Announcement

Collapse
No announcement yet.

US open 2018

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Larisa View Post
    Nole uopšte nije igrao na ekstremno visokom nivou, reklo bi se da ni šestu a ni petu nije ni ubacio (možda tek u nekim momentima).
    Meni je ovaj njegov sinocnji nivo, kao i sami pristup mecu+taktika, identican onom iz finala 2016. sa Wawrinkom. Sreca pa Delpo nema ludi BTDL, pa je mogao na taj nacin da ga pomjera u stranu i otvara prostor, dok sa Stanom je bio ogroman problem izbaciti ga iz komforne zone, posto je Stanimal bio zaeban sa oba krila. Sve u svemu, nije bas briljirao, ali vjerujem da on i ne bi danas igrao protiv nekog Stana onako, niti protiv Nadala, a ni Fedje, vec bi morao da zagrize i juri winere malo cesce od pukog grindanja i navlacenja protivnika na gresku.

    Comment


    • Originally posted by Maxx-a View Post
      Zato ga je opomenula u gemu u kome je izgubio servis , na izjednačenju ako se ne varam
      Taj gem od 20 min je podsetio na onaj sa Waw u polufinalu 2013
      Kad je opomenula, to je bilo duboko u 3. setu. Mec je bio rijesen.

      Gem protiv Vavrinke je samo po duzini slican. Novak je izgubio dugi gem u 5. setu 2013. ali je opet dobio Vavrinku. Osim toga, Vavrinka je servirao. Konacno, Novak nije bio u panici.

      Originally posted by Uroš View Post
      Novak nije imao paniku nego je počeo sa egzibicijama. Vratio ga je u igru tako što mu je 2 puta loptu bacio na forhend koju je Delpo čekao. Posle se non stop kockao, i loše je odradio 2/3 drugog seta i sredinu trećeg.

      Delpo je zelen za finala,na kraju drugog seta je toliko navaljivao forhendom i to je i Mats rekao da mora malo manje da bude predvidiv, a ja kažem i manje da zateže. Super je jak forhend ali nije lako uvek pogoditi raketu.

      Ja bih rekao da je Novak imao sreće što je Delpo sa druge strane, ne ksžem da bi izgubio, ali morao je ozbiljnije igrati na odredjene momente.

      Nema on 22 godine da mu se steže ruka.

      Nego je stvar u tome što on osudi sebe i tačno se vidi kada pokloni dve čiste situacije zbog svoje nonšalantnosti, puno to sebi zameri i iznervira se.

      I tek u tom iznerviranom stanju, on počinje da čuje publiku i onda pada u vatru a mozak sve sporije radi zbog nabujalih emocija.
      Nekoliko nas misli da je Novak imao odlicnu taktiku. Ti mislis suprotno. Razlike u misljenju su zdrave u diskuciji. Medjutim, reci da se radilo o Novakovoj egzibiciji je potuno pogresno. Taktika koja je davala rezultate za trenutak nije radila. Tada je pocela zuta minuta. Stvari su se pogorsale par momenata kasnije kad Novak masi dva FH. Ide na vinere u pozicijama u kojima se moze ici na vinere. Moze se ici i na razmjenu. Do tog trenutka je uglavnom isao na razmjenu. Ali sad se boji Delpovog FH. Nista u GS fnalu nije lako uraditi, pa ni pogoditi FH-de koje je promasio. Ali ako imas nivo Novaka Djokovica, ono su bile velike greske.

      Iza toga imamo punu paniku. Ne vjeruje vise svojoj inicijalnoj taktici. Ne vjeruje svom napadu. I sad imamo igru bez taktike, od poene do poena, sa puno bazicnih gresaka jer ne zeli dati Delpu sansu za napad. To je razumljivo. Ne zeli da Delpo odlucuje. Ali Novak je tada pretjerivao u zelji da ne da Delpu da odlucuje. U tom se ogleda panika. Novak je mogao da nastavi sa istom taktikom. Sto bi se desilo? U najgorem slucaju ono sto je skeptik predvidjao. Delpo bi dobio set ali ne bi imao snage za 3. U tom periodu Novak masi puno lakih BH-da. Ima puno pogresnih odluka tj. napada u pogresnu stranu ili napada sa nedovoljno odlucnosti. Klasicni znaci igraca koji jemu panici.

      Teorije da je Delpo nesto pogrijesio nije tacna. Svaka cast Matsu, ali on tu nije u pravu. Novakova taktike je dovela da do 3:1 drugom setu Delpo ima 2 FH vinera. Zasto? Zato sto je Delpo bio prinudjen da ide na vinere u situacijama kad je sansa na uspjeh bila mala. Splet okolnosti, ukljucujuci i Delpov izuzetan mentalni napor su ucinil da Argentinac ima seriju FH vinera. Krenuo je na sve ili nista. To mu je skeptik savjetovao citavo vrijeme. To je dovelo do preokreta, to je uzdrmalo Novaka, izazvalo paniku kod njega. To je jedina ispravna taktika. Ali to je i riskantna taktika. Otezanjem je Novak postigao da ta taktika bude jos riskantnija.

      Inace, za Novaka je bilo najopasnije da brzo izgubi taj gem. To bi produbilo nesigurnost. Svako otezanje gema je vodilo stabilizaciji. Novak je to svarseno znao!

      Comment


      • Originally posted by Larisa View Post
        @Sandugp

        Ne, hoću da kažem da kad zviznu reket o pod svom snagom sa namerom da ga razbucaju u paramparčad i na taj način izbace iz sebe tenziju, bes, smire se, resetuju i probaju nešto drugo.

        To sa druge strane može da se protumači kao ranjivost, “razbijač” uglavnom dobije opomenu, nije prijatno, ne treba, sve to stoji... Ali ipak, koliko puta je Noletu pošlo za rukom da na taj način pronadje ritam i preokrene loš rezultat? Uglavnom kad Nole razvali reket, protivniku je jasno da je naebo

        Juče naravno nije bilo potrebe za tim, ali publika (grozna) ga je u jednom trenu ekstremno smarala. Na (po meni) vrlo inteligentan način ih je samo ugasio bez preteranog cimanja (kao, oh, gle, šta će sad biti sa lopticama ) kao, ne zna on, pa mora da proveri sa Alison, pa onda da pita Delpa. Mislim, išla bi lepo jedna Nesica uz tako prijateljsko ćaskanje, tako da je i publika morala da umukne

        Po meni za svaku pohvalu, tako treba
        Mnogi muskarci nemaju tu snagu da ga slome iz baca u pod ....Serena kad ga baci - lomi ga iz taka ...... reket naravno.
        sigpic

        Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

        U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
        Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

        Comment


        • Poslije osvojenog US-a tražiti dlaku u jajetu je bezvezekakvih god da je imao problema, sve je to prevazišao.

          Comment


          • Pa, jedna je Serena
            "My body feels great. I mean, it´s only five hours"

            Comment


            • Meni je isto nelogično reći da mu je došao neko drugi , jači.. Kada se zna da Novak prilagodjava igru protivnicima..

              Što se mene tiče bio je više nego dobar, sem tog % prvog servisa , koji ga generalno muči u ovom delu sezone na hardu, da li ima veze sa satom ili ne .. on zna
              Similis simili gaudet

              Comment


              • [TW]1038935847683457024[TW]
                Ne znam zašto ja ne vidim tw .
                Svejedno da se vratimo USO

                Ovo je bio smash ma MP
                Last edited by Maxx-a; 10-09-18, 11:27.
                Similis simili gaudet

                Comment


                • Falili su komentari El Vlada.

                  Comment


                  • Originally posted by Stefan-kobe View Post
                    Pa sta je krivo rekao? Ramos da opomenu Serena zbog coachinga, i to ovaj nesto pokazao rukama, ko u stilu idi napred, Serena ga nije videla i ovaj daje opomenu... Ne postoji teniser/ka koji ne dobija coaching, znaci NEMA. I paradoksalno je sto na ostalim WTA turnira moze da sidje trener i da ti da savet, a na Slemovima NE. Da ne govorim o tome da Serena ne koristi to pravilo i da nisam video Muratoglua da se simne i da prica s njom. Mora sudija imati obzir u vakvim situacijama, ipak je finale i Serena 23kratni GS sampion. Mogao je dati usnu opomenu na pauzi izmedju gemova, pa ako se nastavi coaching da je kazni. Za sve ostalo je kriva Serena, nije smela onako da drami i da unistava finale i ponasanje je bilo bas skandalozno. Ali kazem, da je imao Ramos malo vise obzira ne bi se ovo dogodilo. Smesno je kako neki odobravaju ono sto je Lajani uradio a sad je ovo ok i sve po pravilima.
                    ramos je u pravu,ti nisi.

                    on nije ni vaspitačica ni psiholog ni jarac palac-on je sudija koji sudi po protokolu,a njoj nije prvi put da pravi ovakve skandale...punktum

                    DODATO-ČESTITKE MR WOLFU NA JOŠ JEDNOJ HEBENO DOBROJ PROGNOZI

                    urošu na veri
                    Last edited by Beocca; 10-09-18, 12:10.
                    Wizard

                    Comment



                    • Ноле растумбао табелу после овог левог турнира!...
                      sigpic

                      Comment


                      • Originally posted by bojanaBG View Post
                        zato cu da sprecim NIja da otvori temu, posebna grupa
                        Ja kažem ne vidim, tako da mi ništa ne znači šta pišeš, ali oke sela sam za računar

                        Bez brige dovoljno smo stručni da sredimo stvari, samo ti ajd pojj kod onih kengura

                        Evo jedne za Torpeda

                        sigpic

                        Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                        But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                        Comment




                        • http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                          Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                          sigpic

                          Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                          with experience.

                          Comment


                          • Kako ga gleda Mats....

                            Dayman (a-a-ah...)
                            Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
                            Champion of the sun (a-a-ah...)
                            You're a master of karate and friendship
                            For everyone

                            Comment


                            • Mats nam se zaljubio
                              http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                              Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                              sigpic

                              Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                              with experience.

                              Comment


                              • Vele linija izmedju ljubavi i mrznje je tanka.. khm, khm..

                                Comment

                                Working...
                                X