Announcement

Collapse
No announcement yet.

Cincinnati 2018.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ne znam
    Dayman (a-a-ah...)
    Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
    Champion of the sun (a-a-ah...)
    You're a master of karate and friendship
    For everyone

    Comment


    • Originally posted by Mr. Wolf View Post
      Svaka cast, Fedja, dzentlmenski 1/1.

      Comment


      • Jos jednom ispisao istoriju ... bravo Novak, vratio nivo jako brzo, samopouzdanje i onu radost koju treba da ima bez ustezanja i kalkulacije, iskrenu i zasluzenu. Ceka nas neizvestan US Open. Uzivajmo

        Comment


        • Originally posted by Mr. Wolf View Post
          Dzentlmenska izjava nema sta, prava... Medjutim Edberg se obezbedjuje potezima i ponasanjem na terenu a ne van njea. I ako ne sumnjam u tacnost tvog posta ni malo
          A jeste bio ispizdeo onda kada se loptica dvoumila nakon vrha mreze i pala u njegovo polje.
          sigpic

          Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

          U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
          Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

          Comment


          • Никако да се пресаберем и схватим шта се десило... признајем да сам се плашио Роџера, а онда у мечу доминира са бекенда и намерно шаље Нолету у бекенд и добија већину поена.. никад нисам видео тако моћан бекенд код Роџера, а са друге стране никад слабији форхенд па и сервис... а о ретерну да не причам, нигде га није било...гледам и питам се шта ово би са Роџером? Да ли се прерано напрегнуо и задувао у првом гему где је Ноле враћао серву као луд и гем се одужио, да ли је тада нахватао неки страх па у наставку хтео мало да умири игру и повратио хладнокрвност? Оде први сет и нахвата још више страха, а онда када је Ноле повратио брејк ухвати га и нервоза, волеји у аут, па у мрежу, ту се већ видело да је остао без жара и наде, као да се помирио да је немоћан да издоминира... по изјавама пре меча имао сам утисак да једва чека обрачун са Новаком и да има јасан план како да урниша Новака, међутим испало је обрнуто и најсмешније ми било код Новака у говору при додели пехара када се окренуо ка Роџеру и каже: "хвала што си ме пустио да победим".... Ноле је у целом мечу био обазрив, на сваки поен је пазио и размишљао, није дозволио да шаље лопте тек само да пређу у терен, о сваком изгубљеном поену се замислио и сабрао шта се десило и размишљао да ли је мгао и другачије и сав тај фокус је донео овакав меч, излудео Роџера и на крају довео до стања да му и није криво што је изгубио меч, схатао је да није могао више да учини, честитао је Новаку победу, чисту као суза!
            sigpic

            Comment


            • Federer odavno nije dobio Novaka na tri dobijena seta, ali je na dva uvijek imao sansu, a posebno na brzom betonu dje je obicno i favorit. Dubai i Sinsinati posebno, uz dvorane nekad, mada je Novak tokom najvece dominacije postao pravi kralj dvorane. Ali sam znao da ukoliko Novak ne izgubi na brzinu prvi set dobice mec jer se vidjelo u ranijim mecevima da sem servisa kod Federera ostale stvari ne funkcionisu. Vec ga salju u penziju, on i ovakav kakav je bolji je od 99,9% tura, ali tih 0,01% su njemu najvazniji, jer ako ne moze protiv Nadala i Djokovica onda mora da saceka ponovo da oni padnu i da pokupi kajmak. Iako je nasao recept za Nadala prosle sezone Nadal je ove sezone bolji mnogo nego prosle i siguran sam da bi ga bez problema dobio. ALi Federer nije mentalno u problemu klad igra protiv Nadala, iako je Nadal njegov najveci nemezis nekako je protiv njega uvijek vjerovao, uvijek znao da moze da igra agresivno, da pokusava da odlucuje poene. Protiv Novaka je mnogo nervozniji, igra on agresivno, igra na ivici noza ali i pogibeljno, svi pricaju kako je mec bio los ali mec je Novak ucinio takvim. Federer nije mogao da ga probije, zato je pokusavao sa rizicnom igrom, zato je toliko gresaka napravio, ali je najnervozniji kad igra protiv Novaka i to je fakat.

              Novak se prerano vratio posle operacije i vjerovatno bi bilo bolje za njegovo samopouzdanje da je samo trenirao, da nije trazio takmicarske meceve, jos bi bolje bilo da je odma vratio Vajdu i Gebharda ali dobro, ove godine je povukao pametne poteze, operisao je lakat i odma je taj problem rijesio, vratio je ljude koji zive za tenis i koji su ga doveli na sam vrh, koji su ga na neki nacin nacerali da se skloni od toksicnih ljudi koji nista nisu uradili u tenisu i onda je sve bilo na njemu, na njegovoj zelji, motivaciji, fokusu, ali prije svega zelji da li ce da se vrati na vrh i juri najvece titule ili nece.

              Kanada je bila priprema, i Sinsinati je priprema jer on jos uvijek igracki nije tamo dje zeli, moze i vjerovatno treba da bude, mogao je mnogo ranije ispasti, ali u Kanadi ne bi ispao od Cicipasa sigurno da je zapeo da dobije, da se cimao kao sto se cimao u Sinsiju protiv Dimitrova, Raonica, Cilica, da je cupao svim silama protiv Grka dobio bi ga mozda cak i u dva seta u to sam siguran. Ali nije, i reakcija nakon meca je bila takva da je taj turnir samo priprema za nesto sto slijedi. Ipak sumnjam da ce Novak ikad vise moci da osvaja vezane Masterse i Slemove, vjerovatno on ima to u sebi ali sad je vec u godinama kad je svaki mec bitan, dje je potrosnja goriva bitna, mnogo sati je ostavio na terenu u Sinsiju, u izuzetno teskim uslovima, nije ni oporavak lak kao nekad, pogotovo jer su izgubljene skoro dvije godine i to dvije godine kada je bio u najboljim godinama za tenis, kada je mogao sve juriti. No da se ne vracamo na to, tu je svega i svacega bilo, i zasicenja od tenisa i mentalnog zasicenja i lutanja i povreda naravno, bilo je dugih pauza i kod rivala i uvijek su se vracali ali za njihovu snagu volje znamo kakva je, i kod Federera i kod Nadala, Novak je u jednom trenutku izgledao kao da se predao, srecan sto je na terenu, igrao je za svoj nivo i svoj status skoro pa rekreativni tenis. Ipak kad je zapeo ekspresno se vratio, mislim da je do sredine maja imao manje od 350 bodova u godini, a sad ih ima 4445, od toga na Vimbldon i Sinsinati ide 3000, to jer vise nego sto je osvojio u cijeloj 2017. kad je imao 2500 poena.

              Od Novakovog pada mislim da je najvise profitirao Federer, svih onih godina kad je Novak bio na vrhu on je bio tu, igrao finala, imao rjesenje za sve sem za Novaka, i cim je Novak pao on je to iskoristio i osvojio ono sto nije u prethodnih pet godina, a posebno u onim godinama kad je stizao do finala i tu gubio od Novaka. Za Nadala je nasao nacin prosle godine ali za Djokovica nije uspio. I bas je juce rekao igraci poput Novaka i Stana ce se vratiti ali treba da uzmu vremena, ne smiju da zure sa povratkom i tu je u pravu ali je jasno da i dalje ima mjesta da Novak jos malo digne igru, jos malo da bude bolji servis, jos malo da budu bolji udarci, jos malo dublji, jaci, da je jos malo konstantniji, ali kad dodje na ovaj nivo, odnosno kad se vrati na ovaj nivo onda je mnogo lakse raditi na detaljima, jer imas prostora da mislis o detaljima.

              Juce sam prvi put shvatio da ce tenis propasti kad ode trojka i juce sam prvi put shvatio da ce jako brzo doci taj kraj. Mozemo da se sprdamo, da trolujemo, da se nerviramo, da psujemo ove koje ne volimo ali kraj tenisa kakvog poznajemo, kraj tenisa dje u istoj eri igraju trojica najboljih svih vremena ce se desiti brzo. I moram priznati da ce mi biti uzasno krivo kad se to desi.
              sigpic

              Comment


              • Citam neke komentare koji se provlace po netu da Federer kao nije bio na svo nivou, da je odigrao najgoru partiju na betonu ove godine i slicne nebuloze.. Ako se neko malo razume zna da igrac igra onoliko koliko mu protivnik dozvoli. Ubedjen sam da bi ovaj Federer lako dobio Nadala na brzom betonu. Stvar je u tome sto igraci kao sto su Nadal, Vavrinka i sl nemaju igru za brz beton tj ne znaju da igraju u penjanju. Igranje u penjanju je najteza stvar u tenisu posto moras uvek biti na lopti i predvideti svaki udarac protivnika. Tu je Novak majstor kao i Federer. Ali takva igra je iscrpljujuca, neko mora da pukne i da pocne da gresi. Djokoviceva geometrija, uglovi i dubina nateraju protivnika na gresku. Da ne pricam o riternu, dakle i servis kad tad mora da popusti. Skinite onaj mec izmedju Safina i Federera na Ao 2005. Mnogi kazu da je to bio atomski tenis ali grese. To je bilo pimplanje na servis liniji i ko potegne taj zabija viner. Takav nivo tenisa danas mogu da proizvedu Manarino i Simon. Reketi, zice i vrhunska fizicka sprema danas ti omogucavaju da igras varijacije koje su bile nezamislive pre 10tak godina. Protiv ovakve Novakove dubine i geometrije onaj Safin bi uzeo max 5-6 gejma..toliko
                --ZA GOSPODINA GOVEDARICU OD NJEGOVOG VERNOG SK FAN KLEBA--

                https://ibb.co/cD1Xnq

                Comment


                • Две године се пише о најтрофејним играчима у историји Федерер и Рафа, а овим пбедама Ноле добацује: еј другари, чекајте и мене, ха ха
                  sigpic

                  Comment


                  • Originally posted by Zika View Post
                    Никако да се пресаберем и схватим шта се десило... признајем да сам се плашио Роџера, а онда у мечу доминира са бекенда и намерно шаље Нолету у бекенд и добија већину поена.. никад нисам видео тако моћан бекенд код Роџера, а са друге стране никад слабији форхенд па и сервис... а о ретерну да не причам, нигде га није било...гледам и питам се шта ово би са Роџером? Да ли се прерано напрегнуо и задувао у првом гему где је Ноле враћао серву као луд и гем се одужио, да ли је тада нахватао неки страх па у наставку хтео мало да умири игру и повратио хладнокрвност? Оде први сет и нахвата још више страха, а онда када је Ноле повратио брејк ухвати га и нервоза, волеји у аут, па у мрежу, ту се већ видело да је остао без жара и наде, као да се помирио да је немоћан да издоминира... по изјавама пре меча имао сам утисак да једва чека обрачун са Новаком и да има јасан план како да урниша Новака, међутим испало је обрнуто и најсмешније ми било код Новака у говору при додели пехара када се окренуо ка Роџеру и каже: "хвала што си ме пустио да победим".... Ноле је у целом мечу био обазрив, на сваки поен је пазио и размишљао, није дозволио да шаље лопте тек само да пређу у терен, о сваком изгубљеном поену се замислио и сабрао шта се десило и размишљао да ли је мгао и другачије и сав тај фокус је донео овакав меч, излудео Роџера и на крају довео до стања да му и није криво што је изгубио меч, схатао је да није могао више да учини, честитао је Новаку победу, чисту као суза!
                    Dijelom je testirao Federer kako ide novi BH protiv Novaka i isao je dobro. Ali to je jedan element. Novak je strasno returnirao. To je zanak da je bio determinisan. I jeste Federer promasio dosta retrnova na Novakov 2. servis. Medjutim, u prvom setu, prosjecna brzina Novakovog 2. servisa je bila preko 160 km na sat. To je 10-15 km vise nego u prethodnim mecevima. Na brzoj podlozi u Sinsinatiju takav servis nije lako agresivno vracati.

                    Mec me u mnogome podsjetio na finale Dubaia 2011. (6:3, 6:3 za Novaka.) To nije sprijecilo Rodzera da ga pobijedi u Parizu 3 mjeseca kasnije. Prerano je otipisivati Federera. U eventulanom finalu sa Nadalom na USO, Rodzer bi bio favorit. Naravno, nadam se da tog finala nece doci.

                    Comment


                    • Originally posted by NI View Post
                      Moguce da si u pravu. Medjutim, ja sam zapazio tu psovku dok sam gledao mec i tada mi se cinilo da je bila upucena svojim navijacima. Bili su jako glasni.
                      sad vidim ovo sto je Sandu napisao, ako je to tocno, onda ok

                      Comment


                      • Vladane, uzivam citajuci tvoje postove.. Pred finale si izanalizirao mec kao da si ga vec odgledao.. Sve se na terenu desavalo po tvojim predvidjanjima..
                        Ali zasto pobogu ovako pesimistican predvidjanja u vezi povlacenja ove trojke i Novakovih osvajanje Slemova?
                        Je verujem da ni Federereru ne pada na pamet da se povuce u 37, a o Novaku i Nadalu nema ni govora. Ova druga dvojica su u najboljim teniskim godinama.
                        Svi su maksimalno motivisani da izadju kao pobednici u, kako si lepo rekao, ratu za Slemove.
                        Ja od Noveka ne ocekujem da smanji gas sve dok ne postavi na mesto koje mu pripada

                        Comment


                        • Jasno je da ce trojka i dalje osvajati Slemove ako budu motivisani i budu zeljeli da ih osvajaju u mjeri u kojoj su zeljeli do sad. Mislim da me nisi razumio, mislim da Novak vise nece osvajati Masterse i Slemove uzastopno kao nekad, vec ce da dozira, nesto da propusti, nesto da tankuje, osvajanje i jurenje Mastersa kao nekad ne dolazi u obzir, moze on da osvaja Slemove i dalje naravno, od njega sve zavisi kao sto smo vidjeli, pitanje je samo moze li da veze RG i Vimbldon, oni su najtezi da se vezu, ostalo moze da se tempira bez problema.

                          Ne znam iskren da budem zasto taj osjecaj imam, mozda i grijesim, tacnije nadam se da grijesim, ali koliko jos Federer moze trajati? Dvije, tri godine? Za tri godine Nadal ce imati 35, Djokovic 34, to su vec ozbiljne godine, nikad se ne zna kako ce tijelo odgovoriti. Pominjao sam to dosta puta ali ponovicu, Zidan je to najbolje objasnio kad je imao 33. U glavi imam toliko trikova i dalje, mozak zeli ali noge ne prate, tesko je bas prognozirati koliko mogu da traju sportisti kad predju i preko 30, a kamoli kad napune 33-34 godine. Zato mislim da ce brzo doci kraj, a ako on dodje kroz dvije do tri godine to je svakako brzo. Mozda me i Federer malo prevario juce, izgledao je nekako previse nemocno, gubio je on i prije od Novaka ali nekako je uvijek postojao taj zar, nisam ga sinoc vidio.
                          sigpic

                          Comment


                          • Originally posted by Zika View Post
                            најсмешније ми било код Новака у говору при додели пехара када се окренуо ка Роџеру и каже: "хвала што си ме пустио да победим"...
                            To je bilo na konto njegove izjave nakon poslednjeg njihovog sudara u finalu Sinsija 2015-e, kad je Novak bio nikad jaci, na samom vrhuncu karijere, ali ipak rutinski odradjen sa 2:0. Tad je svojom skromnoscu odusevio cijeli stadion izjavivsi: "Izgleda da cu morati da sacekam da se Rodzer penzionise kako bih uzeo ovaj trofej." Cijeli stadion aplaudira i smije se simpaticnoj odvali najveceg sina nasih naroda i narodnosti.

                            Sto se tice zavrsnice karijera ovih legendi, ja vec duze vrijeme imam u glavi jedan horor scenario, koji kaze da ce Novakov odlazak biti najbolniji i najsokantniji za cijeli svijet. A to je neka gadna povreda, izvrtanje clanka ili sl, posto ce s godinama ova njegova akrobatika biti sve rizicnija.
                            Last edited by Joker; 20-08-18, 13:11.

                            Comment


                            • Comment


                              • Lepo je rekao Vilander Mats, kada su ga pitali moze li Novak jos koji slem da uzme nakon ovogodisnjeg W.
                                "Mslim da nakon Australije sledece godine moze da ima jos dva!"

                                Videcemo hoce li se ta prognoza pokazati kao tacna.
                                Bitna je zela, voljni momenat i samopouzdanje. Trenutno je sve to na nivou. Nadamo se da ce tako i ostati.
                                sigpic

                                Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                                U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                                Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                                Comment

                                Working...
                                X