Announcement

Collapse
No announcement yet.

Cincinnati 2018.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Da se igralo na otvorenom i da se nije igralo dva dana Nadal bi dobio Novaka na WB. Na US Openu Nadal je i dalje prvi favorit.

    Comment


    • Novaka čeka sledeći težak zadatak a to je:
      1. da za vrlo kratko vreme instat proslavi jedno od najvećih dostignuća u svojoj karijeri,
      2.fizički i mentalno se oporavi od jako teškog turnira,što zbog haotičnog rasporeda, teških protivnika, punog gasa u finalu u želji da osvoji neosvojen master i dokaže da i dalje pripada svetskom vrhu.
      3. najvažnije je da ponovo napuni baterije, jer ga je ovo obaranje rekorda sigurno dosta emotivno potrošilo.

      Inače ono što me najviše fascinira je neverovatan kvalitet tenisa u mečevima velike trojke u odnosu na mečeve ostalih tenisera.
      Ne znam da li bi trajali ovoliko u eri drvenih i grafitnih reketa od 600 gr, ali bez obzira na ubrzan tehnološki razvoj reketa i trenažnog procesa ipak su ova trojica pa i Marej kada je olimpijada u pitanju, postavili lestvicu na vrlo visok nivo koga će buduće generacije jako teško dostići i prestići. Možemo svi biti jako srećni što smo imali i imamo prilike da i dalje uživamo u bravurama ovih majstora.
      Last edited by Dekson; 20-08-18, 15:26.
      Lako je uvek pogadjati u centar ako imaš ljude da crtaju krugove oko njega

      Comment


      • Originally posted by Sandugp View Post
        Dobio ga je Endi i u Australiji jednom. Mislin da je cetvrtfinale biko u pitanju. Predao Nadal nakon 2-0 za Endija.
        Cini mi se 2010 godine, u stvari siguran sam 2010. Pa je 2011 od Ferera Nadal izgubio istoje nesto bio rovit. Tada je juriio cetvrti vezani slem.
        Da da znam, ali govorio sam za ciste pobede, jebes predaje.

        Nego Skeptik, ne slazem se sa tobom, a verovatno ni kladionice iako nisam jos proverio kvote, ali sumnjam da je Nadal prvi favorit. Jednostavno to mora biti Djokovic, on je bolji hard court igrac od Nadala a dolazi u vrvnoj formi. Stoji da i Rafa dolazi sa titulom ali ipak Novak je Novak i mislim da mora biti prvi favorit. Naravno, kad izadje zdreb sve ce se iskristalizirati, ali ovako pre zdreba Novak, Rafa pa sve ostale.
        OVAKO

        Comment


        • Novak mora da izbegne Wawrinku i Rafinu polovinu. Delpotre, Čiliće, Zvereve i Andersone će već nekako rešiti u potencijalnom QF u to ne sumnjam.

          Comment


          • Originally posted by Stefan-kobe View Post
            Ne kontam sta zelis da kazes... U Londonu su odigrali najbolji mec ikada vidjen na zemaljskoj kugli, niko nije bio gasiran, nije bio grogiran, nego su obojca bili na svom maksimumu.

            @Fica
            A ko bi ga dobio na 3 dobivena seta osim Novak? Federer nema nivo, nema sanse protiv Nadala trenutno na 3 dobivena, Zverev je presmesan igrac trenutno i ne moze neke poluigrace dobiti a ne Nadala, Cilic isto ne moze, jedino Novak ili neko ludacko izdanje Delpotra. Previse potcenjujes prvog igraca sveta. I nije igrao SF nego QF u Australiji.
            Federer ima nivo da ga pobedi i zmureci na brzom betonu(mogu da se sretnu samo u finalu). Nikada nisu igrali na Uso ali po onome sto smo mogli da vidimo prosle godine, unakazio bi ga matori. I Delpo naravno (uvek zaboravim njega da stavim). Cilic ga je oduvao u prvom setu u Torontu, posle se raspao. Zverev moze lako da ga oduva ali kod njega je glava veliki problem kao i kod Cile. Moze i Nishikori naravno.. Kad su mogli Puj i Fognini moze i svaki drugi dobar udarac. Ne moze Nadal doneti taj vrhunski nivo na sva cetiri slema u godini kao sto to mogu Djokovic i Federer. On mora da se raspadne u jednom delu sezone posto mu je igra previse fizicki zahtevna.
            --ZA GOSPODINA GOVEDARICU OD NJEGOVOG VERNOG SK FAN KLEBA--

            https://ibb.co/cD1Xnq

            Comment


            • Ako sve bude kako treba Novak će morati u polufinalu da pobedi nekog od njih dvojice pa u finalu ovog drugog. To neće biti ni malo lako.

              Comment


              • Osvaja to Federer ljudi moram to da vam kazem jos jednom.Zapisano je tako.

                Comment


                • Originally posted by Weltschmerz View Post
                  Ako sve bude kako treba Novak će morati u polufinalu da pobedi nekog od njih dvojice pa u finalu ovog drugog. To neće biti ni malo lako.
                  Ali je svakako bolje da bude u Fedjinoj polovini. Najgora varijanta bi bila da bude u Rafinoj polovini a da tamo Rodja dobije šetnjicu. Takodje Wawrinka u ranoj rundi je veliki problem. Novak će najverovatnije 90% svojih mečeva igrati u noćnom terminu plus dva terena pod krovom i vetra bez čak i kad su krovovi otvoreni jer same konstrukcije prave zavetrinu.

                  Novak će biti najveći favorit ali mora da izbegne Wawrinku i Rafinu polovinu ovo drugo i ne toliko ali ovo prvo je krucijalno. Uslovi će biti odlični ove godine za njega.
                  Last edited by Chiwwi; 20-08-18, 15:44.

                  Comment


                  • Koliko moje oko moze da snimi, Nadala i Novaka trenutno dijele tako blijede nijanse u kvalitetu, da je nemoguce utvrditi ko je bolji. Taman kao na Wimbledonu. Da je Nadal iskoristio bilo koju od one prve 4 brejk (racunaj meč) lopte, druge bi pjesme pjevale. A opet bi sve bilo zasluzeno. Mislim da je Novak odje ponovio svoj nivo iz zavrsnice W, ima slabosti, ali umije opasno da grize. Tog Novaka poredim sa sadasnjim spremnim Nadalom, ne onog iz Toronta. Ali ne ni onog koji on moze biti, a ko zna, mozda taj nivo vec povrati na USO. E tom Novaku na betonu ni najjaci Nadal ne moze nista.

                    Comment


                    • Lol, ako su konstrukcije otvorene, sama glomaznost stadiona i te kako doprinosi vetru ako ga ima, cak ga i pojacava. Tako da ako uslovi budu suvi, a vetroviti duvace i te kako na Artur Esu.
                      sigpic

                      Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                      U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                      Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                      Comment


                      • Originally posted by Fića View Post
                        Federer ima nivo da ga pobedi i zmureci na brzom betonu(mogu da se sretnu samo u finalu). Nikada nisu igrali na Uso ali po onome sto smo mogli da vidimo prosle godine, unakazio bi ga matori. I Delpo naravno (uvek zaboravim njega da stavim). Cilic ga je oduvao u prvom setu u Torontu, posle se raspao. Zverev moze lako da ga oduva ali kod njega je glava veliki problem kao i kod Cile. Moze i Nishikori naravno.. Kad su mogli Puj i Fognini moze i svaki drugi dobar udarac. Ne moze Nadal doneti taj vrhunski nivo na sva cetiri slema u godini kao sto to mogu Djokovic i Federer. On mora da se raspadne u jednom delu sezone posto mu je igra previse fizicki zahtevna.
                        Nemoj da me shvatis pogresno al mislim da previse povrsno gledas na neke stvari. Ako gledamo tako dobio je Kveri Novaka, dobio je i Cung, a opet i sam znas da to nije bilo ni 50% od istinskog Djokovica. Nadal je te dve sezone bio rovit, nije samo od njih gubio, vec od puno slabije igrace. Ne mozes uporediti 2015 i 2016 sa 2018, u godini gde je Rafa osvoijo tri Mastersa, GS turnir i odigrao SF i QF na preostala dva Slema. Fizicki je neuporedljiv pre svega, nema povrede, samopouzdanje je tu.

                        Cilic je razbio Nadala u prvog seta Toronta, ok to stoji, a sta se desilo nakon toga? Ako to ti nije jasan pokazatelj ne znam sta da ti kazem. Zverev ima 0-5 h2h sa Rafom, a par zadnja meceva nisu bas lepo zavrsili po Zvereva, jer bio je demoliran par puta. Federer nema nivo trenutno, to je i problem i zato sam ga spomenuo. Juce je napravio 39 UE u dva kratka seta, jednostavno covek se ne krece dobro i to je to.

                        P.s. Nisikori ne moze nista, taj je mrtav raspadnut igrac.
                        OVAKO

                        Comment


                        • Originally posted by skeptik View Post
                          Da se igralo na otvorenom i da se nije igralo dva dana Nadal bi dobio Novaka na WB. Na US Openu Nadal je i dalje prvi favorit.

                          da si igralo na šljaci i da se WB igrao na RG dobio bi ga ...

                          msm,šta vam znače ta yadda yadda škbndmsjskbilo
                          Wizard

                          Comment


                          • Originally posted by skeptik View Post
                            Da se igralo na otvorenom i da se nije igralo dva dana Nadal bi dobio Novaka na WB. Na US Openu Nadal je i dalje prvi favorit.
                            Ja suprotno mislim, da je bas krov pomogao Rafi jer je on iskocio sa ultra ofanzivnom igrom, da ne govorim o servisu i jeftine poene.
                            OVAKO

                            Comment


                            • Originally posted by Sandugp View Post
                              Ja samo zelim lagan zreb na US-u. Videli smo prosle godine sta znaci lagan zreb na primeru Nadala, coveka koji je igrao "onako" za svoje standarde pred US, tacnije u Kanadi i Sinsiju i kome se na US Openu tako lepo poslozio zreb, pa ga je maestralno iskoristio i upisao na svoj konto jos jedan slem.

                              To za Novaka ne važi. Kada god je imao lak žreb ( na papiru) on je kiksnuo.
                              Novak je ti igrača kod koga je što teže to bolje...videli smo i kako je došao do titule ovde.

                              Manje više ste sve napisali o samom meču.
                              Federer je bio umoran, nervozan...
                              Novak je imao odličan plan i držao ga se.
                              Pomenuli ste ( ne sećam se ko od vas) da je Novak više igrao na FH Federeru...to je Rodžera iznenadilo i nije imao plan "b" za to...
                              P.S. Hvala Gregu O'Šonesiju
                              Vladane za post, posebno onaj deo kada se ova trojica povuku.

                              Originally posted by skeptik View Post
                              Da se igralo na otvorenom i da se nije igralo dva dana Nadal bi dobio Novaka na WB. Na US Openu Nadal je i dalje prvi favorit.
                              I to samo zbog kondicije.Novaku su pauza i odmor prijali
                              Last edited by Marija81; 20-08-18, 16:23.
                              Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
                              Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
                              "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

                              Comment


                              • Originally posted by Weltschmerz View Post
                                Ako sve bude kako treba Novak će morati u polufinalu da pobedi nekog od njih dvojice pa u finalu ovog drugog. To neće biti ni malo lako.
                                Teško. Ili Nadal ili Federer ili obojica ne stižu ni do polufinala.
                                “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                                Comment

                                Working...
                                X