Announcement

Collapse
No announcement yet.

US open 2018

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • NI kad za nesto zapne to ne moze nitko promijenit. Iako vecina govori da nivo sa USO nije niti ce ikada imati, on po svome da je u Cinciju igrao isto tako tezak sugovornik

    Comment


    • @ NI

      Nagađanja su uvijek dobrodošla.

      U Australiji je Čilić bio blizu da dobije samo zato što se Federer 'ugasio' i to doslovno sredinom četvrtog seta. Da Federer nije doživio takav pad, Čilić ne bi vidio petog seta. S druge strane, da je nasuprot onakvog Federera iz druge sredine četvrtog i čitavog petog seta bio Marin iz NY-a 2014-e, ruku u vatru dajem da bi Roger Federer bio taj koji bi skupljao gemove do kraja meča.

      Jedini razlog što je Federer na kraju dobio to finale jeste što mu je Marin na gašenje odgovorio svojim gašenjem u petom setu, pa je Federer više na autopilotu i na Čilićev epski choke priveo taj meč kraju.

      Inače, nevezano za temu, prokomentarisao sam na jednom drugom forumu neposredno nakon završetka tog duela, da je to ustvari prvi meč koji pamtim a da je Federer pokazao znakove declinea. Sredinom četvrtog seta doživio je nezapamćen fizički pad, nevjerovatno loše se kretao i namještao na udarce, a svaka razmjena u kojoj bi ga Marin prošetao lijevo-desno završila bi Rogerovom greškom ili misshitom. Tada sam rekao da, pod uslovom da nema problema sa nekom povredom, Federer više neće osvojiti Grand slam. Dakle, po prvi put da sam ga otpisao. Čitava sezona nakon toga u kojoj se pati sa nivoom, kretanjem i svim onim elementima neophodnim za ubitačnost i eksplozivnost njegove igre pokazuje mi da sam možda bio u pravu više nego što sam mislio kada sam to rekao.

      Što se tiče njihovog meča iz New Yorka, nema iskustva niti taktike koja bi Federera mogla pripremiti za ono što ga je snašlo. Lik ga je i doslovno i figurativno počistio sa terena. Jedini način da se Federer odupre onakvom tenisu Čilića bio je da igra na svom najboljem nivou, dakle na nivou sa USO-a 2015-e i još nekoliko turnira. Inače, bez takvog nivoa, mogao se mjesec dana pripremati i taktički i psihički, vjerujem da bi završilo istim ishodom - porazom u tri seta.

      Za Cincinnati se ne slažemo, ali helem nejse.

      Originally posted by amnesiac View Post
      I Murrayev bekhend je bolji. Zverev je u dva meča koja su igrali a čiji ishod je različit pokazao da se nema razloga bojati bilo kakve "bh to bh" razmjene.

      O Čiliću sa US Opena smo već diskutovali. Nikad, ali nikad, Federera onako neko nije razbio na GS-u ofanzivom da ovaj nije imao ni gram šansi. Ono je bilo nešto nenormalno i neobjašnjivo sa svih mogućih aspekata.
      Apsolutno.

      Murray, Zverev, Đoković, Nalbandian, Safin, sve su to za mene igrači koji, bez ikakve dileme, imaju i imali su bolji dvoručni bekend od Nishikorija.
      “It's no accident, I think, that tennis uses the language of life. Advantage, service, fault, break, love, the basic elements of tennis are those of everyday existence, because every match is a life in miniature. Points become games become sets become tournaments, and it's all so tightly connected that any point can become the turning point. It reminds me of the way seconds become minutes become hours, and any hour can be our finest. Or darkest. It's our choice.”

      Comment


      • Evo ti ga Sriv Ker Dusane, brinuo si o njegovom zdravlju onih noci...

        https://www.atpworldtour.com/en/news...a0cba-69894115
        sigpic

        Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
        But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

        Comment


        • Originally posted by Mrkela View Post
          NI kad za nesto zapne to ne moze nitko promijenit. Iako vecina govori da nivo sa USO nije niti ce ikada imati, on po svome da je u Cinciju igrao isto tako tezak sugovornik
          U ovakvim stvarima se moze samo procjenjivati. Ne moze se znati. Velika vecina diskutanata je pomno pratila mec na USO 2014. Veliki turnir, veliki usjeh. S druge strane, malo ko je gledao mec Sinsinatiju. Bojana otvoreno kaze da ga nije gledala. Dok nisam vidio taj mec, bio sam uvjeren da bi Novak izgubio od Cilica u finalu 2014. Jednostavo je Marin cistio sve pred sobom fenomenalnim napadom.

          U mecu sa Federerom, koji je Marin lako dobio, ali nije oduvao Federera sa terena, smo imali dva napadaca. Jedan od njih, Cilic je bio u svemu bolji. Napadao je ranije i bio efikasniji. Nadajuci ranije, Cilic je odlucivao 10% vese nego Federer. Bio je i efikasniji 10%.

          Ako uzmemo mecu Novak-Federer, bazicni pokazatelji daju slicnu nadmoc onoj koju je Cilic imao 2014. Novak je to ostvario na drugi nacin. Ne tako sto je napadao prije Federera, nego tako sto je ucinio Federerov napad neefakasnim. Radi se o razlicitom pristupu.

          Napadati cesece i efikasnije od Federer, koji je najbolji napadac, je fenomenalan uspjeh. Nije pitanje da li Novak moze napadati kao Cilic 2014. Naravno da ne moze. Pitanje je da li bi Novak napad Marina Cilica iz 2014. ucinio dovoljno neefikasnim. To jest drugom terminologijom, da li bi Novak dao dovoljno dubokih lopti i vratio dovoljno lopti svojim "counterpunch" stilom tako da Cilic pocne da promasuje. Sva tri meca koja vi pominjate, Marin je igrao protiv ofanazivaca. Istina, ranije je pobijedio super defanzivca Simona koji mu je uvijek zadavao puno problema. Pitam se zasto?

          Uz svo postovanje prema Simonu ima boljih defanzivaca. Na putu do titule, Cilic nije igrao ni sa Nadalom, ni sa Marijem, ni sa Novakom.

          Do Sinsinatija sam mislio da Novak ne bi mogao da otupi Cilicev najbolji napad. Od Sinsinatija mislim suprotno. A jos uvijek mislim da Novak ne moze otupiti Vavrinkin najbolji napad na sljaci.
          Last edited by NI; 07-09-18, 20:02.

          Comment


          • ау каква је ово балетка хаљина код Серене? као у оном цртаном филму са гицом... па још струк испод груди, баш нема укуса...
            sigpic

            Comment


            • Kad ova dvojica startuju

              Comment


              • Originally posted by Zika View Post
                ау каква је ово балетка хаљина код Серене? као у оном цртаном филму са гицом... па још струк испод груди, баш нема укуса...

                Comment


                • Ma možeš ti i nož otupiti, što opet ne znači da te neće probiti i zahvatiti vitalne organe

                  Marin tada nije pokazivao samo ofenzivu, nego sve moguće elemente koje jedan igrač treba da ima kako bi se smatrao kompletnim. Dakle, ako i izuzmemo brutalne napade sa oba krila bez obzira na kakvu vrstu udarca je napadao, lik je pokazivao izvrsne defanzivne sposobnosti, mogućnost ostajanja u poenu, fantastične pasing udarce, odlično korištenje slajsom i vrhunsko riterniranje. I kada na tome dodaš takav ofenzivni arsenal gdje te sa oba krila može probijati, gađati linije i po dijagonali i po paraleli, to je previše i za najbolje defanzivce.

                  Takav nivo Čilić, po mom mišljenju, nikada više nije pokazivao, naročito kada gledam cjelokupni paket. Imao je on brutalnih izdanja, ali nikada tako kompletnih. Njegov napad kada funkcioniše je zastrašujuć, a to je pokazao i u prvom setu nedavnog meča sa Nadalom, kao i u finalu Cincinnatija 2016-e sa Murrayom, koji se ubrajaju u elitne defanzivce. Kada tako pogađa, nema odbrane. Ali, Marin iz 2014-e je pored takvog napada imao i sve ostalo, a takav intenzitet i tempo je mogao držati u kontinuitetu.

                  Naravno, sve se svodi na nagađanje kako bi izgledao taj meč jer opipljivih dokaza kojima bih potvrdio ono što govorim nema, ali na osnovu svega što sam vidio tada, smatram da se tadašnji Novak ne mogao nositi sa takvim repertoarom Marinovih udaraca.
                  “It's no accident, I think, that tennis uses the language of life. Advantage, service, fault, break, love, the basic elements of tennis are those of everyday existence, because every match is a life in miniature. Points become games become sets become tournaments, and it's all so tightly connected that any point can become the turning point. It reminds me of the way seconds become minutes become hours, and any hour can be our finest. Or darkest. It's our choice.”

                  Comment


                  • Ova dvojica u studiju su u sakoima, valjda je podnosljivije.





                    VS


                    sigpic

                    Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                    But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                    Comment


                    • Evo temperature u narednih nekoliko sati.

                      Comment


                      • Predlažem da otvorite novu temu koja ce se zvati vremenska prognoza.

                        Poslato sa ATU-L21 uz pomoć Tapatoka
                        Originally posted by Casiraghi
                        Al bar nauci me drugoj da se dam da tebi nevernoj budem Emre Can
                        Originally posted by Casiraghi
                        Ti nikad neces biti kao Joel Matip.

                        https://www.youtube.com/watch?v=Gxj_G6ExBTE
                        Originally posted by Casiraghi
                        Srecan Mane svima koji slave.

                        Comment


                        • Bas gledam oblacno prilicno, valjda nece kisa
                          sigpic

                          Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                          But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                          Comment


                          • Odmah brejk.. Ali zadnji poen prvog gema: Rafa tvrdoglavo napada Delpov bekend i, posle dosta razmjena, grijesi.. Ali se vidjelo da ga otupljuje tako i mislim da ce ga razmontirat na tu staru foru.

                            Comment


                            • live tema je otkljucana
                              http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                              Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                              sigpic

                              Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                              with experience.

                              Comment


                              • Originally posted by Prle! View Post
                                Ma možeš ti i nož otupiti, što opet ne znači da te neće probiti i zahvatiti vitalne organe

                                Marin tada nije pokazivao samo ofenzivu, nego sve moguće elemente koje jedan igrač treba da ima kako bi se smatrao kompletnim. Dakle, ako i izuzmemo brutalne napade sa oba krila bez obzira na kakvu vrstu udarca je napadao, lik je pokazivao izvrsne defanzivne sposobnosti, mogućnost ostajanja u poenu, fantastične pasing udarce, odlično korištenje slajsom i vrhunsko riterniranje. I kada na tome dodaš takav ofenzivni arsenal gdje te sa oba krila može probijati, gađati linije i po dijagonali i po paraleli, to je previše i za najbolje defanzivce.

                                Takav nivo Čilić, po mom mišljenju, nikada više nije pokazivao, naročito kada gledam cjelokupni paket. Imao je on brutalnih izdanja, ali nikada tako kompletnih. Njegov napad kada funkcioniše je zastrašujuć, a to je pokazao i u prvom setu nedavnog meča sa Nadalom, kao i u finalu Cincinnatija 2016-e sa Murrayom, koji se ubrajaju u elitne defanzivce. Kada tako pogađa, nema odbrane. Ali, Marin iz 2014-e je pored takvog napada imao i sve ostalo, a takav intenzitet i tempo je mogao držati u kontinuitetu.

                                Naravno, sve se svodi na nagađanje kako bi izgledao taj meč jer opipljivih dokaza kojima bih potvrdio ono što govorim nema, ali na osnovu svega što sam vidio tada, smatram da se tadašnji Novak ne mogao nositi sa takvim repertoarom Marinovih udaraca.
                                Cilic je bio sjajan, ali mislim da malo pretjerujes u pohvalama.

                                Ne mozemo znati, necemo znati da li bi tadasnji Novak pobijedio Cilica u finalu. Ako bi igrao kao protiv Nishikorija u polufinalu, Novak bi izgubio. Ako bi igrao kao u finalu Uimbldona protiv Federera dva mjeseca ranije? Ko zna? Mislim da bi imao sansi.
                                Last edited by NI; 07-09-18, 23:53.

                                Comment

                                Working...
                                X