecking Crew iz druge polovine osamdesetih recimo, dok je Lawrence Taylor bio na vrhuncu. Možda nisu dosegli te visini kao Čikago D u njihovoj SB godini al su trajali pola decenije u zahvaljujući njima franšiza je osvojila dva SB.
                                Što se tiče rangiranja odbrana, jako je subjektivno. Ne možeš postaviti objektivne kriterijume, ali postoji taj neki konsenzus da je no.1 Čikago a no2. Baltimor iz SB sezona respektivno, ovo ostalo manje više varira.

                                edit: Baltimor 2000 naravno, da ne bude zabune

                                Comment

                                Working...
                                X