Announcement

Collapse
No announcement yet.

US open 2018

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ko god bude igrao u finalu sa Novakom biće to odlično finale. Drag mi je japanac ali kad bi kojim slučajem dobio Novaka u finalu bi bio laka meta za obojicu.

    Comment


    • Kei moze dobiti Delpa.

      Poslato sa ATU-L21 uz pomoć Tapatoka
      Originally posted by Casiraghi
      Al bar nauci me drugoj da se dam da tebi nevernoj budem Emre Can
      Originally posted by Casiraghi
      Ti nikad neces biti kao Joel Matip.

      https://www.youtube.com/watch?v=Gxj_G6ExBTE
      Originally posted by Casiraghi
      Srecan Mane svima koji slave.

      Comment


      • Originally posted by Prle! View Post
        @NI,

        U kojem aspektu je po tvom mišljenju Nishikorijev bekend bolji od Novakovog? Naravno, u slučaju da misliš da je bolji i da te ja nisam pogrešno shvatio.

        Rekao si da najbolji Čilić ne može da pobijedi Novaka koji je blizu Top forme. Ok, ima osnove za takvo mišljenje jer većina nas, uključujući i mene, polazi od pretrpostavke da je Novakov teniski nivo najveći nivo ikada viđen. No, ako to ne može Čilić, ne može ni Nishikori. Generalno, rijetki su oni koji i mogu to uraditi.

        Dalje, ja sam prilično siguran da je kapacitet tenisa koji je Čilić u stanju odigrati na najvećem nivou, a tu prvenstveno ubrajam ono što je igrao na USO-u 2014. godine mnogo bolje od svega što je Nishikori u stanju odigrati. Čilićev nivo sa tog USO-a, odnosno nekoliko posljednjih mečeva, spada u sam vrh najjačih teniskih nivoa koje sam vidio i nemam previše sumnje da bi i tadašnjeg Novaka pobijedio tada.

        No, da li bi pobijedio Top Novaka u njegovom najboljem izdanju ili izdanju blizu najboljeg? Ne znam, ali bih mu sa onakvim tenisom dao realne šanse, barem na tadašnjem DecoTurfu.
        Ti si povezao 3-4 teme u svom postu.

        1.
        Cilic je, po mom misljenju, bolji igrac od Delpa. Nazalost, nema srce Delpa. Normalno, Cilic bi morao biti favorit u svakom mecu sa Nishikorijem.

        2.
        Ovo gore ne smatram kontradikcijom sa mojim misljenjem da je Nishikori neugodniji za Novaka od Cilica. To je pitanje "match-upa". Cilic nema dovoljno dobar servis da ga Novak ne bi povremeno brejknuo. Niti udara dovoljno jako da oduva Novaka sa terena kao Vavrinka ili Zverev. Niti ima return da bas pravi Novaku velike probleme na servisu. Na kraju ce da pobijedi Novakova konsistentnost. Na duge staze, Novak ce da dobije vise razmjena od njega. I dok igra sa Marinom, Novak je manje vise cijelo vrijeme u zoni komfora.

        3.
        Ko ima bolji BH, Nishikori ili Novak? Skoro sigurno Novak. Novak ima bolju BH paralelu, onu za kojom je, kako si ti rekao, ugasio Sousu u minut. Novak bolje kliza na BH strani, znaci moze da pokrije vise terena. Novak ima mnogo bolji open stance defanzivni BH, pogotovo kad iz defanzive prelazi u ofanzivu. Novak je krakatiji, sto nije beznacajno.

        Recimo da Nishikori ima za nijansu bolje kretanje i da mu je slajz za nijansu bolji.

        Iz ovoga sto sam pobrojao, prednost je na Novakovoj strani.

        Ali u najobicnijoj BH CC razmjeni, Nishikori je jaci. On ce prije doci u poziciju da moze da napravi nesto agresivno. Jaci je zato sto udara lopticu vise u penjanju pa mu je udarac reskiji. Naravno ako je na startu razmjene Novak u prednosti, Nishikori ce to tesko da nadoknadi. Medjutim, ako pocinju od neutralne pozicije, uvjeren sam da Kei dobija 6 od 10 razmjena. Taj broj ide na vise sto je podloga brza ili odskok napravilniji.

        Novak ima nacina da tu Nishikorijevu prednost neutralise, ali mora da igra igru koja u osnovi nije totalno njegova igra. Mora malo da izadje iz zone konfora. Mislim da je promijenjena taktika protiv Milmana bila slicana onome sto Novak radi sa Keiom od USO 2014. na ovamo.

        Comment


        • Originally posted by bojanaBG View Post
          ali ovo nije AA, nego LA gde je sve vreme i lakse za igru jer ima vazduha



          Da nisam obracala paznju, niti videla stadion iz nekog sireg kadra.

          Cudno da Novak nije nijednom igrao na LA.

          Hahaha pogadjaju Barti i Koko tenisere koji su na slikama samo u sorcevima, naravno ne vide im se lica...simpaticne su reakcije bile

          Vauuu...Vauuuu...
          Hahahah
          sigpic

          Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
          But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

          Comment


          • Novak je bolji od Japanca u svakom aspektu igre. Ama baš svakom.
            “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

            Comment


            • @NI

              Mislim da se tebi nije problem nositi sa više tema u jednom postu.

              Match up je match up, ali postoje situacije kada neko igra na takvom nivou da nadmašuje minuse negativnog match-upa. Najbolja verzija Čilića odnosno njegovog tenisa koji je igrao na USO-u 2014-e mogla je svakog protivnika učiniti prilično bespomoćnim. Dakle, imaj u vidu da je to bila kombinacija fenomenalnog serviranja, riterniranja, defanzive i ofenzive u svakom mogućem aspektu. I slajs i spin je napadao s jednakom učinkovitošću, reternirao je i agresivno i duboko, a zahvaljujući dugom rasponu ruku teren je pokrivao fenomenalno. Kao dodatak na odličan court coverage, pasinzi su bili ubitačni. Nije bilo misshitova, grešaka u tajmingu, svaka prilika za napad bila je fantastično korištena, a svaki lošiji protivnikov prilaz mreži bivao kažnjen ubitačnim pasingom.

              Nema sumnje da bi on mogao pretrpiti brejk, ali bi svim ostalim elementima bio u stanju isto toliko puta doći u poziciju da brejkne protivnika, jer je ritern konstantno bio tu, a sa riternom i ostali napadački i defanzivni segmenti. Malo je toga poklanjao, a previše toga pogađao. To je bio potpuno drugi Čilić od onog kojeg smo gledali i prije i poslije toga, igrao je kao u transu, a epilog toga je da je u polufinalu i finalu počistio igrače kojima je bio redovna mušterija.

              Da se razumijemo, na ovo se obazirem zbog tvoje sljedeće rečenice: "Ni najbolji Cilic ne moze da pobijedi Novaka koji je blizu top forme. Nisikori s druge strane, ako mu se svari uklope, udaranjem loptice u pinjanju stvara neresive probleme Novaku u razmjenama".

              Mislim da su 90% navrata i jedan i drugi standardne Novakove mušterije, tako da je sa obojicom u komfornoj zoni. Najčešće ne postoji ništa što oni mogu izvesti, a da im Novak ne može ukrotiti, a onda im i eksploatisati silne mane koje imaju. No, ako govorimo o peak tenisu koji su obojica u stanju odigrati, onda nemam dileme da je Čilić za bilo koga opasniji protivnik od Nishikorija. Drugim riječima, tenis koji je pokazao na gore spomenutom USO-u daleko je i bolje i jače od svega što je Nishikori ikada odigrao.

              Što se bekenda tiče, mislim da je Nishikorijeva jedina prednost oštrina i jačina istog. Zbog toga u BH CC razmjenama djeluje kao da je on taj koji kontroliše poen i tjera Novaka na udarce van komforne zone. Ali nije, jer je Novak osim kada udara smeč, uglavnom uvijek u komfornoj zoni. Njegov bekend ne krasi oštrina, nego dubina i mogućnost da ti, koliko god ga jako pritisnuo, vrati isti udarac iz svake pozicije. Posjeduje mnogo veći spektar mogućnosti u tom udarcu od Nishikorija, stabilniji je, konstantniji i kompletniji i samim tim će u većini takvih razmjena iznuditi više grešaka od Nishikorija, nego ovaj od njega.
              “It's no accident, I think, that tennis uses the language of life. Advantage, service, fault, break, love, the basic elements of tennis are those of everyday existence, because every match is a life in miniature. Points become games become sets become tournaments, and it's all so tightly connected that any point can become the turning point. It reminds me of the way seconds become minutes become hours, and any hour can be our finest. Or darkest. It's our choice.”

              Comment


              • Nisikori ima brzi BH, tj. ima nesto kraci zamah i brze ga izvodi i tu mu daje prednost kada mu date kracu loptu za napad ali to je nedovoljno da se savlada Novak osim kad je povredjen ili kada su uslovi za igru na granici regularnosti. Pricao sam na ovu temu sa NI vise puta. Novak je najgori moguci "match-up" za Nisikorija jer u BH razmenama moze da mu parira dok je u svim ostalim elementima igre superioran ukljucujuci i fizicku spremu. Nisikori ce po obicaju da pruzi kakav-takav otpor u prva dva seta a onda ce Novak da ga tempom slomi. Vremenski uslovi po prognozi ce biti podnosljivi tako da iz mog ugla gledano treba da se desi veliko cudo pa da Novak izgubi od Nisikorija.

                Moram da editujem svoj post jer sam upravo procitao Novakov komentar vezan za Nisikorija i to je ono o cemu sam i pricao:
                "Ima jedan od najboljih dvoručnih bekhenda na svetu i veoma je brz. Ako nije najbrži, onda je jedan od bržih na turu. Ima sjajan rad nogu. Igrao sam protiv njega na Vimbldonu, bilo je teško tokom prva dva seta. U trećem i četvrtom sam podigao nivo igre i zaigrao bolje" rekao je Novak, koji je pobedio Japanca u Londonu.
                https://www.b92.net/sport/usopen2018...nav_id=1440667
                Last edited by skeptik; 06-09-18, 22:03.

                Comment


                • Moji su odgovori plavi.

                  Originally posted by Prle! View Post
                  @NI

                  Mislim da se tebi nije problem nositi sa više tema u jednom postu.

                  Hvala, hvala.

                  Match up je match up, ali postoje situacije kada neko igra na takvom nivou da nadmašuje minuse negativnog match-upa. Najbolja verzija Čilića odnosno njegovog tenisa koji je igrao na USO-u 2014-e mogla je svakog protivnika učiniti prilično bespomoćnim. Dakle, imaj u vidu da je to bila kombinacija fenomenalnog serviranja, riterniranja, defanzive i ofenzive u svakom mogućem aspektu. I slajs i spin je napadao s jednakom učinkovitošću, reternirao je i agresivno i duboko, a zahvaljujući dugom rasponu ruku teren je pokrivao fenomenalno. Kao dodatak na odličan court coverage, pasinzi su bili ubitačni. Nije bilo misshitova, grešaka u tajmingu, svaka prilika za napad bila je fantastično korištena, a svaki lošiji protivnikov prilaz mreži bivao kažnjen ubitačnim pasingom.

                  Ne mozemo znati sto bi se desilo da je u finalu USO 2014. umjesto Nishikorija bio Novak. Do Sinsinatija, je sam se uglavnom priklanjao misljenju da bi Marin dobio. Pisao sam o tome i na forumu. A ako bi kojim slucajem Marin i izgubio to finale, to bi bilo zbog kompleksa koji je on u to doba imao od Novaka. Recimo da je Novak bio blizu top forme ali ne i u top formi. Moje misljnje je potriplivao fakt da je Cilic te godine 3 puta namucio Novaka (Uimbldon, RG i IW). S tim sto je Marinova forma bila ispod americke.

                  Medjutim u Sinsinatiju sam revidirao to misljenje. Evo zasto.

                  Prvo, pobjedi protiv Federera 2014, izmedju svega drugog, je dobrinijelo i to sto Cilica niko nije uzimao sasvim ozbiljno, pa ni Federer. Jednom kad je shvatio sa kakvim Cilicem ima posla, bilo je kasno. Hocu reci, da kako god sjajna bila Marinova partija, ko zna sto bi se desilo da je Federer ocekivao takvog Cilica.

                  Drugo, Cilic je ove godine bio blizu forme sa USO ali ga sad svi ozbiljno shvataju. Takav Cilic je pobijedio Novaka u Kuinsu. Novak je bio bolji, ali jednom kad je ispustio priliku (mec loptu) nije bilo puta nazad. Imao je Novak drugih problema, ali je choknuo u prvom redu zbog Marinovog nivoa. Ja inace mislim da je razlika medju njima na travi veca u Novakovu korist nego na brzom hardu kao Sinsinati.

                  Trece, Novak je bio pod pritiskom u Sinsinatiju. Em je htio da kompletira masterse, em je bila opasnost da dozivi 4. poraz za redom od Marina. Kompleks je bio iza coska. Marin je bio relaksiran.

                  Cetvro, razvoj dogadjaja je upucivao da ce Marin da pobijedi. U prvom setu je Marin bio malo, ali jasno, bolji. Novak je rano dosao do brejka. U ostatku seta, Novak ni u jednom trenutku nije ugrozio Marinov servis. Koncetrisao se na cuvanje svoga. Uspio je da ga sacuva ali u sva cetiri gema je bila borba. U tri od njih velika borba. Marin je imao 2 BL. Onda ga je Marin u 2. totalno nadigrao. Izgledao je klasicni scenario. Losiji igrac je uzeo srecno prvi set ali na kraju kvalitet pobjedjuje. Marin nije choknuo u 3. setu. Igrao je odlicno. Nije pomoglo. Novak je digao igru do nivoa koji Marin nije mogao da isprati. To je za mene bio odgovor, ne definitvni, ali vrlo jaki, ko bi pobijedio u finalu USO 2014.


                  Nema sumnje da bi on mogao pretrpiti brejk, ali bi svim ostalim elementima bio u stanju isto toliko puta doći u poziciju da brejkne protivnika, jer je ritern konstantno bio tu, a sa riternom i ostali napadački i defanzivni segmenti. Malo je toga poklanjao, a previše toga pogađao. To je bio potpuno drugi Čilić od onog kojeg smo gledali i prije i poslije toga, igrao je kao u transu, a epilogtoga je da je u polufinalu i finalu počistio igrače kojima je bio redovna mušterija.

                  To je bio potpuno drugi Cilic u odnosu na onoga kojeg smo gledali prije ali ne i u odnosu na onoga kojeg smo gledali POSLIJE! On je usao u dva GS finala iza. Po mom misljenju je u Sinsinatiju protiv Novaka bio na manje vise istom nivou.

                  Da se razumijemo, na ovo se obazirem zbog tvoje sljedeće rečenice: "Ni najbolji Cilic ne moze da pobijedi Novaka koji je blizu top forme. Nisikori s druge strane, ako mu se svari uklope, udaranjem loptice u pinjanju stvara neresive probleme Novaku u razmjenama".
                  Promijenicu ovo "blizu" u "vrlo blizu". U sinsinatiju je to bila top forma.


                  Mislim da su 90% navrata i jedan i drugi standardne Novakove mušterije, tako da je sa obojicom u komfornoj zoni. Najčešće ne postoji ništa što oni mogu izvesti, a da im Novak ne može ukrotiti, a onda im i eksploatisati silne mane koje imaju. No, ako govorimo o peak tenisu koji su obojica u stanju odigrati, onda nemam dileme da je Čilić za bilo koga opasniji protivnik od Nishikorija. Drugim riječima, tenis koji je pokazao na gore spomenutom USO-u daleko je i bolje i jače od svega što je Nishikori ikada odigrao.
                  Ne sporim da je Marinov tenis iz 2014, nedostizan za Nishikorija.

                  Što se bekenda tiče, mislim da je Nishikorijeva jedina prednost oštrina i jačina istog. Zbog toga u BH CC razmjenama djeluje kao da je on taj koji kontroliše poen i tjera Novaka na udarce van komforne zone. Ali nije, jer je Novak osim kada udara smeč, uglavnom uvijek u komfornoj zoni. Njegov bekend ne krasi oštrina, nego dubina i mogućnost da ti, koliko god ga jako pritisnuo, vrati isti udarac iz svake pozicije. Posjeduje mnogo veći spektar mogućnosti u tom udarcu od Nishikorija, stabilniji je, konstantniji i kompletniji i samim tim će u većini takvih razmjena iznuditi više grešaka od Nishikorija, nego ovaj od njega.
                  Nema velike razlike u misljenju. Razlika je da ja mislim da zbog ostrine Keivog BH, Novakov BH gubi dubinu. Ti mislis suprotno.
                  Originally posted by skeptik View Post
                  Moram da editujem svoj post jer sam upravo procitao Novakov komentar vezan za Nisikorija i to je ono o cemu sam i pricao:
                  "Ima jedan od najboljih dvoručnih bekhenda na svetu i veoma je brz. Ako nije najbrži, onda je jedan od bržih na turu. Ima sjajan rad nogu. Igrao sam protiv njega na Vimbldonu, bilo je teško tokom prva dva seta. U trećem i četvrtom sam podigao nivo igre i zaigrao bolje" rekao je Novak, koji je pobedio Japanca u Londonu.
                  https://www.b92.net/sport/usopen2018...nav_id=1440667
                  Zar nisam i ja nesto slicno rekao? Da su BH i kretanje Keiovi aduti.
                  Last edited by NI; 06-09-18, 22:37.

                  Comment


                  • Meni je Delpo blagi favorit protiv Rafe. Ocekujem 3:1 ili 3:2.
                    Novak ne bi smeo da izgubi vise od 1 seta protiv Japanca. Ocekujem 3:0 ili 3:1.

                    Sto se tice zena, kad smo vec uskraceni za mec Serena x Stivens, nadam se da ce Sevastova igrati svoj najbolji tenis i uciniti mec bar malo neizvesnim.
                    Drugo zensko PF bi svakako trebalo biti zanimljivo. Gotivnija mi je Osaka ali sumnjam da bi bila konkurentna u svom prvom GS finalu (posebno sto ce je tu najverovatnije cekati Serena), te bi mozda bolje bilo da prodje Keys koja ipak ima vise iskustva.
                    -To define is to limit.

                    Comment


                    • Mnogo mi je drago sto je Naomi u finalu, ocekivala sam da ce bez problema da savlada Kiz, koja po meni od sve cetiri u PF ugra najlosiji tenis.
                      Znala sam da ce da proigra opet u drugom delu sezone, bravo devojko!

                      A da li Bajin moze da pripremi neko iznenadjenje Sereni i posle Majamija?
                      Naravno Serena se tada vracala na tur, ali bice valjda i sada zanimljivo.
                      Idemo Naomi!

                      Comment


                      • Bas mi je drago sto je Naomi prosla, ne samo sto lepo igra nego je strasno harizmaticna

                        @NI
                        Onaj nivo sa USO 2014., Cilic vise nikad nije dostigao, nema veze sto je igrao 2 slem finala, taj nivo serviranja, a posebno vracanja servisa sumnjam da ce ikad vise dostici.
                        http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                        Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                        sigpic

                        Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                        with experience.

                        Comment


                        • Naomi Osaka! Masinica

                          Comment


                          • Originally posted by bojanaBG View Post
                            @NI
                            Onaj nivo sa USO 2014., Cilic vise nikad nije dostigao, nema veze sto je igrao 2 slem finala, taj nivo serviranja, a posebno vracanja servisa sumnjam da ce ikad vise dostici.
                            Moguce, a moguce i da si ti gledala mec Cilic-Novak u Sinsinatiju karjickom oka.

                            Comment


                            • Originally posted by NI View Post
                              Moguce, a moguce i da si ti gledala mec Cilic-Novak u Sinsinatiju karjickom oka.
                              Nisam, bila sam na moru, nisam ni poen iz Sinsinatija odgledala
                              Ali ni nivo na 2 slema gde je stigao do finala niti nivo u Kvinsu nije taj nivo sa USO 2014., tj. nivo od qf do finala tog turnira.
                              http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                              Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                              sigpic

                              Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                              with experience.

                              Comment


                              • Bio je Cilic mnoooogo nezgodan i opasan u mecu sa Novakom u Sinsiju. Nisam siguran da je bio na visem nivou na USO 2014. Samo je pitanje da li bi mogao onako da mlati u 5 setova.. ali fantasticno je igrao. Osim, naravno, kljucnih poena..

                                Comment

                                Working...
                                X