Announcement

Collapse
No announcement yet.

Reprezentacija Srbije u košarci

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Panchev9 View Post
    Birča vs Mitar
    Birča ima bolji šut, brže trči tranziciju, ima bolji ofanzivni skok(pretvara one otpatke u koševe)..
    Mitar igra više glavom, bolji je u odbrani(ali je samo od Birče bolji obzirom da mu to nije neki segment igre u kojem je napredovao)..

    Pre svega Birca nije bas najinteligentniji, da se najblaze receno izrazim. A drugo covek vec dve godine ne ga ozbiljanu kosarku. Tako da od tog suta i ofanzivnog skoka na ovakovm nivou takmicenja nema nista. Cak bi i Novica i Majstorovic bili korisniji. Al dobro, bitno da su on i Stimac talije, da je atmosfera ekstra.
    Last edited by Vlax; 03-09-17, 13:51.

    Comment


    • evo ovako ovi stariji ce se setiti ovoga sto ja pisem.
      Zoran Jovanovic na SP usao je naknadno posto je Radja se povredio i nije mogao da outuje u Argentinu.
      Sale je nemam taj info ali sigurno znao za neke igrace tipa Nedovic i Teodosic kao i Simonovic da nece moci
      da idu na prvenstvo. Pozoves neke igrace naknadno nema veze sto nisu tu od pocetka priprema da se prikljuce
      iskreno verujem da bi dosta njih pristalo.
      Na žalost nije to uradio kazem i ponavlja neke greske koje su konstatne kod njega povede neke igrace i onda ih ne koristi
      uopste Milosavljević, Kalinic, Milutinov.
      Doslo vreme pametan zaćuti, budala progovori a fukara se obogati.

      Comment


      • Originally posted by Vlax View Post
        Pre svega Birca nije bas najinteligentniji, da se najblaze receno izrazim. A drugo covek vec dve godine ne ga ozbiljanu kosarku. Tako da od tog suta i ofanzivnog skoka na ovakovm nivou takmicenja nema nista. Cak bi i Novica i Majstorovic bili korisniji. Al dobro, bitno da su on i Stimac talije, da je atmosfera ekstra.
        treba voditi igrace koje mozes koristiti u rotaciji i koji mogu da igraju.
        Ako ti neko treba neko kao Talija vodi ga brate ali van rotacije.
        Doslo vreme pametan zaćuti, budala progovori a fukara se obogati.

        Comment


        • Najveća je glupost na turnirskom nadmetanju sam sebe uskratiti za igrača...pošto je veliki intenzitet i potrošnja a i raspored je gust (u kratkom vemenskom roku se odigra dosta bitnih utakmica) i tu, u početnom periodu je potrebno sa što više igrača ići u rotaciji kako nosioci ne bi svu džebanu potrošili do bitnih eliminacionih tekmi.
          Jedini siguran šuter među bekovima je (pretpostavljam) osim Bogdana - Gudura, a on je sinoć i pored usporenosti Bogdana i njegovog raspadanja (jbg Ruje ga baš skautirale) ušao u drugom poluvremenu...rekao bih da sinoć nije bilo mnogo raspoloženih igrača ali i Lučić je pokazao zavidnu želju i boga mi uz ne preveliku potrošnju poentirao kkada mu je to omogućeno.
          I pored svega toga indikativno je da smo mi promašili toliko slobodnih bacanja kao i da nas je Kurbanov nadskakao u napadu...neverovatno mi je bilo da (Kuz je bio na parketu) nismo mogli da zagradimo koš, da su pravili po tri napada zahvaljujući of skokovima.
          U odbrani smo često delovali neuigrano, pa je tako Gudura kada je tek ušao smušeno "čuvao" mislim Kuza a Hvostov je sam kampovao na liniji za tri poena...ili kada je takođe Šved razvio ligenštul na liniji za tri poena...prosto da se čovek zapita šta su radili na pripremama i zašto tako izgledaju?
          Spoiler
          Ako mi časi smrti postanu bliski,
          I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
          Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
          Nije umio da odstupi,
          Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
          Pao unapred, a ne unazad,
          I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
          Uračunato i u moj pad.

          Comment


          • Realno ko je gledao pripremni period, je ocekivao ovaj ishod.

            Koliko je pustao Gudurica u pripremnim tekmama? Koji je bio tu izgovor da ne igra vise. Tacno je da je Gudura tu imao epizode s penalima neke ali brate ako nece da igra kad je prijateljska, dal ce da ga pusti posle? Naravno da ne. Nastavlja se trend Djordjevicev da on zacementira sta i kako treba vec mesec ipo dana ranije i to je to. Nece biti tu mnogo adjustmenta, koje ionako Djordjevic nikada i ne pravi.

            Nada jedino je da se probudi Kuzmic u napadu i da Macvan odigra na drogama do kraja prvenstva. Kad na to dodamo Jovic - Bogdan - Bobi trio koji ce biti efikasan, onda mozda se i ne obrukamo...

            Comment


            • Originally posted by Daba View Post
              Sale je nemam taj info ali sigurno znao za neke igrace tipa Nedovic i Teodosic kao i Simonovic da nece moci
              da idu na prvenstvo.
              Jel ovo proveren info za Tea, ili samo spekulacija?
              Mada sad kad razmislim, jeste bilo sumnjivo kada je na onoj konfi gde su kritikovali otkaze univerzitetske, Teo rekao "treba razumeti Joku", misleci u sebi "a i mene".

              Comment


              • Originally posted by mmajstor View Post
                Jel ovo proveren info za Tea, ili samo spekulacija?
                Mada sad kad razmislim, jeste bilo sumnjivo kada je na onoj konfi gde su kritikovali otkaze univerzitetske, Teo rekao "treba razumeti Joku", misleci u sebi "a i mene".
                nemam proveren info ali verujem da su bili upoznati sa stepenom njegove povrede ali su se mozda potajno nadali
                da ce se oporaviti. Ali nemojmo da smtnemo da je in otisao u NBA i da se i amerikanci pitaju sada.
                A E.P je za njih totalno periferna stvar.
                Doslo vreme pametan zaćuti, budala progovori a fukara se obogati.

                Comment


                • Originally posted by MannyCalavera View Post
                  OK. Onda nemamo sta da pricamo iskreno. Ako nadjes jednog trenera na svetu normalnog koji igraca koji je u rotaciji (a to Guduric valjda jeste, nije garbage timer) ne pusta minut u prvom poluvremenu da oseti igru i sl. onda se javi.

                  Nek zamislja samo trener...
                  Važi.
                  Koliko puta samo nije ulazio kod Dejana Radonjića. Previše.

                  Comment


                  • Neko mi rece da Djordjevic ide posle ovog prvenstva, zna neko nesto o tome?
                    Ako je istina ja obe ruke dizem za Deju, nadam se da u tom pravcu gledaju i u savezu.

                    Comment


                    • Ja mislim da mu je ovo poslednje prvenstvo. A ko ce biti naslednik, ne verujem da se jos o tome razmislja.

                      Comment


                      • Originally posted by Vlax View Post
                        Pre svega Birca nije bas najinteligentniji, da se najblaze receno izrazim. A drugo covek vec dve godine ne ga ozbiljanu kosarku. Tako da od tog suta i ofanzivnog skoka na ovakovm nivou takmicenja nema nista. Cak bi i Novica i Majstorovic bili korisniji. Al dobro, bitno da su on i Stimac talije, da je atmosfera ekstra.
                        Birča je košarkaška karikatura..Bez ikakve košarkaške uloge u timu.. Novica bi se makar pošibao.. Problem je što kolena ne mogu da izdrže pripreme..

                        Dabo ne može da pozove naknadno igrače pred turnir.. Pljunio bi u lice ovima koji su prošli pripreme.. Pozvao je 18 igrača.. 6 su otkazali zbog povreda..Plus Bjelica ranije.. I Jokić takođe.. Previše je to za Srbiju..

                        Comment


                        • Originally posted by Panchev9 View Post
                          Birča je košarkaška karikatura..Bez ikakve košarkaške uloge u timu.. Novica bi se makar pošibao.. Problem je što kolena ne mogu da izdrže pripreme..

                          Dabo ne može da pozove naknadno igrače pred turnir.. Pljunio bi u lice ovima koji su prošli pripreme.. Pozvao je 18 igrača.. 6 su otkazali zbog povreda..Plus Bjelica ranije.. I Jokić takođe.. Previše je to za Srbiju..
                          Ovo za naknadno pozivanje cini mi se da je on to vec jednom uradio,kad je umesto Micica onomad pozvao Pota cini mi se ili tako nesto bese,i od tad pocinje njegov licni sukob sa Miskom

                          Comment


                          • Originally posted by Manda77 View Post
                            Neko mi rece da Djordjevic ide posle ovog prvenstva, zna neko nesto o tome?
                            Ako je istina ja obe ruke dizem za Deju, nadam se da u tom pravcu gledaju i u savezu.
                            Milojevica? Moze.
                            "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
                            Meša Selimović

                            Comment


                            • Dejo je za dug I mukotrpan rad po meni.Nije za reprezentaciju..To treba iskusne kajle da vode po meni..Mada vise takvih nemamo a da nisu bili

                              Menadzeri su skroz promenili ovaj sport, evropa ce tek da pati zbog njih zato sto ovde nema neke love posebno..
                              3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                              6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                              3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                              2× German League champion (2018, 2019)
                              6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                              4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                              2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                              Comment


                              • Originally posted by kronostime View Post
                                Milojevica? Moze.
                                Кад буде Мишкова реПстација!

                                Comment

                                Working...
                                X