Announcement

Collapse
No announcement yet.

US open 2018

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Mlad je Saša, praktično još uvek golobrad što je njegova prednost za budućnost a moguća kočnica u sadašnjosti, bar kada je o slemovima reč. Bar iz ličnog iskustva ta mladačka želja da se sve mora sada i odmah dovodi ponekad do stanja kada se u želji izgori.
    Format takmičenja na slemovima sasvim je drugačiji nego na drugim turnirima. Best of five uz koncentraciju kvaliteta a može se reći i motivaciju učesnika daje odgovor zašto su to najcenjeniji trofeji u teniskom svetu.
    Iz nekog razloga, odnosno najverovatnije više njih Saša na tim turnirima nema rezultate, bar ne adekvatne očekivanjima i trenutnom rankingu.
    Međutim tamo gde ima volje i želje sve se da prevazići. Radnu etiku ima, ima i jaku logistiku što će sve u zbiru dati rezultate. Da li će to biti 1,5,10 slemova to je već nemoguće pogoditi jer život je tako nepredviv.
    Šteta što je nakon 118 godina ukinut best of five format u DC-u jer je to bila sjajna prilika za mlade igrače da se navikavaju na takav format takmičenja. Mada kako su krenuli ukinuće ga i na slemovima.
    Last edited by pecaros; 02-09-18, 15:24.
    sigpic

    Comment


    • Originally posted by Marija81 View Post
      Here we go again...
      Ajmo ponovo...
      Ovo si prošle godine (manje više) pisao o Djokoviću.Sada o Zverevu...
      Si ti psiholog,psihoanalitičar, neuropsihijatar?
      Šta si,ko si da daješ dijagnoze?! AMAN!!!
      Reci da je nezreo,da je ovakav-onakav ali dušena oboljenja i dijagnoze?


      Prle objasnio u prvom postu.
      Samo ne slažem se sa poređenjem sa Novakom posle povrede. Sa Novakom sa početka karijere da...
      Mada setimo se Novakovih kompleksa do 2010...I Zverevu će jednom kliknuti,zato je tu Lendl,ali ne ide preko noći...

      Joker Vrlo je moguće da Kačanov izdominira u svojoj generaciji..baš zbog visine,jer svi su tu negde, pa mu visina čak možda može biti prednost a ne mana.
      Novakovi kompleksi do kraja 2010 nemaju nikakve veze sa Zverevom i njegovim padovima. Novak je od kraja 2007 bio redovan ucesnik zavrsnica slemova. Znaci od 20 godina. I u tom periodu od 13 slemova (do svoje 23 godine) ima jednu titulu i jos dva finala, cetiri polufinala i cetiri cetvrtfinala, jedno trece i jedno drugo kolo. Znaci za malo vise od tri godine.
      Zverev Sasa u poslednje dve godine od kada teniska javnost pocinje da ga uzima kao ozbiljnog konkurenta najvecima ima jedno cetvrtfinale... I to je to.
      sigpic

      Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

      U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
      Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

      Comment


      • Originally posted by Marija81 View Post


        Sa Novakom sa početka karijere da...
        Mada setimo se Novakovih kompleksa do 2010
        Kakvih kompleksa, Novak je prvi GS osvojio sa 20 godina. Mali... ako uopšte može više tako da se oslovljava s obzirom da ima još malo 22 godine je potpuno neuporediv sa njim, kao i sa drugom dvojicom.
        “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

        Comment


        • Originally posted by Sandugp View Post
          Novakovi kompleksi do kraja 2010 nemaju nikakve veze sa Zverevom i njegovim padovima. Novak je od kraja 2007 bio redovan ucesnik zavrsnica slemova. Znaci od 20 godina. I u tom periodu od 13 slemova (do svoje 23 godine) ima jednu titulu i jos dva finala, cetiri polufinala i cetiri cetvrtfinala, jedno trece i jedno drugo kolo. Znaci za malo vise od tri godine.
          Zverev Sasa u poslednje dve godine od kada teniska javnost pocinje da ga uzima kao ozbiljnog konkurenta najvecima ima jedno cetvrtfinale... I to je to.
          Ali su slični.
          Novak je imao kompleks igranja protiv Nadala i Federera dok Zverev ima komplekse igranja u završnicama.
          Za mene je to sličnije nego ovo što se porede sadašnji Zverev i Novak povratnik...
          Ako ih već poredimo to bi trebalo biti u periodu sadašnji Saša-Novak sa početka karijere...
          I nekako mene je Saša jako podsećao na Novaka...
          Kada jednom bude prešao tu barijeru GS vrlo brzo će krenuti da bude stalni učesnik završnica GS a verovatno i osvajač.
          Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
          Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
          "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

          Comment


          • Ja ne znam o kakvim Novakovim kompleksima vi govorite, ima pozitivan bilans sa obadvojicom. Mislim da se njima smrači kad vide njega

            Comment


            • Originally posted by Marija81 View Post
              Ali su slični.
              Novak je imao kompleks igranja protiv Nadala i Federera dok Zverev ima komplekse igranja u završnicama.
              Za mene je to sličnije nego ovo što se porede sadašnji Zverev i Novak povratnik...
              Ako ih već poredimo to bi trebalo biti u periodu sadašnji Saša-Novak sa početka karijere...
              I nekako mene je Saša jako podsećao na Novaka...
              Kada jednom bude prešao tu barijeru GS vrlo brzo će krenuti da bude stalni učesnik završnica GS a verovatno i osvajač.
              Po meni ne podseca uopste. Rezultatski gledano. Jer Novak je slabije od sebe sa lkocom resavao u tom stadijumu karijere, dok Zverev to nije u stanju. Znaci rezultatska slicnost ne da ne postoji nego je nema uopste, nikakva.
              sigpic

              Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

              U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
              Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

              Comment


              • Nimalo ne liče, ovaj sa kojekakvim indijancima igra po pet setova iz kolo u kolo na GS i samo je pitanje kad će ga neko od njih izbaciti, ima žestok problem u glavi, i po meni je potpuno nezasluženo ovako visoko plasiran.
                “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                Comment


                • Sve je to posledica pominjanja Novaka u kontekstu poredjenja sa AZ i njegovim trenutnim statusom , posebno vrv i sto je izgubio taj jedan mec od njega
                  Similis simili gaudet

                  Comment


                  • Može li neko ovima sa ES reći da je počeo meč

                    Comment


                    • Otkljucana vam je uzivo tema
                      sigpic

                      Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                      But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                      Comment


                      • Cuj Novak imao kompleks Federera i Nadala. Haha. Pa gubio je jer je jos bio klinac i na odredeni nacin limitiran u teniskoj igri. A ova dvojica u peaku

                        Comment


                        • Neverovatno mi je koliko je Rafa ranije sazreo, a samo godinu dana je razlika.

                          Poslato sa ATU-L21 uz pomoć Tapatoka
                          Originally posted by Casiraghi
                          Al bar nauci me drugoj da se dam da tebi nevernoj budem Emre Can
                          Originally posted by Casiraghi
                          Ti nikad neces biti kao Joel Matip.

                          https://www.youtube.com/watch?v=Gxj_G6ExBTE
                          Originally posted by Casiraghi
                          Srecan Mane svima koji slave.

                          Comment


                          • Originally posted by MareLFC View Post
                            Neverovatno mi je koliko je Rafa ranije sazreo, a samo godinu dana je razlika.

                            Poslato sa ATU-L21 uz pomoć Tapatoka
                            Rafa je bas odavno u vrhu. I to sa jako iscrpljujucim nacinom igranja. Sjeti se prije nekoliko godina kad smo svi mislili da je gotovo sa njegovim vrhunskim tenisom. Ali evo vratio se.

                            Comment


                            • Originally posted by Lord Samuraj View Post
                              Rafa je bas odavno u vrhu. I to sa jako iscrpljujucim nacinom igranja. Sjeti se prije nekoliko godina kad smo svi mislili da je gotovo sa njegovim vrhunskim tenisom. Ali evo vratio se.
                              Da kazemo da je Novak sazreo 2011te, do tada je bilo 7:1 za Rafu u slemovima, sto je bas velika razlika.

                              Poslato sa ATU-L21 uz pomoć Tapatoka
                              Originally posted by Casiraghi
                              Al bar nauci me drugoj da se dam da tebi nevernoj budem Emre Can
                              Originally posted by Casiraghi
                              Ti nikad neces biti kao Joel Matip.

                              https://www.youtube.com/watch?v=Gxj_G6ExBTE
                              Originally posted by Casiraghi
                              Srecan Mane svima koji slave.

                              Comment


                              • Originally posted by MareLFC View Post
                                Da kazemo da je Novak sazreo 2011te, do tada je bilo 7:1 za Rafu u slemovima, sto je bas velika razlika.

                                Poslato sa ATU-L21 uz pomoć Tapatoka
                                Osvojio je i Novak AO jako rano. Samo sto je Rafa imao RG da ga pogura ovako.

                                Comment

                                Working...
                                X