Announcement

Collapse
No announcement yet.

Reprezentacija Srbije u košarci

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Dzaba, Limeni. Evo a vec peti put refresujem stranicu i nista ....
    Ovo izgleda bila samo moca ...
    sigpic

    Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

    U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
    Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

    Comment


    • Mislim da me u zivotu jedna tema nije ovoliko smorila kao ova saga o liku koji nikad nista nije da repki.
      Nebitan je.

      Comment


      • Ok, nije mi tesko, ajmo iz pocetka.
        Prvo, odmah da rascistimo da me nisi uvredio, prosto moja reakcija je dosla iz tvoje akcije, kako to obicno biva, a daleko da si me pitao bilo sta normalno. Znas kako ide ono...covek uvek vidi sta onaj drugi radi i kako se ponasa, a sebe gotovo nikada... naravno to se isto odnosi i na mene. Komunikacija nije bila normalna, ali ne snosim samo ja krivicu zbog toga, ti si digao tenziju, iznerviran i kazes vi ste neraelani jer navijate za Zvezdu, ja sam realan i ja cu da vam objansim (karikiram razumljivo, ali je to sustina). Pa ne ide to tako. Ja tebi ne oduzimam pravo da mislis drugacije od mene, nikada i nisam, dok si ti meni i te kako odgovarao na postove koji ti se nisu dopadali, jer pisem negativno o Djordjevicu.
        "Napao" si me i poistovetio sa ostrascenim i nerealnim navijacima Zvezde, a to nije tacno, nema ni zrnce istine tu. Bas me briga ko je u jednom, a ko u drugom timu, igrao, igra, igrace...

        Navijam za reprezentaciju svim srcem, rekla sam podjednako kao za Zvezdu i uvek sam se tako postavljala ovde. Sada mogu da se ispravim i da kazem i malo vise mozda, jer kada su ta takmicenja, koja su kratka i ogranicena i svaki mec je vazan, sva energija i stras za vreme navijanja je mnogo vece, emocije su jace, za razliku od klupskog gde je jedno takmicenje, odnosno liga razvuceno i na celu sezonu, pa mesta za popravni ima.
        Bas me briga sto je Sale iz Partizana. Kao igraca sam ga obozavala, jer je toj istoj reprezentaciji i svima nama doneo toliko toga. Tacka. Ovo sada, kao i prosle godine, kada se razmetao nekim izjavama, nema veze sa tim. Ne volim kako se ponasa, kakva mu je retorika, pljuje po ljudima i previse besportrebno filuje izjave.. Pa je tako na toj famoznoj prvoj konferenciji rekao, izmedju ostalog, parafraziram (opet).... Kuzmic ce ovog leta biti vise pod satrama negde na nekom drugom mestu (bez nekog saljivog tona ili neke vesele price koja je prethodila) i to me je ekstremmno iznerviralo. To je ruzno i ponizavanje coveka, totalno bespotrebno. Nebitan je Kuzmic za reprezentaciju, covek se zeni, krsti dete, ima neka pametnija posla...cao, zdravo... Cemu sve to?
        Mislila sam da je smeker i mangup u najpozitivnijem smislu i sada me je def razocarao sa stanovista pedagoga i karakternih osobina. Kao trener tek treba da se dokaze, da svi vidimo da ona 2014. nije bila slucajna.Znaci volela sam ga kao igraca, sada i ne bas, pogotovu zbog tih stavova ...to je znacilo ono moje nemam nista protiv njega, vec protiv njegovog ponasanja, ali ti si rekao nije sija nego vrat... e pa vidis nisi u pravu. I sve sam vec ovo pisala slicno vise puta ovde, cak smo se tada i raspravaljali oko potpuno iste stvari i ti me sada to opet isto pitas, pa sta mogu da pomislim nego da me ili zezas ili hoces neku dalju raspravu. Zato sam rekla da nisam duzna da ti odgovorim, a i zbog tvog tona.
        I nije istina da koristim svaku priliku i da govorim o njemu negativno. Uopste nisam opterecena njime, ima mnogo vise nekih trenera, ljudi i igraca u srpskom sportu koji me nerviraju i koje mozda ne mogu ocima da vidim, prosto ti svojim slepim branjenjem ili da budem sto preciznija da ne bi bilo opet zabune, tvojim skoro pa konstantnim odgovorima na moje postove dobismo ovo da jos ispada da selektora mrzim, sta li... sto nema veze sa zivotom, naravno. Ne pominjem ga svaki put, ali isto tako ja shvatam da je on tebi "iz oka ispao", jer ne porpustas priliku da ga branis. Svaki put. I ja ti na takvo tvoje pisanje nisam odgovarala, ne slazem se i ok, ali ponavljam svaki put se iznerviras ako ja ili neki drugi ostrasceni ovde napisem nesto kontra, pa tako i oko njegovog odustajanja 2000. za OI u zadnji cas. Hteo ili ne hteo da priznas slicnosti ima, koliko god da je dao toj reprezentaciji pre toga. I onda odgovor na odgovor dodjosmo dovde.

        Oovo za Bobija je slag na tortu. Ja bih progutala ponos sta god je bilo i kako god je bilo, jer smatram da je potreban ovoj ekipi, a opet sigurno da svi vi iz svojih zivotnih iskustava znate vrlo dobro da svaka prica ima dve strane, tako da Saletova cista istina ne pije vodu, pogotovu sto je previse verbalno agresivan i arogantan, ne postavlja se adekvatno, pa samim tim potpaljuje dodatnu vatru i novinari pisu i okrecu svaki cas pricu.

        Apsolutno nigde nisam rekla da ne zelim da komuniciram sa tobom, vec je bilo obrnuto. No, dobro, na ovu raspravu stvarno treba staviti tacku, bar ja naravno, sigurno sam/smo svima dosadili, znaju svi sta mislim, i nadam se da necete da me vise mesate sa ostrascenim navijacima. Svaki uspeh reprezentativaca bilo pojedinacni, bilo kolektivni, ovde sam porpratila sa veliko srecom i odusevljenjem, naravno i kritikovala kada sam mislila da treba, tako da to valjda dovoljno govori koliko mi je stalo.
        A Djordjevicu nek je sa srecom, to mu od srca i njiskrenije zelim. To se podrazumeva.
        sigpic

        Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
        But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

        Comment


        • Originally posted by Seoski Terminator View Post
          Samo formalno, mator sam covek. Salim se, nemam pojma, umoran sam, iskljucen i tako napisao.

          Inace, ja koji sam zvezdas ali nikada nisam bio previse u navijackoj prici, niti zagrizen, onako filozof neutralni, koliko se to moze biti, recimo.

          Ova prepucavanja oko zvezde i partizana, ko bi voleo vise, da neko nekog mrzi zato sto je delija/grobar. Taj tip ljudi je ogranicen kao terasa, posto ne znam sta je ogranicenije od terase. Pogotovo je veoma ograniceno razmisljanje na taj nacin. Al' valjda kad nekima tako odgovara, okrivi ovog preko puta za x,y i z.

          Prvo, Bobi treba da igra sa igracke strane gledano! Jasno je i onome ko mace s praga sutnuo nije. Ali ljudi imaju jedan veliki problem, u sve to se ubacuje tolika neka prica o moralima i zasluga,a usta spada, otkazao je kao sisa 12 sati pre i tako to.

          Prvo, on jeste sisa ako je otkazao 12 sati pre, sa druge strane Sale nije naivan i neznalica da nije znao da on nema tim, da ce traziti i celi ti pregovori u kom roku vec idu. Ne znam kako to sve tacno ide, ali nemojte mi reci da nije bilo moguce, da se oni lepo otvoreno dogovore da on sredi klupsku pricu i posle kvalifikacija da upadne u repku, posto realno smo bili u shit grupi. Da smo imali Kanadu, Francuze, Italijane, pa i da kazes, imamo bar tesko finale za prolazak na OI, pa kazes, sisa Bobi.

          Medjutim, po meni tu uvek ide da ljudi nekako zaborave na glavni faktor a to su ljudi, koji umeju da budu sujetni, prepuni ega, pogotovo uspesni igraci, treneri i sl. I mislim da je taj ljudski faktor najvise uticao na celu ovu jebanu dramu. Po meni je to tako lako moglo biti dogovoreno i sredjeno, umesto toga napravljen je vasar.

          Niti da Bobi dodje ce unistiti atmosferu, niti da ne dodje ce unistiti atmosferu. Novine generalno preteruju u svemu, da bi bilo nekih emocija u samom timu, pozitivnih i negativnih, bilo bi, apsolutno normalno. Plus, ono sto uvek verujem je da nemamo, niti cemo imati 100% tacne informacije, posto oko ovakvih stvari se nikad 100% ne izbacuju svi detalji, pa komentarisemo po onome sto "znamo", a zapravo niti znamo, samo mozemo da nagadjamo.


          Kao zakljucak, ocigledno je da nam Bobi sigurno treba kao igrac, i da bi sigurno bio znacajan za repku igracki. Ostalo je moralisanje, da li je ispalio, nije ispalio, da li zasluzuje oprostaj ili ne zasluzuje, ili mozda i nema sta da mu se oprosti.

          Na kraju krajeva, Sale je trener i donece odluke, koje ce se pokazati na kraju kao lose ili ne. On snosi posledice i losih i dobrih odluka. Zato je bio vrhunski igrac, zato je sada i trener repke (moje misljenje). I bez Bobija imamo vrh tim, stim sto naravno, znacio bi nam pod kosem, i to znacio!

          Ja bih ga licno pozvao, ali niti se pitam, niti me ko pita. Jedini je razlog, jer bi pomogao repki da odu sto dalje, a uz neku srecu, mozda i da se osvoji OI.
          Pozvao bi nekog da te 2x ispali u trenutku kad računaš na njega?

          Nema potrebe da svrstavaš činjenice u moralisanje i da li je ispalio ili nije. Sve je jasno kao dan. Nije uopšte problem što je na najružniji način ispalio drugi put uzastopno, čekaš ugovor i to je ok. Dobio je poziv i nije se odazvao, sve je to njegovo pravo i nikome ništa nije dužan. Problem je što nakon takvih postupaka hoće da ide na OI.
          Pokrenuli su hajku na selektora a njegov mentor je naveo primjer Goberta koji je odlučio da igra za reprezentaciju i prihvaćen je i pored toga što nije igrao kvalifikacije. To bi možda i imalo veze da je Gobert potpisao ugovor a on će ga potpisati tek negdje u septembru i to pješke prolazi kao argument u korist Marjanovića

          Comment


          • Po meni Djordjevic je u pravu, ovaj se prenemagao kao neka princeza i mnogo vazan lik bez imalo postovanja prema ekipi.
            Drugo, ako je Zvezda jedini srpski brend onda smo u totalnom haosu. Ne bih menjao pobedu Dusana Lajovica na nekom bezveznom turniru za Zvezdinu pobedu, previse taj nas fudbal lici na cirkus da bih se lozio kao klinja.
            Trece, Gokara brate postavio si rekord, vec tri cetiri diskusije si odradio bez bana, samo tako nastavi da guras, podrzava te brat
            There's something wrong with me chemically
            Something wrong with me inherently
            The wrong mix in the wrong genes
            I reached the wrong ends by the wrong means
            It was the wrong plan
            In the wrong hands
            With the wrong theory for the wrong man
            The wrong lies, on the wrong vibes
            The wrong questions with the wrong replies

            Comment


            • http://www.novosti.rs/vesti/sport.29...dzera-i-medija

              Selektor sve objasnio na Bobiju je da demantuje i iznese svoju istinu

              Comment


              • Originally posted by Indigo View Post
                Po meni Djordjevic je u pravu, ovaj se prenemagao kao neka princeza i mnogo vazan lik bez imalo postovanja prema ekipi.
                Drugo, ako je Zvezda jedini srpski brend onda smo u totalnom haosu. Ne bih menjao pobedu Dusana Lajovica na nekom bezveznom turniru za Zvezdinu pobedu, previse taj nas fudbal lici na cirkus da bih se lozio kao klinja.
                Trece, Gokara brate postavio si rekord, vec tri cetiri diskusije si odradio bez bana, samo tako nastavi da guras, podrzava te brat
                Ili sam stekao neku reputaciju ili naučio da hodam po tankoj žici.

                Comment


                • Originally posted by Ljuba90 View Post
                  Mislim da me u zivotu jedna tema nije ovoliko smorila kao ova saga o liku koji nikad nista nije da repki.
                  Nebitan je.
                  Ne da je nebitan, ali priča se vrti oko stvari koje su skroz nebitne u ovom trenutku. Imamo 15(12) momaka koji će za mjesec dana nositi naš grb protiv Amera, a pišu se kilometarski postovi o tome da li Dorđević treba da zove Marjanovića ili ne, iako je priča završena prije 5 dana. Što je najgore ljudi su naloženi i baš se rasravljaju, a prije tri dana kukaju kako mediji napuhavaju stvari, da im je više dosta tesktova o Đorđeviću i Marjanoviću i da je priča trebala biti gotova kada je Sale konačno rekao ne, a vidi ih sad...

                  Comment


                  • Tvrdim da ljudi koji su za to da Bobi igra nece da se jave nekom ako im ne odgovori jednom na Viberu a ne da ih neko ispali dva puta pred ocima javnosti.

                    Digla se frka oko coveka koji nista u zivotu nije uradio osim sto je izrastao 220cm.

                    Kad selektor popusta onda svi traze gvozdenu ruku koja ce da odjebe menadzere. Dobiju takvog - sujetan, egoista. Dogovorite se indijanci prvo sa sobom a onda terajte Saleta i Bobija da se dogovore.

                    Klupski sam covek, oko repke se ne cimam preterano. Saletu fali prakse i guljenja trenerske klupe u klubovima ali je za ove 2 godine stvorio atmosferu i ekipu koja zeli da igra zajedno. Ima jednu medalju, dva polufinala i ne objasnjava nam da je 7. mesto uspeh. Rodjeni sampion, mudonja, ne trazi alibi i igraci igraju za njega. Za ovaj narod i predobar, ovom narodu trebaju Moka Slavnic, Jaric, Gurovic, Milicic i ispadanje u grupi.
                    sigpic

                    Comment


                    • Originally posted by goku View Post
                      Ili sam stekao neku reputaciju ili naučio da hodam po tankoj žici.
                      I jedno i drugo, brate moj ... i jedno i drugo.
                      sigpic

                      Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                      U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                      Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                      Comment


                      • Originally posted by Casiraghi View Post
                        Tvrdim da ljudi koji su za to da Bobi igra nece da se jave nekom ako im ne odgovori jednom na Viberu a ne da ih neko ispali dva puta pred ocima javnosti.

                        Digla se frka oko coveka koji nista u zivotu nije uradio osim sto je izrastao 220cm.

                        Kad selektor popusta onda svi traze gvozdenu ruku koja ce da odjebe menadzere. Dobiju takvog - sujetan, egoista. Dogovorite se indijanci prvo sa sobom a onda terajte Saleta i Bobija da se dogovore.

                        Klupski sam covek, oko repke se ne cimam preterano. Saletu fali prakse i guljenja trenerske klupe u klubovima ali je za ove 2 godine stvorio atmosferu i ekipu koja zeli da igra zajedno. Ima jednu medalju, dva polufinala i ne objasnjava nam da je 7. mesto uspeh. Rodjeni sampion, mudonja, ne trazi alibi i igraci igraju za njega. Za ovaj narod i predobar, ovom narodu trebaju Moka Slavnic, Jaric, Gurovic, Milicic i ispadanje u grupi.
                        Sto bi njegov dobro poznati menadzer rekao " Bobinacija "

                        Lik je zestok znalac, svako malo na blicu iskacu tekstovi o Bobinatoru a on seje strah po razvojnoj ligi.
                        Mada opet ne mogu reci da nije bolji igrac od Stimca recimo.
                        There's something wrong with me chemically
                        Something wrong with me inherently
                        The wrong mix in the wrong genes
                        I reached the wrong ends by the wrong means
                        It was the wrong plan
                        In the wrong hands
                        With the wrong theory for the wrong man
                        The wrong lies, on the wrong vibes
                        The wrong questions with the wrong replies

                        Comment


                        • Ja prvi zameram Saletu dosta stvari, ali mislim da ljudi zaboravljaju koliko dugo je trajala "susa". Onda je dosao on, jedna od najvecig legendi nase kosarke i vratio kult reprezentacije, pa i patriotizma.
                          Da mu budemo zahvalni do kraja zivota, a ne da jedemo govna.

                          Comment


                          • Hvala Ljubo.

                            Neko je pomenuo, ne mogu da se vracam i trazim mrsko mi je... da poistovecuje drzavu Srbiju (njen drzavni aparat i vlast) sa reprezentacijom, jel to moguce?
                            Last edited by miloolja; 15-07-16, 20:03. Reason: preciznije obj
                            sigpic

                            Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                            But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                            Comment


                            • Originally posted by Ljuba90 View Post
                              Ja prvi zameram Saletu dosta stvari, ali mislim da ljudi zaboravljaju koliko dugo je trajala "susa". Onda je dosao on, jedna od najvecig legendi nase kosarke i vratio kult reprezentacije, pa i patriotizma.
                              Da mu budemo zahvalni do kraja zivota, a ne da jedemo govna.

                              To ti tako jer si grobar.

                              Uros je svasta pisao od kosarke, do toga da je uspesan, i sta god pipne pretvori u zlato. Pa je pricao o drzavi, politici, ljudima, ne znam ni ja vec koju sve temu nije dotakao. Majstore to ostavi nama filozofima, to je nas bizis.

                              Ne znam tacno ko mi postavio pitanje za Bobiku, jap, igracki nam treba. E sad, opet ja pisem dok sedim u fotelji i ladim jajca na poslu. Nisam ja pisao iz Saletove ili ti iz perspektive trenera, ja sam samo svoje napisao, da sa igracke strane bi nam trebao i pomogao, nista vise. A ja bih vrv pobio sve tamo da sam trener, nemam ja zivaca za to, zato i nisam profi sportista.

                              EDIT: Tacnije, vise nisam uopste sportista. Propali filozof.
                              Last edited by Seoski Terminator; 15-07-16, 19:51.

                              Comment


                              • Originally posted by Seoski Terminator View Post
                                A ja bih vrv pobio sve tamo da sam trener, nemam ja zivaca za to, zato i nisam profi sportista.
                                Znaci taj tvoj nick nije tek tako osmisljen...

                                Comment

                                Working...
                                X