Announcement

Collapse
No announcement yet.

US open 2018

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Inace meni je nedosledno pravilo da je koucing na WTA dozvoljen inace a ne na GS
    Similis simili gaudet

    Comment


    • Originally posted by bojanaBG View Post
      Ne vodim ja nikakav sveti rat niti te vredjam, samo se smejem tvom pikusaju da svuda, tj.u svakoj losoj i negativnoj situaciji navedes i Rogera kao primer.

      Sent from my MI 6 using Tapatalk
      Ne vredjas mene licno nema porebe izvrtati reci, sa druge strane je bilo vredjanja igraca u besu i nemoci. Mozes da se smejes koliko hoces, ako te to cini srecnom.
      Similis simili gaudet

      Comment


      • I samo jos ovo.

        Navijaci prate svaki mig, vole, bodre i gledaju kao u Boga one za koje navijaju dole na terenu. Da Serena nije napravila spektakl (ona izjava na terenu i konferencija za novinare su joj tek bile ) naravno da se navijaci ne bi onako ponasali, a pre svega izvizdali onog nesrecnika, predsedavajuceg ili sta je vec, pa time i totalno unistili cast novoj sampionki.

        Samo je Serena kriva i niko drugi, ma kolika da je nepravda prema njoj ucinjena, odnosno da je ona oseca. Ipak nije bilo ko, ali je doseg do Margaret Kort ocigledno previse uzelo pod svoje.
        Ono nije bilo nikako dostojanstven poraz, ono je bio cirkus.
        sigpic

        Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
        But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

        Comment


        • To sto je napravila Serena nije OK, osim naravno kad je trazila od publike da aplaudira Naomi. Opet to ukazuje da je u svemu bio veliki element glume. Ona je trebala da bude kaznjena na jedini ispravni nacin. Od nje se moralo zahtijevati PISMENO IZVINJENJE. To je morao biti uslov da joj se dozvoli da pristupi WTA turniru ili USO kao igracica. Bilo kakve globe su smijesne.

          Nazalost, imamo potuno suprotnu stvar. Andi Rodik, Brat Gilbert, Bili-Dzin King, americke TV stanice itd. idu suprotnim putem. Svi opravdavaju ono sto je Serena napravila. Vrhunac apsurda je sluzbeno saopstenje za stampu Katarine Adams. Umjesto da trazi od Serena da se izvine, ona je hvali!

          Svejedno, pojedini komentari ovdje idu predaleko, debelo predaleko. Te je americka rulja ovakva, te je onakva... U engleskom postoje dva izraza za publiku. Pozorisna publika je "audience" dok je sportska publika "crowd" dakle gomila ili ako hocete rulja. S pravom postoji ta razlika. Ne vidim da je americka publika bitno gora ili bitno bolja od neke druge. Na stadionu je jako puno ljudi, mnogi od njih ne razumiju i ne prate tenis i noramalno navijaju za svoju ikonu Serenu. Ako svi oni koji usmjeravaju tu publiku, u prvom redu mediji, opravdavaju ponasnje Serene onda je za ocekivati da se publika ponasa kako se ponasala.

          Postavlja se pitanje zasto je sve to tako. To je u osnovi "politicka korektnost" dovedena do apsurda. Serena je bogom dana za Ameriku. Crnkinja a ujedno americka ikona. Previse je korisna, pa i neophodna za stvaranje nacionalnog jedinstva.

          U mnogo manjoj mjeri, Artur Esh je bio isto. Ali Esh je ima nevidjeno dostojanstvo i vrhunske manire. Serena je daleko od toga, ali znajuci sto joj je sve dozvoljeno, definitvno pokazuje vise uzdrzanosti nego bih ocekivao.

          --------------------

          Naomi Osaka zasluzuje sve cestitke. Igrala je fantasticno, drzala se fantasticno. I nije puka u zadnjem gemu. A mogla je i te kako je mogla. Pada mi na pamet cuvena zenska trka 3000 m na Olimpijadi 1984. u Los Andjelosu. Americka ikona Meri Deker i Juznoafrikanka/Engleskinja Zola Bad se bore za zlato. Nekih 1000 metara pred ciljem je Deker pala. Svi su na stadionu bili uvjereni da je Bad kriva (nije bila). Pocelo je nevjerovatno zvizdanje. Bad je PUKALA usporila i stigla sedma.

          Vrlo lako se isto moglo desiti Osaki sinoc.
          Last edited by NI; 09-09-18, 14:34.

          Comment


          • Neme veze Fed sa ovom pricom.Nikada studiji nije rekao ništa pogrdno kao Serena sinoć.A svi oni divljaju kad im sudija uruči opomenu.Sjetite se Nadala i Bernandesa,ne rijetko i Nole poludi,ali niko od njih ne prelazi granice dobrog ukusa.

            Comment


            • Sad treba naći koji primjer ovim najboljim da se opravda Serena i ako se ne nađe onda ide šta bi bilo da se igra u BG baš cirkus.

              Originally posted by Larisa View Post
              Uzgred, ne mogu da ne primetim, svi vi alfa mačo-guačo nastrojeni, što “nikada ne pratite ženski tenis” izmigoljili ste se da (naširoko) komentarišete kao prave sojke

              Stvarno cirkus
              Reci im, sram ih bilo

              Comment


              • Originally posted by Maxx-a View Post
                Ne vredjas mene licno nema porebe izvrtati reci, sa druge strane je bilo vredjanja igraca u besu i nemoci. Mozes da se smejes koliko hoces, ako te to cini srecnom.
                Ma meni samo nije jasno kako nisi navela Nadala kao primer jer je i on rekao Bernandesu da mu vise nece suditi, isto sto je i Serena rekla Ramosu.
                Bas me cudi da se nisi toga setila, to je ipak bilo skoro mislim, ako pamtis Feda 2009., cudno mi da ne pamtis ovo sa Nadalom od pre 2,3 godine

                Sent from my MI 6 using Tapatalk
                http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                sigpic

                Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                with experience.

                Comment


                • Jel Osaka trazila od sudije da ponisti odluku o oduzimanju gema Sereni, u smislu da ne zeli takvo gs finale, odnosno takvu eventualnu pobjedu, kojoj ce kumovati poklonjen gem od strane sudije?

                  Comment


                  • Iz prostog razloga sto Nadal nije reklamiran kao lice sporta ,dobijao je opomene. Djokovic jos manje, a koliko sam ispratila biva kaznjen za ekscese koje napravi
                    Similis simili gaudet

                    Comment


                    • Originally posted by Maxx-a View Post
                      Iz prostog razloga sto Nadal nije reklamiran kao lice sporta ,dobijao je opene. Djokovic jos manje, a koliko sam ispratila biva kaznjen za ekscese koje napravi
                      Auuu ovo je vrhunac, nema dalje

                      Ali cisto da napisem, dobijao je i Fed opomene, a i sva trojica su se provlacili i prolazili bez opomena u nekim situacijama jer su to sto jesu...


                      Sent from my MI 6 using Tapatalk
                      http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                      Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                      sigpic

                      Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                      with experience.

                      Comment


                      • Originally posted by Maxx-a View Post
                        Iz prostog razloga sto Nadal nije reklamiran kao lice sporta ,dobijao je opomene. Djokovic jos manje, a koliko sam ispratila biva kaznjen za ekscese koje napravi
                        Evo kao Djokovicev navijac da ti odgovorim.

                        Niko nije savrsen. Djokovic I Nadal su svakako vise slicnih situacija imali nego Rodzer :/. Naravno nikada nije bilo ovoliko ekstremno.

                        Comment


                        • Ne sjećate se kad je Henin okrenula Serenu u Roland Garrosu a bezobrazna publika bila protiv nje. Serena je to dostojanstveno podnijela, nije se pozdravila sa sudijom, plakala i rekla da više neće doći na taj turnir, nije bilo prijetnji ubistvom. Tako je i Novak protiv Wawrinke 2015, samo mi to ne primjećujemo

                          Comment


                          • Borac za ženska prava - Serena žene, došlo je i vaših 5 minuta.

                            Comment


                            • Mozes da me progonis koliko zelis kao i mnoge ovde, nezamenjiva , a da ja budem banovana za off topic , tvoja je ovde poslednja Opisala sam kontekst, iz koga se izvlace reci. Pa ti nastavi ..
                              Similis simili gaudet

                              Comment


                              • You are attacking my character and you owe me an apology.
                                You are a liar. You will never umpire on a court of mine as long as you live.
                                Give me my apology. You stole a point from me and you’re thief too.’
                                Serena je u nekoliko navrata pokazala ovakvo ponašanje.
                                Da beli muškarac radi to i toliko često, svi znamo šta bi mu se desilo.

                                because i'm a woman you're going to take this away from me
                                Kao da je igrala protiv muškarca

                                Outrage culture at it's best.
                                Sad kad stanu Ameri iza nje sudija neće dobro proći.

                                Comment

                                Working...
                                X